Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνικά προβλήματα του forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Aπλά την δουλειά την έκανε ο Titus και προφανώς δεν μπορούσε να πειράξει το profile μου

    Comment


    • #47
      Προσπαθώ να αλλάξω το avatar μου και αντί να αλλάξει η εικόνα μου, αλλάζουν μόνο οι διαστάσεις(οι νέες διαστάσεις είναι αυτές τις νέας εικόνας. έτσι το αποτέλεσμα είναι η παραμόρφωση της αρχικής εικόνας...)

      καμιά ιδέα?
      You are a hero...and you must leave

      Comment


      • #48
        Προσπαθώ να αλλάξω το avatar μου και αντί να αλλάξει η εικόνα μου, αλλάζουν μόνο οι διαστάσεις(οι νέες διαστάσεις είναι αυτές τις νέας εικόνας. έτσι το αποτέλεσμα είναι η παραμόρφωση της αρχικής εικόνας...)

        καμιά ιδέα?
        [/b]

        Μήπως η επέκταση της νέας εικόνας δεν υποστηρίζεται; Δεν μου έρχεται στο μυαλό τι άλλο μπορεί να φταίει.

        Comment


        • #49
          Είναι εικόνα jpg μεγέθους 10,6 kb και με διαστάσεις 77χ150 pixels. Υποτίθεται ότι το μέγιστο όριο στις διαστάσεις είναι 150χ150 και το jpg format υποστιρίζεται...Δοκίμασα να την ξαναβάλω αλλά πάλι μου κρατάει την παλιά εικόνα αυτήν την φορά στις μέγιστες αποδεκτές διαστάσεις αλλά με χειρότερη ανάλυση(υποθέτω αυτή της εικόνας που προσπαθω να ανεβάσω).

          Στην αρχή-αρχή πάντως όταν εγγραφτηκα στο φορουμ πήγα να βάλω καταλάθος μια εικόνα με μη αποδεκτό φορματ (*.psd για όσους ξέρουν) και μου έβγαλε ένα ανναμενόμενο μυνημα λάθους.
          Ξαναγυρίζοντας στο σήμερα, δεν μου έβγαλε κάποιο μυνημα λάθους που σημαίνει ότι η εικόνα είναι αποδεκτή.
          Sub αν θες μπορώ να σου στείλω την εν λόγω εικόνα με mail...


          edit:μόλις δοκίμασα να πατήσω πρώτα remove avatar και μετά να κάνω upload αλλά πάλι μου βγάζει την παλιά εικόνα!!!!
          You are a hero...and you must leave

          Comment


          • #50
            Στείλε στο gamers-odyssey@hotmail.com

            Comment


            • #51
              Sent!

              πριν πείτε ότι το ποστ αυτό είναι σπαμ να πω ότι δεν είχα άλλο τρόπο να ειδοποιήσω τον Sub για την αποστολή του mail πέρα από το φορουμ.
              Και όντως θα μπορούσα να στείλω ένα pm αλλά το σκέφτηκα αφού έκανα το ποστ και δεν υπάρχει δυνατότητα διαγραφής του ποστ αυτού απο μένα...whatever...
              You are a hero...and you must leave

              Comment


              • #52
                Χαλαρα, δε θα σε στησει και κανεις στον τοιχο.
                Νο prob there.

                Comment


                • #53
                  Πάντως φτιάχτηκε χωρίς να κάνω τίποτα εγώ...

                  Comment


                  • #54
                    Ούτε και εγώ έκανα κάτι... αλλά και πάλι δνε μου κρατά τις διαστάσεις τις εικόνας(77χ150) αλλά το κάνει από μόνο του resize στα 150χ150..ίσως να φτιαχτεί από μόνο του,ίσως να φτιάξω μια εικόνα που να είναι 150χ150...

                    @xenovagrant: έχω περάσει από διάφορα φόρουμ και έχω διαβάσει διάφορα τρελά...χαίρομαι που αυτό τα μέλη αυτού φόρουμ δεν ακολουθούν αυτήν την λογική...

                    @sub πάντως είναι ωραίο να φτιάχνονται τα πράγματα μόνα τους...
                    You are a hero...and you must leave

                    Comment


                    • #55
                      Τώρα το έφτιαξα εγώ . Χρόνια πολλά κιόλας!

                      Comment


                      • #56


                        I object !

                        Comment


                        • #57
                          Το θέμα με το avatar υπήρξε και σε μία άλλη περίπτωση. Φαίνεται να είναι κάτι παροδικό. Για τον εαυτό μου το έλυσα κάνοντας edit σα moderator στο προφίλ μου και σβήνοντας την εικόνα που είχα ανεβάσει, αλλά απ'ό,τι ξέρω όντως λύνεται μόνο του. Αν θέλετε σώνει και καλά να το αλλάξετε, βάλτε url ή ζητήστε από κάποια Παιχτούρα να σας κάνει edit το προφίλ και να σβήσει τη φωτογραφία.

                          (είχα ξεχάσει να απενεργοποιήσω το post count στο gaming poll...fixed. Ρε καμμένοι, κάθεστε και κοιτάτε αν όντως έχετε μηδέν posts???)
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #58
                            @titus: ε καλά τώρα, τι περίμενες? να μιλάμε για ισότητα και να μην το ελέγχουμε?

                            @sub: thx(και για το avatar και γαι την ευχή)
                            You are a hero...and you must leave

                            Comment


                            • #59
                              δεν μπορω να κανω edit τα ποστ μου

                              Comment


                              • #60
                                Xμ.. δε μπορω να ανοιξω τοπικ στα polls.

                                Comment

                                Working...
                                X