Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fallout 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Είδος RPG ΔΕΝ υπάρχει. Είναι μόνο το κλασσικό pen & paper. Όλα τα άλλα είναι battle strategy με λίγο ψάξιμο. Παίξτε Street Fighter και Halo να νιώσετε.... :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
    Insert Coin

    Comment


    • #17
      Οι τιτλοι Fallout, ειδικα στην Ευρωπη, αποτελουν μια απο τις σπαυδαιοτερες και πιο σημαντικες IPs ever...μια σχεδον ιερη σειρα.Φοβαμαι πολυ πως η Bethesda θα το προσεγγυσει οπως και το OblIVion (make it for everybody, υπεραπλουστευμενο, casual και κοινοτυπο) και θα μας προσφερει καμια κουλαμαρα (αν μου επιτραπει η εκφραση) οπου ουτε λιγο ουτε πολυ θα εχουμε να κανουμε με ενα FPS με επιλογες του στυλ "I will do it" - "You will have to find someone else"...Μακαρι να βγω ψευτης αλλα το καλυτερo που εχω μεχρι τωρα απο τον τιτλο ειναι η καφριλα (βασικο συστατικο των Fallout) και το Pipboy...
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #18
        Είδος RPG ΔΕΝ υπάρχει. Είναι μόνο το κλασσικό pen & paper. Όλα τα άλλα είναι battle strategy με λίγο ψάξιμο. Παίξτε Street Fighter και Halo να νιώσετε.... :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
        [/b]
        Χεησους Κριστος που λενε και στην Σλοβακια&#33;&#33;&#33;&#33; Post of da Century&#33;&#33;&#33;

        Βασικα ψιλοδιαφωνω ως προς την γενικοτητα του ποστ, αλλα συμφωνω ως προς το timing. Κλασσικο RPG εχουμε να δουμε πολυ καιρο, και το τελευταιο ουσιαστικο παιχνιδι οπου μπορουσες να κανεις RP που μου ερχετε στο μυαλο ειναι το KotOR.

        Ρε σεις, εδω δεν κανουν οι παικτες RP στο WoW, οπου λες "Greetings Elf" και σου απανταει ο αλλος σε RP server "Greets lol "&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Περιμενετε RP απο την AI; Ή μηπως πρεπει να μιλησω για τιποτα Baldur&#39;s Gate II μπας και πεσουν μερικα κεφαλια απο μεγαλες εταιριες;

        Τωρα για το Fallout 3. Εχω την εντυπωση οτι θα συμφωνησω αρκετα με τον Τιτο. Το 1 και 2 ηταν παιχνιδαρες για τους δικους τους λογους. Το 3 δειχνει να ειναι παιχνιδαρα για εντελως διαφορετικους λογους απο αυτους. Ειναι βεβαια σημεια των καιρων, οπου η graphics oriented βιομηχανια αδυνατει να μας παρουσιασει τιτλους οι οποιοι να εχουν ουσιαστικο gaming περιεχομενο περα απο το boom boom-strategοϊδες multigenre gaming. Μαλιστα πιο πολυ RPG ειναι το GTA παρα το Oblivion&#33;&#33;&#33;

        Και επιτελους ο κοσμος θα πρεπει να ξεκολλησει απο την λογικη του RPG=99% Fantasy Game. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει καποιος ενα RPG με συγχρονο setting... Xμμμμμμ, τι ειπαμε οτι ειναι το Fallout 3????????????.......
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #19
          Και επιτελους ο κοσμος θα πρεπει να ξεκολλησει απο την λογικη του RPG=99% Fantasy Game. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει καποιος ενα RPG με συγχρονο setting... Xμμμμμμ, τι ειπαμε οτι ειναι το Fallout 3????????????.......
          [/b]
          Γιατι θα κλαινε οι fans του Tolkien...
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #20
            Το post είναι σε χιουμοριστικό τόνο, αλλά σοβαρά τώρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ RPG genre sta video games. Το μόνο χαρακτηριστικό που έχει κρατηθεί κοντά στα πραγματικά Pen&paper RPGs είναι τα στατιστικά και οι μάχες με βάση αυτά. Το πραγματικό στοιχείο role playing είναι ανύπαρκτο καθώς πρέπει να υπάρχει ένα σενάριο και ένα τέλος στο παιχνίδι. Είναι μεγάλο ζήτημα ας μην το ξεκινήσουμε εδώ...

