Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Deus, πρεπει να δεις Gankutsuou.
    Eίναι διασκευή του Κόμη Μοντεκρίστο, η καλύτερη δουλειά της Gonzo και το πιο unique anime που έχω δει.
    http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl...anime&aid=1868


    Snake, θα χάσεις τον χρόνο σου με το Trinity Blood. Έχει potential αλλα δεν το εκπληρώνει ποτέ.
    Αν ψάχνεις για vampire anime δεν υπάρχουν και πολλά καλά οπότε για την ώρα μείνε στο Monster = Εγγύηση.




    Comment


    • #32
      To έχω δει το Gankutsuou, ομολογώ όμως πως δεν ήταν και τόσο του γούστου μου. Κάποιο της τελευταίας διετίας που αξίζει πραγματικά να δω; Εκτός από heavy ρομάντζο, τα πάντα είναι ευπρόσδεκτα
      sigpic

      Comment


      • #33
        Νομίζω είναι του 2004, αλλά αξίζει το Samurai Champloo.
        Αν θυμάμαι καλά είναι το τελευταίο άνιμε που με έκανε να πορωθώ..Μέσα στην τόση αηδία (βαρεμάρα, όπως θέλετε το λέτε) σειρών που βγάζουν οι ιάπωνες, υπάρχουν και κάποια διαμάντια.

        Comment


        • #34
          Ωραιος Gintama πολυ καλο φαινεται το Gankutsuou
          ειδα ενα trailer τωρα στο youtube και πραγματικα μου αρεσε πολυ η αισθητικη του
          φαινεται ενδιαφερον και απο οτι ειδα και εικαστικα τα σπαει

          Oταν τελειωσω με το monster θα συνεχισω με αυτο

          το monster παρεπιπτοντος ειναι πραγματικα οπως μου ελεγαν παρα πολυ καλο
          ισως και οτι καλυτερο εχω δει σε σειρα ανιμε (ως τωρα τουλαχιστον με οσα επεισοδια εχω δει μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις)

          για πες και κανα αλλο
          βασικα δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση στο ειδος εχω δει διαφορα ανιμε εντελως διαφορετικα μεταξυ τους τα οποια μου αρεσαν πολυ

          οποτε πες οποιο θεωρεις καλο


          Y.Γ. και για το trinity blood εχεις δικιο
          το εχω παρατησει

          edit: mR. Night το Samurai Champloo ειναι καλο ; για πες τιποτα
          μου αρεσει το στιλακι του
          για πες τιποτα παραπανω

          Comment


          • #35
            Snake, το Gankutsuou απο άποψη αισθητικής είναι love it - hate it οπότε για να σου έκανε καλή εντύπωση είσαι σε καλό δρόμο.

            Αυτο που εξυψώνει αυτο το anime σε αριστούργημα είναι ο χαρακτήρας του Κόμη. Ειναι ο καλύτερος χαρακτηρας σε ανιμε e v e r ._
            Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το βιβλίο του Δουμά η δει καποια ταινία, αλλα η ιστορία του Κόμη Μοντεκρίστο εχει να κάνει με την εκδίκηση και το anime πάει ενα βήμα παραπέρα αλλάζοντας λίγο τους ρόλους.
            Δε θέλω να κανω spoiler γιατι εγω ειχα μείνει αναυδος με την εξέλιξη της σειράς και τα απίστευτα που συμβαίνουν.
            Απο τις σειρές που μου έχει μείνει στο μυαλό και δε φευγει. Θα τη ξαναδώ μου φαίνεται...

            Το Monster είναι πολύ καλό αλλα το βλέπω περισσότερο σαν μια σειρά μυστηρίου που θα μπορούσε να είναι αμερικάνικη η ευρωπαική και λιγότερο σαν ιαπωνική. Δεν ειναι απο τις σειρές που ξαναβλέπεις ευκολα αλλα its quite a ride μέχρι το τελος.

