Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    PC Helpdesk

    δεν είμαι σίγουρος αν έκανα το τοπικ στο σωστό μέρος, αν όχι ας το μεταφέρει κάποιος moderator please.

    εδώ και λίγες μέρες, όταν ανοίγω το λαπτοπ μου βγάζει αυτό το μήνυμα:


    Πατάω το οκ, εντάξει, δεν εμφανίζεται κάποιο πρόβλημα, αλλά επειδή εχει καταντησει σπαστικό, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
    δεν μπαίνω στο ιντερνετ από αυτο το λαπτοπ, αν είναι ιός είναι δυνατόν να τον κόλλησα μέσω φωτογραφιών και videos που περνάω με το φλασάκι μου?
    gently hold our heads,
    gently hold our heads on high

    Comment


    • #17
      Βεβαίως και γίνεται να μεταφέρθηκε μέσω του flash. Περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://www.ca.com/us/securityadvisor/virus...s.aspx?id=42049

      Προσπάθησε να το σταματήσεις από το msconfig, δεν μου φαίνεται και τόσο τρομερό worm.


      Comment


      • #18
        Κοιτα, προσπαθησε μεσω του alt+ctrl+del να δεις τι ειναι αυτο το F.exe και που αντιστοιχει. Εαν δεις οτι ειναι κατι το εντελως ασχετο, τοτε προσπαθησε να το πεταξεις μεσα απο το συστημα σου.

        Ομως επειδη το προβλημα το ειχα κι εγω καποια στιγμη με καποια αλλα προγραμματα ή παιχνιδια, υπαρχει η εξης περιπτωση:

        Καποια στιγμη ενω επαιζα Half-Life 2, μου εβγαλε ακριβως το ιδιο πραγμα ενω ειχε κολλησει ο υπολογιστης για λιγο. Πιθανολογω πως ειναι ενα τυπικο RAM Failure, οτι δλδ η υπολογιστης την δεδομενη στιγμη δεν μπορεσε να παρει απο την RAM τα δεδομενα και τερματισε το προγραμμα. Δεν ειναι σπανιο φαινομενο (thank Bill for that). Απο την στιγμη που μου λες οτι εχεις λαπτοπ, υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να εχεις "χτυπημενη" RAM και να πεφτει στην εκκινηση το προγραμμα πανω στο χτυπημενο σημειο, οποτε και δεν μπορει ο υπολογιστης να διαβασει απο την ΡΑΜ τα δεδομενα.

        Σε καθε περιπτωση ισχυουν τα γνωστα: antivirus, add-aware, spy-bot και στην τελικη format.
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #19
          Σκουλήκι είναι.

          http://www.ca.com/us/securityadvisor/virus...s.aspx?id=42049
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #20
            lol.με το που ανοίγω το θέμα βλέπω την εικονίτσα του fandango και νόμιζα ότι μου κόλλησε.και βγήκα και ξαναμπήκα και το κατάλαβα.πόσο μούφας είμαι χαχα!
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              δεν ξέρω τι συμαβαίνει...έκανα επαναφορά συστήματος, πλέον το μήνυμα αυτό δεν το βγάζει καθόλου, κανένα άλλο πρόβλημα δεν έχει παρουσιααστεί, και όταν τσέκαρα το φλασάκι για ιούς, σκουλήκια και ψιψιψόνια το βρήκα καθαρό. τι να πω. άβυσσος η ψυχή του φλασάκι (δεν κλίνεται)
              gently hold our heads,
              gently hold our heads on high

              Comment


              • #22
                δεν ξέρω τι συμαβαίνει...έκανα επαναφορά συστήματος, πλέον το μήνυμα αυτό δεν το βγάζει καθόλου, κανένα άλλο πρόβλημα δεν έχει παρουσιααστεί, και όταν τσέκαρα το φλασάκι για ιούς, σκουλήκια και ψιψιψόνια το βρήκα καθαρό. τι να πω. άβυσσος η ψυχή του φλασάκι (δεν κλίνεται)
                [/b]
                Μη γκρινιάζεις τότε και το γρουσουζέψεις Τέλος καλό, όλα καλά!


                Comment


                • #23
                  question:ξέρετε να μου πείτε πόσο καίει το πισί;ρωτάω γιατί γενικά κάθε δίμηνο το ρεύμα μας έρχεται στα 80?.τώρα με το ιντερνετ που αφήνω το πισί όλη μέρα+νύχτα να κατεβάζει μου ήρθε 160?.για πείτε...
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Ε κοίτα μία απλή μέθοδος είναι να δεις κάθε τμήμα/κομάτι του PC σου πόσα Volt τρώει κατά μέσο όρο ---το γράφουν τα κουτιά ή οι συσκευασίες αυτό---.
                    Βάλε πόσο κάνει V/h και υπολόγιζε.

                    Αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλη η διαφορά από 80? σε 160? εκτός κι αν πριν δν το χρησιμοποιούσες καθόλου, αλλά και πάλι υπερβολικό είναι πιστεύω.
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • #25
                      παλιά το είχα κάνα 10ώρο αναμμένο πλέον το αφήνω 15 μέρες να κατεβάζει.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        νομίζω τόση διαφορά στον λογαριασμό θα οφείλεται σε πολυδάπανες συσκευές όπως θερμοσίφωνο,κουζίνα κτλ

                        τώρα για το pc,βασικά τι τροφοδοτικό έχεις φίλε Αltair;ίσως δώσει μια ιδέα μεγέθους για την κατανάλωση,αλλά νομίζω αυτή δεν είναι πολύ μεγάλη,κάποιες εκατοντάδες watt...


                        --ΕDΙΤ--
                        για πιο αναλυτικά, για δες και το παρακάτω άρθρο:
                        http://www.hardcoreware.net/reviews/review-356-1.htm
                        NDS themes

                        Comment


                        • #27
                          ρε παιδιά.πετάχτηκα μια στιγμή να πάρω κάτι και 10 λεπτά μετά που επέστρεψα η οθόνη του υπολογιστή μου δεν άναβε με τίποτα ενώ πριν φύγω λειτουργούσε μια χαρά.έλεγξα τα πάντα.δεν έχει μετακινηθεί κάτι,απλά δεν ανάβει.όλα είναι συνδεδεμένα τέλεια.τι μπορεί να έγινε ρε γμτ;εκτός αν χύθηκαν τίποτα νερά μεσα.το κέρατο μου με την καθαρίστρια γαμώ.
                          καλά καταλάβατε.στη δουλειά είμαι.αν γλινει τίποτα και χρεωθώ την οθόνη θα τους πάρει και θα τους σηκώσει.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Εαν ο υπολογιστης λειτουργει κανονικα (ακους τον ηχο των windows αλλα δε βλεπεις τιποτα) τοτε κατι τρεχει με το καλωδιο της οθονης και την επαφη του με την καρτα γραφικων.

                            Πειραματισου λιγο, δοκιμασε μια αλλη οθονη.

                            Προσωπικα μου ειχε συβει κατι παρομοιο και τελικα αγορασα νεα οθονη...
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #29
                              thanks scaty.τελικά το έφτιαξα.κάτι δεν έκανε καλή επαφή.στην τύχη το βρήκα μη νομίζεις.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                παιδιά SOS.ψάχνω ένα καλό antivirus για το πισί.το βασικό;να είναι FREE.Αν απαγορεύεται να μου δώσετε λινκς εδώ παρακαλώ στείλτε πμ.Αύριο λήγει το δικό μου και είναι Κυριακή,οπότε δεν μπορώ να πάω να πάρω άλλο.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X