Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Τελείωσα πριν λίγες μέρες το Phoenix Wright 3 που είχα αφήσει από το Καλοκαίρι.

    Η τελευταία υπόθεση μου άρεσε πάρα πολύ, απ' τις αγαπημένες μου στη τριλογία αν όχι η αγαπημένη μου, και νομίζω κλείνει με τον καλύτερο τρόπο τα τρία πρώτα παιχνίδια.

    MUST PLAY
    [/b]
    Παιζω ξανα τη δευτερη case αυτες τις μερες.

    Atmey: I was just confused because I've been dealing with many cases lately.
    Godot: The true measure of a man is the amount of work he does. That's what I always say.
    Maya: Nick, you can only handle one case at a time... Isn't that right?
    Phoenix: You talk too much.

    LOL
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #17
      assassins creed (360)
      genika to paixnidi mou arese kai den mou fanike bareto opws eixa diabasei.gia ta grafika tou den entyposiastika den parakolouthousa tis sizitiseis sto paixnidi giati den eixe ipotitlous kai epaiza sinithos bradi kai eixa xamilomeno to vol kati psila katalaba otan hsoun sto 'ergastirio'(animus project)to telos mesa sto game kalo mou fanike alla meta otan epistrefeis den....(isws ftaiei to oti exw xasei arketa kommatia tou paixnidiou pou sou dinoun perisotero info)perimena kati na ginei sto telos estw na se katharisoun

      Comment


      • #18
        Halo 3 Heroid Solo,
        πάμε για Legendary, έφτασα στην τρίτη και co-op στην μέση.

        Αναμενόμενα, ο τίτλος γίνεται δυνατός με το Heroic και Legendary (Ιnsane/Godlike). . . αλλά η αρχική μου εντύπωση παραμένει, το μεγάλο μπαμ το έκανε το Halo 2 και όχι το 3.

        Comment


        • #19
          Εγώ προσπαθώ ακόμα να τερματίσω το eternal sonata, το οποίο γίνεται τραγικά βαρετό στο τέλος. Τελικό αρχηγό έφτασα και βαριέμαι να το τερματίσω.

          Comment


          • #20
            .. Beyond Good & Evil.

            Πολυ ομορφο, συμπαθητικο παιχνιδι.. Βεβαια επειδη εχει αποκτησει ενα τροπον τινα cult status, μην περιμενετε να δειτε το απιστευτο παιχνιδι αλλα δεν παυει να ειναι ενας ευχαριστος τιτλος.

            Πολυ ομορφη αισθητικη, εξισου καλη ηχητικη επενδυση και τελος το gameplay νομιζω πως ειναι μια διασταυρωση Zelda και... MGS;

            Καπου με κουρασε το "walk past the guards" στιλακι a la MGS, ιδιως οταν επαιζα εναν τιτλο απο τους δημιουργους του Splinter Cell... Θα μπορουσαν ειτε να μην εστιασουν τοσο στο ψευδο-stealth στοιχειο ή απλα να το κανουν καλυτερο.

            Το παιχνιδι ειναι οντως μικρο.. 10 ωρες πανω κατω για απλη ολοκληρωση.... επισης η δυσκολια ειναι μηδαμινη.

            Οπως και να χει ειναι μια πολυ ευχαριστη εμπειρια και χαιρομαι που προλαβα να το παιξω εστω και τωρα.

            Εν αναμονη του θαυματος τωρα για την ελευση συνεχειας..

            P.S.

            Who the f**k are Carlson and Peters?

