Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I just finished

    Ο τίτλος είναι κατατοπιστικός, ποιό παιχνίδι τερματίσατε πρόσφατα και, αν δεν σας είναι κόπος, γράψτε και τι γεύση σας άφησε.

    Ξεκινάω λοιπόν B)

    Perfect Dark Zero

    Μπλιαχ.
    Δεν μου άρεσε καθόλου και μόνο για να πάρω κάνα achievment το τερμάτισα (και επειδή δεν έχω ακόμα άλλο παιχνίδι στο 360). Η υπόθεση αδιάφορη, ενώ το voice acting απελπιστικό (ειδικά στα γερμανικά που το είχα εδώ, αν και τα αγγλικά δεν το έσωζαν).

    Αν και Classic για 25 Ευρώ, δεν αξίζει κατά την άποψή μου, σε μερικά σημεία αρκετά unplayable, δεν ξέρεις που να πας, έχεις χρονικό περιοσιμό που ΔΕΝ φαίνεται όμως κλπ.

    Γραφικά, για Launch τίτλο δεν ήταν άσχημος, αλλά οι κινήσεις των χαρακτήρων -ιδιαίτερα όταν σκοτωθούν- είναι γελοίες και καθόλου ρεαλιστικές.

    Online ακόμα το παίζουν λίγοι...

    Στο Ν64 πώς ήτανε αλήθεια;

    Στα credits είδα έναν Kώστα Αναγνόστου, πρέπει να είναι ο καθηγητής του φίλου μου στην Κέρκυρα, όπου σπουδάζει πληροφορική, λέει πως συμμετείχε στο Perfect Dark Zero, παθιασμένος gamer (360 με Halo 3 κλπ)

  • #2
    Α ρε γμτ....περσμένα μεγαλεία...
    Αλλά έχω ελπίδες ότι ενα PD2 θα επαναφέρει την σειρά εκεί που ήταν...

    Στο Ν64 πώς ήτανε αλήθεια;[/b]
    κορυφή, αλλά αυτό είναι θέμα άλλης ενότητας...
    NDS themes

    Comment


    • #3
      Τερμάτισα πριν 1 - 2 βδομάδες το άχρωμο σεναριακά campaign του Neverwinter Nights 2, και τώρα είμαι στο πολύ ενδιαφέρον expansion του, το Mask of the Betrayer. Σεναριακό και φιλοσοφικό βάθος, μάχη στο επίπεδο των ιδεών, προσεγμένοι χαρακτήρες, σεβαστό επίπεδο δυσκολίας, και σαφώς epic level style. Μια μείξη Planescape Torment και Throne of Bhaal. Μένει να δούμε αν έχει κάτι να πει πέρα από αυτό...
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #4
        Call of Duty 4.: Πολυ ωραίο, καλοστημένο κατα την γνώμη μου αλλα πολυ μικρο- το τερματισα σε 4-6 ωρες...
        To multiplayer μερος δεν το δοκίμασα και για αυτό δεν μπορώ να πω περισσότερα...


        F.E.A.R. Perseus Mandate: Αν σας αρεσε το πρώτο θα σας αρέσει και αυτό. Αν κάποιος έχει παίξει τα προηγούμενα F.E.A.R. τότε σίγουρα θα τον τραβήξει η δυνατότητα που προσφέρει το παιχνίδι να να "δει" τα γεγονότα του πρώτου από μια διαφορετική γωνία...Εξίσου δύσκολο με το πρώτο αλλα κάπως πιο σύντομο...
        You are a hero...and you must leave

        Comment


        • #5
          Ηalo 3, Co-op, Normal (ούτε έξι ώρες).

          Με απογοήτευσε πάρα πολύ το Single Campaign. Όχι τόσο για την διάρκειά του, που δεν περίμενα πολύ περισσότερα (αν και υπολόγιζα να κρατήσει τουλάχιστον άλλη μια ώρα), ούτε τα γραφικά του, που ήξερα οτι δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό.

