Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • οποτε παιζει να προοριζουν το half life 3 (ή half life 2 episode 3) για να προωθησουν την πλατφορμα που ετοιμαζουν.
    τι καλυτερο απο εναν τετοιο κραχτη.

    sigpic

    Comment


    • Lol;
      Για να δούμε τι θα δούμε.
      Carpe diem

      Comment


      • H βαλβ θα βγάλει κονσόλα;Λολ αναμένουμε με ενδιαφέρον τις εξελίξεις.

        Στις 17 δεκεμβρίου η καμκοπ για να γιορτάσει τα 25α γενέθλια των street fighter και megaman θα διαθέσει δωρεάν προς download αυτό εδώ.



        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Ονομάζει εναν υπολογιστη κονσόλα και ξαφνικα ολοι οι pc haters νομίζουν οτι κυκλοφορεί νεα κονσόλα :Ρ .

          Comment


          • Σίγουρο κατέβασμα το Μegaman.
            Evans αν δεν κάνω λάθος,και το ΧΒΟΧ,υπολογιστή που το ονομάσανε κονσόλα το λέγανε,αλλά τελικά ήταν όντως κονσόλα.Από κει και πέρα,θα δούμε.Άλλωστε,η Valve είναι μια εταιρεία που εκτιμώ μεν,αλλά λατρεύω να μισώ διότι μου τη δίνει που βλέπω ότι χαίρει τόσης εκτίμησης για λάθος πράγματα.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              χαίρει τόσης εκτίμησης για λάθος πράγματα.

              Όπως;
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • Βγάζει ένα παιχνίδι,γαμάτο μεν,ένα δε,κάθε 100 χρόνια.Έχει καθιερώσει την ψηφιακή διανομή,μου τη δίνει να αγοράζω άυλα πράγματα άσχετα αν το κάνω κάποιες φορές.Το Steam.
                Αυτά τα 3.
                Carpe diem

                Comment


                • Χαιρει εκτιμησης γιατι εχει προσφερει την καλυτερη πλατφορμα διανομης για την πλειοψηφια των gamers. Το οτι δε σου αρεσει αφορα εσενα καθαρα, μη θετουμε τα πραγματα σε λαθος βασεις (βγαινουμε και off-topic).

                  Περιμενω να δω τι θα μας δειξει του χρονου η Valve, o Newell ειπε χαρακτηριστικα:

                  Well certainly our hardware will be a very controlled environment. If you want more flexibility, you can always buy a more general purpose PC. For people who want a more turnkey solution, that's what some people are really gonna want for their living room. The nice thing about a PC is a lot of different people can try out different solutions, and customers can find the ones that work best for them.
                  Για να δουμε λοιπον το ελεγχομενο αυτο hardware αν θα μπορεσει να μας προσφερει τα πλεονεκτηματα και του pc gaming και του console gaming.

                  Comment


                  • Αν δεν μιλαμε για collectors edition με διαφορα καλούδια τοτε η ψηφιακη διανομη ειναι καλυτερη, ποιο γρηγορα και φτηνότερα.. ;)

                    Ολες οι κονσολες πλεον pc parts χρησιμοποιούν δεν καταλαβαινω τι λετε, ασχετα αν ειναι custom σε πολλες περιπτώσεις και τρεχουν διαφορετικο software η λογικη η ιδια ειναι..

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Βγάζει ένα παιχνίδι,γαμάτο μεν,ένα δε,κάθε 100 χρόνια.Έχει καθιερώσει την ψηφιακή διανομή,μου τη δίνει να αγοράζω άυλα πράγματα άσχετα αν το κάνω κάποιες φορές.Το Steam.
                      Αυτά τα 3.

                      Το πρώτο δεν είναι απαραίτητα κακό. Βγάζει κάτι όταν είναι σίγουρη για το προϊόν.

                      Ούτε εμένα μου αρέσουν τα άυλα αλλά δεν νομίζω να έβρισκα το THQ bundle για παράδειγμα στα 5.75$ σε μη digital μορφή.
                      Ούτε τις τιμές που υπάρχουν στα Steam sales σε κανονικά μαγαζιά.

                      Το steam δεν το έχω χρησιμοποιήσει τόσο για να ξέρω αν έχει κάτι κακό. Μέχρι τώρα πάντως δεν με έχει ενοχλήσει.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Δεν με ενδιαφέρει κανένα παιχνίδι της εταιρίας (επειδή απεχθάνομαι τα fps όπως ο διάολος το λιβάνι) ούτε με ενδιαφέρουν οι ψηφιακές αγορές τη στιγμή που μένουν στον σκληρό μου δίσκο αντί να βλέπω τη θήκη με το CD μπροστά μου. Όμως το Steam έχει ορισμένες πολύ καλές προσφορές που δεν μπορούμε να τις αγνοήσουμε.

