Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • συνηθως τους βρισκω στα κειμενα τους να φλυαρουν κατι που θα μπορουσαν να το γραψουνε σε 1 γραμμη χαλανε 5, αρκετες φορες ξεπερνανε την διαχωριστκη γραμμη πληροφοριας και spoiler ασε που εχω την αισθηση οτι συνηθως εχουνε χαμηλα κριτηρια αξιολογισης σε θεματα που αφορουνε το gameplay,πχ κατι που μπορει να ειναι πασιφανεστατα repeatitive δεν τους πειραζει και τοσο

    τo rpgamer και καλυτερα reviews γραφει συνηθως, και μεγαλυτερη οργανωση εχει + μεγαλυτερο κοινο οπως ειπες, το μοναδικο μειονεχτημα του ειναι τα updates τους συνηθως γινονται αργοπορημενα οπως και τα reviews που για site που βρισκεται στον ανταγωνισμο της πρωτης πληροφορησης θα επρεπε να το προσεξουνε

    απο την αλλη ομως αυτο δειχνει οτι παιζουνε ολοκληρωτικα ολα τα rpgs που πιανουνε στα χερια τους πριν μπουνε στον κοπο να γραψουνε review διχως να βιαζονται να γραψουνε βιαστικα,το εκτιμω.

    Comment


    • Τελείωσα με 1000/1000 GS το Prince Of Persia The Forgotten Sands.
      Τον τίτλο σε γενικές γραμμές τον ευχαριστήθηκα.Σίγουρα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με τους προκατόχους του,αλλά αρκετά καλός τίτλος αν τον δούμε μεμονωμένα.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι το κράζουνε.Ίσως για την ευκολία του,ίσως επειδή δεν έχει καμία σχέση με την αρχική τριλογία η ιστορία,ίσως επειδή έχει μπόλικο σφαξίδι,ίσως επειδή είναι αρκετά μικρό και ρηχό.
      Όπως και να'χει δεν το μετανιώνω που ασχολήθηκα μαζί του.
      Carpe diem

      Comment


      • Ρε συ Altair no offence αλλά μέσα σε ένα post για τον τίτλο δικαολογείς απόλυτα γιατί τον έχουνε κράξει και καπάκι λες πως δεν καταλαβαίνεις γιατί τον κράξανε... Fact: κανένα PoP δεν έχει καταφέρει να ξεπεράσει το Sands of Time. Γιατί κάποιος να τα στάξει κανονικότατα να αγοράσει ένα νέο installment που όπως λες είναι μικρό, ρηχό, τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με τους προκατόχους του? Όλα αυτά που ανέφερες είναι ο ορισμός του απογοητευτικού παιχνιδιού και δε διαφέρουν πολύ από όσα λένε τα sites και οι gamers.

        Πιάσε τώρα Ηλlf Life 2 να περάσεις τέλεια και εξαντλητικά- σε σημεία θα εύχεσαι να είχες mouse και keyboard
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Δεν είμαι ο Wesker αλλά ήρθα να βοηθήσω!
          Επιτέλους έπαιξα και τερμάτισα το punch-out στο Wii!
          Xeno εκεί να δεις arcadίλα (respekt και στο Sin 2 το είδα και αυτό λίγο στο net cafe που πάω).

          Η λογική του παιχνιδιού έχει να κάνει με την αποφυγή (dodge) και αντεπίθεση! Τόσο απλό και τόσο γαμάτο.

          Το έχει παίξει κανείς άλλος; Αν ναι, πως σας φάνηκε; Επίσης το παιχνίδι είναι Nintendo! Αξίζει να το δεις!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Το έχω παίξει αλλά το άφησα τότε- νομίζω εσύ μου είχες πει πως βγαίνει για Wii και το είχα βρει στα γνωστά "λημέρια". Βασικά είναι ένα Super Punch Out! με καλύτερα γραφικά και περισσότερους boxers από όσο είδα.

            Το Super Punch Out! το είχα νοικιάσει και παίξει mid 90s με βοηθό έναν οδηγό από το GamePro, ο οποίος μάλιστα έλεγε πως όταν ξεκλειδώσεις την τελευταία 4άδα πρέπει να τα βγάλεις πέρα μόνος σου. Το παιχνίδι όπως σωστά είπες βασίζεται στο να διαβάζεις σωστά τις κινήσεις, τα patterns του αντιπάλου σου και να χτυπάς την κατάλληλη στιγμή. Απλά στο Wii όταν το είχα δοκιμάσει δεν ήμουν σε φάση σκληραγώγησης Σίγουρα όμως είναι στα υπόψην για το Wii.