            Όσο για το Fallout, έχω να πω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον το concept της σειράς γενικά και ελπίζω το παιχνίδι να είναι action oriented και όχι το Mass Effect 2.
            Insert Coin

            Comment


            • #21
              Oh shit.......oh shit.......

              Μολις ειδα το demo της παρουσιασης της MS στην Ε3....

              Με μια λεξη: ΟΧΙ&#33;

              Υπερθεματιζω αυτο που ειπα: το Fallout 3 θα ειναι παιχνιδαρα, αλλα για τους λαθος λογους&#33; Οποιος εχει παιξει ποτε εστω και ελαχιστα ενα απο τα 2 προηγουμενα παιχνιδια (οχι το strategy) με καταλαβαινει απολυτα. Το παιχνιδι δειχνει να ειναι ενα post-apocalyptic Oblivion παρα sequel Fallout. Και απο την στιγμη που μπορεις να το παιξεις σαν FPS, για μενα ολο το concept παει στραφη.

              Επισης θα πρεπει να πω οτι το συστημα a la turn-based combat με τα in-game cut-scenes για τους πυροβολισμους και ολα τα συναφη δειχνει να μπορει να μετατρεψει αυτο το στοιχειο του rpg game (το turn-based combat system δλδ) σε κανονικο εφιαλτη για τον παικτη. Δεν ξερω για εσας, αλλα εαν καθε φορα που ριχνω μια σφαιρα με αυτο το συστημα βλεπω και το αναλογο cut-scene, μετα απο καμια 40αρια σφαιρες θα αρχισω να πεταω χειριστήρια στην οθονη περιμενοντας το αναλογο cut-scene&#33;&#33;&#33; Κατι τετοιο μπορει απο μονο του να ωθησει τους παικτες να παιξουν FPS Fallout 3 παρα RPG Fallout 3...

              Τιτε ειμαι μαζι σου...
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • #22
                Το post είναι σε χιουμοριστικό τόνο, αλλά σοβαρά τώρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ RPG genre sta video games. Το μόνο χαρακτηριστικό που έχει κρατηθεί κοντά στα πραγματικά Pen&paper RPGs είναι τα στατιστικά και οι μάχες με βάση αυτά. Το πραγματικό στοιχείο role playing είναι ανύπαρκτο καθώς πρέπει να υπάρχει ένα σενάριο και ένα τέλος στο παιχνίδι. Είναι μεγάλο ζήτημα ας μην το ξεκινήσουμε εδώ...
                [/b]
                Κοιτα αγαπητε Jedah, το θεμα με τα CRPGs και γενικα τα RPGs σε μορφη video game ειναι πως αποτελουν διαφορετικη οντοτητα απο αυτη των PnP κι ετσι θα πρεπει να αντιμετωπιζονται:ΕΙναι RPGs μεν αλλα η κατηγορια παιρνει το ονομα της με βαση αλλα κριτηρια. εξ ολοκληρου προσνατολισμενα στο VG στοιχειο.Σα να λεμε πως και το οργανο της ταξης (ο μπατσος ) και το μουσικο οργανο ειναι..."οργανα", αλλα οχι και το ιδιο πραγμα.Καταλαβες;
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #23
                  Καλά το τι είναι πραγματικό rpg και τι όχι δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε εδώ.Στο κάτω κάτω της γραφής αν ένα πράγμα παρουσιάζει ενδιαφέρον δεν θα κολλήσουμε στους όρους pen and papers rpg της επιτραπέζιας μορφής ή των υπολοίπων της κατηγορίας και ότι άλλο συνεπάγεται σε αυτήν την μεγάλη κατηγορία.Κάθε προσέγγιση παρουσιάζει το δικό της ενδιαφέρον.
                  Όσον αφορά το Fallout 3 το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το τελικό προιόν και μετά βγάζουμε τα συμπεράσματά μας για το πόσο άξιζε ή όχι ο όλος ντόρος γύρω από τον τίτλο και ευελπιστώ ότι αυτό θα γίνει έπειτα από μία σοβαρή ενασχόληση κι όχι πιθανόν παπαγαλίστικες προτάσεις από γνώμες άλλων.

