Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελειωσα το devil may cry 4 στο devil hunter mode . Λοιπον να πω πως το παιχνιδι ειναι ικανοποιητικοτατο απο πλευρας μηχανισμων του gameplay στις μαχες και οι fans της σειρας τοσο με την προσθηκη του devil bringer οσο και με την συγχωνευση ολων των styles απο το dmc3 θα βρουν ενα μικρο παραδεισο . Παρ'οτι η σειρα χρειαζεται πλεον αλλαγες ( υπαρχουν τα κλασσικα προβληματα της καμερας κλπ ) η capcom δειχνει πως εκει που χρειαζεται ειναι πραγματικα καλη καθως το συστημα μαχης ειναι οτι καλυτερο εχω εγω τουλαχιστον δει . Βεβαια υπαρχουν στοιχεια που δειχνουν προχειροδουλεια σε αρκετα σημεια του παιχνιδιου οπως το backtracking 6 επιπεδων ( σεναριακα η capcom καλυπτει εντεχνα αυτην την επιλογη αλλα ελεος ας εφτιαχναν μερικα επιπεδα ακομα αν ηθελαν να επεκτηνουν την διαρκεια του τιτλου και να χωσουν τον dante) και οι αστοχες επιλογες στον τομεα των γραφικων με τις χειροτερες ισως σκιες που εχετε δει σε αυτη τη γενια . Γενικα οι δηλωσεις της εταιριας οτι ο τιτλος θα προκαλεσει μεγαλυτερο χαμο απ'οτι ο πρωτος δεν ισχυουν με την καμια...ωστοσο αυτο δεν αναιρει οτι το 4ο επεισοδιο εχει μια αδιαμφισβητητη ποιοτητα κατι που ωφειλεται στην αρτιοτητα που εχει να δειξει ο κεντρικος πυρηνας του gameplay .

    Το παιχνιδι ειναι πολυ πιο ευκολο απο το dmc3 ( αν και δε ξερω αν το devil hunter αντιστοιχει στο normal ή στο hard ) και γενικα δε δυσκολευτηκα καπου , αν και πολλες αποστολες τις επαιζα δυο φορες και ετσι ειχα καποια πλεονεκτηματα στις ικανοτητες . Να πω βεβαια πως θεωρω την κατανομη των achievements ψιλοτραγικη (ναι εκει υπαρχει πραγματικη δυσκολια αν θελετε υψηλο gamerscore ο τερματισμος δινει γυρω στο 30 )...Στα θετικα , το σεναριο το οποιο ειναι ισως το καλυτερο της σειρας (χωρις να αποτελει βεβαια κατι το ιδιαιτερο ) .

    Εν ολιγοις θεωρω οτι ειναι ενας πολυ ποιοτικος τιτλος , οι fans της σειρας θα τον λατρεψουν και οι υπολοιποι σιγουρα θα γοητευτουν . Απο κει και περα παντως η σειρα χρειαζεται σιγουρα εναν νεο αερα και πιστευω αυτο θα φανει ακομη περισσοτερο οταν κυκλοφορησει το νεο god of war...

    Comment


    • ώπα κάτσε λίγο γιατί αυτό που λες μου φαίνεται τελείως ξεκάρφωτο.πόσο διαφορετικό μπορεί να είναι το νέο god of war από τη στιγμή που δεν ξέρουμε τίποτα γι'αυτό και όλα τα προηγούμενα μέρη της σειράς είναι τόσο τραγικά ίδια(ασχέτως ποιότητας);
      Carpe diem

      Comment


      • Κι εγώ με την σειρά μου τελείωσα το DMC4 στο Devil Hunter mode. Άκρως διασκεδαστικό (βέβαια έπαιζα μία αποστολή κάθε 5-6 ημέρες) και νομίζω πως τα άξιζε τα λεφτά του (36 ευρώ το special edition από το play) άνετα. Το προτείνω σε όσους δεν το έχουν παίξει.


