Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θα πάει κανείς Santana?

    Αν είναι να κανονίσουμε να πάμε μαζί;)


    Comment


    • Να ρωτησω κι εγω με τη σειρα μου αν σκεφτεται κανεις να παει Nine Inch Nails+Jane's Addiction (20/7 - Melina Merkouri Theater).

      Αρχικα δεν ενδιαφερομουν καθολου αν και μολις τσεκαρα set list των ΝΙΝ και μου αρεσε πολυ, ευτυχως παιζουν σχεδον ολα τα 90s classics αντι να αναλωνονται στις προσφατες βλακειες τους.
      Οχι πως ψηνομαι τρελα και παλι αλλα αν βρεθει κανας αλλος το συζηταμε..

      Comment


      • Οπα ρε, θα πατε συναυλια της Ειρηνης Μερκουρη; Μπορω να βρω εισητηριο εστω και τωρα;
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Κατι πηρε το ματι μου χθες για Preisner + Lisa Gerrard προς Δεκεμβρη στο Μεγαρο Μουσικης.
          Αναρωτιεμαι αν ο Εβανς κοιταει εστω αυτο το thread .
          Επισης αναρωτιεμαι τι θα βγει απο το "ντουετο" 2 καλλιτεχνων με τελειως διαφορετικο background και υφος.
          Gerrard=Dead Can Dance btw.

          Comment




          • Οσοι πιστοι (δηλαδη κανεις) προσελθετε.

            Comment


            • Originally posted by Xeno View Post
              Οσοι πιστοι (δηλαδη κανεις) προσελθετε.
              "Αισιοδοξία" ή ρεαλισμός;
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Opeth 4/12 Αθήνα και 5/12 Θεσσαλονίκη. Δυο φορές μέσα σε έναν χρόνο; ΝΑΙ!
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Ειχε Opeth στο Λονδινο μαζι με Dream Theater.
                  Sorry αλλα το live τους ηταν κοψοφλεβικο ως απαλευτο.
                  Ευτυχως που ηταν support (και το ticket κερασμενο).. Οχι τιποτα αλλο, αλλα ουτε οι DT με συγκινουν ιδιαιτερα.. Τουλαχιστον ειχαν καλο performance.

                  Σε 1 μηνα απο τωρα ερχονται οι Pet Shop Boys Ελλαδα μετα απο σχεδον 10 χρονια. 20 του μηνα Αθηνα και 21 Θεσ/νικη νομιζω.

                  Απωθημενο ετων και εφηβικη αδυναμια τρελη που ακομα κρατιεται ζωντανη, τουλαχιστον με τα 80s-90s songs τους.
                  Λογικα τοτε θα χω μπει στρατο και δε θα χω βγει ακομα για ορκομωσια κτλ, ενω αν παιζαν εδω μια μερα μετα μαλλον θα τους προλαβαινα.

                  Αν δε σε θελει... (..)
                  Γαμω την τυχη μου κυριολεκτικα, τι αλλο να πω..

                  Comment


                  • Originally posted by Xeno View Post
                    Ειχε Opeth στο Λονδινο μαζι με Dream Theater.
                    Sorry αλλα το live τους ηταν κοψοφλεβικο ως απαλευτο.
                    Ευτυχως που ηταν support (και το ticket κερασμενο).. Οχι τιποτα αλλο, αλλα ουτε οι DT με συγκινουν ιδιαιτερα.. Τουλαχιστον ειχαν καλο performance.

                    Σε 1 μηνα απο τωρα ερχονται οι Pet Shop Boys Ελλαδα μετα απο σχεδον 10 χρονια. 20 του μηνα Αθηνα και 21 Θεσ/νικη νομιζω.

                    Απωθημενο ετων και εφηβικη αδυναμια τρελη που ακομα κρατιεται ζωντανη, τουλαχιστον με τα 80s-90s songs τους.
                    Λογικα τοτε θα χω μπει στρατο και δε θα χω βγει ακομα για ορκομωσια κτλ, ενω αν παιζαν εδω μια μερα μετα μαλλον θα τους προλαβαινα.

