Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers-odyssey.com

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gamers-odyssey.com

    Το gamers-odyssey.com ανοίγει σήμερα τις πύλες του. Σκοπός μας είναι να δημιουργήσουμε ένα χώρο φιλόξενο για όλους όσους ασχολούνται με τα videogames. Η προσπάθεια αυτή γίνεται σε καθαρά ερασιτεχνικό επίπεδο και αυτό πιθανώς γίνεται αντιληπτό σε αρκετούς τομείς. Δέσμευση μας είναι ότι θα προσπαθούμε συνεχώς για το καλύτερο. Σε αυτή την προσπάθεια σας θέλουμε όλους κοντά γιατί πολύ απλά εσείς είστε η δύναμη που δίνει ώθηση σε αυτή την προσπάθεια!
    Καλή αρχή λοιπόν και καλά Posts!

    * Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά εκείνα που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο βοήθησαν στο να δημιουργηθεί το gamers-odyssey και πίστεψαν σε αυτό. Δεν θα αναφερθώ συγκεκριμένα γιατί μπορεί να ξεχάσω κάποιον, οι ίδιοι ξέρουν B) .

  • #2
    Να ενημερώσω πως ο Sub Zero είναι ο root admin, και διατηρεί τον τίτλο administrator. Οι υπόλοιποι (μέχρι στιγμής εγώ και ο Μπόι), είμαστε γνωστοί ως...

    Παιχτούρες.

    ΘΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΛΑ!!!

    (είναι greeklish γιατί τα ελληνικά έβγαζαν κάποιο πρόβλημα).

    Για tags κάτω από τα άβαταρς το ψάχνουμε, θα ενημερώσω πάραυτα. Το Rat Bastard Psychotic είναι πιασμένο πάντως.

    EDIT: Στο edit my profile μπορείτε να δείτε μια επιλογή custom member title. Εκεί μπορείτε να βάλετε μια φράση που θα εμφανίζεται κάτω από το άβατάρ σας. Το θεωρώ ωραία πινελιά και προσωποποιεί τα πράγματα. Η δική μου είναι Rat Bastard Psychotic (μια άλλη καταπληκτική που είχα δει στο RPG.gr ήταν η "Mέγας Νίντζα").
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #3
      Χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω να επανέρχεται ανενεργός κόσμος, όπως ο Warrior4Jah και νυν Πωστονλένε, αλλά και πάρα πολλοί υπάρχοντες χρήστες. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω λοιπόν, επειδή δε μας ενδιαφέρει να μείνουμε κλειστό κλαμπ, να κάνετε γνωστή την ύπαρξη του forum σε όποιο blog/ forum κρίνετε σκόπιμο. Γνωρίζετε όλοι σας τους στόχους μας ως κοινότητα, και μπορείτε να κρίνετε πού υπάρχει κόσμος που μας ταιριάζει.

      Μέχρι στιγμής βλέπω και θέληση και ιδέες και κίνηση. Προσωπικά έχω αρχίσει να εξοικειώνομαι με το moderating (ωχ, κάποιον έκανα μπαν - να πάρει, του έσβησα και τα ποστ, δεν πειράζει, θα ξαναμπεί), και πού θα πάει θα τα μάθω τα κόλπα.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #4
        Αν και δεν ήξερα που να το ποστάρω αυτό,είπα να το κάνω εδώ...

        ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ρε τι ομορφιές είναι αυτές που βλέπουνε τα μάτια μου???????????Καταπληκτικά πράγματα!!!!!!!!!:resp::resp::resp:

        Τέλειο skin,τέλειο forum!!!;););)

        Μπράβο ρε παίδες,μπράβο!!!!


        Comment


        • #5
          Παιδιά το skin με σκοτώνει, βάλτε ένα ακόμα. Xeno τα συζητήσαμε μαζί χτες, ξέρεις ποιο πρέπει να βάλεις (το τελευταίο που σου είπα). Αυτό δε το βρίσκω καθόλου λειτουργικό για κάποιο λόγο .

          Κατά τα άλλα όλα πολύ ωραία και αρκετά πιο οργανωμένα. Προβλήματα που εντόπισα...

          Όταν πας να βάλεις πληροφορίες στο Profile σου θέλει να δώσεις και wii fc. Δεν το έδωσα και δε μου αποθήκευσε τις αλλαγές. Επίσης δεν υπάρχει επιλογή προσθήκης εικόνων στις υπογραφές (Εκτός και αν δεν το πρόσεξα). Κάτι ακόμα... avatar νομίζω ότι δεν μπορείς να βάλεις. Δε μου εμφάνιζε καμία επιλογή. Κοιτάξτε τα και αυτά και θα είναι όλα τέλεια .

          Σιγά σιγά να βάλουμε και ένα από τα banners που έφτιαξαν τα παιδιά ή κάποιο καινούριο. Απαραίτητο ακόμα το "Gamers Odyssey" του banner να είναι link για την κεντρική σελίδα του φορουμ.

          Τέλος... τα smileys τέλεια :xp: .

          Comment


          • #6
            Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως το logo που έχουμε τώρα μαζί με το σχέδιο είναι μια χαρά. Σίγουρα καλύτερο εκείνο του παλιότερου forum.
            Btw μην ξεχάσετε πως για να παίρνετε pms πρέπει να ενεργοποιήσετε την επιλογή.
            Τα emoticons είναι θεϊκά!! (αυτό ειδικά έιναι τέλειο!!!!!!) Να προσθέσουμε κι άλλα εν καιρώ!!!
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #7
              Ρε σεις αυτός ο Dark Wanderer είναι ίδιος ο Evans να πούμε! Με το που μπήκε άρχισε να γκρινιάζει!!

