Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαχαχαχαχαχα τελειος ihne, θα σου αρεσει παρα πολυ! Θυμαμαι βασικα τις συζητησεις που καναμε πριν πιασεις τη σειρα Περιμενω σχολιασμο και για το tedency system.

    Εγω ξεκινησα το Final Fantasy X HD στο Vita (οk επαιξα γυρω στις 300 ωρες το DS II οποτε λεω να παιξω και τιποτα αλλο μεχρι να ερθει το Bloodborne , εχω και GTA V στην αναμονη αλλα ψηνομουν για κατι σε RPG). Το παιχνιδι ειναι πανεμορφο και μου αρεσει παρα πολυ και η νεα ενορχησρωση στα μουσικα κομματια. Το προηγουμενο playthrough το ειχα κανει οταν πηγαινα 3η λυκειου και γενικα δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα (+το ειχα παιξει πολυ σπαστα τοτε και γενικα ειχα στο μυαλο μου να το πιασω καποια στιγμη ξανα). Δεν ξερω να θα παω για epic run τυπου evans αλλα λεω να προσπαθησω να δω οσα περισσοτερα πραγματα μπορω. Περισσοτερα οταν προχωρησω, στο αντιστοιχο topic.

    Comment


    • Maneater.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Ξεκίνησα και τελείωσα το πρώτο επεισόδιο του The Wolf Among Us.Θυμάμαι ότι το είχα ξαναπαίξει στο Χ360 δωρεάν,αλλά δε θυμόμουν πολλά.
        Πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό,με ωραία ιστορία,ενδιαφέροντες χαρακτήρες,και καλογυρισμένες μάχες.
        Carpe diem

        Comment


        • Εγώ παίζω το LBP Vita για να χαρώ το νέο μου Vita και το ΚΗ1. Βασικά θέλω να τελειώσω με κάποιες υποχρεώσεις μέχρι το Μάρτιο που θα μπω επίσημα (ξανά) στη νέα γενιά με Bloodborne και FF Type-0.

          Ωραίο τελικά το LBP Vita, μου αρέσει περισσότερο από το 2 για να είμαι ειλικρινής, αν και προφανώς τα γραφικά είναι χειρότερα μέχρι και από το 1.

          Στο μεταξύ κυκλοφορεί σε λίγο καιρό και το patch του DS2, οπότε ίσως το ξεκινήσω κι αυτό.

          Comment


          • Paizw to Tactics Ogre Knight of Lodis gia GBA.
            Poly kako interface, erxomenos apo to tactics Ogre LUCT, dyskolevomai poly na synithisw to poso avolo einai.
            Genika wraio story, alla distyxws den exei thn metafrash tou LUCT pou to kanei epikotato.
            Leipei kai to touch tou Matsuno alla entaksei eimai arketa efxaristhmenos me to game peran tou interface.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • south park the stick of truth

              Πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα, το art style ακριβως οπως η σειρα, κλασσικο south park humor, το Gameplay ειναι πραγματικα καλο. Ειναι σαν μια νεα σεζον south park σε παιχνιδι

              Comment


              • Wither 3 the wild hunt.

                Απλά εκπληκτικό παιχνίδι, από τα καλύτερα rpgs που έχω παίξει ποτέ. Παρόλο που δεν το λες ακριβώς open world, για εμένα είναι ένα παιχνίδι που απλώς έχει πολύ μεγάλες περιοχές, είναι εκπληκτικό σε όλους τους τομείς. Επιτέλους ενα next gen παιχνίδι που έχει μουσική αξιομνημόνευτη.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Poio re?
                  To southpark?
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Aν απευθύνεσαι σε εμένα αναφερόμουν στο witcher...


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Ah ok giati gia mia stigmh mperdefthka.

                      Egw to Darkest Dungeon teleiwsa, paixnidara htan
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Πάει καιρός που το είχα παίξει, όμως έπρεπε να το πω, μιας και το κέρδισα από εδώ μέσα. Απεχθάνομαι τα point & click, παρ΄όλο που μου αρέσει η όλη adventure φύση τους και η ιστορία τους. Ίσως να φταίει και το ότι suckάρω σε αυτά Πιο πολύ προτιμάω να τα βλέπω σαν παρατηρητής. Έχω τερματίσει κάποια μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού, και είχα καταλήξει πως δεν θα ξανασχοληθώ.