        Comment


        • <div class='quotetop'>(Altair &#064; Apr 13 2008, 09&#58;12 PM) [snapback]18315[/snapback]</div>
          ώπα κάτσε λίγο γιατί αυτό που λες μου φαίνεται τελείως ξεκάρφωτο.πόσο διαφορετικό μπορεί να είναι το νέο god of war από τη στιγμή που δεν ξέρουμε τίποτα γι&#39;αυτό και όλα τα προηγούμενα μέρη της σειράς είναι τόσο τραγικά ίδια(ασχέτως ποιότητας);
          [/b]
          Αυτο που ειπα ειναι πως το dmc4 παρ&#39;οτι εχει ενα πραγματικα αριστο συστημα μαχης , χανει σε διαφορους αλλους τομεις ( γραφικα , καμερα , συνολικη παρουσιαση ) κατι που ωφειλεται κυριως σε προχειροδουλεια και εκει εγκειται η αλλαγη που εχει αναγκη η σειρα . Η santa monica παρ&#39;οτι δεν εδωσε ποτε ενα τοσο τελειο και πολυπλοκο συστημα μαχης παντα ειχε το πανω χερι στον τεχνικο τομεα . Γι&#39;αυτο και πιθανολογω πως δε θα δωσει ενα god of war HD (κατι το οποιο εκανε η capcom ) αλλα θα εκμεταλευτει στο επακρο οτι μπορει να της δωσει η νεα γενια .

          Comment


          • Αν και το είχα αφήσει για λίγες μέρες σήμερα ολοκλήρωσα το Ninja Gaiden Xbox version στο Hard.

            Comment


            • σε καμιά βδομάδα ελπίζω να μπορέσω να πω κι εγ΄ω το ίδιο για το νόρμαλ όμως
              Carpe diem

              Comment


              • Mario Kart DS (All GPs, Challenges).

                Το Mario Kart Wii είναι sold out παντού εδώ δυστυχώς και περιμένω να μου το στείλουν εδώ και μία εβδομάδα. Οπότε κι εγώ είπα να παίξω την παιχνιδάρα Mario Kart DS&#33; Το είχα ξανατερματίσει βέβαια όταν είχε βγει αλλά δεν πειράζει


                Comment


                • Α δηλαδή δεν ασχολήθηκες περεταίρω με τον τίτλο(online,multiplayer,time trials,battle);Όταν πάρεις το mario kart Wii πόσταρε το Wii Code σου στο ειδικό θέμα ή το friend code του παιχνιδιού αν θες να κανονίσουμε κανένα ματσάκι.

                  Και να είμαστε και ontopic προχθές τελείωσα όλα τα cups με χρυσό κύπελο σε όλες τις κατηγορίες.Τώρα παίζω τα time trials.Έχω ξεκλιδώσει όλα τα expert ghosts(έχω νικήσει και μερικά και έχω rank A) στις nitro πίστες.Σήμερα λογικά θα έχω κάνει το ίδιο και με τις retro και μετά θα παίξω ξανά όλα τα cups για να πάρω παντού 3 stars και μετά θα επιχειρήσω να μπω σε κάποιο top 10 από τα trials(εξαιρετικά δύσκολο,οι χρόνοι των καλύτερων είναι υπερβολικά άφταστοι).
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Α δηλαδή δεν ασχολήθηκες περεταίρω με τον τίτλο(online,multiplayer,time trials,battle);Όταν πάρεις το mario kart Wii πόσταρε το Wii Code σου στο ειδικό θέμα ή το friend code του παιχνιδιού αν θες να κανονίσουμε κανένα ματσάκι.

                    Και να είμαστε και ontopic προχθές τελείωσα όλα τα cups με χρυσό κύπελο σε όλες τις κατηγορίες.Τώρα παίζω τα time trials.Έχω ξεκλιδώσει όλα τα expert ghosts(έχω νικήσει και μερικά και έχω rank A) στις nitro πίστες.Σήμερα λογικά θα έχω κάνει το ίδιο και με τις retro και μετά θα παίξω ξανά όλα τα cups για να πάρω παντού 3 stars και μετά θα επιχειρήσω να μπω σε κάποιο top 10 από τα trials(εξαιρετικά δύσκολο,οι χρόνοι των καλύτερων είναι υπερβολικά άφταστοι).
                    [/b]
                    Τα έκανα όλα όταν το είχα πάρει, για κανά μήνα το έπαιζα κάθε μέρα &#33; Μόλις μου ρθει το MK Wii και συνδέσω και το Wii (μετά από μισό χρόνο σχεδόν..&#33;) θα κάνω τα απαραίτητα post


