Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    δεν τους έχεις ξαναδει, ε?
    [/b]

    κι όμως!!!τους έχω ξαναδεί.αλλά μετά από ένα 2ωρο σετ και 18/19 τραγούδια, όταν τελείωσε παραμιλούσα και 2ον σκέφτηκα,ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ;μου φάνηκε ότι δεν παίξανε ούτε 10 κομμάτια αλλά όταν τα υπολόγισα στο τέλος βγήκαν 18,19 με το the hellion.γενικά μην το ψάχνεις το θέμα.οι JUDAS PRIEST είναι μακράν το αγαπημένο μου συγκρότημα εδώ και χρόνια.και ξενέρωσα που δεν τους είχα δει τότε με τον Ρίπερ.
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      Locomondo : 8/3/08-Ξάνθη
      Eimai grousouzis

      Comment


      • #48
        Ρε παιδια απο που αγοραζουμε εισητηρια για maiden?

        Edw βλεπω,αλλα απο καταστηματα δεν υπαρχουν?Για να κανονισουμε να ειμαστε μαζι σε ποιες θεσεις θα παρετε;
        [/b]
        Εισητήρια μπορείς να βρειςστο Ticket House και υποψιάζομαι ότι θα υπάρχουν και στα Metropolis αλλά δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει ιδιαίτερα...

        Btw, οι Locomondo ήδη πέρασαν από Πάτρα (got ya) και μην ξεχνάμε τους ΘΕΟΥΣ Socrates που παίζουν αύριο στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πάτρας με αντίτιμο το ευτελές ποσό των 5 Ευρώ (για τους φοιτητές, οι υπόλοιποι 15) . Γιατί αυτό σημαίνει rock, κύριοι...
        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

        Comment


        • #49
          Γιατί αυτό σημαίνει rock, κύριοι...
          [/b]
          Και οχι αυτο

          My blog:Doppel's Den

          Comment


          • #50
            Στο πακετο του Rockwave προστέθηκαν και οι Morbid Angel.
            gently hold our heads,
            gently hold our heads on high

            Comment


            • #51
              To line up είναι απογοητευτικό, με εξαίρεση τους Cavallera Conspiracy, όλα τα άλλα είναι ίδια και βαρετά...
              Και μην ακούσω τίποτα για Priest...ο δεινοσαυρισμός σε όλο του το μεγαλείο...
              Γιατί να μη φέρουν νέα φρέσκα πράγματα, που δεν τα έχουμε δει στην Ελλάδα?
              Dillinger Escape Plan, Μeshuggah, οτιδήποτε απο την metalcore σκηνή πχ As i Lay Dying, που σύμφωνα με τoν Brian Slagel είναι το πιο επιτυχημένο συγκρότημα της Metal Blade?
              Bαρετές αναμασήσεις...
              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

              Let's just all say the magic words and go back to reality.

              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

              Comment


              • #52
                μακάρι να φέρνανε τα ονόματα που λες.θα γλίτωνα το εισιτήριο και την ταλαιπωρία.δε θα χρειαζόταν να πάω, ούτε να κάτσω να εξοικονομήσω λεφτά.
                Carpe diem

                Comment


                • #53
                  μακάρι να φέρνανε τα ονόματα που λες.θα γλίτωνα το εισιτήριο και την ταλαιπωρία.δε θα χρειαζόταν να πάω, ούτε να κάτσω να εξοικονομήσω λεφτά.
                  [/b]
                  Κοίτα.

                  Είναι σεβαστό το γεγονός ότι χαίρεσαι που θα δώσεις τα λεφτάκια σου σε έναν περιοδεύοντα θίασο από γεροντάκια που κολλάνε τα τελευταία τους ένσημα. Ειλικρινά σε καταλαβαίνω, άλλωστε κι εγώ θα τρέξω για Maiden τον Αύγουστο.

                  Από αυτό το σημείο όμως, μέχρι το να απαξιώνεις τη σύγχρονη σκηνή και τα συγκροτήματα που αποτελούν τις λίγες ελπίδες για να ακούσουμε καινούρια ποιοτική μουσική, υπάρχει ένα χαοτικό κενό.
                  gently hold our heads,
                  gently hold our heads on high

                  Comment


                  • #54
                    Οντως μου φαινεται παραλογο να υπαρχει ενθουσιασμος με τετοιες ανακοινωσεις... Ετεροχρονισμενος ενθουσιασμος;
                    I 'll pass.

                    Ο μεσος "ροκας" 20αρης περιμενει να του φερουν ονοματα που τωρα ειναι στην ακμη τους π.χ. Interpol, Arcade Fire, αλλα του ταζουν Bon Jovi (WTF) και τους πολυ καλους, αλλα ανενεργους εδω και 7 χρονια James.

                    Αντιστοιχα στη metal σκηνη αν και δεν ασχολουμαι τοσο, σιγουρα ειναι αστειο να γινεται καθε χρονο η γνωστη ιστορια και να ακουγονται ονοματα οπως Iron Maiden, Judas Priest, Twisted Sister (οχι αλλο καρβουνο) και τα ρεστα.

                    Altair ψαξε 5 πραγματα περα απο την mainstream σκηνη προτου απορριψεις συγκροτηματα τυπου The Dillinger Escape Plan και δε θα χασεις.

                    Comment


                    • #55
                      ΜESHUGGAH & DILLINGER ESCAPE PLAN έχω δισκογραφία και γουστάρω τρελά, το θέμα είναι ότι για LIve προτιμώ πιο παραδοσιακά πράγματα.έχω γύρω στα 1500 γνήσια άλμπουμς από μέταλ συγκροτήματα.δε νομίζω να είναι όλα priest & maiden
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        Μεσα στους επομενους μηνες αναμενονται στη χωρα μας ονοματα οπως:

                        Diary of Dreams (\m/)
                        Fields of the Nephilim (\m/)
                        [/b]
                        Έχουμε τίποτα περισσότερο εδώ; Ειδικά για τους πρώτους.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          21-22/3 οι Fields στο Gagarin προς 40ε και 6/4 οι Diary στο Οξυγονο.. τιμη δεν ξερουμε ακομα νομιζω. Παντως θα περασουν και απο αλλες ελληνικες πολεις.. Χανια / Λαρισα / Καβαλα / Θεσσαλονικη ..

                          Comment


                          • #58
                            ποιοι;οι diary ή οι fields;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #59
                              Diary of Dreams. Αν βρεθει παρεα θα παω σιγουρα.

                              Comment


                              • #60
                                http://rocking.gr/article4440.php
                                http://www.rocking.gr/article4433.php

                                Comment

                                Working...
                                X