Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • D...

    Καταπληκτικό game...Ίσως από τα καλύτερα του Saturn.Τέτοια ατμόσφαιρα σε παιχνίδι του 1994 δύσκολα βρίσκεις...Παίξτε το και δεν θα χάσετε νομίζω.

    ΥΓ: Lora...............Lora.............Lora.......... LORA....Συγκινητικές στιγμές


    Comment


    • If you don't leave this place now, Laharl, I won't be able to hold myself.

      Comment


      • Πόσο μπροστά ήταν αυτοί οι διάλογοι?


        Comment


        • Επιτέλους τέλειωσα το Bowser's Inside Story...
          Η τελική μάχη ήταν εκνευριστική και ατέλειωτη. Μου πήρε 1,5 ώρες. Απορώ πως τη πέρασα στο κάτω-κάτω. Νόμιζα πως θα το παρατήσω στη τελική μάχη. Το τέλος όμως ήταν η ανταμοιβή...περίπου. Κοντά στις 24 ώρες έδειξε το ρολόι.
          Πολύ καλό παιχνίδι με ορισμένες μικρές παραφωνίες. Δεν μου γεννά την αίσθηση να το ξαναπαίξω όμως.

          Comment


          • Μόλις τελείωσα το Batman Arkham Asylum.Περισσότερα στο θέμα του.
            Carpe diem

            Comment


            • Τελείωσα πριν 3 μέρες το Ninja Gaiden Dragon Sword.Πολύ πιο εύκολο από τα μεγάλα αδελφάκια του,αρκετά μικρό,μου πήρε 6 ώρες,συν άλλη μία για τον τελικό ο οποίος παρεπιμπτόντως έχει μια πολύ φτηνή κίνηση,τελπάν συνεχίζω.Γενικά το ευχαριστήθηκα το παιχνίδι.Πήρα κοντά στα 20 wooden amulets.Το μεγαλύτερο αρνητικό του είναι ότι πλέον αναρωτιέμαι πως θα παίξω το 2 χωρίς γραφίδα...καταραμένη Νιντέντο με τις πατέντες σου.
              Carpe diem

              Comment


              • Το dragon sword το έχω τελειώσει και εγώ και μου είχε αρέσει αλλά μέχρι εκεί.Δεν είναι και κάτι το τρομερό.

                Το ninja gaiden 2 δεν αξίζει να το παίξεις.Αν αποκτήσεις πλει 3 πάρε το sigma 2 αλλά το κανονικό ninja gaiden 2 είναι πολύ προχειροφτιαγμένο.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Δύο παιχνίδια και σάματις μου φαίνεται πως έχω όρεξη να γράψω σήμερις.

                  α) God Of War: Chains Of Olympus. Πριν 2 βδομάδες. Έψαχνα απεγνωσμένα να το βρω γιατί είχα ακούσει καλά σχόλια, και 2 μήνες μετά την αγορά του, μια Πέμπτη (ή Παρασκευή, όπως ποθείτε) τρεις η ώρα τα χαράματα το άρχισα. Δεν είχα ιδέα τί είναι το God of War, ήξερα απλώς ότι είσαι ο Kratos, είσαι badass και σφάζεις. Είχα δει και παλιότερα και κάτι δευτερόλεπτα σε ένα stand στο Public και είπα να το τιμήσω. Η αλήθεια είναι ότι ήξερα ότι είναι action και περίμενα παντελή έλλειψη σεναρίου. Παρόλα αυτά, ο Kratos στα πρώτα λεπτά μου φάνηκε απίστευτα μπετόβλακας. Η πιθηκανθρωπίσια φωνή του, οι ανεγκέφαλες ατάκες του, με αποκορύφωμα το "Isn't there anything more you'd like me to do?" προς τους θεούς μετά το πρώτο quest με έκανε να τον μισήσω. Στην πορεία όμως, τα flashbacks του παιχνιδιού με έκαναν να καταλάβω εν μέρει τον χαρακτήρα Kratos, γιατί έλεγε αυτά που έλεγε, και γιατί φαινόταν πανηλίθιος. Εν τέλει, το παιχνίδι δεν έχει κάτι ιδιαίτερα αρνητικό σε οποιονδήποτε τομέα του με εξαίρεση τη διάρκεια. Και αυτό διότι συμβαίνει το εξής: Στο εν λόγω παιχνίδι εγώ μπήκα σιγά - σιγά στην ατμόσφαιρα,μου δόθηκε δηλαδή με ομαλό ρυθμό η αίσθηση του όλου setting, με αποτέλεσμα, λόγω της μικρής διάρκειας (μου πήρε γύρω στις 13 ώρες), να έχει καταφέρει να με εγκληματίσει πλήρως στον κόσμο του, μόνο στις τελευταίες πίστες. Γενικά πάντως, υπάρχει ωραία ατμόσφαιρα, ενδιαφέροντα(κατά σημεία επικά) τοπία, και το απαραίτητο σφαξίδι. Για μένα, ένα ευχάριστο παιχνίδι, που δεν είχε κάτι παραπάνω.

