Announcement

Collapse
No announcement yet.

My future (η γνωμη σας μετραει!!!)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Θα είμαι σύντομος για 2 λόγους! πρώτον επειδή τα παρτάλια που πόσταραν παραπάνω με κάλυψαν και δευτερον επειδή μια σφηκα με τσίμπησε στο αριστερο χέρι και το τουμπάνιασε και γράφω μόνο με το δεξί.
    Κατ εμε dj πρέπει να πας! αν όντως αυτό είναι το όνειρο της ζωής σου δεν πρέπει να αφήσεις την ευκαιρία να πάει χαμένη. Στην τελική αμα τελικά δεν την παλέψεις δεν χάλασε και ο κόσμος. Γυρνας πίσω στην ελλαδίτσα το πτυχίο σου το έχεις και παλικάρια σαν και του λόγου σου χαμενα δεν πάνε σίγουρα. Εκτός αυτου η εμπειριες και μόνο απο την ζωή σου στο εξωτερικό θα είναι σίγουρα πολύτιμες στην μετεπειτα πορεία σου.
    Μαλακία δεν θα είναι να μην πας τελικά και να αναρωτιέσαι αργότερα αν εκανες λάθος που δεν το τόλμησες?
    Καλύτερα να μετανιώνεις για κάτι που έκανες παρα για κάτι που δεν έκανες που λεει και ο σόφος λαός!
    Σου ευχομαι οτι καλύτερο για οτι και αν αποφασίσεις

    υ.γ Μαλακισμένη σφήκα
    I attack sharks
    when i smell them bleed
    I dont go swimming
    water just wants to be around me.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Pilgrim View Post
      Θα είμαι σύντομος για 2 λόγους! πρώτον επειδή τα παρτάλια που πόσταραν παραπάνω με κάλυψαν και δευτερον επειδή μια σφηκα με τσίμπησε στο αριστερο χέρι και το τουμπάνιασε και γράφω μόνο με το δεξί.


      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • #33
        Εβαλα και το σχετικο poll...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #34
          Originally posted by DjSolid View Post
          Somari, κοιτα να δεις τι παιζει: ο ξαδερφος μου, που δεν ηταν ποτε κανενας μαθηταρας, εβγαλε την ΑΚΤΟ 3D Animation. Απο την δουλεια που μου παρουσιασε, καταλαβα οτι μπορει καποιος να κανει αυτο το πραγμα με σχετικη επιτυχια. Το θεμα ειναι οτι ειναι μια ιδιοτικη σχολη, ειναι στην Ελλαδα και απο οτι ξερουμε Ελλαδα = 0 σε αυτον τον τομεα...
          Όχι εγώ μιλάω για σοβαρές,κρατικές πανεπιστημιακού επιπέδου σχολές στον τομέα αυτό με τετραετές οδηγό σπουδών,με καμμια 50αριά μαθήματα,όχι για σχολές "έλα μάθε λίγο photoshop kai 3d max και τον πούλο",μη κοιτάς που στην Ελλάδα δεν υπάρχουν...
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #35
            Σε εμας που ειμαστε απ'εξω ειναι ευκολο να λεμε ομως τραβα καμαριμ.Που θα λα πας ομως μεσα σε μια ξενη χωρα που οι αντρες παντρευονται μεταξυ τους(μηπως πας γι αυτο; ).Και αυτο που ειπε ο σομαρι ειναι σωστο.Οι σχολες εκει δεν ειναι οπως εδω που εμεις ειμαστε τεμπεληδες και τα ξυνουμε ολη μερα.Εκει αν κοπεις το μπουλο που λεει και ο Γεωργιου.Ασε που και να παρεις το πτυχιο,δουλεια και παλι ειναι δυσκολο να βρεις.Μπορεις βεβαια να πιασεις δουλεια στην MS στο forza 7.


            Σοβαρα τωρα αν παρεις πτυχιο μετα πρεπει να ξενιτευτεις παλι για να μπεις σε μια ομαδα για προγραμματισμο.

            Και ακομα χειροτερο ειναι πως στην αρχη το πιο πιθανο ειναι να σε βαζουν να κανεις τεστ τις τελικες εκδοσεις των παιχνιδιων για να σημειωνεις τα bugs κτλ.Μιλαμε για 12ωρο λιωσιμο.Εσυ ρε Κωτσο βαριεσαι στο τεταρτο(μη πεις οχι,θα ειναι ψεμμα).

            Δε σε αποθαρρυναμε παντως.Λολ,εγω θα ελεγα μην ακους κανενα,μου βαζεις και poll,κανε οτι λεει η καρδια σου.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • #36
              Egw pantws tha sou ksanapw pws h douleia pou anafereis einai poly kalh
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #37
                Πηγαινε ρε εστω στν αρχη για να δεις αν την παλευεις
                δεν εχεις να χασεις τιποτα στην χειροτερη τα γραφεις ολα στα @@ σου και γυριζεις πισω
                οπως ειπες δεν πας μεταναστης εχεις μια πολυ καλη προταση για δουλεια πανω στον τομεα που εχεις σπουδασει .



