Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Resident Evil 5

    Ίσως έπρεπε να μπει στο *Γενικά περί vg*, αφού βγαίνει και για PS3, αλλά το έβαλα εδώ, κυρίως λόγο του ότι διάβασα κάτι ενδιαφέρον σε ένα Xbox Magazine.

    Παρατηρήσατε σίγουρα στο trailer του RE5, oτι ο Chris έχει ένα μικρόφωνο-ακουστικό.
    Ωραία, δεν είναι κάτι καινούργιο.

    Διαβάζοντας όμως το εν λόγο περιοδικό, βρήκα το εξής: Συνδέστε -λέει- το headset σας και ανεβάστε την εμπειρία. Wow, σκέφτομαι, δεν είναι κακό, θα μπορούμε να ακούμε κατευθείαν αυτά που θα λένε στον Chris, μέσω του δικού μας Headset, καλή φάση.
    Λίγο παρακάτω λέει όμως, πως, η επικοινωνία με τους άλλους παίχτες θα είναι απαραίτητη για την επιβίωσή σας και φαίνεται το επόμενο λογικό βήμα, δηλαδή να το παίζουμε -κάπως- Live.


    Τώρα δεν το έπιασα ακριβώς αυτό. Εγώ κατάλαβα πως είναι για το περιοδικό λογικό επόμενο βήμα, αλλά δεν είναι κάτι επίσημο.
    Σε αναμένα κάρβουνα είμαι για αυτό το παιχνίδι, ένας ΠΟΛΥ σημαντικός λόγος που πήρα το 360, δεν μπορούσα να το χάσω με τίποτα.

    Άλλα που έγραφε ήταν πως πάλι θα υπάρχει ένας σχιζοφρενής που θα θέλει να σας ξεκάνει, όπως Dr. Salvador (ο τύπος με την σακούλα στο κεφάλι και το αλυσοπρίονο στο χέρι), και είναι ο τύπος που στο trailer κρέμετε ανάποδα από ένα σχοινί (και από κάτω κόσμος φωνάζει και πετάει πέτρες) και λογικά παρακάτω στο video, όπου φαίνεται στιγμαία ένας τύπος που έχει δεμένο σε μια αλυσία ένα τσεκούρι και το στριφογυρνάει.

    Όπλα θα υπάρχουν μεγαλύτερα (αν κόβω απ'το πλήθος τον εχθρών, αναγκαίο...), ενώ *πάντα οι δρόμοι του Chris διασταυρώνονται με αυτούς του Wesker*.

    Προσωπικά σχόλια.
    Δεν χρειάζετε να ξαναπώ πως ΤΟ ΘΕΛΩ το παινχίδι.
    Απότι άκουσα, μεταφέρθικε από 2008 για 2009, δεν με πειράζει, το θέλω τέλειο, αν και η αναμονή με σκοτώνει.
    Σαν υπόθεση φαντάζομαι μια διασταύρωση του G Virus με τα παράσιτα του RE4, δηλαδή κάτι σαν έξυπνα zombie, τα οποία μάλιστα ελέχγονται κατά βούληση από κάποιον - έτσι δεν τα θέλανε τα B.O.W. s (Bio.Organic. Weapon)
    Το ότι βρισκόμαστε κάπου στην Αφρική κάνει μπαμ, και φαντάζομαι ήδη πόσο ποιο τρομακτικό πρέπει να είναι απ'το RE4, αφού ο αράπης στο σκοτάδι δεν φαίνεται......

    NiGhtmaRe NevER eNDs........

  • #2
    Απότι άκουσα, μεταφέρθικε από 2008 για 2009, δεν με πειράζει, το θέλω τέλειο, αν και η αναμονή με σκοτώνει. [/b]
    :blink: :blink:
    Aρχικά το περιμέναμε τον Οκτώβριο... ΜΕτά πήγε Μάρτιο και τώρα 2009; Τζάμπα είχαμε "φτιαχτεί" δηλαδή...

    Comment


    • #3
      Live...??? Έχουμε κάτι περισσότερο πάνω σ'αυτό?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Όχι δυστυχώς, μόνο αυτή η αναφορά, που μάλλον υπόθεση παρά γεγονός είναι.
        Θα ήταν πάντως ΤΕΛΕΙΟ να παίζεις Co-op ή κάτι σαν Outbreak (το δεύτερο φαίνεται πιο απίθανο απτο πρώτο, κατά την άποψή μου)

        Comment


        • #5
          Ίσως έπρεπε να μπει στο *Γενικά περί vg*, αφού βγαίνει και για PS3, αλλά το έβαλα εδώ, κυρίως λόγο του ότι διάβασα κάτι ενδιαφέρον σε ένα Xbox Magazine.[/b]
          Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στο PS3.