          Η όλη αίσθηση που μου άφησε ήταν... ελλειπής, σε δράση, τοποθεσίες και -κυρίως- το τέλος.
          Αυτή ήταν η άποψη και του Co-op φίλου μου.
          Έχοντας μείνει άφωνοι απ'το Halo 2, το 3 το περίμενα ως το κερασάκι στην τούρτα των FPS απολαύσεων- δυστυχώς δεν ήταν έτσι. Δεν είναι βέβαια κακό στο σύνολό του, αλλά μου φάνηκε αναξιοποίητο πάρα πολύ υλικό.
          Τα όπλα σχεδόν δεν τα άλλαξα, 2 δεν χρησιμοποίησα καθόλου, ούτε χρειάστικε ούτε *πρόλαβα*, τελείωσε το παιχνίδι. Βέβαια ήταν Normal επίπεδο δυσκολίας και όχι Heroic/Legendary, αλλά δεν δικαιολογεί την θέση του αυτό.

          Ηalo 2 >> Halo 1 > Halo 3

          Comment


          • #6
            Ηalo 2 >> Halo 1 > Halo 3[/b]
            πω πω προσωπικά πιστεύω ακριβώς το ανάποδο (3>1>>>>>>>>2 legendary)
            Αυτα είναι, πολυμορφία απόψεων

            NDS themes

            Comment


            • #7
              πω πω προσωπικά πιστεύω ακριβώς το ανάποδο (3>1>>>>>>>>2 legendary)
              Αυτα είναι, πολυμορφία απόψεων
              [/b]

              Comment


              • #8
                Kοίτα, σαν παιχνίδια, το Halo 3 είναι το καλύτερο (λογικό σχεδόν, έχει εμπλουτιστεί με νέες ιδέες και τελειοποιήθικνα οι όποιες ιδέες), αλλά σαν OMFG παιχνίδι, το Halo 2 χαλαρά τα τρώει τα άλλα, το τρίτο δεν με έκανε να νετυπωσιαστώ (όχι τρελά τουλάχιστον).

                Και soundtrack επίσης to 2 σκίζει.

                Comment


                • #9
                  Gears of war στο casual που το βρηκα αρκετα ευκολο...τωρα θα πιασω το hardcore. Σεναριακα τιποτα το ιδιαιτερο , το τελος λεει καθαρα οτι θα υπαρξει και συνεχεια και το in game πιαχνιδι πορωση...Anyway το campain δεν συγκρινεται με τιποτα με την εμπειρια που παρεχει το online μερος του τιτλου.

                  Δεν μου άρεσε καθόλου και μόνο για να πάρω κάνα achievment το τερμάτισα (και επειδή δεν έχω ακόμα άλλο παιχνίδι στο 360). Η υπόθεση αδιάφορη, ενώ το voice acting απελπιστικό (ειδικά στα γερμανικά που το είχα εδώ, αν και τα αγγλικά δεν το έσωζαν).[/b]
                  Εγω δεν το βρηκα τοσο χαλια , ολα αυτα που λες ειναι σωστα αλλα υπηρχαν στιγμες που ειδικα στο gameplay φαινοταν πως αν η ομαδα ειχε κι αλλο χρονο θα εδινε κατι πολυ καλο.

                  Comment


                  • #10
                    Kοίτα, σαν παιχνίδια, το Halo 3 είναι το καλύτερο (λογικό σχεδόν, έχει εμπλουτιστεί με νέες ιδέες και τελειοποιήθικνα οι όποιες ιδέες), αλλά σαν OMFG παιχνίδι, το Halo 2 χαλαρά τα τρώει τα άλλα, το τρίτο δεν με έκανε να νετυπωσιαστώ (όχι τρελά τουλάχιστον).