                Υ.Γ. Σιγουρα παντως το να σου πω εγω και οποισδηποτε αλλος να πας ειναι πολ ευκολο
                το δυσκολο εινα να το αποφασισεις εσυ
                Τν γνωμη μου παντως την ειπα.

                Comment


                • #38
                  ΔΕΝ πιστεύω πως το 2012, επί πρωθυπουργίας Γεωργάκιου Παπανδρέου, θα καταστραφεί ο κόσμος. Δε θα το αφήσει να συμβεί αυτό ο πρόεδρος. Καλά θα κάνουν οι διάφοροι Νιμπίρου να μη ράβουνε κουστούμια εξουσίας.
                  Το μερικά χρόνια ήταν χονδρικός υπολογισμός και το μάλλον στο ότι δεν είμαι σίγουρος. Μέχρι πρόσφατα πίστευα πως ήμουν αθάνατος(μέχρι που ένα κουπί έπεσε στο πόδι μου την ώρα που το έβγαζε ο Craig απ΄τη βάρκα και πέθανα στον πόνο ο πούστης)
                  Συμπέρασμα, να πας γιατί ακόμη και να τα παρατήσεις θα έχεις βελτιωθεί ως άνθρωπος σε όλους τους τομείς. Αυτό μετράει.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Somari View Post
                    To oτι τα μαθηματικά είναι επιστήμη που απαιτεί μυαλό(fact),δε δίνει διπλή συνεπαγωγή,δηλαδή αν δεν αντέχεις τα μαθηματικά δεν έχεις μυαλό.
                    Το ότι εσύ εντόπισες κατευθείαν την απουσία της διπλής συνεπαγωγής και ο Azrael πήγε κατευθείαν σε λάθος συμπέρασμα, μας δίνει όμως μια σημαντική ένδειξη γιατί σιχαίνεται τα μαθηματικά και μάλλον εσύ τα συμπαθείς. Κάνω λάθος;

                    ΔΕΝ πιστεύω πως το 2012, επί πρωθυπουργίας Γεωργάκιου Παπανδρέου, θα καταστραφεί ο κόσμος. Δε θα το αφήσει να συμβεί αυτό ο πρόεδρος. Καλά θα κάνουν οι διάφοροι Νιμπίρου να μη ράβουνε κουστούμια εξουσίας.
                    Το μερικά χρόνια ήταν χονδρικός υπολογισμός και το μάλλον στο ότι δεν είμαι σίγουρος. Μέχρι πρόσφατα πίστευα πως ήμουν αθάνατος(μέχρι που ένα κουπί έπεσε στο πόδι μου την ώρα που το έβγαζε ο Craig απ΄τη βάρκα και πέθανα στον πόνο ο πούστης)
                    Συμπέρασμα, να πας γιατί ακόμη και να τα παρατήσεις θα έχεις βελτιωθεί ως άνθρωπος σε όλους τους τομείς. Αυτό μετράει.
                    LOL, so classic...
                    Insert Coin

                    Comment


                    • #40
                      Παντως αμα δε πας μπορουμε να κανουμε μεταξυ μας μια development team. Θα φαμε και την επιχορηγηση απ'την ΕΕ και βλεπουμε μετα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #41
                        Jedah μαθε να ξεχωριζεις την πλακα.Ειμαστε σε μια ηλικια πιστευω πως καταλαβαινουμε πως και τι εννοει ο αλλος χωρις να τα κανουμε ολα νια-νια.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • #42
                          Sorry δεν είδα το χαμόγελο όταν το έγραφες...
                          Insert Coin