                  β) Assassin's Creed: Bloodlines για PSP.Το τερμάτισα μέσα σε 2 μέρες (11 - 13 ώρες συνολικά) και τα συναισθήματα ήταν ανάμεικτα. Έχοντας παίξει το πρώτο, η άποψη που είχα δεν άλλαξε: Το Assassin's Creed είναι ένα παιχνίδι καθαρά ατμόσφαιρας. Ένα παιχνίδι που κρίνεται στις λεπτομέρειες. Χωρίς να έχει ένα ιδιαίτερο σενάριο, ή κάποια επαναστατική ιδέα, εκεί που κερδίζει για μένα, είναι τα όμορφα γραφικά, τα πανέμορφα ανατολίτικα τοπία, η αίσθηση του ενιαίου κόσμου (στο πρώτο όταν βγαίνεις από την πρώτη πόλη με άλογο) το γενικότερο στοιχείο του "ρεαλισμού" που υπάρχει (ξιφομαχίες αλλά και στο platorming επίπεδο σε κάποιο βαθμό) και προφανώς στο ότι είναι cool να είσαι assassin. Το 1 λοιπόν, αν και το έπαιξα μέχρι Jerusalem (γιατί άραγε ; ) με άφησε με μια γλυκόπικρη γεύση. Και αυτό γιατί, υπήρξαν στιγμές που όντως "ένιωθα" assassin, όμως η όχι και τόσο επιτυχημένη, για μένα, εισαγωγή και εφαρμογή του stealth, με ψιλοαπογοήτευσε. Στα πλην και το στοιχείο της επαναληψιμότητας, το οποίο στο Bloodlines κάνει ακόμη πιο αισθητή την παρουσία του. Γενικότερα, το Bloodlines κινείται στο ίδιο κλίμα με το πρώτο, με μια λίγο πιο action και platform στροφή και δυστυχώς έλλειψη του ενιαίου και φαινομενικά μεγάλου κόσμου του πρώτου (η μετάβαση στις 2 μονο πόλεις του παιχνιδιού γίνεται με καράβι). Δεν με ενθουσίασε, όμως παρόλο που δεν θα μπορούσα να πω ότι είναι καλό παιχνίδι ή ότι αξίζει τα λεφτά του, το καταχάρηκα.
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment


                  • Τερμάτισα το Elder Scrolls IV: Oblivion + Shivering Isles.

                    Λίγο πολύ ξέρετε όλοι περί τίνος πρόκειται !
                    sigpic

                    Comment


                    • Uncharted 2:Among Thieves στο Hard.

                      Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα


                      Comment


                      • Έχει λίγες μέρες που τερμάτισα το Yakuza. Γενικά μου άρεσε αρκετά, αλλά έχει πολλά προβλήματα και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να το παίξει κάποιος αυτή τη στιγμή, πόσο μάλιστα όταν στο Yakuza 2 συμπεριέλαβαν ένα video - υπενθύμηση όλων των γεγονότων του πρώτου τιτλου. Το σενάριο και το setting ήταν πολύ καλά, το ίδιο και οι χαρακτήρες. Gameplay wise είχε πολλά πράγματα να κάνεις και διάφορα μυστικά, οπότε σίγουρα η ποικιλία δεν του έλειπε. Η περιπλάνηση στην πόλη αρκετά ελεύθερη και με πολλές επιλογές, οι δε αποστολές ξεπηδούσαν από παντού. Τα προβλήματα έχουν να κάνουν κυρίως με το battle system, το οποίο και βρήκα πολύ μέτριο. Πάρα πολλές φορές ο έλεγχος κάνει τη ζωή σου αδικαιολόγητα δύσκολη, υπάρχουν μάλιστα μερικά bosses που έχουν άπειρα immunities και κινήσεις που δεν υπάρχει κάποιος λογικός τρόπος να της αποκρούσεις. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι κυρίως αντιμετωπίζεις εχρθούς στο παιχνίδι, κάπου κουράζουν. Ευτυχώς το σενάριο είναι αρκετά δυνατό και με πολύ ενδιαφέρουσα ανατροπή στο τέλος. Πολύ καλά δομημένο, κανένα παράπονο σε αυτό. Κάποιες σκηνές μόνο θα μπορούσαν να έλειπαν, είχαν καθαρά filler χαρακτήρα. Τέλος, μου πήρε 17 ώρες για να το τερματίσω (δεν το έλιωσα, δεν έκανα πάρα πολλά πράγματα). Kazuma Kiryu rox.