            Comment


            • #21
              Το beyond good and evil το είχα παίξει σε ντέμο και είχα φάει κόλλημα.
              Καλά που μου το θύμισες Xeno να το ψάξω...
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Χθες τελειωσα το Mario Galaxy χωρισ ουτε ενα Game Over και με τα 120 αστερακια spoiler :ενδιαφερων εχει το replay με τον Luigi αλλα οχι ακομη οπου να ναι θα τελειωσω και το MP3


                Aντρέας Παγουλάτος

                Comment


                • #23
                  Unchartedrake's Fortune.Μετά τις πρώτες καλές εντυπώσεις που μου άφησε το παιχνίδι,όπως έγραψα και σε άλλο topic,τώρα που επιτέλους το τελείωσα μπορώ να πω πως είναι εξαιρετικό (τελικά δεν ήταν και τόσο μικρό καθώς μου πήρε περίπου 8.5 ώρες στο Normal χωρίς να ασχοληθώ ιδιαίτερα με τα medals και τα διάφορα treasures που μπορείς να βρεις διάσπαρτα σε όλο το παιχνίδι).Το σενάριο του ενδιαφέρον,όχι κάτι το φοβερό,αλλά ικανό να σε κρατήσει όπως και το gameplay του.Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια στιγμή που να σκέφτηκα μέσα μου "Βαρέθηκα.Ας σταματήσω να παίζω και συνεχίζω κάποια άλλη στιγμή",πράγμα πολύ σημαντικό για εμένα.

                  Το έττερον ήμισυ του κεντρικού χαρακτήρα Nathan "Nate" Drake,η Elena Fisher είναι γυναικάρα με τα όλα της και μπορώ να πω πως θα δυσκολευτώ να ξεπεράσω την...απουσία της από τις gaming περιπέτειες μου .Στο σημείο όπου στο παιχνίδι [SPOILER] εμφανίζονται οι "καταραμένοι" απέθαντοι Ισπανοί, αρχικά "ξενίστηκα" μιας και δεν περίμενα μία τέτοια εξέλιξη στο παιχνίδι,αλλά στη συνέχεια μπορώ να πω πως αυτή η ιδέα μου άρεσε,την βρήκα αρκετά διασκεδαστική και πιστεύω πως "κολλούσε" ομαλά στη φιλοσοφία του παιχνιδιού [SPOILER].

                  Άλλο ένα θετικό του παιχνιδιού είναι το replayability του καθώς τελειώνοντας του είχα μεγάλη διάθεση να το ξεκινήσω και να το ξανατερματίσω από την αρχή,αυτή τη φορά στο Hard ψάχνοντας περισσότερο τους θησαυρούς και "εκτελώντας" τα διάφορα Challenges,αλλά δυστυχώς,μιας και το είχα νοικιάσει,έπρεπε να το επιστρέψω...

                  Γενικά, αν έπρεπε να το βαθμολογήσω θα του έβαζα,βασιζόμενος πάντα σε υποκειμενικά κριτήρια,ένα 8.5 στα 10.Μετά και την ανακοίνωση του sequel του,πράγμα αναμενόμενο,περιμένω πως και πως την κυκλόφορια του 2ου μέρους του νέου franchise της αγαπητής,πλέον,Naughty Dog στο οποίο ελπίζω και πιστεύω να έχουν εξαλειφθεί τα όποια προβλήματα υπήρχαν στο 1ο για να μιλάμε για ένα ακόμα πιο εξαιρετικό παιχνίδι!
                  Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                  Comment


                  • #24
                    contra 4 στο hard. δεν εκανα και τιποτα αλλο αυτες τις μερες! contra και παλι contra. μιλαμε εχω γινει master ξεκλειδωσα ενα challenge mode :|

                    edit: OMG. ξεκλειδωσα και το contra nes σουπερ! πειτε μου πως γινεται να ξεκλειδωσεις ολα τα contra και θα ειμαι ο πιο χαρομενος ανθρωπος του κοσμου.

                    ΥΓ. μακραν απο τα πιο δυσκολα παιχνιδια που επαιξα στην ζωη μου

                    Comment


                    • #25
                      omg respect.. dunno τι αλλο να πω.