                    Και soundtrack επίσης to 2 σκίζει.
                    [/b]

                    Κατά την γνώμη μου τα Halo και ειδικά το Halo 3 σε κάτι λιγότερο από Heroic (συνιστώ Legendary) χάνει την μισή του αξία και εκεί λογικά προτείνεται να παίζεται τλχ αυτοί που έχουν μία εμπειρία στα FPS.Από κει και πέρα θα φαίνεται απογοητευτικό.Ο σκοπός είναι να υπάρχει και μία αξιόλογη πρόκληση ώστε το A.I να δυσκολέψει τον παίκτη αρκετά.Εξοντώνοντας το μεγαλύτερον δυνατό αριθμό των εχθρών και χωρίς βιασύνες και ολοκληρώνοντας τον τίτλο στο μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας ο τίτλος ξεπερνάει άνετα το 10ωρο.Φυσικά δεν είναι πολύ 10 ώρες αλλά για την φύση του τίτλου που βασίζεται εντελώς στην μάχη και προσφέροντας τα καλύτερα στοιχεία των prequels όσο και μερικά νέα,όλα μαζί συνθέτουν ένα χορταστικό σύνολο.

                    Όπως είπε και ο κολλητός Halo 3>Halo:CE>Halo 2.

                    Comment


                    • #11
                      To σημείωσα και αυτό, γνωρίζαντός το από 1 & 2, πως το όλο game ξεδιπλώνεται στα Ηeroic / Legendary.

                      Σημειώνω όμως ξανά πως, ενώ τα άλλα και σε Easy ρε παιδί μου είχαν το εντυπωσιακό στοιχείο μέσα τους, το 3 δεν με γέμισε.
                      Επαναλαμβάνομαι γιατί δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός, ένα τόσο καλό και hyped παιχνίδι, εν τέλει δεν με *ολοκλήρωσε*. Η εμπειρία ήτανε ημιτελής.

                      Θα το λιώσω βέβαια και στα άλλα επίπεδα (και single φαντάζομαι θα είναι και ποιό δύσκολο λογικά από Co-op), ίσως μετά μπεί στο topic των *Love with the first sight...No!*...

                      Comment


                      • #12
                        Παρταλοswordmaster δεν φταίει η δυσκολία του παιχνιδιού αλλά εσύ που είσαι noob και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ένα καλό παιχνίδι!!
                        Τέσπα εγώ το λίγο που έχω παίξει το βρίσκω απλά εξαιρετικό. Δεν ξέρω αν δικαιολογεί ολο αυτό το hype που είχε δημιουργηθεί γύρω απο το όνομα του αλλά τα λεφτά του τα άξίζει και με το παραπάνω ;)
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • #13
                          Super Mario Galaxy (120 stars with mario)
                          Αργότερα θα το παίξω και με τον Luigi για τα 121 stars ...
                          Σειρά τώρα έχει το Metroid Prime : Corruption

                          Comment


                          • #14
                            Τελείωσα πριν λίγες μέρες το Phoenix Wright 3 που είχα αφήσει από το Καλοκαίρι.

                            Η τελευταία υπόθεση μου άρεσε πάρα πολύ, απ' τις αγαπημένες μου στη τριλογία αν όχι η αγαπημένη μου, και νομίζω κλείνει με τον καλύτερο τρόπο τα τρία πρώτα παιχνίδια.

                            MUST PLAY
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #15
                              Halo 3 Legendary...Όπως είπαν και τα παρτάλια ο τίτλος τότε δείχνει την αξία του...(Βέβαια έφυγαν και μερικές Παναγίες αλλά μές στο παιχνίδι είναι και αυτές ) Το απόλαυσα πάρα πολύ και μπορώ να πω πως το σημάδι μου βελτιώ8ηκε αισθητα..Τα Headshot έδιναν και έπαιρναν μιλάμε διότι αλλίως δεν παλευόταν... Live σου έρχομαι!!!!! :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

                              Comment

                              Working...
                              X