Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Προς το παρόν Blue Dragon και να πάτε να μου χαθείτε όλοι σας καράσχετοι με το Halo... [/b]
    Πες οτι ζηλευεις noobako που εμείς παίζουμε Halo 3 και εσύ ακόμα περιμένεις να στο στείλει η μικροαπαλή!!

    I attack sharks
    when i smell them bleed
    I dont go swimming
    water just wants to be around me.

    Comment


    • OMG, ομαδικη αποχωρηση απο την σπηλια του gaming...

      Καλα ρε, που εισασταν ολοι εσεις πριν απο τα Χριστουγεννα; Ή πριν απο 2 χρονια ας πουμε με το HALO;... Ε ρε μπατσες που θελετε...

      Αληθεια, τι παιζω αυτον τον καιρο; Τιποτα....Κατι εχω παθει....
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Επειδή στην Αγγλία δεν έχω καποια κονσόλα μαζί μου, ξαναεκγατέστησα στο Starcraft μαζί με το expansion
        Καλό κάψιμο XD!!

        Comment


        • Επειδή στην Αγγλία δεν έχω καποια κονσόλα μαζί μου, ξαναεκγατέστησα στο Starcraft μαζί με το expansion
          Καλό κάψιμο XD!!
          [/b]
          Κατέβα Λονδίνο το Σου-Κου βρε καμμένε, θα σου έχω και DMC4 demo που κυκλοφορεί αύριο

          Comment


          • Tο blue dragon ειναι το καλυτερο rpg του χβοχ360 μεχρι το lost odyssey βεβαια ψηνομαι να μπω στο live μονο και μονο για να κατεβασω την πιο δυσκολη εκδοχη τι λετε παιδες λεει ?


            Aντρέας Παγουλάτος

            Comment


            • Το Demo βγαίνει πιο μετά στο Ps-store . Αύριο βγαίνει στο 360!!

              Comment


              • Το Demo βγαίνει πιο μετά στο Ps-store . Αύριο βγαίνει στο 360!!
                [/b]
                Στο Αμερικανικο PS Store βγαίνει αύριο, στο Ευρωπαϊκό θα καθυστερήσει μια βδομάδα

                Comment


                • Tο blue dragon ειναι το καλυτερο rpg του χβοχ360 μεχρι το lost odyssey βεβαια ψηνομαι να μπω στο live μονο και μονο για να κατεβασω την πιο δυσκολη εκδοχη τι λετε παιδες λεει ?
                  [/b]
                  Ναι. Δεν το έπαιξα στο normal, αλλά το hard δίνει πολύ ωραία πρόκληση, εγώ έχω δυσκολευτεί αρκετά σε κάποια σημεία.

                  Comment


                  • Δεν διαφωνώ καθόλου.Είναι το καλύτερο rpg για το σύστημα της Microsoft και ένα εξαιρετικός τίτλος για το είδος γενικότερα όσο κλασσικός και αν δείχνει.Έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ όμορφες παραμυθένιες τοποθεσίες.Χμμ εγώ στο normal το παίζω όπου φυσικά η δυσκολία είναι μικρή αλλά το Ultra Hard mode που είναι το εξτρά περιεχόμενο σκέφτομαι(μπορεί και όχι) να το αρχίσω κάποια στιγμή αλλά αφού ολοκληρώσω τα πάντα και κατοσταρίσω τους χαρακτήρες.
                    Είμαι στο τρίτο δίσκο λίγο πριν το τέλος (υποθέτω) και προσπαθώ να ολοκληρώσω ότι παρελειπόμενα έχω αφήσει.Το story του παιχνιδιού δεν είναι κάτι συνταρακτικό αλλά δεν είναι και καθόλου άσχημο.Δεν είναι απαραίτητο πάντα να έχουμε την μία ανατροπή να διαδέχεται την άλλη.Λάτρεψα τους χαρακτήρες του παιχνιδιού και την όμορφη μουσική επένδυση με μερικά εξαιρετικά κομμάτια όπως αυτή στο αρχαίο νοσοκομείο(υπάρχει και πιο μετά) που είναι από τα καλύτερα κομμάτια που έχω ακούσει.Κάτα κάποιο τρόπο το στήσιμό της μου θυμίζει Breath of Fire Vragon Quarter...(άλλη κορυφή).

                    Αναμένω το δεύτερο μέρος με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

                    Αξίζει και με το παραπάνω τα 20 ευρώ που έδωσα ενώ την εβδομηντάρα που έσκασα στο Eternal Sonata αν και χορταστικός τίτλος από άποψη διάρκειας αλλά όχι και συνολικής ποιότητας (αρκετά πριν το τέλος κάνει τρομακτική κοιλιά) ομολογώ ότι είναι από τις ελάχιστες κακές αποφάσεις που έχω πάρει σαν καταναλωτής.