          Comment


          • #6
            Ναι, σίγουρα, δεν πιστεύω να έχει το online απoκλειστικό, αλλά μου ήρθε να το ποστάρω εδώ... αν είναι καλύτερα στο γενικά, μεταφέρετέ το εκεί!

            Comment


            • #7
              Pantos paidia tha goustara na evgene ena Resident Evil me Camera tritou prosopou opos to 0,1,2,3. Ksenerono me tin idea tou 4 kai tou 5, mou fenete san shout em up.
              Please Rate/Commend this: ithttp://www.youtube.com/watch?v=TfDgLhF-VfU

              Comment


              • #8
                Pantos paidia tha goustara na evgene ena Resident Evil me Camera tritou prosopou opos to 0,1,2,3. Ksenerono me tin idea tou 4 kai tou 5, mou fenete san shout em up.
                [/b]
                Άντε να βγει και ας έχει ότι κάμερα θέλει, έχουν λείψει απ' τον χώρο παιχνίδια σαν αυτό και το Silent Hill :ninja:

                Comment


                • #9
                  Η καμερα απο μονη της δεν ηταν απαραιτητα κακη. Ηταν διαφορετικο παιχνιδι κι ισως ηταν καλυτερα ετσι. Μου την εσπαγε ομως ο χειρισμος του. Κατι δε με βολευε. Επρεπε να σκεφτομαι με βαση τον χαρακτηρα κι οχι τη καμερα. Απ'την αλλη αν ηταν camera-relative θα υπηρχε προβλημα κατα τη μεταβαση απο background σε background.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #10
                    Εμενα η καμερα στο 4 μου αρεσε παρα πολυ...γενικα ευνοουσε το interactivity , σιγουρα στο να βλεπεις τι γινεται μπροστα σου αλλα και στις προκαθορισμενες σκηνες. Και η ''καμερα'' (μαλλον οπτικη ληψη καλυτερα) των 3 πρωτων αλλα και του veronica ηταν πολυ καλες ''ατμοσφαιρικα'' αλλα στο 4 βοηθουσε στο να ειναι καλυτερος ο τιτλος (εδινε πιο πολλες προοπτικες στο gameplay). Στο 5 καποια στιγμιοτυπα εφερναν πολυ στο 4 (βασει του βιντεο) αλλα λογω τεχνολογιας φαινεται ετη φωτος μπροστα.

                    Comment


                    • #11
                      Θυμήθικα πως στο εν λόγο περιοδικό είχα διαβάσει και οτι η μυστιριώδης κοπέλα στο τέλος του Trailer, είναι η μάνα της Lisa Trevor (από RE 1 Remake, GameCube)

                      Comment


                      • #12
                        Ρε παλιοspoilera...Μην τα λες έτσι απότομα αυτά.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Πω κοιτάξτε γραφικάρες:






                          Στο RE5 θα υπάρχει δυνατότητα να κινείτε ο ήρωας και να πυροβολεί συγχρώνος ή η κατάσταση θα παραμείνει ως έχει στο RE4;
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #14
                            Στο RE5 θα υπάρχει δυνατότητα να κινείτε ο ήρωας και να πυροβολεί συγχρώνος ή η κατάσταση θα παραμείνει ως έχει στο RE4;[/b]
                            Χμμ απο το βίντεο που είχε δείξει πριν καιρό η Capcom εμένα μου φαίνεται οτι η κατάσταση θα είναι παρόμοια με αυτή του Resi4, δλδ είτε θα τρέχεις να γλυτώσεις, είτε θα πυροβολείς και όποιον πάρει ο χάρος!! Εμένα προσωπικά αυτό δεν με χαλάει ;) Βέβαια και αν αποφασίσουν να το αλλάξουν πάλι δεν με χαλάει
                            Τέσπα το βίντεο εδώ
                            http://www.gametrailers.com/player/22801.html
                            Πάντως αυτό μαζί με το Ninja Gaiden 2 είναι τα πλέον αναμενόμενα παιχνίδια για μένα
                            I attack sharks
                            when i smell them bleed
                            I dont go swimming
                            water just wants to be around me.

                            Comment


                            • #15
                              Mάλλον δεν θα κινήτε, και από το βίντεο έγινε κατανοητό αυτό, αλλά και την σύσταση του RE θα χαλούσε, θα γινόταν εντελώς action.

                              Πολύ φουσκωτός έγινε ο Chris!
                              Πάντως είναι better than ever, στο RE1 και CV δεν τον πήγαινα, πολύ μπόμπιρας.

                              Comment

                              Working...
                              X