Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    To snes channel δεν το εβαλα..
    Στο αρχικο post και στο .rar file που εχω βαλει περιεχεται ο ιδιος emu σαν .elf και οχι σαν .wad.
    O καθενας διαλεγει ο,τι θελει, απλα εγω δε θελω πολλα extra channels.
    Aυτα .

    Comment


    • #17
      Για δείτε λίγο τα Wii σας. Υπάρχει available update, αλλά διάβασα το μήνυμα και λέει ότι με αυτό ενδέχεται να κατάστραφει η κονσόλα αν περιέχει saves που δεν είναι ?κανονικά?.
      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


      Comment


      • #18
        Εγω το εκανα χωρις να διαβασω το μηνυμα. Βεβαια απ'οτι εμαθα απλως αφαιρει πειραγμενα saves.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Δυστυχώς μπλοκάρει και το Freeloader...damn it!!

          http://gonintendo.com/?p=46472
          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

          Let's just all say the magic words and go back to reality.

          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

          Comment


          • #20
            1ον)πάλι καλά που δεν πήρα freeloader.
            2oν)Σιγά μη σταθούν οι hackers σε ένα update.Εδώ με το psp έπαιζαν κρυφτοκυνηγητό μέχρι που πλέον και να βγει νέο update βρέθηκε τρόπος να το σπας.
            3ον)Nintendo,you suck.Εντάξει άντε να δεχτώ πως το elf hack είναι "πρόβλημα",το freeloader γιατί να το μπλοκάρεις και να σπάσεις τα ήδη πειραγμένα νεύρα πόσων importers που δε θέλουν την εκμετάλλευση της NOE?(καλά δε μιλώ για τις καθυστερήσεις)

            Ευτυχώς έχω αφαιρέσει από καιρού το Wii connect 24 για τέτοιους λόγους.Χθες που έβαλα το Nintendo Channel απεγκτέστησα εσκεμμένα τα πρόσθετα κανάλια και τώρα πάω ευθύς να τα εγκαταστήσω πάλι
            Μέχρι το επόμενο hack βέβαια.Αν και νομίζω πλέον το hack δε χρειάζεται παρά μόνο για να bootάρεις την όλη διαδικασία...Αφού έσπασε μία θα ξαναγίνει...Και μην ανησυχείτε για το freeloader το region free θα έρθει εν καιρώ από τη homebrew σκηνή
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #21
              Δυστυχώς μπλοκάρει και το Freeloader...damn it!!

              http://gonintendo.com/?p=46472
              [/b]
              Motherf@^$#s !!! No update gia mena ..



              Comment


              • #22
                http://wiibrew.org/wiki/June16_update

                Ρε δεν πεθαίνει το homebrew και το hacking λέμε!!
                Πέρα από την πλάκα τα παιδιά απαντάνε σε αρκετά ερωτήματα αλλά αυτό που μένει είναι πως Users are advised not to update until more information is known.
                Eπίσης λένε πως μάλλον θα βρούνε άλλο τρόπο να κάνουν exploit τα saves από το Twilight Princess
                Can we make another hacked save file?
                Yes. It will take time to find new vulnerabilities. Some bugs in the Twilight-Hack checking code may enable the use of the old exploit again, with a few changes.[/b]
                Mην πολυλογώ τσεκάρετε το link από πάνω.

                Εννοείται πως το update κι εγώ το βλέπω με τα κυάλια
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Eτσι λενε και στα homebrew communities.
                  Ετσι ειστε; Ε να κι εμεις .
                  No need to upgrade though, δε φτιαχνει τιποτα απ οσο λενε, απλα αποτελει μετρο κατα της πειρατειας.
                  Παντως τα homebrews λειτουργουν κανονικοτατα.

                  Υ.Γ.

                  Αν κανεις format το Wii δε γινεται και downgrade ε;

                  Comment


                  • #24
                    Για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος...
                    Ωστόσο μην το λές αυτό για το update!!!!
                    Θα σου επιτρέπει να μετακινείς το Mii από την Mii plaza στο Mii parade βρε...Mα αυτό δεν είναι που όλοι μας αποζητούσαμε από όταν είχε ανακοινωθεί το update??Εγώ από το πρώτο update αυτό περίμενα να γίνει και επιτέλους η Ninty το έκανε...Το ότι το ίδιο update σκοτώνει το hack,δε λέει κάτι...Παράπλευρες απώλειες

                    also allows you to move a Mii from the Mii Plaza into the Mii Parade directly, thanks to the addition of a handy new icon. You just drag and drop as you normally would.[/b]
                    Δάκρυα χαράς...
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #25
                      Δηλαδη εγω ο λαλακας κακως το κατεβασα... owned
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #26
                        Βurai τι σχέση έχει το wc24??Δεν σου κάνει αυτόματα το update..μήνυμα σου στέλνει και αν θες μετά το κάνεις...

