Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nike +

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nike +

    Εδώ και πολύ καιρό ήθελα να ασχοληθώ με το Nike +, αλλά δεν είχα τα απαραίτητα για να το κάνω .. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το iPod Nano 4th gen της αδερφής μου ( η οποία είπε ότι δεν το χρειάζεται ! ), και έτσι η πρώτη μου σκέψη ήταν να παραγγείλω το Nike + iPod Kit ...

    Για όσους δεν ξέρουν, είναι απλά μια υπηρεσία της Nike, όπου ένα μικρό sensor καταγράφει το τρέξιμο που κάνετε ... Υπάρχει ολόκληρο site στο νετ, με διάφορα challenges κτλ. όπου μπορείτε να συγκρίνετε με άλλους τις "επιδόσεις" σας

    Δεστε και πιο κάτω .. Από τις 7 του Ιούλη εγώ ξεκινάω τρέξιμο πάντως, και είμαι περίεργος να δώ αν υπάρχουν και άλλοι από το forum ...



    Join the greatest team in sports with a Nike Membership. Get access to Member-exclusive products, events, birthday rewards and more.


    Και για κίνητρο, μια από τις πιο ωραίες διαφημίσεις των τελευταίων χρόνων ...





  • #2
    Εγώ τρέχω εδώ και πολύ καιρό. Έχω ήδη συμμετάσχει σε 3 αγώνες 10 χιλιομέτρων και λέω να κάνω μισό μαραθώνιο φέτος. Είναι πολύ ωραίο το Nike+, το χρησιμοποιεί η κοπέλα μου και σκεφτόμουν να το πάρω κι εγώ για το iPhone όταν βγει (το 3GS το έχει ενσωματωμένο). Το site τους είναι πολύ καλό φτιαγμένο με ωραία εργαλεία, διαγωνισμούς κτλ.


    Comment


    • #3
      Originally posted by Alexandros View Post
      Εγώ τρέχω εδώ και πολύ καιρό. Έχω ήδη συμμετάσχει σε 3 αγώνες 10 χιλιομέτρων και λέω να κάνω μισό μαραθώνιο φέτος. Είναι πολύ ωραίο το Nike+, το χρησιμοποιεί η κοπέλα μου και σκεφτόμουν να το πάρω κι εγώ για το iPhone όταν βγει (το 3GS το έχει ενσωματωμένο). Το site τους είναι πολύ καλό φτιαγμένο με ωραία εργαλεία, διαγωνισμούς κτλ.
      Ωραίοοοοος ! Εγώ ρε γμτ, θα το ήθελα να υποστηρίζεται από το Shuffle μιας και είναι το ιδανικό iPod για τρέξιμο αλλά ξέρω πως δεν πρόκειται να γίνει .. Τώρα να τρέχω με το iPhone λίγο άβολο το φαντάζομαι αλλά είναι ένα ωραίο feature σίγουρα ...

      Υ.Γ. Ψάχνω κάποιο case ( για Nano ) που να βολεύει όταν τρέχεις, αλλά δεν βρίσκω κάτι που να μου κάνει .. Δεν θέλω armband, γιατί μου φαίνεται λίγο "girly" Καμιά ιδέα ?



      Comment


      • #4
        Το iPod Touch μου το εχει ενσωματωμενο αλλα δεν το εχω ψαξει καθολου.Καλο ακουγεται παντως,θα το κοιταξω.

        Comment

        Working...
        X