                    Αν δε σε θελει... (..)
                    Γαμω την τυχη μου κυριολεκτικα, τι αλλο να πω..
                    Α ρε Xeno γκαντέμη...

                    Αλλά στο live των Opeth τι σε χάλασε; Τους θεωρώ γενικά αξιόλογους στη σκηνή. Μήπως δε σ' αρέσει η μουσική τους;
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Παλια (γυμνασιο ξερω γω) ακουγα λιγο Opeth και σαφως και παιζει ρολο και η μουσικη τους, αλλα και παλι ειχα σιγουρα καλυτερη εικονα ακουγοντας τα studio albums τους.
                      Τεσπα, μην παιρνεις τη γνωμη μου τοις μετρητοις, αν γουσταρεις θα περασεις καλα.

                      Οσο για τη συναυλια που ειχα αναφερει λιγα ποστς πιο πανω την εχασα κι αυτη λογω της απουσιας μου.
                      Καταρα^2.

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        Παλια (γυμνασιο ξερω γω) ακουγα λιγο Opeth και σαφως και παιζει ρολο και η μουσικη τους, αλλα και παλι ειχα σιγουρα καλυτερη εικονα ακουγοντας τα studio albums τους.
                        Τεσπα, μην παιρνεις τη γνωμη μου τοις μετρητοις, αν γουσταρεις θα περασεις καλα.

                        Οσο για τη συναυλια που ειχα αναφερει λιγα ποστς πιο πανω την εχασα κι αυτη λογω της απουσιας μου.
                        Καταρα^2.
                        Είσαι απίστευτος...

                        Όσο για τους Opeth, εννοείται ότι θα περάσω καλά, όπως πέρασα και στην προηγούμενή τους, δεν τίθεται θέμα. Και μακάρι να να ανοίξουν ξανά με Heir Apparent να γουστάρουμε και να κλείσουν ξανά με Deliverance να διπλογουστάρουμε!
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Originally posted by Xeno View Post
                          Ειχε Opeth στο Λονδινο μαζι με Dream Theater.
                          Sorry αλλα το live τους ηταν κοψοφλεβικο ως απαλευτο.
                          Ευτυχως που ηταν support (και το ticket κερασμενο).. Οχι τιποτα αλλο, αλλα ουτε οι DT με συγκινουν ιδιαιτερα.. Τουλαχιστον ειχαν καλο performance.

                          Σε 1 μηνα απο τωρα ερχονται οι Pet Shop Boys Ελλαδα μετα απο σχεδον 10 χρονια. 20 του μηνα Αθηνα και 21 Θεσ/νικη νομιζω.

                          Απωθημενο ετων και εφηβικη αδυναμια τρελη που ακομα κρατιεται ζωντανη, τουλαχιστον με τα 80s-90s songs τους.
                          Λογικα τοτε θα χω μπει στρατο και δε θα χω βγει ακομα για ορκομωσια κτλ, ενω αν παιζαν εδω μια μερα μετα μαλλον θα τους προλαβαινα.

                          Αν δε σε θελει... (..)
                          Γαμω την τυχη μου κυριολεκτικα, τι αλλο να πω..
                          Πάρε αναβολή.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Με αυτήν την τιμή, αυτήν την ημερομηνία και λίγο πριν κυκλοφορήσει ο δίσκος τους (τον οποίο φυσικά στην συνέχεια θα υποστηρίξουν με άλλη μια περιοδεία) απλά δεν.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Κι εγω ανεβαινω για Opeth.Κολλημα για καιρο,δεν μπορουσα να παω την τελευταια φορα,τωρα δεν το χανω με τιποτα.Cursed,θα τους δεις Θεσσαλονικη,ε;Α!Οι ημερομηνιες εχουν αλλαξει.4 Θεσσαλονικη και 5 Αθηνα.

                              Comment

                              Working...
                              X