Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ θέλω όταν αγοράζω ένα παιχνίδι, να το έχω όλο. Αλλά επειδή έχω συμβιβαστεί πως αυτό δεν γίνεται πλέον, τουλάχιστον όχι στην αρχή ενός παιχνιδιού, θέλω τουλάχιστον να μην έχω κάποιο μειονέκτημα. Του στυλ σε ένα fighting να μην μου αφήνουν απ' έξω χαρακτήρες και στάδια, κλπ. Αυτό που κάνω για να τα έχω καλά με την συνείδησή μου, είναι πως κατά 99% δεν αγοράζω DLC και «μικρο»συναλλαγές, ενώ προτιμάω την πλήρη έκδοση ενός παιχνιδιού που πλέον κυκλοφορεί ύστερα από μερικούς μήνες για χαμηλότερη τιμή

    Κι αυτή είναι η μόνη υγιής αντίδραση. Τις εταιρείες τις καίει πολύ το day one. Αν ο κόσμος έβαζε μυαλό και δεν ήταν τόσο κορόιδο θα αναγκάζονταν και αυτές να βάλουν νερό στο κρασί τους. Δυστυχώς όμως λιγουρεύονται τις φάλαινες των ftp games...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • ftp games;

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Free to Play αν κατάλαβα καλά, τα οποία έχουν in-game purchases (coins κτλ.).

        Αυτά λέγονται και freemium (free + premium) γιατί είναι δωρεάν αλλά έχουν μικροσυναλλαγές, το οποίο θεωρώ τίμιο προφανώς λόγω του free.

        Τώρα και πληρώνεις και έχεις μικροσυναλλαγές, νέο paymium μοντέλο
        Άντε με το καλό και διαφημίσεις!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Α οκ, έλεγα μήπως ήταν παιχνίδια που ανεβάζεις σε servers και τα τοιαύτα Εγώ αυτά τα ξέρω f2p, γι' αυτό μπερδεύτηκα .

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Τώρα και πληρώνεις και έχεις μικροσυναλλαγές, νέο paymium μοντέλο
            Άντε με το καλό και διαφημίσεις!
            Λέω να εδραιώσουμε τον όρο.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Την ΕΑ την σιχαινομαι πιο πολύ από όλους και όσο πιο γρήγορα κλείσει τόσο καλύτερα για όλους μας. Να ξεμπερδευουμε με αυτόν τον καρκίνο.
              Ας είμαστε όμως ειλικρινείς, οι gamers φταίνε. Το ξέρω από τα ανίψια μου που δίνουν 50 ευρώ την εβδομάδα για την ultimate team. Που έδωσαν δέκα ευρώ παραπάνω για να παίξουν το fifa δύο μέρες νωρίτερα! Που αγοράζουν ότι season pass υπάρχει, που δεν τους νοιάζει το content μόνο το online dick contest.
              Το gaming δεν το κατέστρεψε η ΕΑ. Τα δεκαπενταχρονα μουλικα το κατέστρεψαν. Αι σιχτιρ!

              Comment


              • Ελαφρώς άσχετο αλλά δεν ήξερα πού να το βάλω. Αύριο, Κυριακή, στο Κόκκινο 105.5, δύο νεαροί ιστορικοί (Χρήστος Τριανταφύλλου και Ηλίας Στουρα'ί'της) συζητούν, 13.00-14.00, για την "ιστορία των βιντεοπαιχνιδιών και τα βιντεοπαιχνίδια ως ιστορία". Πιθανώς να έχει μεγάλο ενδιαφέρον η κουβέντα.

                Comment


                • Sinclair δικό σου.

                  Έχουμε τρεις πολύ σημαντικές ανακοινώσεις για τους megaman fans... Πρώτον, τα megaman legacy collection θα κυκλοφορήσουν στο Nintendo Switch! Καλή φάση, θα μπορεί κανείς να τα παίξει και σε φορητό.
                  Δεύτερον, τα Megaman X θα γίνουν port στα συστήματα νέας γενιάς! Ακόμα δεν ξέρουμε ούτε ημερομηνία κυκλοφορίας ούτε το αν θα κυκλοφορήσουν σαν συλλογή ή μεμονωμένα.
                  Τρίτον, ανακοινώθηκε Megaman 11!!! Μάλιστα, δεν θα έχει ρετρο λουκ.

                  Δείτε το ωραίο βιντεακι που δημοσίευσε η καπκομ,΄προς το τέλος έχει gameplay από το Megaman 11.



                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Δεν θα έχει retro look; Ναι καλά το πιστέψ...
                    ΩΘΜ!! Ξύπνησαν από τη χειμερία νάρκη!

                    Ορίστε και το trailer μόνο με το new look:
                    READY?Mega Man 11 is coming to Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, and PC in late 2018! Take a trip down memory lane and see how Mega Man has evolved i...


                    Και επειδή έχουν απαυδήσει κι άλλοι με την οκτάμπιτη retro επέλαση (ευτυχώς που το νέο Megaman εξαιρείται, πάρτε τα λεφτά μου κτλ.), ένα "μιμάκι" αφιερωμένο στον [MENTION=47]straier[/MENTION]:

                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Άρα κάναμε πλήρη κύκλο. Ο Inafune ήθελε Megaman, η Capcom δεν τον άφηνε (και γενικά έφτυνε τον Megaman), ο Inafune αυτομόλησε και έφτιαξε το Mighty No 9, τελικά βγήκε πατάτα, και τώρα η Capcom φτιάχνει Megaman μόνη της, wtf

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Υπάρχει αρκετό υλικό για να ξεκινήσει ένα megaman cycle πάντως.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment




                        • Νέα επετειακή συλλογή (30 χρόνια) Street Fighter με τα εξής παιχνίδια:


                          εκ των οποίων θα υποστηρίζουν online:
                          Last edited by Ryu_gr; 16-01-2018, 06:36 PM.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Και κοστιζει οσο το SF2 ultra remix που πηραν τα κοροδα στο Switch.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • To Link the Fire once more....Remastered, σε 1080p/60 fps στις 25/5/18. Πάω να ρίξω αδιάκριτα Great Fireball σε ανυποψίαστους πεζούς.

                              Praise the remastered Sun!



                              Και έχει και συνέχεια με ΜΥΘΙΚΗ πλην πανάκριβη συλλεκτική, με τα 3 Dark Souls, soundtracks, 3 item encyclopedias (ετσι αναγράφονται στο site της FROM, αλλά φαντάζομαι έχουν περισσότερο περιεχόμενο), και ένα πανέμορφο αγαλματίδιο.

                              Feast your eyes...

                              Attached Files
                              Last edited by Naked Snake; 11-01-2018, 10:21 PM.

                              Comment


                              • Originally posted by Naked Snake View Post
                                To Link the Fire once more....Remastered, σε 1080p/60 fps στις 25/5/18. Πάω να ρίξω αδιάκριτα Great Fireball σε ανυποψίαστους πεζούς.

                                Praise the remastered Sun!



                                Και έχει και συνέχεια με ΜΥΘΙΚΗ πλην πανάκριβη συλλεκτική, με τα 3 Dark Souls, soundtracks, 3 item encyclopedias (ετσι αναγράφονται στο site της FROM, αλλά φαντάζομαι έχουν περισσότερο περιεχόμενο), και ένα πανέμορφο αγαλματίδιο.

                                Feast your eyes...

                                Η τιμή της είναι όση και το Switch. Υπάρχει περίπτωση να κατατιμηθεί η τιμή της για τη Δύση. Θα δείξει.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X