Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ηalo 3 Legendary.

    Το έβγαλα ποιό εύκολα απ'το Heroic, μιας και ήταν το τρίτο playthrough και ήξερα τι ακριβώς έχω να αντιμετωπίσω και πως να τα ξεκάνω ανόδινα.
    Σαφώς βέβαια ποιό δύσκολο, αλλά το ευχαριστίθικα.

    Πάντως, οι Marines είναι εντελώς βλάκες -σε αντίθεση με την ευστοχία τους- και με πετύχεναν με τα rockets όταν ήμουν πάνω στο Scarab ή αν πήγαινα πίσω στο αυτόματο του Warthog, το παίρναν και οδηγούσαν μέσα στους εχθρούς - έπρεπε να τους σκοτώσω για να κάνω την δουλειά μου σωστά.

    Comment


    • #32
      scaty, επειδη περασε καιρος και το εχω βγαλει και απο την καρτουλα μου, θυμαμαι πως προσπαθησα να περασω οτι αποστολη υπαρχει και νομιζω πως το καταφερα αυτο. μετα εχω κανει ολες τις σφαιρες.

      θα δω να βαλω καποια στιγμη παλι το παιχνιδι επειδη θυμαμαι να εχω κρατησει το save καπου και θα σου πω για πιο σιγουρα.

      btw, ξεκινησα το Luminous Arc το οποιο μου αρεσει παρα πολυ και θυμιζει το ff tactics. δυστυχως το παιζω με τα κουμπια και οχι με touch screen και σε σχεση με το ff tactics, αμα πατησεις πανω, το κουτακι παει αριστερα και ουτω καθεξης. με μπερδευει υπερβολικα αυτο το πραγμα.

      επισης μου την σπανε τα αθλια voice overs τα οποια ειναι αθλια σε σχεση με την ιαπωνικη εκδοση.
      πιστευω δηλαδη...

      edit: εβαλα μια το παιχνιδακι και το εχω τερματισει 100% εχω κανει ολα τα οπλα με τα καλυτερα materials και εχω ολα τα espers.(σφαιρες ειχα πει την προηγουμενη φορα)
      θυμαμαι τωρα πως στην αρχη ηταν 97% και δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι δεν πηγαινε 100% αλλα ουτε καταλαβα ποτε πως το εκανα. αν θυμαμαι καλα, ειχε να κανει με το να φυγεις απο την τελικη μαχη η να χασεις. θα σε γελασω παντως.

      Comment


      • #33
        I've just finished Crysis.













        Words are not enough.
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • #34
          Unchartedrakes fortune
          Χθες το αρχισα,σημερα το τελειωσα και αυτο δεν εγινε επειδη το ειχα νοικιασει οπως εκανε ο Neltharion αλλα γιατι δεν μπορουσα(κατα καποιον) τροπο να σταματησω
          Σταματαγα για φαι,αλλα ηθελα να ξαναπαιξω,ξυπνησα το πρωι και ανοιξα αμεσως την κονσολα...
          Με λιγα λογια δεν το βαρεθηκα ουτε μια στιγμη,πραγμα καπως κουλο καθως το game δεν ειχε κατι τρομερα καινοτοτομο να επιδειξει.
          Βασιζεται στο ευχαριστο σεναριο,στο πολυ απλο και αμμεσο χειρισμο του χαρακτηρα και στα υπεροχα γραφικα του.
          Το Uncharted ειναι ενα παιχνιδι που οταν το αρχισεις,ασυναισθητα θεωρεις οτι εχεις ξαναπαιξει και αλλα τετοια παιχνιδια και οτι δεν ειναι κατι καινουριο,αλλα στο τελος κανοντας εναν απολογισμο συνειδητοποιεις οτι στο συνολο του ειναι κατι μοναδικο.
          Εξαιρετικο παιχνιδι.

          Comment


          • #35
            Unchartedrakes fortune
            Χθες το αρχισα,σημερα το τελειωσα και αυτο δεν εγινε επειδη το ειχα νοικιασει οπως εκανε ο Neltharion αλλα γιατι δεν μπορουσα(κατα καποιον) τροπο να σταματησω
            [/b]
            Σε πόσες ώρες δηλαδή το τερμάτησες; Έχει μυστικά να ξεκλειδωθούν; Ρωτάεω γιατί κι εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω .
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #36
              10 ώρες+70?=lol, ψάξε να το βρεις φτηνά πριν το αγοράσεις .

