Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Η κονσολα με modchip, γινεται ως ενα καλο βαθμο region free. Δεν γινεται ομως 100%.
    Δεν αξιζει να βαλεις ακομα, γιατι:
    Δεν προκειται να στην κανει 100%
    Δεν ειναι σταθερα 100%
    Πιθανοτατα θα χρειαστει να βγει αλλο τσιπακι, προκειμενου να εκμεταλευτει νεες / αγνωστες τρυπες του μηχανηματος.
    Η καλυτερη λυση παντος, ειναι ενα δευτερο αμερικανικο μηχανημα. Ειναι και πολυ φτηνα.
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

    Comment


    • #32
      Για το νεο update βρεθηκε ηδη ενα "workaround" οπως ειπε αυτος που το καταφερε. Ακομα δεν ειναι ευρεως διαθεσιμο, αλλα συντομα θα διατεθει λογικα και σ' εμας τους κοινους θνητους.
      Περισσοτερα οταν βγει .

      Comment


      • #33
        http://wiibrew.org/wiki/June16_update

        Τέλος, Wii που αποστέλλονται για επισκευή σε τυχόν βλάβη, επιστρέφονται με το νέο firmware εγκατεστημένο
        http://gbatemp.net/index.php?showtopic=91151

        NDS themes

        Comment


        • #34
          Ουτως ή αλλως καποια στιγμη θα χρειαστει να κανεις update το τελευταιο δε προσεφερε τιποτα ουσιαστικο αλλα δε θα ειναι παντα ετσι.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #35
            http://hackmii.com/2008/06/twilight-hack-v01beta1/

            Καντε update αφοβα. Nintendo failed once again .

            Comment


            • #36
              Τι είναι επί τέλους αυτό το twillight hack που λέτε και ξαναλέτε.

              Comment


              • #37
                Ο πιο απλος τροπος να περασεις homebrew stuff στο Wii, καθως και wiiware, vc roms κτλ.

                Comment


                • #38
                  Πηρε κανεις πρεφα οτι εδω και καιρο κυκλοφορει homebrew app το οποιο κανει το wii region free σε gc games, wii games και vc games?
                  Παω να δω αν αλλαξε κατι οσο ελειπα, αλλα υπαρχει σχετικο προγραμμα (starfall) το οποιο λειτουργει στα PAL Wii με fw ver. 3.2.

                  Comment


                  • #39
                    Ναι το είδα. Λένε ότι δουλεύει. Πάντως δεν το δοκίμασα γιατί έχω μόνο PAL games.
                    https://www.emulator-zone.com
                    I am an iteration closer to my desired solution!
                    The World Ends With You

                    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                    Castlevania Lords of Shadow

                    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                    Hyperdimension Neptunia

                    Comment


                    • #40
                      Το δοκιμασα με το αμερικανικο Βaten Κaitos 2 που εχω και ολα πηγαν μια χαρα.
                      Αντε να βρω και κανα αμερικανικο για Wii τωρα...

                      Comment


                      • #41
                        http://wiibrew.org/wiki/Wii_Brew_SD_Installer

                        Το παραπανω ειναι για τους πολυ τεμπεληδες ( ) μιας και σας τα σερβιρει ολα στο πιατο και πρεπει να κανει καθε wii, homebrew friendly με κοπο μηδεν.
                        Αντε να δουμε αν θα αλλαξει τιποτα για τους πιο διστακτικους.

                        Επισης:
                        Πλεον μπορειτε να παιξετε DVD (ταινιες) μιας και δε φιλοτιμηθηκε ποτε η Nintendo να ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ μια απλη επιλογη.. αυτα χαρη στο DVDX (ψαξτε το αν ενδιαφερεστε).
                        Αλλο σημαντικο νεο το οτι περα απο τα apps που κανουν το Wii region-free αλλα δεν ξερουμε κατα ποσο ειναι future-proof λυσεις λογω νεων fw, πλεον υπαρχει ενα νεο tool, το AnyRegion Changer το οποιο οπως λεει η λεξη κανει το Wii σας πληρως NTSC-US ή NTSC-J με ο,τι αυτο συνεπαγεται (αντοιστοιχα VC Shops, menus etc).

                        Τελος κατι τελειως ακυρο που βρηκα αλλα πρεπει να εχει τρελο γελιο....
                        Punch Out + DK Bongos = MIKE TYSON'S JUNGLE BEAT
                        http://www.glorioustrainwrecks.com/node/202

                        Θα ηθελα να το δοκιμασω καπου μιας και δεν εχω Μπονγκος, ναι Ραμπιδη, εσενα κοιταω.

                        P.S.

                        Times change, πλεον το homebrew οργιαζει σε κονσολα της Nintendo, οταν κατι αντιστοιχο απουσιαζει παντελως απ τον ανταγωνισμο.
                        Μετα σου λενε πως η πειρατεια σκοτωνει το gaming..