                        Παρ' όλ' αυτά, στον διαγωνισμό που είχε γίνει εδώ πέρα, ήμουν ο τυχερός που κέρδισα την τριλογία. Κρίμας έλεγα, πήγε χαμένη σε μένα, αλλά τουλάχιστον θα είχα να λέω πώς κέρδισα κι εγώ έναν διαγωνισμό στη ζωή μου Σε μία φάση που φάρμαρα κάρτες στο steam λοιπόν για να τις πουλήσω για τίποτα ψωροδίφραγκα, έβλεπα διάφορα παιχνιδάκια από την βιβλιοθήκη μου. Στο συγκεκριμένο, μου έκανε εντύπωση που είχε επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους. Σώπα λέω, πώς κι έτσι; Κάτσε να το βάλω κιόλας να το δω ιδίοις όμμασιν.

                        Ε, την μία στιγμή το έβαλα, και την άλλη είδα πως είχε περάσει κάνα 3ωρο. Φοβερή ατμόσφαρια, εξαιρετικό χιούμορ, πολύ έξυπνο στυλάκι, γραφιστικά είναι πανέμορφο, τα μοντέλα των χαρακτήρων, τα πάντα όλα ήταν υπέροχα. Οι τύποι έχουν στήσει ένα πολύ όμορφο σύμπαν. Αν μου ζητούσαν να χαρακτηρίσω την όλη αισθητική με μία λέξη, αυτό θα έλεγα. Πανέμορφο. Εγώ δε, άβγαλτος από adventures εδώ και καμιά 10ετία, να τρώω την μία κατραπακιά του παιχνιδιού πίσω από την άλλη. Παρ' όλο που περνούσα πολύ ώρα για να λύσω τους γρίφους, δεν δυσανασχέτησα όπως περίμενα. Η δουλειά στους ελληνικούς υπότιτλους ήταν το κερασάκι στην τούρτα, μιας και ορισμένες φράσεις τις μετέφραζαν διαολεμένα καλά στην γλώσσα μας και έδενε το γλυκό με τον καλύτερο τρόπο.

                        Τέλειο δεν είναι βέβαια. Έχει τα θεματάκια του, έτρωγε πού και πού κάτι σκαλώματα, σε μερικά σημεία μπορεί να glitchαρε και να μην μπορούσες να συνεχίσεις (το συγκεκριμένο μου έτυχε και η εταιρία μου έστειλε νέο save από το σημείο που είχα κολλήσει) αλλά γενικά οι εντυπώσεις τείνουν προς το θετικό χωρίς σκέψη.

                        Έχω βγάλει το πρώτο μισό του πρώτου παιχνιδιού, όπου λήγει και το πρώτο μεγάλο κεφάλαιο της ιστορίας. Εκεί είναι που έκανα ένα μικρό διάλειμμα, το οποίο κρατάει έως και σήμερα και μάλλον θα κρατήσει αρκετά ακόμα. Δεν είναι του γούστου μου αυτά τα παιχνίδια όπως και να τα κάνουμε, δύσκολα τα πιάνω και εύκολα τα αφήνω, όμως τουλάχιστον έχει μπει στο backlog των παιχνιδιών που θέλω να τερματίσω κάποια στιγμή όσο ζω (καλά να είμαστε ).

                        Είχα πει θυμάμαι στον sub zero πως τζάμπα πήγε σε εμένα, αλλά τελικά ίσως να πήγε στο σωστό άτομο. Άλλοι μπορεί να τα εκτιμούσαν περισσότερο, όμως από την άλλη, έβαλε ένα ακόμα άτομο στο παιχνίδι των adventures, έστω και ημιτελώς. Άρα να πω ένα ευχαριστώ λοιπόν στον sub (και όποιον άλλον συνέβαλλε) επειδή το φόρουμ είχε πέσει και δεν είχα την ευκαιρία να το κάνω πριν 2 χρόνια
                        Last edited by Phantom Duck; 30-06-2016, 12:56 AM.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Τα deponia ειναι απο τα αγαπημενα μου adventures, ειναι λιγο δυσκολα αλλα ο rufus ειναι πολυ μεγαλη μορφη και γενικα ειναι ξεκαρδιστικα παιχνιδια. Το πρωτο δεν ειναι και τοσο σπουδαιο αλλα το 2 και το 3 βελτιωνονται αρκετα.
                          Αξιζει να το συνεχισεις και το να ανοιξεις walkthrough δεν ειναι καθολου ντροπη, ειδικα αμα εισαι αρχαριος, εγω ακομα το κανω καμια φορα αμα δω πως εχω σκαλωσει ασχημα.

