Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Αν καποιοι θελουν μια πραγματικη συνεχεια του Diablo 1, και οχι "Diablo meets the amazing smurfs in the world of warcraft" ας κανουν το κοπο να υπογραψουν την αιτηση που ανοιξαν προσφατα.
    Αν οι κυριοι της Blizzard, δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν το ονομα και το βαρος του Diablo, ας μην το κυκλοφορησουν καθολου.
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

    Comment


    • #32
      Είδες 20 λεπτά ενός επιπέδου του παιχνιδιού και ήδη αποφάσισες πως η Blizzard δεν σέβεται τον ίδιο της τον τίτλο; Ξέρεις δηλαδή πως είναι το στυλ του παιχνιδιού; Έχεις δει επίπεδα που δεν έχουμε δει εμείς; Γιατί αν ναι, τότε πες μας κι εμάς που μας τρέχουν τα σάλια στο άκουσμα του τίτλου.

      Θα πρέπει να σκεφτείς ότι μιλάς για την Blizzard, μια εταιρεία που ότι παιχνίδι βγάζει πουλάει εκατομμύρια αντίτυπα και είναι άκρως εθιστικό. Έχω δει πολλά κουλά petitions στο internet αλλά αυτό είναι το πιο κουλό απ'όλα.


      Comment


      • #33
        Ναι φιλε μου, οταν μια εταιρια σου δινει στο world of warcraft ενα απλο/παιδικο/χαλαρο/πεστοοπωςθες στυλ, και παει να στο περασει σε μια σειρα που δεν εχει καμια σχεση ο κοσμος και το στυλ του, δεν ειναι σεβασμος προς τον κοσμο που αγαπησε και ανεδειξε την σειρα.
        Το κατα ποσο θα μπορουσε να θεωρησει αξιολογο το στυλ του wow ειναι στη προσωπικη του κριση, ωστοσο το στυλ του wow, με τα χαρουμενα χρωματα και στρουμφοειδη πλασματα, δεν ειναι για το diablo.
        Δυστηχως οπως και λες, η Blizzard ειναι μια μεγαλη εταιρια, που πανω απο ολα θελει το κερδος. Και μιας το wow, και τα παραγοντα του πουλανε πολυ, δυσκολα θα γινει κατι..
        Ωστοσο, εμεις οι ελαχιστοι ρομαντικοι φιλοι που ασχοληθηκαμε τοσο πολυ με τους τιτλους της εταιριας, και μιας την ταιζαμε με τα χρηματα μας για ενα σεβαστο διαστημα, ελπιζουμε να δουμε καποιες αλλαγες, στο πνευμα και στη νοοτροπια του παιχνιδιου που ξεραμε.
        Ned Stark

        A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
        It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
        A man wields his sword in order to depart life with a smile.
        In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
        Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
        Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
        Ειναι ο Getta Robo.

        Comment


        • #34
          Δυστηχως οπως και λες, η Blizzard ειναι μια μεγαλη εταιρια, που πανω απο ολα θελει το κερδος. Και μιας το wow, και τα παραγοντα του πουλανε πολυ, δυσκολα θα γινει κατι..
          [/b]
          Εγώ δεν είπα αυτό το πράγμα. Μόνος σου τα λες. Διαφωνώ καθέτως με όλοκληρο το post σου. Ειδικά το "Ωστοσο, εμεις οι ελαχιστοι ρομαντικοι φιλοι που ασχοληθηκαμε τοσο πολυ με τους τιτλους της εταιριας, και μιας την ταιζαμε με τα χρηματα μας για ενα σεβαστο διαστημα, ελπιζουμε να δουμε καποιες αλλαγες, στο πνευμα και στη νοοτροπια του παιχνιδιου που ξεραμε." Νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που ασχολήθηκε με τους τίτλους της εταιρίας δηλαδή; Εγώ δεν είδα καν αυτό το στυλ του wow στο οποίο αναφέρεσαι. Το καμία σχέση που το χεις και υπογραμμισμένο θα ήθελα να το εξηγήσεις γιατί μιλάς για σεβασμό και ξέρω γω τι χωρίς κανένα επιχείρημα. Περιμένω λοιπόν να μου πεις τι ακριβώς είναι που άλλαξε προς το χειρότερο και που ακριβώς κολλάει το WoW με το Diablo3.