                    Comment


                    • Wraios.Kai ego mesa se kana mina ta eixa kanei ola.Meta epaiza kanena matsaki me friends/online matches kai katevaza oso mporousa tous xronous sta time trials.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Metal Gear Solid 2. Ότι και να πω είναι λίγο. Απίστευτο παιχνίδι από έναν απίστευτο άνθρωπο (ναι Hideo για σένα μιλάω). Παίζοντας το 1 και το 2 το ένα μετά το άλλο σε κάνει να δεις όλες τις αλλαγές που έγιναν κι ευτυχώς ήταν όλες θετικές. Believe it or not, αλλά ευχαριστήθηκα ΠΟΛΥ περισσότερο το 2 από τον προκάτοχο του λόγω του καλού gameplay. Μουσική (+), Γραφικά (+), Ιστορία (+, αν και στο τέλος θα μπορούσαν να ναι λίγο....ΠΟΛΥ μικρότερες οι cut-scenes), Gameplay (+&#33; πέραν των Swimming controls, το παιχνίδι δεν ήταν broken σαν το 1). Εξαιρετικό παιχνίδι, του δίνω 9/10 και ο μόνος λόγος που δεν είναι στην κορυφή είναι το ότι το κουράζει κάπως προς το τέλος με τα plot twists, τα οποία είναι όμως αρκετά διασκεδαστικά.

                        Υ.Γ. Τελείωσα το tankar προχθές και έβγαλα όλο το Plant κομάτι του παιχνιδιού χθες χωρίς να σβήσω την κονσόλα.. 8 το πρωί σήμερα κοιμήθηκα


                        Comment


                        • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 18 2008, 09&#58;35 AM) [snapback]18890[/snapback]</div>
                          Απίστευτο παιχνίδι από έναν απίστευτο άνθρωπο (ναι Hideo για σένα μιλάω).[/b]
                          Σε ευχαριστω πολυ

                          Αλεξανδρε,πρωτη φορα παιζεις τα MGS ετσι?
                          Aντε παιξε και το 3(το Subsistence εννοειται )και θελω να πεις γενικοτερες εντυπωσεις-συμπερασματα και για τα 3.Για το καλυτερο σεναριο,gameplay κτλ.

                          Comment


                          • Σε ευχαριστω πολυ

                            Αλεξανδρε,πρωτη φορα παιζεις τα MGS ετσι?
                            Aντε παιξε και το 3(το Subsistence εννοειται )και θελω να πεις γενικοτερες εντυπωσεις-συμπερασματα και για τα 3.Για το καλυτερο σεναριο,gameplay κτλ.
                            [/b]
                            Πρώτη φορά τα παίζω ναι Θα κάνω σίγουρα τέτοιο πως μόλις τελειώσω και το 3. Δεν ξέρω αν είναι το Substinence ή όχι όμως, έχουν βγει πολλές εκδόσεις; Θα το αρχίσω μάλλον αύριο γιατί έχω πολύ διάβασμα. Λογικά ως την Δευτέρα θα το χω τελειώσει.


                            Comment


                            • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 18 2008, 10&#58;23 AM) [snapback]18900[/snapback]</div>
                              Πρώτη φορά τα παίζω ναι Θα κάνω σίγουρα τέτοιο πως μόλις τελειώσω και το 3. Δεν ξέρω αν είναι το Substinence ή όχι όμως, έχουν βγει πολλές εκδόσεις; Θα το αρχίσω μάλλον αύριο γιατί έχω πολύ διάβασμα. Λογικά ως την Δευτέρα θα το χω τελειώσει.
                              [/b]

                              Εχει βγει το κανονικο και το Subsistence.Παιξε το Subsistence γιατι εχει ελευθερη καμερα και ειναι πολυ καλυτερα ετσι.Εχει και μερικα extra.

                              Comment


                              • To Subsistence έχει η έκδοση που αγόρασες Αλέξανδρε, επομένως είσαι αρχηγός. Και εμένα περισσότερο μου άρεσε το 2, γενικά το θεωρώ το καλύτερο MGS.

                                Για κάνε και ένα review και βγάλε καμιά φωτογραφία τη συσκευασία της συλλογής που αγόρασες .

                                Comment

                                Working...
                                X