                  Comment


                  • #24
                    Ουτε καν θελω να σκεφτομαι τι bitching θα πεσει με αυτον τον τιτλο&#33; .Ασε που μπορει να σκυλιασω κι εγω αυτη τη φορα .
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #25
                      Όσον αφορά το Fallout 3 το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το τελικό προιόν και μετά βγάζουμε τα συμπεράσματά μας για το πόσο άξιζε ή όχι ο όλος ντόρος γύρω από τον τίτλο και ευελπιστώ ότι αυτό θα γίνει έπειτα από μία σοβαρή ενασχόληση κι όχι πιθανόν παπαγαλίστικες προτάσεις από γνώμες άλλων.[/b]
                      Εγώ πάλι θα θυμίσω ότι ο τίτλος του θέματος είναι expectations, όχι "αξίζει ο ντόρος για το Fallout 3?". Οι προσδοκίες διατυπώνονται πριν την κυκλοφορία του παιχνιδιού, όχι μετά, και ο καθένας μπορεί να πει ό,τι θέλει.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #26
                        Προσωπικά ότι έχω δει από video δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ βαρετό περιβάλλον, χάλια animation, ψιλοαδιάφορο σύστημα μάχης. Όπως το βλέπω τώρα θα εκπλαγώ αν μου αρέσει.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Προσωπικά ότι έχω δει από video δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ βαρετό περιβάλλον, χάλια animation, ψιλοαδιάφορο σύστημα μάχης. Όπως το βλέπω τώρα θα εκπλαγώ αν μου αρέσει.[/b]
                          Ωραίος ο Deus Dope.Προσωπικά ότι έχω δει από video μου άρεσε πολύ.Πολύ ωραίο περιβάλλον,καλούτσικο animation,ενδιαφέρον σύστημα μάχης.Όπως το βλέπω τώρα θα εκπλαγώ αν δεν μου αρέσει.

                          Λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά το Oblivion το απόλαυσα...

                          Comment


                          • #28
                            Ωραίος ο Deus Dope.Προσωπικά ότι έχω δει από video μου άρεσε πολύ.Πολύ ωραίο περιβάλλον,καλούτσικο animation,ενδιαφέρον σύστημα μάχης.Όπως το βλέπω τώρα θα εκπλαγώ αν δεν μου αρέσει.

                            Λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά το Oblivion το απόλαυσα...
                            [/b]
                            rofl, λες να φταίει αυτό; Γιατί εμένα δεν μου άρεσε το Oblivion
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              31 Οκτωβρίου στην Ευρώπη και 28 Αμερική θα κυκλοφορήσει ο τίτλος
                              http://www.gamers-odyssey.com/index.php?op...id=190&Itemid=1

                              150 νέες εικόνες
                              http://www.cng4u.com/2008/08/16/fallout-3-scans/

                              NDS themes

                              Comment


                              • #30
                                Χρειαζονται λιγο περισσοτερο χρονο για να προσθεσουν αλογα &#33; (E πως θα πουλησουν στους fan του Tolkien ντε; ).
                                <div align="center">

                                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                                Comment

                                Working...
                                X