          Comment


          • #35
            αν ακτάλαβα καλά ενοχλεί η χρωματική παλέτα του τίτλου.
            πάντως ΙΜΗΟ το όλο αρτιστικό στυλ δε νομίζω ότι είναι και τόσο αρνητικό.ούτε πιστεύω πως θα είναι έτσι όλο το παιχνίδι.για μένα το βασικό είναι να έχει καλό κι εθιστικό Diablo Gameplay.ΤΕΛΟΣ!!!
            Carpe diem

            Comment


            • #36
              ok paidia . Eξαιτίας της αναμονής για το Diablo 3 με έχει πιασει μιε μεγάλη μελαγχολια για το παλιό DIABLO. Loipόν εχω μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ιδέα. Αλήθεια λέω.
              Ποιοι είναι να παίξουμε ενα full Act campaign (μέσα και το Lord of Destruction) sto battle.net me 1lvl chars για να νιώσουμε παλι τη συναισθηματική φορτιση που προκαλεί αυτή η πολλού προηγουμένου εμπειρία , με τη ανάλογη συνεργασία και ένδειξη αλλυλεγγύης που σε αναγκάζει ,το low lvl char sou,να προβείς. Ε καταπληκτικοι forumites?

              Anamenω αιτήσεις συμμετοχής ....
              Υποτίθεται πρέπει να γράψω κάτι πνευματώδες εδώ χάμω...??

              Comment


              • #37
                Αν οι εταιρειες ακουγαν τους fans σε καθε βημα, τοτε η βιομηχανια θα ειχε καταστραφει προ πολλου.
                Ας κανουν ο,τι νομιζουν, η Blizzard δεν εχει απογοητευσει ποτε και παντα ακουει τους fans ως εκει που πρεπει.

                Απορω πως ολοι βγαζουν συμπερασματα οταν δεν εχουν δει και δεν ξερουν τιποτα.. α ξεχασα ειδαμε λιγα λεπτα early footage και 10 screenshots.

                Comment


                • #38
                  Προσωπικά συμφωνώ με τον Getta. Θα ήθελα το diablo3 να διατηρήσει το σκοτεινό, γοτθικό ύφος των δύο προηγούμενων παιχνιδιών της σειράς. Ήταν βασική για μένα αυτή η ατμόσφαιρα που απέπνεε ο κόσμος του sanctuary. Μπορώ να πω ότι από τα ελάχιστα που έχουμε δει μέχρι τώρα το παιχνίδι έφερνε λίγο σε warcraft από άποψης art direction, αλλά διάολε είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κρίνουμε.
                  Τέλος πάντων (Τεσπα! ) εγώ το υπέγραψα το petition αν και δεν ελπίζω να αλλάξει κάτι! Και στην τελική ας βγει όπως είναι να βγει αρκεί να είναι καλό και εθιστικό σαν τα προηγούμενα! Τα υπόλοιπα γραφικά, ηχο κλπ και να μην μου αρέσουν θα τα συνηθίσω με τον καιρό! Ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται περί DIABLO!!

                  Silverarmon θα γούσταρα με χίλια φίλε μου αλλά δυστυχώς δεν έχω νετ σπίτι μου. Εξάλλου εξαιτίας αυτής της έλλειψης έχω συνηθίσει πλέον στο μοναχικό gaming και δεν θα είμουν ο καλύτερος δυνατός συμπαίχτης.

                  Απορω πως ολοι βγαζουν συμπερασματα οταν δεν εχουν δει και δεν ξερουν τιποτα.. α ξεχασα ειδαμε λιγα λεπτα early footage και 10 screenshots. [/b]
                  Χα! Μιλάει ο ανθρώπος που βλέπει δυο βίντεακια από κάθε παιχνίδι και προβλέπει το ένα flop πίσω από το άλλο! Βρε ουστ! ;)
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • #39
                    Κι εγω θελω κλιμα σαν των παλιων οσο γινεται αλλα ειναι πολυ νωρις για να αρχισει το bashing απ τον οποιονδηποτε.
                    Κατα τ' αλλα κοροιδευεις αλλα οταν βγει το Too Human θα δικαιωθω (και θα κανω rename το τοπικ που εχουμε σε Xeno's redemption - επειδη μπορω).

                    Comment


                    • #40
                      αλλα οταν βγει το Too Human θα δικαιωθω (και θα κανω rename το τοπικ που εχουμε σε Xeno's redemption - επειδη μπορω).[/b]
                      To ήξερα οτι κάποια μέρα θα το μετανιώσω που σε ψήφισα!!