            Το Samurai Champloo είναι μια περίεργη μίξη. Το hip hop στοιχείο που έχει ο τίτλος δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Φαντάσου σαμουραι gangsta! Πάντως δεν είναι άσχημο, ασχέτως αν δεν αντεξα τη ραπ, ο σκηνοθέτης του ο Shinichiro Watanabe ειναι ο δημιουργός του Cowboy Bebop, του 2ου καλυτερου μου ανιμε.
            Είναι λίγο παλιό αλλά δεν υπάρχει ισαξιο στο είδος του.
            http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=23
            Εισαι και κομιξάς θα σου αρέσει.


            Δεν ξέρω αν σου αρεσουν τα Mecha.
            Aν ναι, δες οπωσδήποτε το Gurren Lagann.
            http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl...anime&aid=4575

            H καλύτερη σειρά του 2007, συνδυάζει τα πάντα! Επος απλά!
            Αν δεν σου αρεσουν τα mecha όμως ξέχνα το καλύτερα.

            Comment


            • #36
              Thx Gintama
              θα τα δοκιμασω μετα την εξεταστικη.

              Το Cowboy Bebop ηταν παντα μεσα στα σχεδια μου

              το Gurren Lagann το εψαξα λιγο τωρα και μου αρεσει

              για το Samurai Champloo δεν ειμα σιγουρος αλλα καλο μου φαινεται θα πρεπει να δω λιγο πρωτα για να αποφασισω.

              Comment


              • #37
                Αφού έψαξα λίγο, βρήκα τα παρακάτω anime που μου άρεσαν σαν περιγραφές:

                Darker Than Black
                El Cazador
                Ghost Hound
                Heroic Age
                Shigurui
                Skullman
                Vexille
                Black Lagoon
                D.Gray-man
                FREEDOM
                Ju Oh Sei
                KIBA
                Red Garden

                Γνωρίζει κάποιος ή έχει δει κάποιο από αυτά; Κυρίως αυτά που έχω με bold.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Αφού έψαξα λίγο, βρήκα τα παρακάτω anime που μου άρεσαν σαν περιγραφές:

                  Darker Than Black
                  El Cazador
                  Ghost Hound
                  Heroic Age
                  Shigurui
                  Skullman
                  Vexille
                  Black Lagoon
                  D.Gray-man
                  FREEDOM
                  Ju Oh Sei
                  KIBA
                  Red Garden

                  Γνωρίζει κάποιος ή έχει δει κάποιο από αυτά; Κυρίως αυτά που έχω με bold.
                  [/b]
                  Heroic Age καλούλι, όχι κάτι το ιδιαίτερο
                  Black Laggon Δές το (έχει και 2ο κύκλο αν θυμάμαι καλά)
                  D.Grayman είναι ευχάριστο αλλά το όλο άνιμε δείχνει την αξία του πολύ μετά (after 50)

                  Για στιγμές άπειρου γέλιου δείτε τα Great Teacher Onizuka καθώς και τους 2 κύκλους του School Rumble

                  Comment


                  • #39
                    To D gray man einai akoma ena naruto-one piece-bleach-dragonball type anime-manga.
                    H diafora tou einai pws einai gothic themed.
                    Afta, an sou aresoun ta parapanw tha sou aresei kai afto.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #40
                      Τα top κατά τη γνώμη μου είναι (κατά σειρά προτίμησης) τα...

                      Death Note (Ryuk for the win!)
                      Full Metal Alchemist (Έχω δει 25 επεισόδια)
                      Bleach (Έχω φτάσει στο 125)
                      Naruto (Έχω διαβάσει αρκετά πιο κάτω από τα Shippuden)

                      Δεν έχω δει ακόμη One Piece αλλά έχω ακούσει ότι είναι κορυφή. Κάποια στιγμή (όταν βρω χρόνο μάλλον) ελπίζω να ξεκινήσω.

                      Comment


                      • #41
                        Βρε παιδιά μια ερώτηση...!!!
                        Το One Piece είναι τελικά τόσο καλό όσο λένε???

