Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Official Sonic Thread of Epicness & Failness

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Double post αλλά τι να κάνουμε

    Μόλις πριν λίγο τελείωσα το πρώτο Sonic με όλα τα emeralds- είναι να μην πεισμώσω. Το τι καντήλια κατέβασα δε λέγεται, ειδικά στην Scrap Brain Zone. Άψογο game αν και αυτό το γνωρίζατε όλοι. Κάθε φορά που το έβαζα σε emu η στο MD πάντα αποθαρρυνόμουν. 2009 αξιώθηκα να το τερματίσω επιτέλους- κάλλιο αργά παρά ποτέ, ευτυχώς που δεν έλεγε το ημερολόγιο 2019( αν και μεσολαβεί αυτό το 2012 οπότε... )

    To απόλαυσα πάρα πολύ- εντάξει οι bonus stages μου έσπασαν λίγο τα νεύρα, ειδικά για το τελευταίο emerald, αλλά τι να κάνεις... Πάω για κανά καφέ να ξελαμπικάρω, ενώ στο δρόμο θα παίζει το Chemical Plant Zone rock remix- ναι αύριο καταπιάνομαι με το αγαπημένο μου Sonic 2.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #17
      Να συμπληρώσω κάτι στο -κατα τ'άλλα τέλειο- ΟΡ του Λόγγο.Τα Σόνικ σου διναν τη δυνατότητα να παίξεις είτε σε γοργό ρυθμό είτε σε ρυθμό εξερεύνησης.Τρανό παράδειγμα εγώ που μικρός έβρισκα όλα τα διαμαντάκια από την πρώτη ζώνη...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #18
        Ναι έχεις απόλυτο δίκιο, το ανέφερα στο σημείο που έγραφα:
        Originally posted by Loggo View Post
        Σε αντίθεση με τα μοντέρνα Sonic που επιβάλουν μια συγκεκριμένη λογική στον τρόπο παιχνιδιού, τα κλασσικά Sonic έδιναν την ελευθερία στον παίχτη να διαλέξει τον τρόπο με τον οποίο θα παίξει στο παιχνίδι.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #19
          Nαι το είδα,απλά είπα να το τονίσω διότι έδωσες μεγάλη σημασία στο speed part,ενώ ολόκληρες πίστες έδιναν την exploring/classic plattforming αίσθηση που ίσως ζητάει το κοινό τέτοιων παιχνιδιών (λέγε με Marble Zone - πωπω τι θυμήθηκα πάω να ακούσω το cryptic marble τώρα)
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #20
            Πριν μερικους μηνες καποιοι Fans , μας εδωσan αυτο :

            Sonic Robo Blast 2 V2.0





            Official Site : http://www.srb2.org/
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #21
              Originally posted by N-TG View Post
              Πάντως σαν φαν του Σόνικ ελπίζω σε ένα καλό παλιό στυλάκι του... Δεν θα με πείραζε να ηταν 3D ή και 3D 2D αρκεί να ήταν παλιό στυλ του... Από την μία άκρη της πίστας της άλλης. Έχω βαρεθεί να τον βλέπω Ιππότη, λυκάνθρωπο, ψαροντουφεκά, σνιπερίστα ή ζαχαροπλάστη θέλω ένα παλιό και κλασικό Σόνικ...

              Το παιχνιδάκι εκείνο που έδωσες θα το εκτιμήσω δεόντως...

              Αυτός είσαι ρε μεγάλε!! Πεεεεεεες τα!!!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #22
                Μην τους βάζετε ιδέες...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Φαντάζεστε στο επόμενο παιχνίδι του Σόνικ?

                  Sonic's Cooking!!!

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Τι δουλεια εχει αυτο το Video εδω? Απλα δειτε

                    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #25
                      O Scatman στην προηγούμενη σελίδα έδωσε ένα λινκ που δεν εκτιμήθηκε δεόντος (μάλλον επειδή δεν είχε άμεσο οπτικοακουστικό υλικό)

                      Για δείτε:

                      [YOUTUBEHD]WwHxARbXlkM[/YOUTUBEHD]
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #26
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Βγήκε το demo του Sonic & Sega All-Stars Racing, το έχω βάλει να κατεβαίνει.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #28


                            Sonic The Hedgehog Series 1 - Vinyl Figure: SonicOfficially licensed Sonic the Hedgehog FigureSize: approx. 12mm[W] X 140mm[L]Limited availabilityAfter months of waiting, Sonic the Hedgehog has finally arrived with his friends Tails and Knuckles. These are not mere Sonic toys, they are the vinyl figures created by First4Figures, known for crafting realistic figures and statues from high quality polystone. Although the materials are different and the sizes are much smaller, you can still see the vivid posture and careful sculpting. After months of waiting, Sonic the Hedgehog has finally arrived with his friends Tails and Knuckles. These are not ...


                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #29
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • #30
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X