Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    καλα κανεις κι ακους Moonspell και δικαιολογημενα κολλας αφου σχεδον ολα τους τα album αξιζουν. χτες προχτες νομιζω ανακοινωσαν και το καινουργιο τους με τιτλο Night Eternal, συνεχιζουν σταθερα!!! προσωπικα εμενα μαρεσει το Darkness and Hope αν και ισως ορισμενοι δεν το βρουν και τοσο καλο οσο τα πρωτα τους, κομματια σαν το Firewalking απλα δεν ξαναβγαζουν!

    Comment


    • #62
      πράγματι όταν το άκουσα δεν μου πολυάρεσε αλλά κάποια κομμάτια τα ξεχώρισα με τη μιά,όπως και αυτό που αναφέρεις,ξέρουμε πότε κυκλοφορεί το καινούριο; *μου τρέχουν τα σάλια*
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        Kαπου διαβασα τον Μαϊο αλλα για περισσοτερα μπορεις να τσεκαρεις το http://www.myspace.com/moonspell

        μερικοι απο τους τιτλους των νεων τραγουδιων: Shadow Sun, Night Eternal (title track), At tragic heights, Scorpion flower, Spring of rage, Hers is the twilight και συντομα περισσοτερα.

        Comment


        • #64
          και να φανταστείς ότι τους έχω κάνει και φίλους...αλλά έχω να μπω κάνα δίμηνο...ευχαριστώ φίλε.
          Carpe diem

          Comment


          • #65
            Περι Cypress Hill: Εχω ολη την δισκογραφια τους, ακομα και το Live. Ο καλυτερος τους δισκος ειναι ΜΑΚΡΑΝ το Temples of Boom, οπου ολη η Cypress σκεψη ειναι διαχυτη και σε ολο της το μεγαλειο. Απο εκει και περα δεν καταλαβα ποτε γιατι επετρεψαν στους εαυτους τους να ασχοληθουν με την Hardcore Rap/Metal σκηνη, καθως ποτε μου δεν χονεψα κομματια οπως το You Can't Get The Best of Me, οσο καλα (μπααααα) κι αν ηταν σε επιπεδο στιχων...

            Επανερχομαι, ηρθε το αφεντικο...lol
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #66
              Αυτήν την στιγμή ακούω το Only love can break your heart των Saint Etienne το οποίο κάνει share μια συνάδελφος στα itunes, τί ωραίο τραγουδάκι, μου θυμίζει πολύ δεκαετία 80...

              Comment


              • #67
                Περι Cypress Hill: Εχω ολη την δισκογραφια τους, ακομα και το Live. Ο καλυτερος τους δισκος ειναι ΜΑΚΡΑΝ το Temples of Boom, οπου ολη η Cypress σκεψη ειναι διαχυτη και σε ολο της το μεγαλειο. Απο εκει και περα δεν καταλαβα ποτε γιατι επετρεψαν στους εαυτους τους να ασχοληθουν με την Hardcore Rap/Metal σκηνη, καθως ποτε μου δεν χονεψα κομματια οπως το You Can't Get The Best of Me, οσο καλα (μπααααα) κι αν ηταν σε επιπεδο στιχων...

                Επανερχομαι, ηρθε το αφεντικο...lol
                [/b]
                Γενικα οι Cypress Hill δε νομιζω πως εχουν καποια standard μουσικη (μουσικη λεω ΟΧΙ το style του B-real) γιατι ο Muggs ειναι αρκετα "προχωριμενος" θα ελεγα ετσι ωστε να εξελισεται και να μας τρελενει με τις παραγωγες του. ετσι λοιπον αν τοτε ηταν η μοδα του Nu Metal / Rapcore με συγκροτηματα οπως οι Slipknot, Korn, Limp Bizkit, Deftones (με τους οποιους και συνεργαστηκαν) το βρισκω φυσιολογικο να πειραματιστουν λιγακι με αυτον τον ηχο. οπως αργοτερα και με την Reggae και Reggaeton στο track "Latin Thugs" και ισως Funk μουσικη στο ξεκινημα τους πιστευω. εγω δεν εχω δισκογραφια τους, αλλα απο οσα ακουσα, πιο ενδιαφερον στα δικα μου αυτια ακουστηκε η Rap-Metal προσπαθεια τους.