                        Δέν ξέρω αλλά όσους γνωστούς μου έχω ρωτήσει λένε απίστευτα πράγματα,
                        αλλά εμένα η σειρά όταν την έδειχνε το Άλτερ παλιά δέν μου είχε γεμίσει και πολύ το μάτι λόγω animation και σχεδιαστικής τεχνοτροπίας περισσότερο...
                        Αλλά για να είμαι ακριβοδίκαιος δέν είχα κάτσει να την παρακολουθήσω ποτέ στα σοβαρά,το μόνο που θυμάμαι είναι μία πάπια που η κακομοίρα τραβουσέ τα πάνδεινα !!!!

                        Τι λέτε λοιπόν αξίζει? Είναι και 350 επεισόδια,μήν το ξεκινήσω τσάμπα...

                        Comment


                        • #42
                          Tha sou pw egw gia to one piece.
                          Afth th stigmh einai h monadikh Dragonballoeides seira h opoia exei AKOMA endiaferon.
                          Ola katantoun vareta kai epanalamvanomena meta apo ligo, alla to Onepiece synexizei kai krataei to endiaferon me kapoio tropo.

                          Gia to animation exeis adiko, exei para poly kalo animation.
                          Apo sxediastikhs plevras twra einai allo to thema, ontws mporei na mhn sou aresei, oute se emena aresei, omws gia kapoio logo parakamptw afto to stoixeio.

                          Tha sou proteina na to deis siga siga kai me to passo sou, tosa epeisodeia den einai gia na ta deis me thn mia.

                          Proswpika pistevw pws opoiadhpote seira exei parapanw apo 25 eps einai katadikasmenh na ginei apistefta vareth (kai giati oxi kakh) argotera.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #43
                            Να σημειώσω έστω και ετεροχρονισμένα πώς τελικά φίλτατε Ground Z. έχεις απόλυτο δίκιο για το animation του One Piece τώρα που το πρόσεξα καλύτερα.

                            Τώρα τελείωσα επίσης και το Cowboy Bebop. Δέν ξέρω γιατί το είχα παραπεταμένο τόσο καιρό,είμαι απαράδεκτος . Παρά το γεγονός ότι βρήκα πώς μερικά επεισόδια είναι λιγάκι "αδύναμα" σε σχέση με το σύνολο της σειράς,πραγματικά απο πλευράς ατμόσφαιρας και σχεδιασμού είναι το κάτι άλλο... Και το τέλος πολύ δυνατό πραγματικά (άν και απο αρκετούς είχα ακούσει αρνητικά σχόλια). Ειδικά η τελευταία σκηνή... χεχε

                            Comment


                            • #44
                              Bebop? Classic man, apo tis kalyteres seires anime pou exw dei.
                              Opoios leei arnhtika sxolia giafth einai epieikws aparadektos
                              Anyway checkare kai to samurai champloo an den to exeis dei.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #45
                                Batman: Gotham Knight First Look



                                To Batman: Gotham Knight θα κυκλοφορησει σε dvd λιγο πριν βγει στον κινηματογραφο το The dark Knight
                                και εντασσεται στο Batman universe του Nolan
                                ειναι ενα direct to dvd ανιμε (ειναι ο συνδεσμος αναμεσα στα γεγονατα των ταινιων Batman Begins και The dark Knight) και αποτελειτε απο 6 ιστοριες(στο στυλ του animatrix)
                                σεναριογραφοι ειναι οι Brian Azzarello, Alan Burnett, Jordan Goldberg, David S. Goyer, Josh Olson και Greg Rucka
                                και το animation θα το κανουν 3 δημοφιλη ιαπωνικα στουντιο: Madhouse,Production I.G. και Studio 4?C

                                οπως ειπα το Batman: Gotham Knight θα ειναι 6 μεμονωμενες ιστοριες που θα εκτυλισσονται στο χρονικο διαστημα αναμεσα στις δυο ταινιες
                                η καθε ιστορια θα εχει διαφορετικο σχεδιο,τεχνοτροπια και animation οπως ειχε γινει πριν καποια χρονια στο animatrix
                                τελος την φωνη του Batman/Bruce Wayne στης διαφορες ιστοριες θα την κανει ο Christian Bale

                                Comment

                                Working...
                                X