Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ff4 ds , liwsimo...
    Deus Misereatur...
    Gloria filiorum patres i.e.m.e
    Viva los Vatos Locos

    ---------------------
    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

    Comment


    • Εγώ αυτόν τον καιρό ξεκίνησα το mgs4 στου bigboss το ps3.Μέχρι στιγμής είμαι στο τέλος του δεύτερου act.Το παίζω στο naked normal γιατί είμαι λίγο νουμπάς σε τέτοια games και φαίνεται από τα πολλά gameover που έφαγα μέχρι στιγμής.Παρολαυτά γουστάρω αν και καταλαβαίνω λίγα από τα δύσκολα Αγγλικά των cutscenes.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Προχώρησα λίγο στο Lost Odyssey σήμερα το πρωί.. είμαι ακόμα στο πρώτο DVD αλλά πιστεύω πως αξίζει ένα post σε αυτό το σημείο. Η σκηνή με την γυναίκα και τα δύο παιδιά είναι από τις πιο συγκινητικές στιγμές που έχω ζήσει σε videogame. Μόνο και μόνο το ότι βούρκωσαν τα μάτια μου με κάνει να υποκλίνομαι στον Sakaguchi, την Mistwalker και τους Άγγλους (!) voice-actors. Μπράβο και πάλι μπράβο, ελπίζω να συνεχίσει έτσι το παιχνίδι.


        Comment


        • ρε να ειδοποιείς όταν γράφεις σποϊλεριές
          Carpe diem

          Comment


          • ρε να ειδοποιείς όταν γράφεις σποϊλεριές
            [/b]
            Sorryyy, νόμιζα ότι ήταν αρκετά προσεγμένο. Το έφτιαξα λίγο για τους υπόλοιπους.


            Comment


            • Σιγά το spoiler ρε, μία σκηνή αναφέρει, χωρίς να πει τι γίνεται, την οποία μάλιστα ανέφερα και εγώ κάποτε. Μεταξύ μας τώρα altair, δεν πρόκειται να το παίξεις, τι σε κόφτει ;

              Αλέξανδρε αυτή η σκηνή με άφησε κυριολεκτικά με το στόμα ανοιχτό. Αν και το σενάριο κινείται σε απίστευτα συμβατικά μονοπάτια, υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα στοιχεία του που δεν τα έχω δει αλλού. Και να υπάρχουν σε άλλα παιχνίδια του είδους (που σίγουρα υπάρχουν), δίνονται με εκπληκτικό τρόπο. Η συγκεκριμένη είναι απίστευτη από κάθε πλευρά, ανθρώπινη, αληθινή, ο κάθε ήρωας συμπεριφέρεται με μοναδικό τρόπο, τα παιδιά, ο Kaim, η Seth, ο Jansem, η Lirum... Τα facial expressions μάλιστα τα σπάνε... Γενικά αυτή η σχέση μεταξύ παιδιών-Kaim-Lirum είναι τρομερή, τα συναισθήματα που δημιουργούνται και που τους δένουν μου έκαναν φοβερή εντύπωση.

              Το παιχνίδι αξίζει πολύ και το αδίκησα. Ελπίζω να μην ξενερώσεις και εσύ μετο δεύτερο δίσκο και το παρατήσεις για πόσους μήνες, όπως έκανα εγώ.

              Να σημειωθεί ότι είδα τη σκηνή το βράδυ που ανέβαινε η κοπέλα μου από Αθήνα και με το που έφτασε έβαλα να την δει και έκλαψε. Ίσως ο Sakaguchi να έχει όντως το touch για παιχνίδια που θα σε κάνουν να κλαις . Πάντως στο LO δίνει με πολύ ωραιο τρόπο τα συναισθήματα των ηρώων. Αν σε κάποιον δεν αρέσει το παιχνίδι αξίζει να το παίξει 10 ώρες (ίσως και λιγότερο) μόνο και μόνο για να την δει... και μετά ας το παρατήσει.

