Announcement

Collapse
No announcement yet.

Games made in hell...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Επειδή είσαι ακριβώς αυτό που μαρτυρά το avatar σου γι αυτό.

    F-Zero > you
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #32
      Βασικα θα πρεπει να εννοει το GX. Τα αλλα δεν ειναι κουραστικα στο ματι με την καμια...
      Ουτε το GX με ενοχλησε ποτε αλλα δε λεω.. καταλαβαινω πως γιατι πολλοι το θεωρουν μια ζαλαδα και μιση..

      Μιας και λεω για ζαλαδες/εμετους (λολ) κτλ ενα παιχνιδι που με εκανε να ανακατευομαι ηταν το υπερβολικα πολυχρωμο εως παρδαλο jazz jackrabbit 2 (τι θυμηθηκα κι εγω..).

      Comment


      • #33
        Μιας και λεω για ζαλαδες/εμετους (λολ) κτλ ενα παιχνιδι που με εκανε να ανακατευομαι ηταν το υπερβολικα πολυχρωμο εως παρδαλο jazz jackrabbit 2 (τι θυμηθηκα κι εγω..).
        [/b]
        Δε σε αντέχω, μου προκαλείς ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!

        Η χίπικη πίστα σε στυλ Γούντσοκ και '60s, όπου είναι πολύχρωμες σαρανταποδαρούσες που καπνίζουν και αν πέσεις στον καπνό μαστουρώνεις είναι all time classic...

        Να προσθέσω πως και το 1 και το 2 είναι εξαιρετικά και πολύ μουράτα platform, με πολύ πρωτότυπα όπλα και level design, και απίστευτη μούρη. Χειρίζεστε ένα πράσινο λαγό με ρουκέτες που πάει να σώσει τη γκόμενά του μέσα από δάση, κάστρα και βιομηχανικούς κόσμους, έλεος, τι άλλο? Και στο δεύτερο μέρος αποκτά VS, co op, time trial και ακόμα περισσότερα όπλα και κομπίνες!
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #34
          Δε θυμαμαι τιποτα απ ολα αυτα.. το μονο που μου ειχε μεινει τοτε ηταν μια προγευση του τι εστι επιληψια.

          Comment


          • #35
            Το Dragon's Lair για το NES.
            Αυτό το παιχνίδι είναι ανυπέρβλητα δύσκολο. Και η δυσκολία του δεν είναι τίμια. Γενικά θα έλεγα πως είναι χαζό παιχνίδι λόγω της μεγάλης δυσκολίας του.

            Comment


            • #36
              Το Dragon's Lair για το NES.
              Αυτό το παιχνίδι είναι ανυπέρβλητα δύσκολο. Και η δυσκολία του δεν είναι τίμια. Γενικά θα έλεγα πως είναι χαζό παιχνίδι λόγω της μεγάλης δυσκολίας του.
              [/b]

              Ρίξε μια ματιά στο video αυτό:

              http://www.gametrailers.com/player/28184.html
              Insert Coin

              Comment


              • #37
                Το ξέρω, το ξέρω...

                Comment


                • #38
                  Έβαλα χθες εις το psp μου το παίγνιον ονόματι Ultimate Ghosts 'n Goblins...Eίπα να ξεκινήσω με novice δυσκολία μιας και έχουμε σκουριάσει και δεν είμαστε για το extreme ούτε καν το normal
                  Απλά ήθελα να δω,the easy way,το παιχνίδι,τη δομή του κτλ κτλ...Είναι ολόπιστο στα παλιά καλά Ghosts N Goblins.Έχει την ίδια ατμόσφαιρα,το ίδιο feeling την ίδια δυσκολία-το κυριότερο.Βλέποντας το συνεχές resurrection των εχθρών,τις δαιμονικά τοποθετημένες πλατφόρμες και τα ξερά άλματα και χάνοντας τη μία ζωή μετά την άλλη,αναρωτιόμουν τι θα κάνω ο δύσμοιρος στο Extreme.
                  Παρ'ολ'αυτά για όλους όσοι ενδιαφέρονται,υπάρχει και το normal όπου,αν και πάλι έχει δυσκολία,είναι υποφερτή η κατάσταση.Έχουν προστεθεί πολύ καλές πινελιές,από νέες πανοπλίες,αναβάθμιση των παλιών και φυσικά αρκετά ξόρκια που δεν έχουν σχέση με τα όπλα που έχετε επιλέξει...Thumbs up Capcom and way to go!!!
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #39
                    Η σειρά Contra για SNES ήταν παλούκι. Αλλά μετά από 500 φορές το έβγαζες για πλάκα (ήξερες ποιος εχθρός θα πεταχτεί από πού).

                    Το Megaman δεν με πολυδυσκόλευε... Ίσως επειδή ήταν ένα από τα αγαπημένα μου games.

                    Αυτό που δε θα ξεχάσω ποτέ... Τα 4 campaigns του Empire Earth. Εξωπραγματικά!

                    Comment


                    • #40
                      Α ναι. Τελευταία πίστα του Broodwar. Στη μέση του τεράστιου χάρτη η Kerrigan με τα Zerg της και όλος ο υπόλοιπος χάρτης πλημμυρισμένος από Terrans, Protoss και Zerg. Αδύνατο να παιχτεί χωρίς κωδικούς, αν και άκουσα πρόσφατα πως αν την τερμάτιζες νόμιμα έβλεπες τον πραγματικό τερματισμό. Δε μπήκα στον κόπο.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #41
                        Το τελευταίο boss Mana Tombs Heroic, o Prince Schaffar ή κάπως έτσι......απλά δεν βγαίνει......
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • #42
                          Exei kaneis kataferei na termatisei to arxiko R-Type gia to NES ?? Thimamai eftasa mexri ton boss tou level 6, pote omos den katafera na to termatiso ..



                          Comment


                          • #43
                            Χωρίς να θέλω να προκαλέσω or anything,δεν έχει βγει για NES.Λογικά αναφέρεσαι σε αυτό του GameBoy ή του Master System...
                            Όσον αφορά το GB,το είχα δανειστεί από φίλο και το έίχα λιώσει αλλά το έφτανα μέχρι την προτελευταία πίστα και κολλούσα.
                            Αν πάλι λες για το R Type III(SNES παιχνιδάρα απίστευτη)δεν το έχω παίξει παρά σε εμουλάτορα και για λίγο...
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Χωρίς να θέλω να προκαλέσω or anything,δεν έχει βγει για NES.Λογικά αναφέρεσαι σε αυτό του GameBoy ή του Master System...
                              Όσον αφορά το GB,το είχα δανειστεί από φίλο και το έίχα λιώσει αλλά το έφτανα μέχρι την προτελευταία πίστα και κολλούσα.
                              Αν πάλι λες για το R Type III(SNES παιχνιδάρα απίστευτη)δεν το έχω παίξει παρά σε εμουλάτορα και για λίγο...
                              [/b]
                              Diko mou to lathos .. Epeidh sto Virtual Console to epeksa, kai ta graphika itan 8-bit, mou emeine i entiposi oti itan titlos tou NES To sosto einai to Turbografx version ...

                              http://en.wikipedia.org/wiki/R-Type



                              Comment


                              • #45
                                Top 10 Hardest NES Games
                                http://www.retrojunk.com/details_articles/2161/

                                Comment

                                Working...
                                X