Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφέροντα Blogs & Sites

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ωραία. Eurovision 2009, Σάκης 7ος και τα μυαλά στα κάγκελα! Πάμε να οργιάσουμε. Μπορούσαμε και χειρότερα, αλλά τρώει καλά στο blog. Ωραίο entry, είπα να εκφράσω και μία επιθυμία.
    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


    Comment


    • Εμένα πάλι ρε ΦοΜ μου άρεσε το τραγούδι μας πιο πολύ από τα υπόλοιπα.Αλλά όχι για ΓιουροΒύζιον.Προτιμούσα πρώτο το Αζερμπαϊτζάν.Της Νορβηγίας μόνο που έβλεπα την π***τρόφατσά του τραγουδιστή τους ξενέρωνα.Πάντως όντως ήταν όλα στημένα.
      Πάντως κρίμα.38 χρονών άνθρωπος ο Ρουβάς είχε την πιο έντονη παρουσία από όλους και φαινόταν ότι έχει ρίξει πολύ δουλειά.Εμένα προσωπικά μόνο αυτό μου άρεσε και της Παπαρίζου από όσα έχουμε στείλει.
      Όσον αφορά το τρικ του Μ. Τζάκσον δε νομίζω ότι το κάνανε ως αντιγραφή αλλά ως φόρο τιμής στο μεγαλύτερο ίσως σόουμαν του χώρου.Τελπάν.
      Carpe diem

      Comment


      • Ε, μωρέ, άμα ήταν φόρος τιμής, θα το είχαν δώσει και στα κείμενα των χαζών που είχαμε και μας είχαν πάρει τα αυτιά. Όλα τους ξίνιζαν και τους βρωμούσαν, μόνο ο Σάκης τους ήταν τέλειος. Πάντως, εμένα το κομμάτι από άποψη μελωδίας και λοιπά, με άφηνε παγερά αδιάφορο. Ένα κομμάτι με συνηθισμένη ακολουθία συγχορδιών, και σιγά τη μελωδία, όπου υπήρχε.

        Εγώ όταν είχαμε στείλει την Παπαρίζου, το έλεγα ένα μήνα νωρίτερα ότι θα βγούμε πρώτοι. Κι εκείνο, πάλι, είχε τον «αέρα του νικητή», όχι μόνο είχε βουήξει όλη η Ελλάδα, αλλά ήταν πολύ ψηλά και στις προτιμήσεις των υπόλοιπων χωρών. Και ήταν και πιασάρικο, και είναι και η Παπαρίζου πολύ ωραία. Και με πιο ενδιαφέρουσα μελωδία, και μάλιστα είχαν εισάγει και το ελληνικό στοιχείο, με τη λύρα που έδενε πάρα πολύ με το κομμάτι, και το συνόδευσαν με πανέξυπνο χορευτικό.

        Όλα αυτά δεν τα είχε το "This is our night", και άμα λάβεις υπόψιν σου και τις συμμαχίες, ε, τί περιμένεις; Εγώ ήθελα πάντως να βγούμε τελευταίοι, γιατί όλοι έκαναν τα στραβά μάτια στον πολύ σκληρό ανταγωνισμό, και τον είχαν για πρώτο ή το πολύ δέυτερο τον Kawa-σάκη. Και έβδομοι καλά ήταν, αλλά μπορούσαμε και χειρότερα...
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • Το κακο ειναι οτι στην Ελλαδα παντα θα πουμε οτι "ηταν εξαιρετικος ο ταδε κι εκανε οτι μπορουσε" αλλα βλεπω τα πλανα απο το 2005 και πραγματικα η Παπαριζου ηταν απο αλλο πλανητη σαν παρουσια αλλα και το κομματι ειχε πιο εντονες και δυνατες στιγμες.

          Το φετινο μας δε μ'αρεσε καθολου αλλα ειμαστε τοσο εθελοτυφλοι που οτι κοτσανα βρουμε τη στηριζουμε.Το μονο που δε πολυκαταλαβαινω ειναι το πως μας ειχαν δευτερους τα στοιχηματα, ισως επειδη η ελληνικη αποστολη οπου πηγαινε ειχε τον αερα του νικητη ή απλα μας δουλευουν γιατι χρονια τωρα ακουω οτι στα στοιχηματα ειμαστε ψηλα.

          Το μονο που με παρηγορει για τη μαλακια μας και τα λεφτα ποου σπαταλαμε πιστευωντας οτι θα ξανακερδισουμε(πηραμε το διαγωνισμο το 2005 - οσο να ναι ενα στησιμο παιζεται για να υπαρχει αλλος νικητης) ειναι η ξενερα που θα φαγανε πολλοι εχτες με την 7η θεση που μεταξυ μας πολυ ηταν.