              Comment


              • Μαζι με το Path of Radiance παιζω και λιγο Phantom Hourglass αλλα ειμαι πολυ αρχη ακομη, μολις εβγαλα το πρωτο μπουντρουμι (πολυ μικρο και πολυ ευκολο). Κλασικο Zelda μεχρι τωρα αλλα τουλαχιστον φαινεται να εχει τη δικη του προσωπικοτητα - αντιθετα με ενα αλλο που εχω στο μυαλο μου.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jul 28 2008, 11&#58;08 AM) [snapback]34100[/snapback]</div>
                  Σιγά το spoiler ρε, μία σκηνή αναφέρει, χωρίς να πει τι γίνεται, την οποία μάλιστα ανέφερα και εγώ κάποτε. Μεταξύ μας τώρα altair, δεν πρόκειται να το παίξεις, τι σε κόφτει ;

                  [/b]

                  what&#39;s your freakin problem?
                  πως ξέρεις τι πρόκειται να παίξω εγώ;μπορείς και διαβάζεις το μυαλό μου;άντε σοβαρέψου να πούμε. <_<
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ξαναρχισα το Gears of War για πολλοστη φορα,κυριως λογω της πορωσης απο το Ε3 demo,ενω ενδιαμεσα παιζω Geometry Wars:Retro Evolved(simple και addictive με ΔΥΣΚΟΛΑ achievements),Alien Hominid hd(2d με γαματο art και design-η αναμονη για το Bionic Commando:Rearmed δεν παλευεται ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;).

                    Comment


                    • Eνα ασχετό με το τοπικ ποστ αλλά εφόσον το ανάφερε ο πράσινος&#33;
                      Capcom has announced that Bionic Commando Rearmed will be released on Xbox Live Arcade and PlayStation Network in mid-August.
                      The exact dates are Wednesday, 13th August on Xbox Live Arcade and Thursday, 14th August on PlayStation Network. [/b]
                      http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=202433

                      Altair κούλαρε φιλαράκι ;)

                      Και για να είμαι εντός θέματος, βολτάρω μετά απο πολύ καιρό στην Liberty city ακούγοντας heaven and hell απο την φωνάρα του Dio B)
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • <div class='quotetop'></div>
                        Και για να είμαι εντός θέματος, βολτάρω μετά απο πολύ καιρό στην Liberty city ακούγοντας heaven and hell απο την φωνάρα του Dio [/b]
                        Ακομα δεν το εχω δοκιμασει μου αρεσει που εκανα και προπαραγγελια . Anyway αυριο την κανω για διακοπες και σε μια βδομαδα που θα γυρισω μαλλον θα το ξεκινησω να δω τι ψαρια πιανει , σε αναμονη και το crisis core & symphony of the night...

                        <div class='quotetop'></div>
                        Το παιχνίδι αξίζει πολύ και το αδίκησα[/b]
                        Ειναι ο ατιμος ο δευτερος δισκος Οντως η σκηνη που περιγραφετε ηταν καταπληκτικη , ισως απο τις δυνατοτερες μαζι με καποια σκηνικα που γινονται στον τριτο και στον τεταρτο δισκο που βρηκα επισης πολυ καλα σκηνοθετημενα . Γενικα θεωρω οτι το εχουν παντως...πρεπει να ξεκινησω και το blue dragon&#33;&#33;&#33;&#33; αντε να δω ποτε θα τα προλαβω ολα&#33;&#33;

                        Comment


                        • Προτίμησε Blue Dragon από Crisis Core...

                          Comment


                          • Phantom Hourglass και μου &#39;χει σηκώσει πίεση ένας εχθρός στο Molida Cave.
                            sigpic

                            Comment


                            • Μαζι με το Path of Radiance παιζω και λιγο Phantom Hourglass αλλα ειμαι πολυ αρχη ακομη, μολις εβγαλα το πρωτο μπουντρουμι (πολυ μικρο και πολυ ευκολο). Κλασικο Zelda μεχρι τωρα αλλα τουλαχιστον φαινεται να εχει τη δικη του προσωπικοτητα - αντιθετα με ενα αλλο που εχω στο μυαλο μου.
                              [/b]
                              We all do mate...
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • ΠΩΠΩΠΩ&#33; Τι παιχνιδάρα παίζω πάλι&#33;&#33;&#33; God of War II&#33; Τι φτιάξανε πάλι οι πούστηδες οι Sonάδες&#33;

                                Και...
                                Let the rage of the titans full your blade, Kratos&#33;

                                Άστο Ramp. μην έρθεις καλύτερα, άλλαξα γνώμη
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X