                          Comment


                          • Αν το πρώτο παιχνίδι δεν είναι σπουδαίο σε σχέση με τα επόμενα, τότε πρέπει να το επισπεύσω το πράμα. Οδηγό θυμάμαι είχα δει σε ορισμένες φάσεις, όμως μετά μένεις με αυτό το κενό αίσθημα σε τέτοια παιχνίδια. Δεν είναι να πεις κάνα RPG που θα κολλήσεις και θα δεις τον οδηγό. Ή κάνα action που έχει κι άλλα πράματα να κάνεις. Στα point & click είναι να λύσεις τους γρίφους και να αισθάνεσαι μαμάτος που τα κατάφερες. Όχι βέβαια πως τους έχω αφορίσει, το αντίθετο, ειδικά σε τέτοια παιχνίδια, απλά κουβέντα να γίνεται

                            Το καλύτερο σύστημα που έχω δει και θα ήθελα να υπάρχει παντού, είναι στην καινούργια εκδοχή του Monkey Island. Αν πατήσεις το Hint μία φορά σου λέει γενικόλογα, αν το πατήσεις μερικές φορές σου δίνει ακόμα μεγαλύτερη ένδειξη, και αν το τερματίσεις, σου λέει ακριβώς την λύση χωρίς να τρέχεις σε gamefaqs και βίντεο και να αποσπάσαι από το παιχνίδι

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Καλα μην περιμενεις τρελες αλλαγες αλλα γενικα οι συνεχειες, ειδικα το chaos on deponia, ειναι κατα γενικη ομολογια καλυτερες. Καλυτερη ιστορια και καλυτερη ροη της ιστοριας. Μαλιστα το 2 και 3 βγηκαν πολυ κοντα το ενα με το αλλο, νομιζω φτιαχτηκαν μαζι και η μεταφορα απο το ενα στο αλλο ειναι ομαλη.
                              Απο αποψη δυσκολιας δεν αλλαζουν πολυ τα πραγματα. Μονο το τεταρτο μερος δεν εχω παιξει που βγηκε τωρα προσφατα, περιμενω να πεσει λιγο η τιμη. Γενικα ειναι απο τα πιο δυσκολα adventures για αυτο σου λεω μην λυπασε το walkthrough, αξιζει εστω και να δεις την ιστορια, καλυτερα walkthrough παρα backlog

                              Ναι αυτο του monkey island ειναι καλο συστημα, λιγα παιχνιδια το κανουν.
                              Γενικα το μυστικό της επιτυχίας ειναι ενα, combine everything with everything. 9/10 φορες που θα εχω κολησει σε ενα adventure ειναι η οταν δεν βρηκα καποιο item ή επειδη δεν δοκιμασα κατι. Brute force is the way οταν εχει καθει η ελπιδα γιατι το deponia δεν ακολουθει την λογικη.
                              Στα deponia πατωντας space σου βγαζει ολα τα hotspots οποτε με λιγο προσοχη εισαι κομπλε (εγω παντα καπου την παταω). Πολλα puzzle εχουν skip ,ναι οκ δεν λεει, ειναι ηττα το skip! Απο εκει και περα μονο 1-2 γριφοι ειναι πραγματικα κουφοι. Ο ενας μαλιστα ειναι τοσο δημιουργικός με ενα φοβερο 4th wall break που στην τελικη δεν με πειραξε καν, μαλιστα το βρηκα μονος μου και ενιωσα και λιγο περηφανος
                              Last edited by Roronoa; 30-06-2016, 02:49 AM.

                              Comment


                              • Παίζω Darkest Dungeon (άνοιξα και σχετικό θέμα) και όταν το τελειώσω είμαι διχασμένος ανάμεσα στο expansion του Pillars of Eternity, το Mount and Blade: Warband, το Europa Universalis 4 και κανένα χαλαρό expansion του Spellforce. Ας είναι καλά το backlog...
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X