            Respect πάντως που το τελείωσες, φαντάζομαι κι αυτό στα πιο δύσκολα matches πόσο απαιτητικό θα είναι να βρίσκεις patterns etc. Αλλά με τέτοια παιχνίδια όπως είχα ακούσει και στο CGR HD δεν είναι αγγαρεία είναι απόλαυση( το είχαν πει για το donpachi);)
            Originally posted by Xeno
            Κατα τ' αλλα μολις τελειωσα το Sin and Punishment 2 στο normal.
            7 χορταστικες πιστες με ατελειωτο gunfire και bullet dodging χωρις ακροτητες τυπου bullet hell, αλλα με σεβαστο επιπεδο δυσκολιας, aka παρα πολλα game overs στα ατελειωτα boss fights που ειχε.
            Ευτυχως η επιμονη πιανει τοπο και σιγουρα μου αφηνει ενα αισθημα ικανοποιησης το οτι το τερματισα, πραγμα που μου θυμιζει μετα απο καιρο την ευχαριστηση του arcade gaming.

            Ο χειρισμος του παιχνιδιου ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ, το wiimote πραγματικα απογειωνει την εμπειρια. Κλασεις ανωτερο του προκατοχου του, τοσο λογω χειρισμου, οσο και ποιοτητας γενικοτερα. Πιστες και bosses με μεγαλη ποικιλια, checkpoints για να αντισταθμισουν την υψηλη δυσκολια, συμπαθητικα γραφικα χωρις κατι το ιδιαιτερο και μουσικη την οποια πραγματικα δε θυμαμαι στο ελαχιστο γιατι μονιμως ημουν πληρως απορροφημενος απο τον πανικο που επικρατουσε στην οθονη.

            Οπως καταλαβατε το χαρηκα ιδιαιτερα και ελπιζω καποια στιγμη να το αγορασω γιατι θεωρω μεγαλο πραγμα το οτι βγαινουν σημερα παιχνιδια τετοιας φιλοσοφιας.
            Xeno τώρα το είδα, χαίρομαι που ακούω τόσο καλά λόγια για το Sin and Punishment και δη για τον χειρισμό με wiimote γιατί δεν ήξερα κατά πόσο θα είναι λειτουργικός για ένα τέτοιο παιχνίδι. Το μόνο κακό προς το παρόν είναι η τιμή και το ότι βαριέμαι τραγικά να ψάχνω για updates στο homebrew etc για να το παίξω. Επίσης διάβασα κάτι που με χάλασε λίγο. Στο 2 player mode ο δεύτερος παίκτης δε φαίνεται απλά χειρίζεται τον στόχο του( γραφικοί περιορισμοί του Wii μου μυρίζουνε) Ωστόσο όταν τέτοια παιχνίδια παίζονται σωστά τότε και τα 40-50€ μια χαρά φαίνονται( όταν υπάρχουν βεβαίως βεβαίως)
            Και φυσικα δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την τελευταία σου φράση.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Δωσε μου το Wii σου και σε 10 λεπτα θα παιζεις ο,τι παιχνιδι θες απο usb hdd, ειναι πολυ απλα τα πραγματα πλεον.
              Το S&P δεν ξερω γιατι εχει τοσο ανυπαρκτο 2p mode, αλλα πραγματικα δε μπορω να το φανταστω να παιζει 2πλο.
              2 χαρακτηρες στην οθονη να κανουν dodge σαν τρελοι ολοι την ωρα και να βαρανε παντου και να lockαρουν επισης παντου ... δε νομιζω να λειτουργουσε πραγματικα.

              Το παιχνιδι ειναι πολυ καλο ως εχει και προσωπικα ποτε δε μου περασε απο μυαλο η ιδεα "αχ ωραια θα ταν να παιζα και με καναν φιλο". Μακαρι να υπηρχε η επιλογη προφανως, αλλα ακομα κι ετσι το πακετο ειναι πληρες imo.