                      Comment


                      • #26
                        χιλια ευχαριστω φιλε. πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο για μενα το respect σου! εφτυσα πολυ αιμα για να τα καταφερω. τα βρισκω πολυ σκουρα με τα challenge :| btw, οπως καταλαβα, με καθε τεσσερα challenge ξεκλειδωνεις και κατι. εχω περασει 14 μεχρι στιγμης απο τα 40 και εχω ξεκλειδωσει:

                        1) contra (nes game)
                        2) super contra (nes game)
                        3) probotector (χαρακτηρας)

                        τα πιο δυσκολα challenge ειναι να φτασεις στο τερμα της πιστας χωρις κανενα οπλο και οσα εχουν να κανουν με χρονο.
                        να σημειωθει πως δεν εχεις καμια ζωη.

                        Comment


                        • #27
                          Χθες,μετα απο εναν και πλεον χρονο απο τη μερα αγορας τελειωσα το The Elder Scrolls IV:OblIVion.Ο τιτλος ειχε ενα bug που δε μου επετρεπε να τελειωσω το questline του fighters' guild και περιμενα μεχρι να βαλω live για να κατεβασω το patch.Λοιπον,τον τιτλο τον βρηκα πολυ ενδιαφεροντα,ειδικα πριν απο ενα χρονο που το επαιζα διεκρυνα μεγαλη φιλοδοξια στη δημιουργια και το μεγεθος του κοσμου του.Ωστοσο δε φτανει ουτε στο 40% το Morrowind κι αυτο για τον απλουστατο λογο πως προσπαθησαν να δημιουργησουν εναν τιτλο υπεραπλουστευμενος ωστε να ειναι αρεστος(και να αγοραστει)απο ολους.Σαφεστατα οταν κυκλοφορησε βρισκονταν στην αιχμη της τεχνολογιας οποτε δε μενει να πω και πολλα που δε θα ξερετε οσον αφορα γραφικα,ηχο κτλ.Ο τερματισμος ηταν αρκετα επικος,σιγουρα καλυτερος του Morrowind και πολυ πιο προσεγμενος απο οτι περιμενα.Λογικα καποια στιγμη συντομα θα πιασω και το expansion.Αυτα.
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • #28
                            I&#39;ve just FInished P

                            Βασικα, εδω και μερικες ημερες εχω τελειωσει τα FF XII - Revenant Wings , Zelda - Phantom Hourglass
                            Το δευτερο ειναι μια χαρα αλλα πιστευω μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο. Ωστοσο, αφηνει πολλες υποσχεσεις για ενα πολυ καλυτερο Zelda στο μελλον (που σιγουρα το επομενο θα ειναι βελτιωμενο).

                            Το FXII-RW ειναι ο ορισμος της υποβαθμισης... Δε ξερω εαν φταιει το DS ή η S-Enix αλλα κατι πολυ φιλοδοξο κατελειξε ενα μετριο παιχνιδι.

                            Αν δεν ξε-brick-αρω το PsP δε θα βρω ακρη στα handheld RPGs. Το DS ενω αρχισε φιλοδοξα, με απογοητευει σε αυτο το συγκεκριμενο κομματι.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #29
                              εγω το βρηκα αρκετα χαριτωμενο FXII-RW επειδη μου αρεσουν τα rts

                              just finished nanostray.
                              το arcade mode στο expert

                              ειμαι τοσο χαρδκορ πλεον. δωστε μου και αλλα τετοια.

                              Comment


                              • #30
                                εγω το βρηκα αρκετα χαριτωμενο FXII-RW επειδη μου αρεσουν τα rts

                                just finished nanostray.
                                το arcade mode στο expert

                                ειμαι τοσο χαρδκορ πλεον. δωστε μου και αλλα τετοια.
                                [/b]
                                Κι εμενα μαρεσουν αλλα φτανει μονο αυτο Wii_Linke...? Σε τι ποσοστο το τερματισες ή το αφησες? Εχει σημασια/
                                Το χειροτερο δε ~και πιο αξιοσημειωτο~ ειναι η ανυπαρξια επιλογης Online gaming&#33;?wtf

                                Γενικα παντως, το καλυτερο Final Fantasy handheld ειναι το Crisis Core που παρεπιπτοντως κι απο αυτο περιμενα περισσοτερα (χωρις να το εχω ολοκληρωσει).
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X