              Αντε καλή αρχή να χουμε παίδες
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Pilgrim View Post
                Ρε σεις αυτός ο Dark Wanderer είναι ίδιος ο Evans να πούμε! Με το που μπήκε άρχισε να γκρινιάζει!!

                Αντε καλή αρχή να χουμε παίδες


                Aλλαγή ονόματος του pilgrim se GotY.( yeah... you wish )
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #9
                  :kill::resp::phil: Καλορίζικό μας το νέο φόρουμ.
                  :lock::jd::giggle::whip::rtfm::pepsi::win:Αν μπορούμε να κάνουμε αυτά που είναι κάτω από το άβαταρ λιγότερο χρωματιστά. Αποσπούν πολύ έτσι όπως είναι τώρα.
                   
                  Για να δούμε και τα σπόιλερς. Η χρωματιστή ταινία είναι απαραίτητη; Παραείναι δύσκολο να τα διαβάσεις!
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #10
                    Sta spoiler tags ta grammata prepei na fenontai, den mporw na valw avatar kai ypografh kai telos pou einai h epilogh view posts since last visit????

                    Kata ta alla right on!!!

                    Dark Wanderer vlepw Evans e?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Mε γείες μας καταρχάς!! Ωραία η επιλογή του skin ;)
                      Μερικές πρώτες γρήγορες παρατηρήσεις....

                      -> Eνσωμάτωση επιλογής Custom Avatar στο User CP.
                      -> Το spoiler tag όντως δεν χρειάζεται χρωματιστό backround, αν δεν βγαίνει by default, θα βρούμε addon.
                      -> Για ενεργοποίηση PMs, πρέπει ο κάθε χρήστης να τικάρει την επιλογή στο User Cp. Αν μπορεί από τον admin να είναι ενεργό by default.
                      -> Τις πληροφορίες κάτω από το avatar τις αλλάζουμε με addon για πολύ πιο καλαίσθητα αποτελέσματα. Ήδη ψάχνω.
                      -> Να δώσουμε λίγο προσοχή στις διαστάσεις της signature, μην μπαίνουν τεράστιες.
                      -> Εισαγωγή videos, εικόνων και smilies όλα γίνονται πιο λειτουργικά με την χρήση addons. Ευελπιστώ σύντομα να τα έχω στην κατοχή μου ώστε να τα δώσω στους διαχειριστές να τα ενσωματώσουν.
                      -> Επίσης προτείνω την εισαγωγή greek language addon που θα μεταφράζει όλες τις επιλογές του forum στα ελληνικά. Θα υπάρχει επιλογή γλώσσας σε English-Greek στο κάτω μέρος του board.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ααα...ε.....ε...
                        ναι..ε........

                        YYYYYEEEESSSHHHHHHHH :phil:

                        (κι αυτο ηταν το πρωτο μου σχολιο στο νεο forum, yay)
                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • #13
                          - Πιστευω πως τωρα θα μπορειτε να βαλετε avatar και sig. Για καποιο λογο ηταν disabled by default.
                          - Για να γινει default το να εχετε enabled τα PMs πρεπει να τρεξει καποιος ενα SQL query. Βρηκα τι και πως και θα το πω στον Sub Zero να το κανει με την 1η ευκαιρια.
                          - Θα το βολεψουμε κι αυτο με τα spoiler tags απλα τοσο καιρο δουλευαμε πανω στο default λευκο skin και οπως καταλαβαινετε καποια πραγματακια μας ξεφυγαν..

                          Εvans αν ειναι δυνατον, το μονο που ειπα ειναι να μη γκρινιαξει κανεις για το skin και το 1ο που εκανες ηταν αυτο. Burn.

                          Comment


                          • #14
                            sig test
                            - - χμμμ δεν βλέπω την sig μου σε .png
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Η απορία της ημέρας- συγχωρήστε την άγνοιά μου...
                              Εντάξει την έκανα bookmark τη σελίδα για το νέο forum, αλλά από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει διαφορά με το παλιό οσον αφορά το URL δλδ, γιατί κατά τα άλλα, αν και σε αρχικό στάδιο τούτο δω κάνει το παλιό να μοιάζει με beta( και πολύ λέω!)

                              Φαντάζομαι το παλιό θα καταργηθεί σαν URL οπότε no prob.

                              Πολύ καλή δουλειά πάντως παιδιά και πολύ γρήγορη διόρθωση των προβλημάτων. Μία ένσταση έχω μόνο- αν και εντελώς υποκειμενικό... Η γραμματοσειρά θα μπορούσε μελλοντικά να μεγαλώσει ει δυνατόν. Μπορεί να είμαι ο μοναδικός, αλλά με κουράζει αρκετά. Ας πούμε θα μπορούσε default να ήταν το 2 σαν size.( :phil:όσοι κάνουν σχολια για την ηλικία μου θα μπανάρονται αυτόματα:phil: )

                              PS:
                              Το skin το λατρεύω!!!
                              PS2:
                              Τελικά υπάρχει διαφορά. Η νέα URL περιέχει τη λέξη forums ενώ η παλιά forum... ;)
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment

                              Working...
                              X