                    Comment


                    • Στο Αμερικανικο PS Store βγαίνει αύριο, στο Ευρωπαϊκό θα καθυστερήσει μια βδομάδα
                      [/b]
                      Έφτασααααααααααααα!!!!!!&# 33;!!!!!!

                      Comment


                      • Επειδή στην Αγγλία δεν έχω καποια κονσόλα μαζί μου, ξαναεκγατέστησα στο Starcraft μαζί με το expansion
                        Καλό κάψιμο XD!!
                        [/b]

                        Ωραίος!!!πρέπει κι εγώ να το ξαναξεκινήσω.Τσέκαρε και τα πμ σου.
                        Είμαι στον Bone Dragon (Ninja Gaiden) και τα έχω βρει σκούρα.Δεν μπορώ να τον νικήσω χωρίς να χρησιμοποιήσω γιατρικά.Θα ξαναπροσπαθήσω σήμερα που θα'μαι,ελπίζω,πιο ξεκούραστος.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Άρχισα πριν 2 μερούλες το commandos 1 για 3η-4η φορά.Αυτήν την φορά θα το τερματίσω λογικά,ήδη έφτασα στην 7η αποστολή.

                          <<Whatever you say,officer>>... B)


                          Comment


                          • Τώρα παίζω (προσπαθώ) το kingdom hearts.Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο πανικός με το συγκεκριμένο παιχνίδι.Εκτός από την disney ατμοσφαιρα,όλα τα άλλα imo είναι μέτρια.Σπαστό animation,σπαστικός χειρισμός με καθυστέρηση (και έχουν βάλει και platform στοιχεία τρομάρα τους) και πολλές ελλείψεις (no loading/quit option wtf - πρέπει να κάνεις reset της κονσόλα&#33;&#33;&#33;)
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Παιχτούρα το παιχνίδι κυκλοφόρησε 6 χρόνια πριν.Λογικό είναι να σου φαίνεται μέτριο αν το κρίνεις έχοντας υπόψιν σου σημερινά παιχνίδια.Για την εποχή του ήταν καταπληκτικό.

                              Τώρα όταν λες χειρισμό με καθυστέρηση τι εννοείς;Το έχω παίξει 4 φορές το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος και δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα.Μήπως έχει κανα πρόβλημα το χειρηστήριό οσυ;

                              Τέλος,reset μπορείς να κάνεις μέσω του χειρηστηρίου.Κράτα πατημένα τα select,start l2 r2 και θα γίνει αυτόματα.Αλήθεια τόσο μεγάλη έλλειψη θεωρείται η έλλειψη reset σε βασικό μενού του παιχνιδιού; :blink
                              Τόσος μεγάλος κόπος είναι να πατήσεις 4 κουμπιά;

                              Για να είμαι ον τοπικ,τώρα παίζω mass effect,ninja gaiden και final fantasy 5 advance.

                              Το mass effect θα το τελειώσω σήμερα.Άντε να δούμε τι κατάληξη έχει η ιστορία αν επιλέξεις renegade χαρακτήρα...Εξαιρετικό παιχνίδι.Έχει τα λαθάκια του,αλλά σε γενικές γραμμές είναι ικανοποιητικότατο και έχει πολύ ωραία ιστορία,εξαιρετικό setting και πολύ διασκεδαστικές μάχες.

                              Στο ninja gaiden το έχω φτάσει στο 13ο κεφάλαιο και έχω κολλήσει.Δεν ξέρω που να πάω. :blink: Θα το ξαναβάλω μια από αυτές τις μέρες,αφού τελειώσω το mass effectΦοβαρό παιχνίδι action adventure πάντως,με πολύ διασκεδαστικές και προκλητικές μάχες και πανέμορφα γραφικά.

                              Για το final fantasy 5 advance περισσότερα σύντομα...


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Θεωρώ έλλειψη να μην έχει επιλογή load ή quit όπως όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια.Όταν λέω καθυστέρηση εννοώ ότι τρέχω να κάνω ένα άλμα και πολλές φορές ενώ υπολογίζω ότι θα ειμαι στην άκρη όταν θα πηδήξει ο χαρακτήρας,αυτός φεύγει κάτω (btw έχω πολύ καλα platforming skills,τερμάτισα το galaxy με τον luigi )
                                Ναι,το ξέρω ότι κυκοφόρησε πριν 6 χρόνια,αλλά τότε κυκλοφορούσαν και άλλα παιχνίδια χωρις αυτά τα ενοχλητικά θα έλεγα ψεγάδια.

                                Δεν θέλω να συνεχίσω,θα γίνω νούμης.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X