          Το πανηγυρι συνεχιζεται και σημερα στις μεσημεριανες εκπομπες, μερικα απο τα πιθανα αιτια που θα συζητηθουν:
          - το ζωδιο του σακης
          - ο οροσκοπος του σακης
          - οι συμμαχιες των σκανδιναβων
          - οι συμμαχιες των ανατολικων χωρων
          - το φορεμα της κοπελας απ'το αζερμπαιτζαν
          - η επανασταση του 21 καθ'οτι οι τουρκοι δε μας δωσαν τπτ
          - τα ξενα μεσα μαζικης ενημερωσης που μας κανανε επιθεση ολο αυτο το καιρο(εμεις ειμασταν κυριες)
          - οι επερχομενες ευρωεκλογες
          - η κορη του σακη
          - η φαρσα του μητσικωστα στο σακη
          - η οικονομικη κριση
          - οι στημενοι διαγωνισμοι
          - οι επιτροπες
          - ο γιος του ταχυδρομου
          - οτι μετραμε 4+ μηνες χωρις τον Λιαπη υπουργο
          - οτι ειασταν φαβορι και μας ριξανε
          - το τραγουδι μας ηταν πολυ καλο αλλα η eurovision ειναι πανυγυρι και μονο γελοια τραγουδια πανε καλα

          αλλα το καλυτερο ειναι οι μαιντανοι που θα βγουν και θα πουν οτι "ηταν αναμενομενο", "το 'χαμε πει απο καιρο", "λαθος αυτο, λαθος εκεινο", "πως περιμεναμε να κερδισουμε οταν ..."
          γιατι μπορουν να τα πουν απ'τη στιγμη που το κοινο της ελληνικης τηλεορασης εχει μνημη χρυσοψαρου.

          Αντε να ζησουμε να τη θυμομαστε τη eurovision. Απ'του χρονου με αλλη κυβερνηση το πολυ πολυ να στειλουμε κανεναν ανερχομενο, θα εχει σοβαροτερα θεματα να ασχοληθει ο Γιωργακης.

          ΥΓ: Νιωστε

          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


          Πολυ καλο
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Καλή εμφάνιση και η έβδομη θέση είναι μια χαρά. Άντε με τον κομπλεξισμό.

            Επίσης δεν είμαστε οι κατάλληλοι να μιλάμε για συμμαχίες, γιατί τα δωδεκάρια από Κύπρο, Αλβανία και Βουλγαρία δε μας χάλασαν, όπως δε μας χάλασαν και αυτά που πήρε η Παπαρίζου πριν μερικά χρόνια. Το μόνο που μας σώζει είναι το ότι δώσαμε δωδεκάρι στο Ηνωμένο Βασίλειο που, εδώ και πολλά χρονιά, τα πάει χάλια και δεν παίρνει βαθμούς από πουθενά.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Πληροφορίες πως ο Fenrir περίμενε, παρέα με τον Hellhamer, τον Νορβηγό τραγουδιστή στο αεροδρόμιο για ένα lesson in violence κρίνονται ως αβάσιμες.rc:rc:
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Originally posted by Burai_Fighter
                Πληροφορίες πως ο Fenrir περίμενε, παρέα με τον Hellhamer, τον Νορβηγό τραγουδιστή στο αεροδρόμιο για ένα lesson in violence κρίνονται ως αβάσιμες.rc:rc:
                Άντε ρε τους φλώρους τους Black Metalάδες.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Καλα ρε FoM δεν ξερω τι φραση να πρωτοκανω quote! Απιστευτο κειμενο.
                  My blog:Doppel's Den

                  Comment


                  • Νεκρός Χρόνος
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Έλα ρε Doppel, σου άρεσε το κείμενο για τον Kawa-σάκη; Thanks ρε. Καλά ρε ρεμάλι, εσύ κάθεσαι στα Internets? Τράβα διάβασε ρε ρέμπελε!
                      :spank:

                      Πλακίτσα, πρέπει να κάνεις και διαλείμματα. Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα ρε.

                      Και επειδή αποτελείς εξαίρεση, γιατί πλέον το μπλόγκι μου ξέχασε πώς να την παλεύει... έγραψα το "Major Suckage".
                      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                      Comment


                      • Μου αρέσει το entry σου, Altair. Αντιστρόφως ανάλογο της υπογραφής σου εδώ στο forum.:niania:

                        Άσε, κι εγώ κάπως έτσι την έχω πατήσει, ειδικά τους τελευταίους μήνες που ξανάπιασα το WoW...
                        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                        Comment


                        • Η υπογραφή μου είναι ένα κοινωνικό μήνυμα,μια προτροπή αν θες.Είναι αυτό που θέλω να κάνω.Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορώ πάντα να το κάνω.
                          Άλλωστε όσες περσόνες υιοθετούμε δεν είναι απαραίτητο να μας εκφράζουν ως προς το ποιοι είμαστε,αντίθετα ίσως εκφράζουν κάτι άλλο, αυτό που θα θέλαμε να είμαστε.
                          Τελπάν ξεφύγαμε.
                          Μ'αρεσε η τελευταία σου καταχώρηση.100% ειλικρινής.Μην απογοητεύεσαι Μ8.Θα ξαναβρείς το βιτριολικό σου χιούμορ και θα ξαναγράψεις ανελέητες καφρίλες.;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Άντε να το δούμε... θα το αφήσω προσωρινά, και βλέπουμε.
                            My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                            Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                            Comment


                            • Χωρίς πολλά πολλά

                              Ο FOM πρέπει να σχολιάσει το: ΑΓΡΟΤΗΣ ΜΟΝΟΣ ΨΑΧΝΕΙ

                              ΤΕΛΕΙΑ. Ο τόνος στην παραλήγουσα.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Το άργησα λίγο... But thanks for the heads-up. Άντε δες το, τώρα..!:pcaras:
                                My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                                Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                                Comment

                                Working...
                                X