Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συμφωνώ απολύτως με αυτά που έγραψε ο hideo. Η προσωπική μου άποψη είναι οτι το PS3 μπορεί να τρέξει το Crysis μια χαρά, το θέμα είναι ποιος θα αναλάβει την μεταφορά του όμως. Αν οι προγραμματιστές εκμεταλευτούν τις δυνατότητες και τις ιδιαιτερότητες της κονσόλας δεν υπάρχει λόγος να μην τρέχει μια χαρά στο PS3. Και μην ξεχνάμε οτι όπως και σε όλες τις κονσόλες, τα γραφικά που θα βλέπουμε στο PS3 μετά από 2-3 χρόνια θα είναι πολύ καλύτερα από αυτά που βλέπουμε σήμερα. Απ' την στιγμή λοιπόν που στον πρώτο χρόνο ζωής του το PS3 τρέχει παιχνίδια όπως Uncharted, Unreal Tournament 3, Gran Turismo 5 Prologue κλπ έχει δυνατότητες για πολύ περισσότερα.

    Comment


    • Η προσωπική μου άποψη είναι οτι το PS3 μπορεί να τρέξει το Crysis μια χαρά, το θέμα είναι ποιος θα αναλάβει την μεταφορά του όμως. [/b]
      E ναι εδώ είναι το κλειδί, στο πως θα μεταφέρουν τον κώδικά στο ps3, διότι έχει τα δικά του ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και δυνατότητες, αν κάνουν μια απλή μεταφορά και δε το δουλέψουν καλά το αποτέλεσμα μάλλον δεν θα μας ικανοποιήσει, πάντως ξαναλέω ότι το ps3 μπορεί και παρά μπορεί να τρέξει το Crysis με όλα high.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • δε διαφωνώ με το θέμα της μεταφοράς κι εγώ αυτής της άποψης είμαι και τα έχω πει παλιότερα,ίσως όχι τόσο τεκμηριωμένα, και σε άλλα θέματα.μια απορία μόνο:το crysis full απαιτεί direct x 10 ενώ οι κονσόλες νομίζω ότι μπορούν να αποδώσουν μέχρι direct x 9.παίζει κάποιο ρόλο αυτό ήλόγω της διαφορετικής αρχιτεκτονικής των κονσολών από τους υπολογιστές κάτι τέτοιο δεν παίζει ρόλο;
        Carpe diem

        Comment


        • Ρε παιδιά....

          Το θέμα ΔΕΝ είναι πως και αν θα βγει το Crysis αλλά το γεγονός ότι η CryEngine 2.0. θα είναι διαθέσιμη ΚΑΙ στις HD consoles
          . Μη μένετε μόνο στο Crysis...

          Για σκεφτείτε αν την διαθέσουν όπως κάνουν τώρα με την UE3 τι τίτλους θα δούμε...Η φυσική και το interactivity (παντού, οχι μεμονωμένα και scripted...) της είναι απλά χωρίς αντίπαλο.

          Τέσπα... btw οι devs του Crysis είχαν πει πως το μόνο bottleneck για τις κονσόλες είναι η ποσότητα RAM που διαθέτουν (άντε και ο μη στάνταρ HD στο X360). Αλλά με ένα έξυπνο προγραμματισμό αυτό ίσως να παρακάμπτεται μερικώς (streaming κτλ.). Όσο για το DX10, νομίζω τουλάχιστον το 360 υποτίθεται ότι μπορεί να το υποστηρίξει.



          Fallen Empires: Legion
          Pics, info


          http://www.shacknews.com/featuredart...?id=750&page=1
          NDS themes

          Comment


          • Γιατί σκάμε για το Crysis μωρέ.
            Συμφωνώ με όσα είπε ο Hideo, το αν θα βγει το Crysis σε 360 και PS3 όπως πρέπει είναι θέμα developer και του κατά πόσο αυτός θα εκμεταλλευτεί τα μηχανήματα, τα φαινόμενα port τις περισσότερες φορές οδηγούσαν σε μέτρια αποτελέσματα, εδώ έχουμε δει περιπτώσεις console games σε PC που τελικά κατάφεραν και βγήκαν χειρότερα στα PC!!!

            Πάντως αν η πηγή της συζήτησης είναι το αν τα PS3 και 360 μπορούν να βγάλουν γραφικά επιπέδου Crysis, τότε απλά δεν έχει νόημα imo, πολύ απλά γιατί το πιθανότερο είναι πως σε 3 χρονάκια τόσο το 360 όσο και το PS3 θα βγάλουν καλύτερα γραφικά από αυτά του Crysis, αν το PS3 σε ένα χρόνο βγάζει Uncharted σε 3 χρόνια θα βγάζει κάτι πολύ καλύτερο.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • <div class='quotetop'>(altair1985 &#064; Jan 31 2008, 07&#58;47 AM) [snapback]7529[/snapback]</div>
              μια απορία μόνο:το crysis full απαιτεί direct x 10 ενώ οι κονσόλες νομίζω ότι μπορούν να αποδώσουν μέχρι direct x 9.[/b]
              To ps3 υποστηριζει καποια εκδοση του openGL και οχι directx.


              <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Jan 31 2008, 08&#58;40 AM) [snapback]7539[/snapback]</div>
              Ρε παιδιά....

              Το θέμα ΔΕΝ είναι πως και αν θα βγει το Crysis αλλά το γεγονός ότι η CryEngine 2.0. θα είναι διαθέσιμη ΚΑΙ στις HD consoles
              . Μη μένετε μόνο στο Crysis...[/b]
              Συμφωνω.
              Ειναι πολυ θετικο αυτο το γεγονος.

