Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω ξαναρωτήσει,αλλά τώρα έχω περισσότερα να πω.
    Λογικά έχει πρόβλημα η GPU στο λάπτοπ μου και ανεβάζει μονίμως θερμοκρασία όταν βλέπω βίντεο,καλά για να παίξω παιχνίδια ούτε λόγος.
    Νούμπικη ερώτηση.Αν το ανοίξω για να το φτιάξω/καθαρίσω/βάλω θερμοαγώγιμη κόλλα ή δεν ξέρω κι εγώ τι,λογικά δε θα χρειαστεί φορμάτ έτσι;Επίσης τι τιμή να το υπολογίζω να πάει το όλο φτιάξιμο;
    Carpe diem

    Comment


    • Δε θα χρειαστει
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • re pedia exo ups gia prostasia ke back up gia to pc to thema ine pos tora teleftea molis kani diakopi revmatos doulevi alla molis erthi piso to revma mou kani restart to pc ke oti allo exo pano.ti ftei?xalase to ups?

        Comment


        • Ο υπολογιστής μου μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα κλειστός δεν ανοίγει (δεν παίρνει ρεύμα) παρά μόνο αν αποσυνδέσω και ξαναβάλω το καλώδιο ρεύματος του τροφοδοτικού. Το led του power κουμπιού ανάβει και σβήνει αμέσως όσες φορές και να το πατήσω.

          Από τη στιγμή που ανοίξει με ξεσύνδεση/σύνδεση του καλωδίου ρεύματος δεν έχει θέμα. Αν το κλείσω πάλι και τον ανοίξω αμέσως τότε μπορεί να ξεκινήσει χωρίς το κόλπο με το καλώδιο.

          Σκέφτομαι ούτως ή άλλως να αλλάξω το τροφοδοτικό και ελπίζω να φτιάξει, αλλά ρωτάω και εδώ μήπως είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή έχει κάποια πρόταση.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Τροφοδοτικο ειναι μαλλον, δεν εχω ξαναδει παρομοιο προβλημα αλλα ετσι μοιαζει..

            Comment


            • To laptop μου όταν το ανοίγω κάποιες φορές μαυρίζει η οθονη για λίγο και μετά ανοιγεί.Το ίδιο και όταν κλείνει.Σκέφτηκα μήπως έχει αρχίσει να τα παίζεη οθόνη,αλλά σε ασφαλή λειτουργία δε μου κάνει τίποτα.Τι λέτε να είναι;
              Carpe diem

              Comment


              • Τι εννοείς;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Εννοώ ότι μαυρίζει σα να κλείνει ένα πράγμα και μετά ξανανάβει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Εννοείς ενώ ξεκινάει το PC; Αφού λες πως δε σου κάνει το ίδιο σε safe mode δοκίμασε να δεις αν υπάρχουν καινούργιοι drivers για την κάρτα γραφικών σου.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Θα το δοκιμάσω,ευχαριστώ.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Κάνας τρόπος να κατεβάζω με δωρεάν VPN;Με έχουν τρομάξει οι διαφημίσεις του YTS.ag.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Πάνω που έλιωνα στο Arkham Knight και κυκλοφόρησε το Sonic Mania ο υπολογιστής για ακόμα μια φορά πάπαλα! Μάλλον είναι κάρτα γραφικών αλλά θα πάω σε γνωστό με εξοπλισμό να το εξακριβώσουμε.

                          Σε περίπτωση που είναι σκέφτομαι την Nvidia 1050 στα 150 ευρώ (καλό κουράγιο) που είναι ανάλογη της 750ti και έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος από θέμα απόδοσης. Μήπως έχετε να προτείνετε κάποια άλλη, από AMD π.χ. μεριά με ανάλογα χρήματα;

                          Επεξεργαστή έχω τον AMD FX-6300.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • H αντίστοιχη της AMD είναι η RX 560 που είναι πιο αργή οπότε πήγαινε βουρ για 1050.
                            Τσέκαρα αν τρως και bottlenect λόγω επεξεργαστή, αλλά είναι κυριλέ, δεν θα 'χεις θέμα.

                            Comment


                            • Αν δεν έχεις λιεφτά, παίζει και η gt 1030 αλλιώς πάρε την 1050, μην δώσεις και κανά νεφρό για να παίξεις το sonic mania!

                              Comment


                              • Well, well...

                                Ήρθε ο καιρός να αφήσω το σαραβλάκι που έχω και έπειτα από απουσία 3ών χρόνων από το PC gaming να.. επιστρέψω? Τεσπα..

                                Θα ήθελα τη γνώμη σας για αγορά laptop.. Οκ, μην κράζετε.. Ξέρω, θα μου πείτε να πάω σε σταθερό αλλά όχι.. Χρειάζομαι τη φορητότητα κυρίως για τις σπουδές μου σε συνδιασμό με ένα (σχετικά) δυνατό μηχάνημα (προσομοιώσεις CFD κτλ. αν είναι κανείς σχετικός..).

                                Με μια γρήγορή ματιά, ένα low budget gaming laptop που είδα είναι το: MSI GP62M 7REX Leopard Pro.
                                Γύρω σε αυτό το budget ψάχνω κάτι.

                                Γνώμες?

                                Comment

                                Working...
                                X