                μηπως ακους και Psycho Realm που προσωπικα μου αρεσουν πολυ περισσοτερο απο Cypress Hill (και ειναι και πιο παλιοι) και που ειναι κι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα στο συγκεκριμενο ειδος ?

                Comment


                • #68
                  Εχει ακουσει κανεις σας Summoning??Εσενα Shadow πιστευω θα σου αρεσουν.Ειναι ατμοσφαιρικη μουσικη με φωνητικα αλα black.Ειναι ελαφρυ ομως,ειναι απιστευτη μουσικη.Δε κοιταξα αν εχουν myspace.


                  Εδω ενα song Summoning-Long lost to where no pathway goes

                  Eδω το ιδιο τραγουδι,αλλα με αλλες εικονες/βιντεο-click


                  Eπικο.



                  Εχει και αλλα απο αυτους στο youtube.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #69
                    Nαι ρε εννοειτε εχω ακουσει, εχω σχεδον τα περισσοτερα albums τους εκτος απο τα δυο πρωτα και τα demos που δεν πιστευω οτι αξιζουν. ξεχωριζω το Dol Guldur και φυσικα το τελευταιο τους το οποιο ηταν παρα πολυ καλο, και μαλιστα το εχω συνδεσει στο μυαλο μου με μια συγκεκριμενη περιοδο της ζωης μου, τη χρονια που κυκλοφορησε σχεδον. τιποτα δεν συγκρινετε με ενα ωραιο ξημερωμα και τους Summoning να παιζουν στα ακουστικα περιμενω και την επομενη κυκλοφορια αν και καπως αργει.

                    Comment


                    • #70
                      Τι σκατα υπαρχει τπτ απο το μαυροειδες που να μην το χεις ακουσει;
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • #71
                        Mαλλον οχι, τοσα χρονια το σπουδαζω το θεμα, μεχρι και με κατι ακυρα που δεν γουσταρω εχω ασχοληθει, nsbm δηλαδη και συγκροτηματα σαν τους Nokturnal Mortum, Temnozor, Drudkh, Graveland κλπ

                        Comment


                        • #72
                          Λοιπον, οι blackmetallαδες του φορουμ δωστε βαση,

                          η πρωτη αξιολογη black metal κυκλοφορια του 2008 ειναι πλεον γεγονος.



                          κανονικα κυκλοφορει στις 8 του επομενου μηνα, περισσοτερες πληροφοριες και tracklist εδω.

                          εννοειτε προσκυναμε τους Behexen που επιστρεψαν δυναμικα κι οπως πρεπει!

                          Comment


                          • #73
                            Ρε συ Shadow μπας και είσαι ο "Nyarlathotep" Καραγιάννης ή ο Γιοβανίτης???Προσκυνώ για τις γνώσεις στο χώρο του black,που δεν έχω ασχοληθεί πολύ,πέρα από Thorns και Dodheimsgard και κάποια παλιά από Arcturus Kαι ολίγη από Limbonic Art και Dark Throne.

                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #74
                              Nαι ρε ολα τα ξερει αυτος,τι γινεται;



                              Κοιτα λολ,πανω στην ωρα.Ειχα ακουσει απο youtube κανα δυο τραγουδακια απο αυτους και ειχα στο νου μου να τους ψαξω.Για να λες πως αξιζουν,σε εμπιστευομαι.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • #75
                                Oχι δεν ειμαι κανενας απαυτους που αναφερατε, αν και παιζει να ξερω περισσοτερα κι ολας . δεν δουλευω σε περιοδικο ουτε ενημερωνομαι απο αυτα, αλλα θα μπορουσα να γραφω reviews, απλα δεν το εχω ψαξει και δε νομιζω να ενδιαφερονται κι ολας, lol.

                                Comment

                                Working...
                                X