                        Tουλάχιστον πρόλαβα και έπαιξε NMH και DQS με το freeloader...
                        Η Datel είχε υποσχεθεί να στείλει δωρεάν αντικαταστάσεις αν γίνόταν μπλοκάρισμα του FL..
                        Να δούμε...
                        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                        Let's just all say the magic words and go back to reality.

                        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                        Comment


                        • #27
                          Mα δεν κατηγόρησα την υπηρεσία. Σαφώς και το γνωρίζω.
                          Αν το ανοίξει όμως κανάς αδερφός ή μητέρα και αρχίσει να πατάει τα ΟΚ γιατί θέλει απλά να παίξει,το update θα γίνει ;)

                          Γενικά μιας και είμαστε σε θέμα για hacking.Πάντα αφαιρείτε τα όποια homebrews έχετε από roms μέχρι κανάλι για Acrobat που λέει ο λόγος,πριν κάνετε το update.

                          Το freeloader το μπλόκαρε γιατί χρησιμοποιούσε μηχανισμό που μπορούσε να διευκολύνει την πειρατεία(NeoGAF speaking)Όπως και να έχει μακάρι η Datel να μείνει πιστή στα όσα διακήρυττε προ update κι ας ζημιωθεί μερικά εκατομμύρια
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #28
                            Οk Burai, sorry!!
                            Η αλήθεια είναι ότι έχω σπαστεί με την κατάσταση..


                            Mπορεί κάποιος να τσεκάρει/πει με σιγουριά αν παίζεις NTSC παιχνίδια έχοντας το homebrew κανάλι?
                            Aυτό είναι το θέμα που με καίει...
                            Για να δω και τι εναλλακτικές έχω, μέχρι να πει κάτι η Datel..
                            Μήπως τελικά καλύτερη λύση είναι να το moddaρω?? <_<
                            Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                            Let's just all say the magic words and go back to reality.

                            THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                            Comment


                            • #29
                              Δωσε μου κανα import να δοκιμασω ο,τι θες (φανταζομαι κανεις λογο για το homebrew import loader).
                              Το mod-αρισμα δεν κανει την κονσολα region free αν και υπαρχουν region free patches για τα περισσοτερα, αν οχι για ολα τα ISOs.

                              Γενικα δεν υπαρχει μια stable λυση για ολα τα imports πραγμα κακο... :/

                              Comment


                              • #30
                                No prob ρε συ.

                                Το region free μέσω homebrew έχει το καλό πως δε βασίζεται σε μέθοδο για πειρατεία που βασίζεται το exploit του Freeloader.(ελεεινή δικαιολογία για να το κλειδώσουν αλλά δυστυχώς επαρκής...)

                                Το κακό είναι πως είναι σε alpha στάδιο ακόμη,δεν παίζουν όλα τα games και πως είναι homebrew με ό,τι αυτό συνεπάγεται(κίνδυνος για μελλοντικά κλειδώματα κτλ)

                                Ωστόσο από όσο έχει δείξει και το παρελθόν η homebrew σκηνή βρίσκει πάντα την Κερκόπορτα και τα καταφέρνει.Ίδιος πονοκέφαλος ήταν και το psp που πλέον δε θέλει παρά 2 λεπτά υπόθεση.

                                Aν ήταν άλλη κονσόλα πχ ps2 που βρίσκεις φτηνά πλέον θα σου έλεγε φίλε Schatten να το μοντάρεις,αλλά άστο καλύτερα με το wii.Μπορεί να πάθει τπτ το drive και μετά άντε να βρεις άνθρωπο να σου το φτιάξει μιας και η εγγύηση παύει.

                                Αν θες τη γνώμη μου περίμενε.Με μία SD και λίγη υπομονή θα κάνουν καλά πράγματα τα παιδιά του WiiBrew ;)
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X