Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παιδιά μπήκα στην σελίδα στο facebook να δω τι έχετε κάνει και αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ.Μπράβο για την προσπάθειά σας,έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά,προσωπικά θα μπαίνω να βλέπω τι ποσταρετε εκεί πέρα.;)

    Απλά όταν έχετε κάποιο ενδιαφέρον νέο να το ποσταρετε και εδώ,όχι μόνο στο φατσιβιβλίο.

    Grim πες τους φίλους σου να μπουν και στο φορουμ και αν τους αρέσει να γραφτούν κιόλας.

    Και πάλι μπράβο παιδιά!


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Δεν ξέρω τι γίνεται ακόμα ,δεν έχω τσεκάρει.Αλλά όσα είχα δει εγώ ως τώρα,το 99% είναι δουλειά του Γκρίμτακ και σε αυτόν πρέπει να πάνε τα συγχαρητήριά σου.
      Carpe diem

      Comment


      • Εγώ προτείνω και δημιουργία twitter account, το twitter είναι εξαιρετικό μέσο (κατ' εμέ το καλύτερο) για δημοσίευση νέων και δικτύωση. Αν μας ακολουθούν αρκετά άτομα, μπορεί να μας γνωρίσει πολύς κόσμος μέσω retweeting, αφήστε που γενικά το twitter είναι έχει πιο σοβαρό χαρακτήρα.

        Θα μπορούσα να το αναλάβω εγώ αυτό, δεδομένου ότι καθημερινά μπαίνω πολλές φορές στο twitter και ακολουθάω ήδη αρκετά gaming sites. Αν είστε σύμφωνοι, στήνω ένα account αύριο και βλέπω τι μπορεί να γίνει.

        Comment


        • Σωστός.Είχα σκοπό να το προτείνω κι εγώ.Συμφωνώ με Έβανς.
          Carpe diem

          Comment


          • Προθχωρα το evans και το συνδεουμε και με το fb page, καθε tweet θα γινεται και ποστ αυτοματα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Egw den exw idea apo twitter... make it happen
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Το ξεκινάω τώρα.

                Προτείνω επίσης να αλλάξουμε την περιγραφή του forum. Στο facebook λέγεται ότι είμαστε μία κοινότητα για games, τεχνολογικά νέα και κάθε είδους διασκέδασης. Αυτό δημιουργεί μία λανθασμένη εικόνα για το τι πραγματικά είμαστε (ή θα θέλαμε να λέγαμε ότι είμαστε ), μιας και τα θέματα που σχετίζονται με videogames αποτελούν και την πλειοψηφία. Αυτό που περιγράφεται στο facebook είναι το Athinorama, όχι το gamers odyssey, με μία διαφορά στο σειρά των ενδιαφερόντων .

                Ξεκινάω το twitter και επανέρχομαι.

                Edit: Άσχετο, θα χρησιμοποιήσω το δικό μου email για αρχή, αν θέλετε να δημιουργήσουμε και email για το forum πείτε (πολύ επαγγελματικά το έχουμε δει λολ).
                Edit2: Κάνω και email στο gmail, δε δέχεται το πρώτο μου γιατί το έχω ήδη βάλει και το δεύτερο το κρατάω για σοβαρά πράγματα μόνο .
                Edit3 :

                Up and running folks :



                Έχει ακόμα δουλειά βέβαια, αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερα χρονοβόρο ή δύσκολο.

                Λοιπόν, δύο πράγματα:

                1) Σχετικά με το banner, το σήμα του Xbox κρύβεται από το profile picture μας και το bubble που λέει "Gamers Odyssey ΡΕΕΕΕΕΕΕ" χάνεται στα αριστερά. Αν μπορείς Ground διόρθωσε αυτά τα δύο προβληματάκια (βάλε το bubble λίγο πιο δεξιά και για τα σύμβολα των κονσολών δεν ξέρω, αυτοσχεδίασε ή σβήσε τα ).

                2) Αν μπορείτε, δώστε μου το background του youtube channel ώστε να το βάλω και στο twitter. Θα είναι ωραίο να έχουμε μία ομοιομορφία.

                Τέλος, τι θα λέγατε να βάλετε όλους εμάς που ασχολούμαστε με αυτά (youtube, facebook, twitter) σε ένα ειδικό subforum ώστε να συζητάμε λίγο πιο άνετα ζητήματα σχετικά με passwords κτλ;

                Edit4 :

                Α και πείτε αβέρτα ιδέες για το ποιους να κάνουμε follow. Έχω ήδη κάνει κάποια βασικά sites (όπως kotaku, gamasutra, gametrailers, joystiq) και κάποιους developers (Jonathan Blow, Kojima, Molyneux, GabeN κτλ), ρίχτε όμως ιδέες για να βάλουμε κι άλλους.

                Γενικά η λογική είναι να κάνουμε follow άτομα-κλειδιά για δικτύωση και ταυτόχρονα να μας κάνουν follow διάφοροι φίλοι κτλ. Αν, για παράδειγμα, ο Αλταιρ κάνει follow το gamers odyssey, θα βλέπει όλα τα tweets του. Αν κάτι του αρέσει, μπορεί να το κάνει retweet, οπότε όλοι οι δικοί του followers θα δουν τι έγραψε το gamers odyssey και θα μπορέσουν να το ακολουθήσουν, αν ενδιαφέρονται.

                Comment


                • Ποια είναι η σελίδα στο FB;
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Erxetai kai to background se ligo (to shma tou Xbox den to esvhsa alla den xreiazetai giati den fenetai opws eipes)



                    Edit:
                    Den mporw na kanw to image upload sto photobucket fenetai poly mikro, tha sto steilw apo MSN.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Προτείνω επίσης να αλλάξουμε την περιγραφή του forum. Στο facebook λέγεται ότι είμαστε μία κοινότητα για games, τεχνολογικά νέα και κάθε είδους διασκέδασης. Αυτό δημιουργεί μία λανθασμένη εικόνα για το τι πραγματικά είμαστε (ή θα θέλαμε να λέγαμε ότι είμαστε ), μιας και τα θέματα που σχετίζονται με videogames αποτελούν και την πλειοψηφία. Αυτό που περιγράφεται στο facebook είναι το Athinorama, όχι το gamers odyssey, με μία διαφορά στο σειρά των ενδιαφερόντων .
                      To σκεφτομουν, ψήνεται κανεις να ανοίξουμε και section περι ταινιών;
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Oti thelete outws h allws kai gia tainies milame.
                        BTW Evans prosthese Tetsuya Nomura kai Matsuno sto twitt esi gia mena.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Ωραια, λοιπον οι users Youtube Channel Supervisor αλλαξαν σε Social Network Supervisor.
                          Πριν είχαμε τους Somari & Ground_zero και πλεον μαζι μ αυτους εχουμε και τους Altair, Evans & Grimmtak.

                          Λογικα οι παραπανω πλεον μπορειτε να δειτε το Section Gamers Odyssey Social Network: Youtube, Facebook, Twitter etc το οποιο μεχρι προτεινως ονομαζοταν Youtube Channel.

                          Αυτα, αν ξεχασα καποιον πειτε μου.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Oti thelete outws h allws kai gia tainies milame.
                            BTW Evans prosthese Tetsuya Nomura kai Matsuno sto twitt esi gia mena.
                            Matsuno ήδη έβαλα, nomura βρήκα έναν με 1500 followers και 0 tweets, δεν πρέπει να το χρησιμοποιεί .

                            Comment


                            • Periergo, kata kairous diavazw o Nomura twitted this and that, wth?
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Admin Rampidis βάλε youtube tags στο quick edit ρε...
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X