Announcement

Collapse
No announcement yet.

GO skins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GO skins

    Available skins/styles

    - GO Ambience Full -New!-
    - GO Ambience Compact
    -New!-
    - GO Trenz Full
    - GO Trenz Compact
    - GO vBulletin


    Επειδη αρκετους φαινεται να τους χαλαει το σκοτεινο skin που επιλεξαμε για το forum, αποφασισαμε να σας δωσουμε τη δυνατοτητα να χρησιμοποιειτε και το default skin που παρεχεται με το vBulletin.

    Καθως η ομαδα των admins ασχοληθηκε κυριως με την ρυθμιση του trenz style, το default πιθανον να εχει ατελειες που δε τις γνωριζουμε ακομη γι αυτο οτι προβλημα εντοπισετε που να αφορα το style GO vBulletin να το αναφερετε εδω.

    Επισης εδω μπορειτε να συζητατε οτιδηποτε παρατηρησεις ή ιδεες που αφορουν στα διαθεσιμα skins του forum αλλα και προτασεις για αλλα αν και οπως ειπαμε δεν ειναι σκοπος μας να γεμισουμε 15 επιλογες.
    Do a barrel roll!

  • #2
    Να ρωτησω το εξης: τα skins θα μπορουν να αλλαζουν πχ λογω εορτων (πχ background xman-αρνι-καλοκαιρι-στριγκακια) ή αλλων συγκηριων (κυκλοφορει ας πουμε το ubergame);
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • #3
      Θεωρητικά όλα γίνονται. Βέβαια για να μιλάμε και επί της ουσίας προφανώς έχουμε πολύ πιο σημαντικά πράγματα να κοιτάξουμε από το αν θα χιονίζει το forum 3 εβδομάδες τα Χριστούγεννα. Γενικά πάντως τα skins δεν είναι για παιχνίδι, ειδικά από τη πορεία που έχουμε αποφασίσει να ακολουθήσουμε σε αυτό το θέμα. Δεν θα μπω σε τεχνικές λεπτομέριες για το πως και γιατί, δεν έχει και νόημα έτσι και αλλιώς. Αυτός είναι και ο κυριότερος λόγος που λέμε 2 skins, ένα ανοιχτόχρωμο και ένα σκουρόχρωμο και τέλος. Το να έχουμε 10 σκινς όπως στο παλιό μπορεί να δημιουργήσει ένα χάος σε πολλούς τομείς.

      Comment


      • #4
        Κάτι όσο πιο κοντά σε αυτό που έχουμε αλλά άσπρο με κάποιο μεταλλικό χρώμα πιστεύω ότι είναι ιδανικό. Δείτε τα ακόλουθα.















        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #5
          Πάντως καλά κάνατε και βάλατε και το Default Skin. Είναι πολύ πιο ξεκούραστο, κατά την γνώμη μου απο το σκούρο, και για τα γούστα μου πολύ πιο ωραίο.

          Comment


          • #6
            Προσωπικά χρησιμοποιώ το GO Trenz Compact και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος
            sigpic

            Comment


            • #7
              Εγώ συνήθισα το Trenz Full τι τέλειο?!?!?!?!?!

              Comment


              • #8
                Εσεις που χρησιμοποιειτε το default skin επειδη το αλλο σας κουραζει για πειτε καμια γνωμη για το αν χρειαζομαστε κι αλλα skins.
                Σχεδιαζαμε να παρουμε ενα περαν του default και ακομα δηλαδη αποτελει κατι εντος των σχεδιων απλα θα ηθελα να ακουστουν γνωμες οσων προτιμουν αυτα τα skins, γιατι εγω βολευομαι με το trenz skin μια χαρα.

                Ολα τα καλα skins εχουν καποιο κοστος προφανως, οποτε τουλαχιστον αν γινει 1 επιλογη καλο θα ειναι να ξερουμε τι περιπου θελετε για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι.

                Comment


                • #9
                  Γενικά είμαι υπέρ των σκινς με ανοιχτόχρωμο background (λευκό, μπεζ, απαλό γαλάζιο, απαλό λαχανί κλπ) και πιο σκούρες μπάρες, οπότε θα με βόλευε αρκετά. Έχω προσαρμοστεί πάντως στο υπάρχον. Το όποιο κόστος είναι μικρό συγκριτικά/ Προτάσεις έχω δώσει παραπάνω.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #10
                    Μπορει απλα να μαι στραβος, αλλα στα links που δινεις Titus δε βλεπω καποιο preview που θα μου δωσει μια πληρη εικονα του καθε skin.
                    To site απ το οποιο πηραμε το 1ο skin ειναι το http://www.extremepixels.com/ και το προτιμησαμε γιατι τουλαχιστον ειχαμε μια πληρη εικονα του τι θα αγορασουμε.

                    Η πλειοψηφια φαινεται να θελει κατι σε λευκο/μπεζ/κτλ οποτε ολο και κατι θα γινει, αλλα καλο θα ηταν πρωτα να μιλησουμε εστω 4-5 ατομα μεταξυ μας.

                    Comment


                    • #11
                      Χρησιμοποιώ το Default και η αλήθεια είναι οτι το έχω συνηθίσει γιατί μοιάζει πολύ περισσότερο με άλλα Forums που μπένω αραιά και που όπως adslgr.com, myphone.gr, insomnia.gr και το theGreekz.com.

                      Αμα θέλετε να πάρουμε νέο σκίν για μας που μας αρέσουν τα ανοιχτά χρωματάκια δεν έχω πρόβλημα. Μάλιστα με τον λογαριασμό Paypal που μολις άνοιξα θα συνεισφέρω και στην αγορά.

                      Comment


                      • #12
                        ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

                        Μετά από πολλή σκέψη καταλήξαμε στο καλύτερο site που βρήκαμε για vBulletin skins, το https://www.sultantheme.com/vbulleti...1-browse-1.htm . Θεωρούμε σαν ομάδα ότι καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μας και βρήκαμε μια μεγάλη σειρά από λειτουργικότατες και καλαίσθητες λύσεις για τους φίλους μας που ζητούν ένα ανοιχτόχρωμο σκιν. Σε μπεζ, λαχανί, ροζ, κρεμ καραμελέ, ζαχαρί ή οτιδήποτε άλλο, το Sultan Theme έχει μια ευρεία γκάμα επιλογών σε πολύ προσιτές τιμές. Ψηφίζουμε τα ακόλουθα.







                        Μόλις λυθεί ένα μικροθέμα με τη χρεωστική που χρησιμοποιούμε θα αγοράσουμε άμεσα κάποιο skin από το εν λόγω site. Προσωπικά είμαι βέβαιος ότι θα μείνετε όλοι πολύ ικανοποιημένοι.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • #13
                          Αν και το ροζ είναι πολύ πρωτότυπο χρώμα (και δη για φόρουμ με βιντεοπαιχνίδια) το βρίσκω πολύ κουραστικό.
                          Από τα 3 το πρασινάκι μου άρεσε πιο πολύ.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #14
                            Έχω την υπόνοια πως ο Titus μας κάνει πλάκα :bleh:
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #15
                              Δε ξέρω πόσοι τελικά ρίξατε μια ματιά στα skins μεσώ των link που έδωσε ο Τίτος, άλλα πέρα από τις δεκάδες των ροζ αποχρώσεων, τα οποία νομίζω πως όλοι συμφωνούμε ότι είναι παραπάνω από τέλεια, είδα μερικά πολύ συμπαθητικά στην τεράστια αυτη λίστα. Ξεχώρισα 13 με κυριότερα τα παρακάτω:














                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment

                              Working...
                              X