              Comment


              • To ps3 υποστηριζει καποια εκδοση του openGL και οχι directx.
                [/b]
                σωστός κανένα game του ps3 δεν τρέχει σε directx.

                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Το Saw μεταφέρεται στα videogames[/b]
                  http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...at=&art_id=4445
                  NDS themes

                  Comment


                  • Μούφα είναι αυτό που έβαλες boy, εγώ από τότε που πήρα το ps3 μόνο στο uncharted χρησιμοποίησα το sixaxis πάνω από 10 ώρες + και η μπαταρία μειώθηκε κατα μία γραμμή μόνο και επίσης στο sixaxis δεν αλλάζεις μπαταρίες δεν χρειάζεται να πάρεις καν.

                    Όσο για το saw ΕΛΕΟΣ&#33;&#33;&#33;
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Jan 31 2008, 07&#58;38 PM) [snapback]7687[/snapback]</div>
                      EA: No Burnout Paradise online for Xbox 360 Core, Arcade users

                      http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=234179
                      Χμ...ο δεύτερος τίτλος αν δεν κάνω λάθος που απαιτεί σκληρό (μετά το Football Manager ; )[/b]

                      Συνηθως αποφευγω να σχολιασω νεα,αποψεις κτλ για κονσολες που δεν εχω στην κατοχη μου,αλλα για το παραπανω τι να πεις...
                      Ζητω το console gaming

                      Φυσικα,δεν θα κατακρινω την MS που δεν εβαλε σκληρο δισκο στο 360 απο την αρχη.Ηταν επιλογη της και φυσικα δεν μπορει να κανει κατι για να το αλλαξει αυτο.Ουτε μπορει να πει κανεις τιποτα επειδη εβαλε σκληρο στις επομενες εκδοσεις.Αλλα το γεγονος οτι αφαιρει το δικαιωμα (ή αναγκαζει να τα σκασουν για σκληρο)απο μια μεριδα χρηστων να μην απολαυσει τον τιτλο οσο οι υπολλοιποι κατοχοι 360,νομιζω οτi παραβιαζει επικινδυνα τους αγραφους &#39;&#39;κανονες&#39;&#39; του console gaming.

                      Comment


                      • Ναι έτσι.

                        ΙΜΗΟ το θέμα είναι πως θα επηρεαστεί το development τίτλων από τον μη στάνταρ σκληρό...
                        Βέβαια θα βοηθούσε αν υπήρχαν στοιχεία για το τι ποσοστό είναι τα core/arcade skus. Μειοψηφία είναι, αλλά καλό θα ήταν να ξέραμε και αριθμούς.

                        ΒigBOSS μιλάει για μακροπρόθεσμη χρήση το άρθρο μετά από αρκετούς κύκλους επαναφόρτισης.







                        PlatinumGames Official English Blog on Facebook
                        Want an insight into the inner workings of two of gaming&#39;s biggest talents? Platinum Games, the studio set up by Resident Evil creator Shinji Mikami and Okami creator Hideki Kamiya, has set up its own Facebook page in which the two videogame deities openly talk about the process of creating their first game.

                        It&#39;s been nearly a year and a half since the sad demise of Clover Studios, a Capcom subsidiary who went out in spectacular fashion with God Hand, Mikami&#39;s love song to beat-em-ups of yore, and Okami, Kamiya&#39;s magisterial take on the action adventure template. Both Mikami and Kamiya, alongside Viewtiful Joe creator Atsushi Inaba, formed the independent Platinum Games out of the ashes of Clover, but so far the studio is yet to announce any forthcoming projects, and the profile looks to be the go-to place for any future information.

                        Already in place is a heartfelt entry from Kamiya about his history with games, Mikami&#39;s pleas for help on their forthcoming title and a selection of photos of the studio. Have a peek here to get a faceful of Platinum information.[/b]
                        http://ps3.ign.com/articles/848/848812p1.html
                        http://www.facebook.com/pages/Platin...nc/19840559024


                        NDS themes

                        Comment


                        • OMG... lara croft milf xD σχεδον
                          εαν η λεξη θεωρειται ακαταλληλη, σβηστε την.

                          Comment


                          • OMG... lara croft milf xD σχεδον
                            εαν η λεξη θεωρειται ακαταλληλη, σβηστε την.
                            [/b]
                            ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
                            Σωστός ο WML&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

                            Comment


                            • Εγω παλι παρακαλαω το Underworld να ειναι η επιστροφη της πιο sexy γυναικας στην ιστορια των videogames. Και μαλιστα παρακαλαω σαν τρελος να ειναι ο τιτλος ο οποιος θα κανει καθε gamer να γουσταρει που καποτε ελιωνε στο Tomb Raider II και δεν εχει εναν νορμαλ τιτλο Tomb Raider για την νεα γενια.

                              Προσωπικα εχω τεραστιες ελπιδες για το Underworld, γιατι ειναι κριμα να μην ασχολουμαστε με την Lara και να μας καει ο Master Chief...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • OMG... lara croft milf xD σχεδον
                                εαν η λεξη θεωρειται ακαταλληλη, σβηστε την.
                                [/b]
                                ΘΕΟΣ&#33; Και τώρα που την καλοβλέπω σαν όντως να έχεις και δίκιο :icon_twisted:

                                Comment

                                Working...
                                X