Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν το πιστεύω...

    Ο ΜΗΤΣΗΣ ΕΒΑΛΕ 5 ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ!!!!
    σε ταινία του Ηοllywood!!!

    http://www.athinorama.gr/cinema/data/movie...lt.aspx?id=8463
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Bέβαια ο Μπάρτον δεν είναι και ο τυπικά αντιπροσωπευτικός Hollywood κινηματογράφος.. κατ εμέ απέχει πολύ από αυτό
      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

      Let's just all say the magic words and go back to reality.

      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

      Comment


      • E ναι φυσικά...
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Μόλις γύρισα από το σινεμα όπου είδα το Sweeney Todd
          και είμαι κατενθουσιασμένος
          να την δείτε στανταρ
          ειδικά όσοι είναι φαν του Μπαρτον(όλοι δηλαδή )

          αύριο θα πω περισσότερα για την ταινία τώρα πάω για ύπνο.

          Comment


          • Μόλις γύρισα από το σινεμα όπου είδα το Sweeney Todd
            και είμαι κατενθουσιασμένος
            να την δείτε στανταρ
            ειδικά όσοι είναι φαν του Μπαρτον(όλοι δηλαδή )

            αύριο θα πω περισσότερα για την ταινία τώρα πάω για ύπνο.
            [/b]
            Μην πεις κανά spoiler σε έφαγα!
            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

            Comment


            • Το είδα κι εγώ χθες το Sweeney Todd και έχω ενθουσιαστείΣίγουρα μέσα στις αγαπημένες μου ταινίες του Τim Burton.Όσοι δεν το έχετε δει φανταστείτε ένα "σκοτεινό" musical με μερικές δόσεις από black humor,film noir,αρκετό gore και λίγο από thriller.Εντάξει ό,τι και να πω για την εξαιρετική σκηνοθεσία από τον Tim Burton θα είναι λίγο.Αν είστε fan πρέπει να το δείτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.Η μουσική και τα κομμάτια που τραγουδούν οι ηθοποιοί είναι όλα τα λεφτά και η σκοτεινή ατμόσφαιρα του Λονδίνου σου δημιουργεί μία μελαγχολία,όση χρειάζεται για να χαθείς πλήρως στον κόσμο της ταινίας.Οι ερμηνείες όλων των ηθοποιών είναι εξαιρετικές με αποκορύφωμα βεβαίως αυτές των Johny Depp και Helena Bonham Carter.Προσωπικά δεν μπορώ να βρω κάτι που να μη μου άρεσε σε αυτή την ταινία.Την απόλαυσα μέχρι και το τελευταίο λεπτό και δεν βαρέθηκα ούτε μια στιγμή.Αξίζει τα λεφτά της μέχρι και το τελευταίο cent (όσοι σκοπεύετε να το δείτε έτσι κι αλλιώς θα σας πρότεινα να μην περιμένετε το DVD,αλλά να το δείτε στο cinema,είναι πολύ ωραία εμπειρία).
              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

              Comment


              • Ποιος ψηνεται να κανονισουμε να δουμε το Sweeney Todd;
                Paixtoura και λοιποι ψηθειτε.

                Comment


                • Δεν εχω ιδεα απο Burton αλλα με αυτα που ακουω ευκολα θα πηγαινα.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Καλυτερα που δεν εχεις ιδεα, δε ξερω αν θα σου αρεσει το συγκεκριμενο ιδιως, αλλα ελα και δε θα χασεις.

                    Προβλεπεται ΦΙΝΑ ταινεια.
                    Το επομενο ΠΣΚ θα εχω χρονο αλλα απ τη μια το all-star game, απ την αλλη το cult festival, να δω τι θα πρωτοκανω.

                    Comment


                    • Το είδα χτες, ODEON, nachos + Pepsi κτλ.... οκ σοβαρεύομαι.

                      Δεν έχω ιδέα από μιούζικαλ και το πως πρέπει να είναι ένα σωστό για το είδος αλλά το συγκεκριμένο μου άρεσε πολύ. Είχε τραγούδι σε μεγάλο μέρος της ταινίας αλλά ευτηχώς δεν βαρέθηκα καθόλου, εκτός από ένα τραγούδια για την Joanna που το σιχαινόμουν

                      Πρέπει να είμαι ο μόνος που του άρεσε η Mrs.Lovette

                      Αρκετό αίμα
                      Να σκέφτεστε πριν ξαναφάτε κρεατόπιτα

                      Άσχετο αλλά ωραία φωνή ο Depp.
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Btw it's an opera.. Μη σας ακουσει ο Burton να το λετε musical .

                        Comment


                        • Ποιος ψηνεται να κανονισουμε να δουμε το Sweeney Todd;
                          Paixtoura και λοιποι ψηθειτε.
                          [/b]
                          Ατύχησες το είδα ήδη (μην ρωτάτε τι και πως,η ποιότητα όμως ήταν τέλεια ) αλλά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το ξαναδώ.

                          Σουρρεαλισμός σε όλο του το μεγαλείο.

                          Aσε που νιώθω λίγο άσχημα γιατί στις ταινιες του Burton πήγαινα ΠΑΝΤΑ σινεμά...Ανάθεμα τους retailers που το φέραν 2 μήνες μετά και έπεσε στην εξεταστική.

                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • To Jumper ti leei?
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Είδα sweeney tod, εκπληκτικό. Απόλυτη μαγεία. To jumper λέμε να το δούμε την Πέμπτη που βγαίνει εδώ Λονδίνο. Από όσα έχω δει στο trailer και από όσα έχω δει σε κριτικές δεν πιστεύω να με απογοητεύσει. Όμορφα εφέ, καλή και δομημένη ιστορία (αυτό τουλάχιστον λένε τα reviews) και φυσικά, Samuel L Jackson...

                              Comment


                              • Re paidia mia erotisi .. To Sweeney Todd kanei gia osous den einai fan tou Burton ??? Gia paradeigma sto Corpse Bride, Charlie and the Chocolate Factory mou espasan ta neura .. To Edward Scissorhands den mporo na po oti me enthousiase, kai genika mono to Ed Wood mou arese idiaitera .. Kanei gia mena i tha vgo ekneurismenos ap'to cinema ??



                                Comment

                                Working...
                                X