Announcement

Collapse
No announcement yet.

Chrono Trigger

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Κοίτα να δεις πόσα μέλη του Gamers Odyssey είναι από Λος Άντζελες...

    Ρε συγκεντρωθείτε, που μου γίνατε και ιντερνάσιοναλ, γράφετε στα αγγλικά (και με λάθη κιόλας!) χωρίς λόγο...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #32
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #33
        It's ok, the forum admins will not take any further action.
        ... for now that is.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #34
          den 3erw re paidia....gt dn me enthousiase pote to chrono triger??? mallon epeidi dn tou edosa kai poly simasia...

          Comment


          • #35
            Πιστευω πως εχει καποια λογικη αυτο που λες.

            Comment


            • #36
              Ούτε εμένα μου άρεσε πολύ το chronotrigger. Ίσως να φταίει ότι το έπαιξα σε DS.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #37
                Kapoia games prepei na pextoun ston kairo tous gia na ektimhthoun kalytera.
                Opoios to agaphse tote to agapaei kai twra.
                Posos kosmos mporei na ektimhsei TWRA to FF7?
                Oxi kai polys.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #38
                  Έχεις δίκαιο αλλά βέβαια ειδικά με το chronotrigger δεν με ενθουσίασε και η πλοκή τόσο. Ήταν σαν την ιστορία με τον Trunks
                   
                  που έρχεται από το μέλλον για να σώσει τον κόσμο και τελικά βρίσκεται αντιμέτοπος με ένα μεγαλύτερο κακό (Cell), παιθαίνει από αυτόν, τελικά τον σώζουν χρησιμοποιόντας τις dragonball, και γυρίζει στο μέλλον και δυνατότερος και τους σκοτώνει όλους. (Ελπίζω όποιος διαβάσει αυτό το spoiler να έχει δει το DBZ!!)

                  Και σε αυτό το σημειό παίζει το ρόλο του και το ότι το έπαιξα πρώτη φορά το 2010 έχοντας παίξει πριν αρκετά παιχνίδια με παρομοιότυπες ιστορίες.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #39
                    Το Chrono Trigger δεν είναι μόνο η ιστορία. Είναι το όλο πακέτο. Εγώ δεν το έπαιξα στον καιρό του, σε εμουλάτορα το έπαιξα και μια χαρά τέλειο μου φάνηκε.
                    Α ναι, Dragonball sucks!
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #40
                      Έτσι.

                      Πέρα από την ιστορία η οποία OK, όντως, δεν παρουσιάζει κάποιο φοβερό ενδιαφέρον (είναι συμπαθητική όμως), καθαρά από άποψη gameplay, το Chrono Trigger, ειδικά για την εποχή, ήταν πολύ μπροστά. Α και συνυπογράφω περί emulator, η καλύτερη λύση, αν παίζεις και σε PC κοτσάρεις και ένα Super Eagle filter και είσαι άρχοντας.

                      Υ.Γ. Άντε ρε βλάσφημε τράβα να δεις Καμπαμαρού εσύ.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #41
                        οντως το chrono trigger μια χαρα στεκεται ακομα και σημερα σε gameplay και γραφικα , μπορει ευκολα να το παιξει οποιοσδηποτε, σε αντιθεση με το ff7 που τα χοντροκομενα 3d γραφικα του δεν παλευονται πλεον πιστευω

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Vaynard View Post
                          οντως το chrono trigger μια χαρα στεκεται ακομα και σημερα σε gameplay και γραφικα , μπορει ευκολα να το παιξει οποιοσδηποτε, σε αντιθεση με το ff7 που τα χοντροκομενα 3d γραφικα του δεν παλευονται πλεον πιστευω
                          Φαντάζομαι λες για τα Lego γραφικά...
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Όχι για τα Playmobil γραφικά.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #44
                              Εγώ ήμουν Σίκρετ οφ Μάνα fan και τον Κρόνο Τρίγκερ τον σνόμπαρα, αλλά τον ξεκίνησα στο DS και μου καλάρεσε, βέβαια το προχωράω μάλλον αργά(το άρχισα πριν 2 χρόνια), αλλά δεν με πειράζει, αυτά τα παιχνίδια θέλουν το πάσο τους όσο να'ναι

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Ground_zero View Post
                                Kapoia games prepei na pextoun ston kairo tous gia na ektimhthoun kalytera.
                                Opoios to agaphse tote to agapaei kai twra.
                                Posos kosmos mporei na ektimhsei TWRA to FF7?
                                Oxi kai polys.
                                Έχεις δίκιο. Το Final Fantasy VII είναι <<απελπιστικά>> παρωχημένο στα gameplay mechanics (αν κι εδώ δεν ευθύνεται ο τίτλος) αλλά κυρίως στην εξιστόρηση του σεναρίου. Πλέον, με τα voice overs, γραφικά, facial expressions κτλ. το game δεν μπορεί να εκτιμηθεί από τους νεοφερμένους παίκτες. Είναι λογικό να το αποφεύγουν. Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε κάθε τίτλο που έχει ένα αρκετά μακρινό παρελθόν. Δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα.

                                Comment

                                Working...
                                X