              Comment


              • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                Ρε συ Altair no offence αλλά μέσα σε ένα post για τον τίτλο δικαολογείς απόλυτα γιατί τον έχουνε κράξει και καπάκι λες πως δεν καταλαβαίνεις γιατί τον κράξανε... Fact: κανένα PoP δεν έχει καταφέρει να ξεπεράσει το Sands of Time. Γιατί κάποιος να τα στάξει κανονικότατα να αγοράσει ένα νέο installment που όπως λες είναι μικρό, ρηχό, τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με τους προκατόχους του? Όλα αυτά που ανέφερες είναι ο ορισμός του απογοητευτικού παιχνιδιού και δε διαφέρουν πολύ από όσα λένε τα sites και οι gamers.

                Πιάσε τώρα Ηλlf Life 2 να περάσεις τέλεια και εξαντλητικά- σε σημεία θα εύχεσαι να είχες mouse και keyboard

                Καλώς ή κακώς αγαπητέ Μπουράι εκείνες οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.Εγώ ποτέ δεν θα περίμενα έναν τίτλο που να αγγίζει εκείνα τα επίπεδα,όχι με την σημερινή ubisoft τουλάχιστον.Και πρόσεξέ με.Άλλο απογοητευτικός τίτλος,αλλό κακός.Εγώ αυτό είχα εισπράξει.Ότι είναι κακός τίτλος.Πάντως τον ευχαριστήθηκα χίλιες φορές περισσότερο από το Warrior Within.Τώρα μπορείτε να κράξετε.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                  Respect πάντως που το τελείωσες, φαντάζομαι κι αυτό στα πιο δύσκολα matches πόσο απαιτητικό θα είναι να βρίσκεις patterns etc.
                  Εκανα τον πρώτο τερματισμό οπου πολεμάς με όλους (κατάσταση claim title) και τώρα τους ξαναπολεμάω με πιο δυσκολα patterns αυτη τη φορά (κατασταση defend title). Ηδη δυσκολεύομαι από τους 4 πρώτους! Θα κλαψουνε μανουλες στην πορεία!

                  Originally posted by Burai_Fighter View Post
                  Αλλά με τέτοια παιχνίδια όπως είχα ακούσει και στο CGR HD δεν είναι αγγαρεία είναι απόλαυση( το είχαν πει για το donpachi);)
                  Σωστός! Σωστός! Σωστός! Σωστός! Σωστός!!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Τέλος το Bioshock.

                    Για πρώτο walkthrough καραευχαριστήθηκα το παιχνίδι αυτό. Θα κάνω 2ο playthrought για να μπορέσω να ξεκλειδώσω κάποια achs που δεν μπόρεσα να "σπάσω".

                    Για κάποιο λόγο αν και θυμάμαι έκανα πολλά hacks, αλλά δεν βγήκε ακόμη το ach. Θα κοιτάξω και για τα υπόλοιπα που παρέλειψα. Το last boss ήταν αρκετά εύκολο τώρα που ανακάλυψα την στρατηγική να τον αντιμετωπίσω.
                    sigpic

                    Comment


                    • Πολύ το ευχαριστήθηκα το last boss fight. Ήθελα να το ξεσκίσω το καθίκι! Awesome villain.

                      Άντε, καιρός για 2η φορά. Εγώ το έπαιξα 3-4. Το ίδιο τώρα και με το Fallout 3. Και το Alan Wake. Όχι οτι πορώθηκα και με τα 3.
                      sigpic

                      Comment


                      • Εγώ το βρήκα τελείως out of place το τελευταίο boss στο Bioshock. Πολύ έξω από την αισθητική του παιχνιδιού. Δε βαριέσαι, έτσι κι αλλιώς προς το τέλος πήρα την κάτω βόλτα, στο boss θα κολλήσουμε.

                        Comment


                        • Έχουν κάποια σεναριακή σχέση το 1ο Bioshock με το 2ο;

                          Αν παίξω απευθείας το 2ο υπάρχει κάτι που δε θα καταλάβω;
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Αν και δεν το έχω παίξει το δεύτερο,δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Σαφως και συνδεονται τα 2 παιχνιδια μεταξυ τους, Το 2 βγαζει καποιο νοημα και μονο του, αλλα εχοντας τοσες αναφορες στο 1 η προφανης επιλογη ειναι να τα παρει καποιος με τη σειρα.

                              Comment


                              • Κάτσε να τελειώσω με 2 playthrough το Bioshock και να πάω στο 2ο και θα σε πω.

                                Θέλω να βρω όλες τις αναφορές και τα μηχανήματα αναβάθμισης όπλων πριν προχωρήσω στο hard, στο οποίο θα κάνω τρελό speed run...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X