                      Preview απο Eurogamer!
                      http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=167096

                      Ποιο πολυ με συνέντευξη μοιάζει αλλά διαθέτει αρκετά ενδιαφέρουσες info όπως πως επηρεάζει το gameplay η χρήση των health globes που αντικατέστησαν τα potions
                      Ultimately, if someone can always replenish their mana and replenish their health, then game balance kind of goes out the window," admits Pardo of the old potion system. "So it also allowed us to do more interesting things with the classes themselves. If you can't always just save yourself with a potion, then it makes other skills suddenly crucial for combat, like escape skills or crowd-control skills or things like that, which didn't really matter in the Diablo series previously."[/b]
                      και στο co-op
                      When picked up, globes recharge the health of nearby party-members too, encouraging players to stick together and fight as a unit.[/b]
                      Ο μέγιστος αριθμών παιχτών σε μια ομάδα θα είναι οχτώ και το co-op θα είναι drop-in, drop-out.
                      Δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στην ιστορία και σε RPG στοιχεία.
                      Θα υπάρχουν πολλά επίπεδα δυσκολίας αλλα δεν ξέρουν ακόμα για Hardcore mode.
                      Τέλος ο Pardo δηλώνει οτι απο όλα τα franchises της blizzard αυτό είναι το ποιο εύκολο να μεταφερθεί στις κονσόλες δίνοντας έτσι ελπίδες στον Ρεν για μελλοντική μεταφορα του τίτλου στο 360

                      Α και κάτι ακόμα
                      Four years into development, in the greatest secrecy[/b]
                      :blink: Τέσσερα χρόνια??? μυστικοπάθεια FTW!
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • #41
                        Ναι Ναι Ναι.
                        Ποντίκια.
                        Με ροδέλες.
                        Πρέπει να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να βρω όσα υπάρχουν σε στοκ να τα χτυπήσω να έχω απόθεμα.

                        Το καλό που της θέλω της blizzard να μην είναι ολόιδιες η αρσενική και η θηλυκή εκδοχή της κάθε κλάσης. Θα πέσει τρελό ξενέρωμα αν γίνει κάτι τέτοιο.

                        ΚΑΤΩ ΤΑ ΓΚΕΪ ΟΠΤΙΚΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ!

                        Comment


                        • #42
                          Κι εγώ θα ήθελα πιο ?Diablo αισθητική? απ? αυτό που δείχνει να κατευθύνεται το 3, αλλά να δούμε πως θα πάει το πράγμα, είναι νωρίς ακόμα. Πάντως υπάρχουν ελαφρυντικά για την όλη δυσαρέσκεια, μη ξεχνάμε πως οι πιστοί της σειράς περίμεναν τόσα χρόνια τη συνέχεια, και τώρα που ανακοινώνεται το παιχνίδι, αισθητικά, μόνο Diablo δε θυμίζει. Από αρτιστικής άποψης όμως δεν είναι παιδικό (τι θα πει παιδικό;) αλλά πιο παραμυθένιο από την πιο αυστηρή Gothic προσέγγιση των παλιότερων τίτλων, μη μπερδεύουμε το ένα με το άλλο.