              PS: Evans spamtastic mode on XD

              Comment


              • #37
                Σε πόσες ώρες δηλαδή το τερμάτησες; Έχει μυστικά να ξεκλειδωθούν; Ρωτάεω γιατί κι εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω .
                [/b]
                Σε 11 ωρες και 45 λεπτα το τελειωσα.Στο Hard.
                Εχει medal points και treasures που βρισκεις μεσα το παιχνιδι και νομιζω οτι κατι ξεκλειδωνει αν τα παρεις ολα αλλα δεν ξερω τι.
                Αν απλα το τερματησεις εχεις προσβαση στα cutscenes του παιχνιδιου,βλεπεις καποιες φωτο artwork,9 βιντεο making of.
                Μονο αν το τελειωσεις στο hard μπορεις να παιξεις στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας.

                Κοιτα καταρχην πρεπει να το παιξεις το παιχνιδι
                Τωρα αν θα το νοικιασεις ή θα το αγορασεις δεν ξερω.Μπορεις να το νοικιασεις και να το τερματησεις σε 2 μερες αν λιωσεις.Εγω το αγορασα γιατι κατι τετοια παιχνιδια τα θελω στην συλλογη μου.Αλλοι δεν δινουν τοσα χρηματα για 10-12 ωρες. Ειναι αναλογα πως το βλεπει κανεις.
                Νοικιασε το ή δες αν το δινει κανεις μεταχειρισμενο.Μπορεις να το παρεις απ΄εξω αμερικανικο 45-50e.


                Comment


                • #38
                  Δεν ξέρω αν σκοπεύει να κάνει κάτι αντίστοιχο με τα platinum παιχνίδια του Ps2 η Sony και για το Ps3,αλλά θα σου πρότεινα αν έχεις την υπομονή να περιμένεις να το πάρεις όταν πέσει η τιμή διότι ,όντως, αν και ωραίο παιχνίδι δεν αξίζει να δόσεις τόσα λεφτά για 10 ώρες,κατά μέσο όρο,παιχνιδιού.Βέβαια έχει αρκετά μεγάλο replayability και λόγω των "μυστικών" του και λόγω του "εθισμού" που σου δημιουργεί να θέλεις να το τερματίσεις και στα πιο δύσκολα επίπεδα δυσκολίας.
                  Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                  Comment


                  • #39
                    just finished ODDWORLD STRANGER'S WRATH.παιχνιδάρα αλλά ξενέρωσα με τον τελικό.ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΣ.w/e.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #40
                      Τελος και το COD4.
                      Παει, ξεπεσα, καταντησα να παιζω και FPS .

                      To τσιμπησα απο εναν φιλο και το τελειωσα στα γρηγορα.. οχι πως ηταν και μεγαλο αλλα το καταχαρηκα παντως.

                      Φοβερο κλιμα και ατμοσφαιρα και αρκετα μεγαλη ποικιλια μεταξυ πιστων και mission objectives.

                      Γενικα με τα FPS παντα βαριομουν αλλα αυτο το campaign με τραβηξε πολυ.

                      Επαιξα στο normal difficulty και αρχικα ζοριστηκα λογω ελλειψης εξοικειωσης με τον χειρισμο στο ειδος αλλα στην πορεια το συνηθισα και δεν ειχα προβλημα.

                      Online δεν επαιξα ακομα και δεν ξερω αν θα προλαβω να παιξω...

                      Καταλαβα παντως γιατι πηρε τοσο καλες κριτικες ο τιτλος.. του αξιζει... Επισης μου αρεσεε πολυ στην οποια διαδραματιζεται το ολο σκηνικο... Αν ηταν WWII δεν θα αντεχα με τιποτα.

                      Αρτιοτατη δουλεια απ την Infinity Ward, εντυπωσεις προφανως θετικοτατες... τερμα αυτο ομως και παμε γι' αλλα.

                      Σειρα εχει το Kameo στο οποιο πρεπει να μαι σχεδον στο τελος...

                      Comment


                      • #41
                        Τελείωσα το Αnother Code:Two memories για DS και δηλώνω εντυπωσιασμένος.Το είχα στην αναμονή πολύ καιρό αλλά άξιζε απίστευτα κάθε λεπτό.Δέθηκα με τους ήρωες,μου άρεσαν οι γρίφοι και το σενάριο ήταν καλό και δεν το κρύβω συγκινήθηκα στον αποχαιρετισμό...Ubi και άλλους τέτοιους τίτλους από τη Cing.