                        Comment


                        • #42
                          Α ρε κωστή ευτυχώς που έχουμε και εσένα να post-άρεις εδώ και να νιώθουμε εμείς οι τεμπέληδες . Τρίτη δίνω το @!$@#$#@$!$#@!Ρ&#0 36;ΕΚΓΡΟΕΓΞΜΡ#ΟΙ:ΤΜ$#:ΟΓ ΜΡΕ:ΟΠΜΓΟ#ΠΡΜΓ μάθημα, Τρίτη θα πειραματιστώ με το Wii!

                          Comment


                          • #43
                            http://wiibrew.org/wiki/Wii_Brew_SD_Installer

                            Το παραπανω ειναι για τους πολυ τεμπεληδες ( ) μιας και σας τα σερβιρει ολα στο πιατο και πρεπει να κανει καθε wii, homebrew friendly με κοπο μηδεν.
                            Αντε να δουμε αν θα αλλαξει τιποτα για τους πιο διστακτικους.

                            Επισης:
                            Πλεον μπορειτε να παιξετε DVD (ταινιες) μιας και δε φιλοτιμηθηκε ποτε η Nintendo να ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ μια απλη επιλογη.. αυτα χαρη στο DVDX (ψαξτε το αν ενδιαφερεστε).
                            Times change, πλεον το homebrew οργιαζει σε κονσολα της Nintendo, οταν κατι αντιστοιχο απουσιαζει παντελως απ τον ανταγωνισμο.
                            Μετα σου λενε πως η πειρατεια σκοτωνει το gaming..
                            [/b]
                            Δηλαδή με αυτό μπορώ να εγκαταστήσω κατευθείαν από την SD ότι homebrew θέλω χωρίς να χρειάζεται να τρέχω συνέχεια το twilight;
                            Ήθελα να παίξω το παιχνίδι αλλά αν έχω μέσα το hack δεν μπορώ!
                            Θυμάμαι τη Νίντυ να λέει ότι για να παίξει το Wii DVD χρειάζεται "something more than just a firmware update". :icon_twisted:
                            Όσο για το PS3 υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσεις Linux με ότι αυτό συνεπάγεται οπότε υπάρχει και εκεί τεράστιο μέλλον. Πάντα βέβαια υπάρχει και το PSP που είναι μάλλον η καλύτερη homebrew κονσόλα.
                            https://www.emulator-zone.com
                            I am an iteration closer to my desired solution!
                            The World Ends With You

                            I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                            Castlevania Lords of Shadow

                            I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                            Hyperdimension Neptunia

                            Comment


                            • #44
                              Το twilight hack 1 φορα το χρειαζεσαι.
                              Εδω και καιρο υπαρχει το WAD installer, το WAD uninstaller και πλεον και το WAD Manager (2 σε 1).
                              God bless Wanikoko.

                              Με ενα WAD manager βολευεις ολα τα .wad files και με το HBC (homebrew channel) κανεις manage ολα τα .dol και .elf αρχεια.
                              Δε χρειαζεσαι κατι παραπανω ;).

                              Comment


                              • #45
                                φοβερό αυτό το κόλπο το έκανα κανονικά εγκατάσταση αλλά έχω ένα πρόβλημα λοιπόν να σας τα πω ποιο αναλυτικά και όποιος μπορεί και θέλει βοηθαει

                                έχω ver. 3.3E και το Nintendo channel

                                χρησιμοποίησα το Wii Brew SD (για ποιο γρήγορα και για να μην κάνω κανένα λάθος) και τσέκαρα το Twilight Hack ( Europe/ Australia ) και άφησα τσεκαρισμένα και τα 3 αλλά Homebrew Channel, Homebrew Browser, DVDX ολοκληρώθηκε μετέφερα το save έτρεξα το παιχνίδι μου έλεγε εκεί διάφορα πατούσα reset για accept και στο τέλος έκανε επανεκκίνηση το βλέπω το κανάλι κανονικά το τρέχω μου διαβάζει την SD κανονικά και βράσκη τα DVDX , Homebrew Browser πατάω πάνω τους να τα τρέξω και είτε το ένα είτε το άλλο ξεκινάμε και κωλάνε πάντα στο 0% δεν κάνουν τίποτα το χεράκι του Wii remote το δείχνει αλλά δεν πιάνει κανένα κουμπί ούτε reset και power, μονό αν το κρατήσω πολύ ώρα πατημένο και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση τι μπορώ να κάνω?

                                δεν κατάλαβα και δεν μπορώ και έχω διάβαση πάλες φορές το πως γίνετε το πως να κάνω εγκατάσταση VC GAMES και WII WARE επίσης προσπάθησα και τα emulator αλλά δεν μου τα δείχνει εκεί

                                συγγνώμη αν ζηταω πάλα αλλά χάθηκα πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω αν μπορείτε βοηθήσαμε λίγο από άδω η όποιος θέλει από msn
                                I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

                                SEGA SATURN

                                Comment

                                Working...
                                X