Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πως πειθατε τους γονεις σας να σας αγορασουν videogames?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Πω ρε τους αρεσε ο ελεγχος του Mario στο SM64. Ετσι ηταν η βιομηχανια στη προ-Banjo Kazooie εποχη.
    [/b]
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #33
        O Banjo είναι έγγυος;

        Comment


        • #34
          ναι τον γκαστρωσε η Kazooie! μα καλα την pizza δε τη βλεπεις ?

          Comment


          • #35
            LOL η kazooie παιζει 360 χωρις τηλεοραση.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              μπα δε νομιζω πως παιζει, μουσικη ακουει μονο...

              Comment


              • #37
                To diskolo itan na katafereis na pareis kapoia konsola logw kai tou megaliterou kostous. Eftixws efkola i diskola ta kataferna sinithws. Me ta paixnidia i katastasi itan pio efkoli, sinithws mazeva ena poso egw apo diafora xartzilikia kai epefte kai voitheia apo tous goneis otan ipirxe anagki.

                Comment


                • #38
                  JOOMAROO, ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ, ΔΕ Θ'ΑΝΤΕΞΕΙΣ!!

                  Comment


                  • #39
                    To NES το είχε πάρει ο Burai πιο πριν και μ'άρεσε το Mario, και κάποια Χριστούγεννα νομίζω το πήραμε με τον πατέρα μου μαζί για συνοδεία από Jumbo με Mario 1 πακέτο.

                    Το SNES κάπως έτσι επίσης, Mario Kart ο πειρασμός που είχα δει στον Burai κτλ...κτλ...

                    Ο Burai πήγε σε PSX μετά....εγώ ακολούθησα το PC Κλασσικά....βοηθάει στο σχολείο κτλ..κτλ.. με Cybermage 1ο παιχνίδι...άθλιο όσο δν παέι...αλλά είχε ωραίο εξώφυλο και έτσι το αγόρασα λολ!

                    Πέρασα σε PS2 όταν τέλειωσα το σχολείο και το καλοκαίρι του επόμενου χρόνου το 2005 δλδ έκανα αναβάθμιση στο PC μιας και ήρθε το ADSL στην ζωή μου και μαζί μ'αυτό το World Of Warcraft....

                    Αυτό ήταν.....πάνε οι κονσόλες για μένα, δν ξανασχολήθηκα με Games να αγοράσω εκτός GT + GTA, μόνο ο αδερφός μου πλέον ασχολείται με το PS2 και λιώνει.

                    Είμαι τυχερός που θέλει κονσόλες και όχι PC Games....πως θα μοιράζαμε ένα pc στα 2....πως θα έκανα raids? :blink: Προβλήματα που έχει ο κόσμος.....

                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • #40
                      Αυτό ήταν.....πάνε οι κονσόλες για μένα, δν ξανασχολήθηκα με Games να αγοράσω εκτός GT + GTA, μόνο ο αδερφός μου πλέον ασχολείται με το PS2 και λιώνει.[/b]


                      Comment


                      • #41
                        Λοιπόν, ως γονέας (2 αγοριών, 2 και 4 ετών), ας πω το σκεπτικό μου ως προς τα ηλεκτρονικά παιχνίδια των παιδιών μου.
                        Είναι αρκετά τυχεροί που δεν χρειάζομαι τις μελέτες που επιβεβαιώνουν ότι τα videogames ωφελούν τα παιδιά - θα τους έπαιρνα κάμποσα έτσι κι αλλιώς, γιατί είδα πώς επέδρασαν πάνω μου. Εντάξει, είμαι geek και κάπως τυχερός που παντρεύτηκα, αλλά πέρα από την πλάκα, βοηθάνε στην σκέψη, στα αντανακλαστικά κλπ. Από την άλλη, δεν υπάρχει περίπτωση να τους πάρω ποτέ βίαια παιχνίδια ή με τσόντα. Και ως προς την διάρκεια που θα παίζουν, θα κρατάω το μέτρο εγώ.
                        Προς το παρόν, τους έχω πάρει (παλιότερα) το Playstation 2 με την κάμερα Eye Toy. Πρόκειται για μια κάμερα που με λίγα λόγια καταλαβαίνει απόσταση, σχήμα, χρώμα. Τα παιχνίδια του Eye Toy είναι πραγματικά διασκεδαστικά και ό,τι πρέπει για μικρά παιδιά. Την ίδια άποψη έχω για το Wii, αλλά δεν έχω Wii.
                        Φυσικά στο PC παίζουν (ο μεγάλος δηλαδή) flash games για παιδιά. Προτείνω το www.nickjr.co.uk (βοηθάει το ότι μιλάνε και Αγγλικά).
                        Τέλος, έχουμε (η γυναίκα μου δηλαδή) και το Nintendo DS με κάρτα. Υπάρχουν δεκάδες καλά παιχνίδια για παιδιά, ακόμα και το Scooby Doo (που είναι platform) μπορεί να το παίξει. Βέβαια η οθόνη αφής είναι μεγάλο ατού, όταν μιλάμε για μικρά παιδιά. Η πλάκα είναι ότι κάποια φορά ο μεγάλος έβλεπε στην τηλεόραση Dora the Explorer και πατούσε στις επιλογές πάνω στην οθόνη :-Ρ~

                        Αυτο που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το αμόκ που μπορεί να πάθει ο μικρός αν συνειδητοποιήσει την ύπαρξη του DS. Μπορεί ακόμα-ακόμα και να παρατήσει το φαγητό για να παίξει!
                        www.retromarket.gr
                        www.retrogamer.gr
                        www.greekroms.net
                        www.niwse.gr
                        www.telamonas.stokos.gr

                        Comment


                        • #42
                          αφού έχουν ps2 πάρτους τα god of war να γουστάρουνε.και κάνα resident evil 4
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43

                            Το επόμενο θα είναι το Kick off 2, ώστε να έχω κάποιον να προπονούμαι!
                            Πρέπει να μάθουν και την Amiga...
                            Τώρα που το θυμήθηκα, ορίστε και ένα preview, από πέρυσι:

                            www.retromarket.gr
                            www.retrogamer.gr
                            www.greekroms.net
                            www.niwse.gr
                            www.telamonas.stokos.gr

                            Comment


                            • #44
                              Μονο το master system εχουν αγορασει οι γονεις,τα υπολοιπα τα αγορασα μαζευοντας χρηματα και πουλώντας προηγουμενες κονσολες(μεγα λαθος )
                              Η πλακα ειναι οτι ο πατερας μου βλεποντας με να παιζω ακομα games,πεταει ατακες του τυπου ?εγω φταιω που σου πηρα αυτον το διαολο?(ms).
                              Δεν γνωριζει(μαλλον δεν εχει παρατηρησει) οτι απο τοτε εχω παρει ενα σωρο κονσολες lol

                              Comment


                              • #45
                                Όλα ξεκίνησαν όταν είδα ένα SEGA Master System...Κατάλαβαν ότι έπρεπε να μου το αγοράσουν αμέσως.



                                Comment

                                Working...
                                X