                        Είχα σκοπό να αγοράσω το Super Meat Boy από το εξωτερικό, όμως τελικά προτίμησα να το πάρω ψηφιακά από το Humble Bundle στο 1/3 της original τιμής μαζί με άλλα 8 παιχνίδια. Ε, ήταν εντελώς διαφορετική εμπειρία το να τα παίξω στον υπολογιστή μου με το να τα περάσω στο Steam και να τα παίξω εκεί. Σαν πλατφόρμα το Steam προσφέρει πάρα πολλά, από leaderboards, dlc (άσχετα αν δεν με ενδιαφέρουν), updates, chat, νέα, forum και ένα σωρό άλλα. Γενικά σαν υπηρεσία και πλατφόρμα παιχνιδιών μου αρέσει πολύ, πόσο μάλλον τη στιγμή που κατά καιρούς δίνει μερικές απίστευτες προσφορές σε παιχνίδια.

                        Θυμάμαι σε κάποια φάση έδινε το Portal τζάμπα, απλά και μόνο αν γραφόσουν στο Steam. Εκείνη την ημέρα γράφτηκε ένα σωρό κόσμος απλά για να πάρει το παιχνίδι. Η εταιρία στόχευσε στο γεγονός πως αν ένα μικρό ποσοστό του κόσμου παραμείνει στο Steam και αγοράσει κάνα δυο πράγματα, έχει κάνει πλήρη απόσβεση. Συν ότι κέρδισε περισσότερο κόσμο στην πλατφόρμα της και έκανε θετική διαφήμιση. Καλό και για εμάς και για αυτούς δηλαδή. Μπορεί τα παιχνίδια της Valve να με αφήνουν παγερά αδιάφορο όμως δεν μπορώ να παραβλέψω αυτές τις έξυπνες επιχειρηματικές κινήσεις που στο κάτω κάτω λειτουργούν ως όφελος δικό μας.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Δε διάβασα το άρθρο, αλλά αυτό που σκεφτόμουν πάντα, είναι γιατί κανείς δεν φτιάχνει έναν υπολογιστή, που να τρέχει κατευθείαν περιβάλλον (ξερω γω με ξεχωριστο boot) αποκλειστικά directx, χωρίς λοιπό λειτουργικό, σκεφτείτε μετά τι θα μπορούσε να βγάλει ένας Ι7 με 16gb ram, αν η μοναδική process που θα τρέχει θα είναι το ίδιο το game...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Γιατί δεν είναι αρκετό για να τεθούν standards στο pc gaming. Θεωρητικά υπάρχουν gaming rigs που έχουν δικά τους front ends, αλλά και πάλι ποιος σου λέει ότι ο ΧΥ dev θα χρησιμοποιήσει έναν i5 clocked @ 3.3, 16 GB RAM συγκεκριμένης συχνότητας και 670 ως βάση ανάπτυξης;

                            Ο Newel αυτό θέλει να κάνει, αλλά ακούγεται ότι κινείται καθαρά προς linux + opengl, κοινώς μακριά από οτιδήποτε MS related. Φτιάχνουν δικά τους χειριστήρια και τώρα φαίνεται ότι προσπαθούν να φτιάξουν standardised πλατφόρμα ανάπτυξης software σε ένα OS που δε χρησιμοποιήθηκε ποτέ για game development.

                            Αν τα καταφέρουν προφανώς και θα μιλάμε για τη σημαντικότερη εξέλιξη της βιομηχανίας από τότε που φτιάχτηκαν οι κονσόλες (σε hardware επίπεδο πάντα). Βασικά ίσως να μην πρόκειται καν για εξέλιξη αλλά για επανάσταση.

                            Άντε να δούμε.

                            YΓ: Αλταιρ μην πεις αυτά τα πράγματα παραέξω γιατί θα σε πάρουν με τις ντομάτες και θα έχουν και δίκιο. Πάνε σε έναν οποιονδήποτε dev και πες του "Steam sucks."

                            Comment


                            • Steam sucks.Το βάζω και υπογραφή αν θες.Οι devs δε μου λένε κάτι,ψωμί βγάζουν από κει,τι θα πούνε;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Steam sucks.Το βάζω και υπογραφή αν θες.Οι devs δε μου λένε κάτι,ψωμί βγάζουν από κει,τι θα πούνε;
                                Δηλαδή οι devs που πρόσφατα έκραξαν το Wiiu, δε βγάζουν απο κει ψωμί;
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X