                          Τέλος εγώ είμαι υπέρ του να υπάρχει μια συνεννόηση ανάμεσα σε developer και fanbase, ούτε απολυτότητα από πλευράς developer, ούτε από πλευράς fanbase φυσικά. Σίγουρα οι fanbases αποτελούν τροχοπέδη για αρκετά ζητήματα (πολλά παραδείγματα εξ Ιαπωνίας, έτσι για να θάψω λιγάκι), αλλά εάν τις άκουγαν και λίγο σε μερικά θέματα οι developers, αρκετά πράγματα θα ήταν καλύτερα.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #43
                            μόνο που η blizzard ποτέ δεν μας έχει απογοητεύσει.θυμάμαι πολύ κόσμο που είχε ξενερώσει,και ξενερώνει ακόμα με το σύστημα save του 2 ή με τους ήρωες στο warcraft 3.ακόμα κι έτσι όμως η αξία των 2 αυτών τίτλων παραμένει διαχρονική και αξεπέραστη όσα χρόνια κι αν περάσουν.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #44
                              Αν και ήταν λίγο πολύ αναμενόμενη η ανακοίνωση, δεν μπορώ να πω ότι δεν το ευχαριστήθηκα Η παρουσίαση ταίριαζε απόλυτα στην Blizzard, αν και θα μπορούσαν να μας πουν 2-3 πραγματάκια ακόμα .
                              Όσον αφορά το artwork: είναι γεγονός ότι όποιος έχει ασχοληθεί αρκετά με τα diablo έμεινε λίγο έκπληκτος με τα χρώματα. Μάλιστα στο diablofans ένα μέλος είχε πάρει μια εικόνα από το d3 και με photoshop είχε βάλει το avatar, τις action bars και το chat του WoW και ταίριαζε. Προσωπικά, αν και είναι σίγουρο ότι η Blizzard δεν θα αλλάξει τίποτα (χαζή είναι; αφού όλοι θα το πάρουν έτσι κι αλλιώς), πιστεύω πως το καλύτερο είναι μια ενδιάμεση λύση μεταξύ του d2 και ότι είδαμε από το d3. Ένα πολύ αστείο link πάνω σε αυτό βρίσκεται εδώ: http://www.somethingawful.com/d/news/diabl...te-internet.php
                              Στο θέμα των classes τώρα. Ο barbarian είναι η class που έχει κάθε action-rpg που σέβεται τον εαυτό του. Ο Witch Doctor από την άλλη, είναι ουσιαστικά ο νέος necromancer , λιγότερο βέβαια "σκοτεινός" (άλλο ένα σημάδι του προς τα που πάει η σειρά) που κατά τη γνώμη μου δημιουργήθηκε απλά για να θεωρηθεί ότι υπάρχουν νέες classes. Από τις 3 που μένουν, αφού έχει ανακοινωθεί ότι στο σύνολο είναι 5, περιμένω ένα sorcerer/mage/wizard , ένα συνδυασμό amazon και assassin (ranged με traps δηλαδή) και μια έκπληξη. Στη θέση της έκπληξης μπορεί βέβαια κάλλιστα να είναι ένας paladin ή ένας druid αλλά πιστεύω πως θα δούμε κάτι εντελώς διαφορετικό (shaman or monk maybe?).
                              Τέλος μεγάλη περιέργεια έχω σχετικά με το lore. Η μεγαλύτερη θεωρία που υπάρχει από το τέλος του LoD είναι πως ο Tyrael έχει γίνει corrupted. Η θεωρία αυτή ενισχύεται από το γεγονός πως ο συγκεκριμένος προβάλλεται πολύ αφού κατέχει κεντρική θέση στο site της Blizzard (μέχρι και στο WoW θα μπει σαν pet). Αυτό που προκάλεσε ωστόσο συζητήσεις είναι το diablolike creature με τα 3 κεφάλια που είδαμε στο cinematic trailer. Για αυτό υπάρχουν 3 θεωρείες. Η πρώτη, η οποία λέει πως είναι ο diablo, μου φαίνεται άκυρη για 2 λόγους. Πρώτον δεν υπάρχει λόγος ο Diablo να χει 3 κεφάλια και 2ον θα είναι λίγο μονότονο να πολεμάμε για 3ο συνεχές game τον Diablo. Η δεύτερη θεωρία υποστηρήζει πως αυτό το ον είναι μια ένωση του Diablo του Mephisto και του Baal. Προσωπικά απορρίπτω και αυτήν γιατί μου φαίνεται πολύ παιδικό σενάριο.
                              Η τρίτη θεωρία, που μου φαίνεται και η πιο ενδιαφέρουσα, υποστηρίζει πως είναι κάποιος άλλος demon. Σύμφωνα με το lore οι lesser evils Belial (lord of lies) και Azmodan (lord of sin) εξόρισαν τους 3 prime evils γεγονός που δείχνει πως έχουν αρκετή δύναμη. Πιο πιθανός από τουςς δυο μου φένεται ο Belial επειδή θα μπορούσε σαν plot twist κάθε κεφάλι να λέει διαφορετικά πράγματα και γι αυτό να ονομάζεται lord of lies . Ωστόσο το γεγονός και μόνο ότι είναι lesser evils τους αποκλείει από τη θέση του last boss την οποία λογικά έχει καπαρωμένη ο Tyrael
                              Now Playing

                              Broken Sword 1
                              Hellgate: London
                              GTA IV
                              Diablo 2 LoD (again and again )

                              Comment


                              • #45
                                "Preview"
                                http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=167096
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X