                        Σπεύδω ταχέως να πάρω το Hotel Dusk που λέγεται πως είναι καλύτερο.Όσοι έχετε DS και ψάχνετε ένα καλό adventure αγοράστε το Another Code και δώστε του μια ευκαιρία.Μετά από τόσο καιρό θα το βρείτε σε πολύ καλή τιμή.Εγώ προ έτους και το είχα αγοράσει 15? καινούριο από media markt και το elx το φέρνει συχνά.

                        Τώρα λέω να περιμένω να έρθει το And Justice for All ενώ κάνω ένα ακόμη playthrough του πρώτου Phoenix Wright...Μα πόσο τέλειο είναι ρε γμτ!!!Αν εξαιρέσουμε την"το κουράσαμε"5η υπόθεση,η οποία αν και μου άρεσε,ήταν λίγο κουραστική...

                        PS: PSP & DS>>>>the rest
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #42
                          PS: PSP & DS>>>>the rest[/b]
                          Βρε άντρε τράβα παίξε τις απίστευτες παιχνιδάρες που έχεις σε PS2/XBOX 360 (Bioshock) και παράτα τις μούφες .

                          Άσχετο αλλά σήμερα έβγαλε RRoD το 360. Ο bro έβγαλε και έβαλε ξανά το καλώδιο του ρεύματος και δούλεψε. Κώλωσα για μία στιγμή αλλά και να χαλάσει θα βγει το PS2 .

                          Comment


                          • #43
                            Όταν βάλω 360 στην κραβατοκάμαρα πολύ ευχαρίστως.Προς το παρόν κλειστά φώτα στο δωμάτιό μου και psp και DS...Δεν ξέρω αν το είπα αλλά το ps2 μου έμεινε επαρχία,μιας και είπα να κάνω απόσβεση το 360.Αυτό φυσικά δε σημαίνει πως θα σταματήσω τα ps2 games...Πρέπει να μεγαλώσει ο tower.

                            Μη γίνεσαι άδικος Και psp και DS και GBA έχω πράγμα να ασχοληθώ...Αν και το Blue Dragon κατα βάθος θέλω να σκίσω αλλά θα κολλήσω άσχημα αν το συνεχίσω,a la Dragon Quest. Btw όσο το έπαιξα-μέχρι το πρώτο χωριό στην έρημο,έχω να πω πως εμμένω στην άποψή μου...Αν το ονομάζανε Dragon Quest και είχε τη Square Enix από πίσω θα μάζευε 8αρια και 9άρια από παντού...Fact

                            Παρακαλάω να έρθει η μέρα που θα τα παίξει το 360 και θα το αλλάξω με μοντέλο με τον νεο επεξεργαστή(με το όνειρο θα μείνω βέβαια )
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Λοιπον τελειωσα για Wii SMG και με τον Luigi επισης και το Megaman απο τη VC απλα επος και πολυ δυσκολα τα τελευταια boss για τελος τελειωσα το Blue Dragon που το ειχα αφησει πριν το τελικο boss που δυστυχως ηταν γελοια ευκολο..τωρα ψαχνω το Bioshock σε καποια λογικη τιμη ή το πολυ πολυ να το νοικιασω ιδωμεν..


                              Aντρέας Παγουλάτος

                              Comment


                              • #45
                                Btw όσο το έπαιξα-μέχρι το πρώτο χωριό στην έρημο,έχω να πω πως εμμένω στην άποψή μου...Αν το ονομάζανε Dragon Quest και είχε τη Square Enix από πίσω θα μάζευε 8αρια και 9άρια από παντού...Fact[/b]
                                Yup, true. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεοποίησαν το DQ VIII και έθαψαν όσο δεν πάει το BD. Σίγουρα το πρώτο overall είναι καλύτερο παιχνίδι, αλλά το δεύτερο έχει κάποια στοιχεία πολύ ανώτερα του πρώτου (lol ο λόγος μου). Πρέπει να ομολογήσω ότι το έθαψα και εγώ πριν το ξεκινήσω (αν και εμμένω και εγώ σε αρκετά σημεία), αλλά είναι άκρως διασκεδαστικό και εθιστικότατο (για έναν JRPGα).

                                Comment

                                Working...
                                X