                        Αυτά . Πάμε στο 2 τώρα.

                        Comment


                        • Originally posted by Laharl View Post
                          Uncharted 2:Among Thieves στο Hard.

                          Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα
                          Μόλις κατάφερα ακριβώς το ίδιο. Εκπληκτικό παιχνίδι. Must-have


                          Comment


                          • Originally posted by Evans View Post
                            Έχει λίγες μέρες που τερμάτισα το Yakuza. Γενικά μου άρεσε αρκετά, αλλά έχει πολλά προβλήματα και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να το παίξει κάποιος αυτή τη στιγμή, πόσο μάλιστα όταν στο Yakuza 2 συμπεριέλαβαν ένα video - υπενθύμηση όλων των γεγονότων του πρώτου τιτλου. Το σενάριο και το setting ήταν πολύ καλά, το ίδιο και οι χαρακτήρες. Gameplay wise είχε πολλά πράγματα να κάνεις και διάφορα μυστικά, οπότε σίγουρα η ποικιλία δεν του έλειπε. Η περιπλάνηση στην πόλη αρκετά ελεύθερη και με πολλές επιλογές, οι δε αποστολές ξεπηδούσαν από παντού. Τα προβλήματα έχουν να κάνουν κυρίως με το battle system, το οποίο και βρήκα πολύ μέτριο. Πάρα πολλές φορές ο έλεγχος κάνει τη ζωή σου αδικαιολόγητα δύσκολη, υπάρχουν μάλιστα μερικά bosses που έχουν άπειρα immunities και κινήσεις που δεν υπάρχει κάποιος λογικός τρόπος να της αποκρούσεις. Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι κυρίως αντιμετωπίζεις εχρθούς στο παιχνίδι, κάπου κουράζουν. Ευτυχώς το σενάριο είναι αρκετά δυνατό και με πολύ ενδιαφέρουσα ανατροπή στο τέλος. Πολύ καλά δομημένο, κανένα παράπονο σε αυτό. Κάποιες σκηνές μόνο θα μπορούσαν να έλειπαν, είχαν καθαρά filler χαρακτήρα. Τέλος, μου πήρε 17 ώρες για να το τερματίσω (δεν το έλιωσα, δεν έκανα πάρα πολλά πράγματα). Kazuma Kiryu rox.

                            Αυτά . Πάμε στο 2 τώρα.
                            Έτσι είναι, αν πρόσεχε μερικά πραγματάκια το Yakuza θα μπορούσε να είναι πολύ καλός τίτλος.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Για σένα το έγραψα το post, αν δεν απαντούσες θα απογοητευόμουν :xp: . Είχα ήδη αρχίσει βασικά αλλά ΟΚ, τελικά απάντησες .

                              Comment


                              • Call of Duty 4 modern warfare σε Veteran difficulty

                                Οκ το πήρα με 2.09 ευρώ και είπα να το παίξω.Καλό παιχνιδάκι,τίποτα το ιδιαίτερο για εμένα.Ήταν ένα πολύ προσεγμένο και καλό FPS,τίποτα παραπάνω,τίποτα λιγότερο.Το μόνο ευχάριστο ήταν η αρκετά μεγάλη δυσκολία στο Veteran(και ο τέλειος Captain Mcmillan με την σκοτσέζικη προφορά του).Υπήρχαν στιγμές που έβριζα χριστοπαναγίες λόγω της δυσκολίας.

                                Μου πήρε γύρω στο 10ωρο αλλά με άπειρα deaths και προσπάθειες.

                                Για 2.09 ήταν αριστούργημα


                                Comment

                                Working...
                                X