                          Comment


                          • #43
                            Θα επρεπε να δεις τα emoticon.Oπως και το οτι γραφω χρονια και ειναι φανερο πιστευω ποτε κανω πλακα,ποτε μιλαω σοβαρα και το ολο υφος μου γενικοτερα.Τεσπα οff topic βγηκαμε.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • #44
                              Περι μαθηματικών, συναρτήσεων, γεωμετρίας κτλ να θυμίσω ότι ζούμε στο 2009. Τι σημαίνει αυτό; Ότι έχουμε γίνει όλοι χρήστες, ακόμα και οι προγραμματιστές. Υπάρχουν, έτοιμες βιβλιοθήκες, μηχανές γραφικών και γενικά ολόκληρα εργαλεία ανάπτυξης. Αυτοί που τα έφτιαξαν όντως ήταν ΠΟΛΥ μάγκες. Κάποιος προγραμματιστής του σήμερα μπορεί να χρησιμοποιήσει τις συναρτήσεις της OpenGL και να φτιάξει παπάδες. Χρειάζεται να ξέρει πώς φτιάχτηκαν; Όχι. Πρέπει όμως να ξέρει τι στο καλό κάνουν. O Somari και ο Scatman π.χ. φτιάχνουν πολύ ωραίες φωτογραφίες στο photoshop και μας διασκεδάζουν. Σκασίλα τους πώς φτιάχτηκε το Photoshop. Ξέρουν όμως να χρησιμοποιούν τα εργαλεία του. Κάτι ανάλογο ισχύει και με τα videogames σήμερα. Ο προγραμματιστής πρέπει να χρησιμοποιήσει δημιουργικά τα διαθέσιμα εργαλεία ώστε να φτιάξει ένα διασκεδαστικό game. Αυτά τα εργαλεία κρύβουν τα τρελά μαθηματικά που λέτε και που ευτυχώς σήμερα τα παίρνουμε έτοιμα. Somari αν κάποιος κάτσει και μάθει καλά μια μηχανή παιχνιδιού σου φτιάχνει 3D game με όλα τα comfort χωρίς να ξέρει ούτε ένα τύπο από το pdf που παρέθεσες. Όχι βέβαια ότι είναι εύκολο να τη μάθεις. Βέβαια για να μην τα ισοπεδώσω και όλα, αν θέλεις να φτιάξεις κάτι πρωτοποριακό πρέπει να εισχωρήσεις στα άδυτα των μαθηματικών και των συναρτήσεων ώστε να κάνεις τη διαφορά. Όπως πχ οι μάγκες που έφτιαξαν τη PhysiX, οι οποίοι φυσικά δεν ήταν 1 ή 2 άτομα, αλλά ολόκληρη εταιρία. Από κει και πέρα όμως, οι προγραμματιστές π.χ. του Batman Arkham Asylum πήραν αυτή τη μηχανή φυσικής, έμαθαν να τη χρησιμοποιούν και την εφάρμοσαν στο παιχνίδι. Σίγουρα ο προγραμματισμός είναι από τις πιο πολύπλοκες ασχολίες κατά τη γνώμη μου, όμως, ο προγραμματιστής του σήμερα, είναι στην προνομιακή θέση να χρησιμοποιεί όλη αυτή την ηλεκτρονική κληρονομιά που έχει αφήσει η εξέλιξη μέχρι σήμερα.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Ryu_gr View Post
                                Περι μαθηματικών, συναρτήσεων, γεωμετρίας κτλ να θυμίσω ότι ζούμε στο 2009. Τι σημαίνει αυτό; Ότι έχουμε γίνει όλοι χρήστες, ακόμα και οι προγραμματιστές. Υπάρχουν, έτοιμες βιβλιοθήκες, μηχανές γραφικών και γενικά ολόκληρα εργαλεία ανάπτυξης. Αυτοί που τα έφτιαξαν όντως ήταν ΠΟΛΥ μάγκες. Κάποιος προγραμματιστής του σήμερα μπορεί να χρησιμοποιήσει τις συναρτήσεις της OpenGL και να φτιάξει παπάδες. Χρειάζεται να ξέρει πώς φτιάχτηκαν; Όχι. Πρέπει όμως να ξέρει τι στο καλό κάνουν. O Somari και ο Scatman π.χ. φτιάχνουν πολύ ωραίες φωτογραφίες στο photoshop και μας διασκεδάζουν. Σκασίλα τους πώς φτιάχτηκε το Photoshop. Ξέρουν όμως να χρησιμοποιούν τα εργαλεία του. Κάτι ανάλογο ισχύει και με τα videogames σήμερα. Ο προγραμματιστής πρέπει να χρησιμοποιήσει δημιουργικά τα διαθέσιμα εργαλεία ώστε να φτιάξει ένα διασκεδαστικό game. Αυτά τα εργαλεία κρύβουν τα τρελά μαθηματικά που λέτε και που ευτυχώς σήμερα τα παίρνουμε έτοιμα. Somari αν κάποιος κάτσει και μάθει καλά μια μηχανή παιχνιδιού σου φτιάχνει 3D game με όλα τα comfort χωρίς να ξέρει ούτε ένα τύπο από το pdf που παρέθεσες. Όχι βέβαια ότι είναι εύκολο να τη μάθεις. Βέβαια για να μην τα ισοπεδώσω και όλα, αν θέλεις να φτιάξεις κάτι πρωτοποριακό πρέπει να εισχωρήσεις στα άδυτα των μαθηματικών και των συναρτήσεων ώστε να κάνεις τη διαφορά. Όπως πχ οι μάγκες που έφτιαξαν τη PhysiX, οι οποίοι φυσικά δεν ήταν 1 ή 2 άτομα, αλλά ολόκληρη εταιρία. Από κει και πέρα όμως, οι προγραμματιστές π.χ. του Batman Arkham Asylum πήραν αυτή τη μηχανή φυσικής, έμαθαν να τη χρησιμοποιούν και την εφάρμοσαν στο παιχνίδι. Σίγουρα ο προγραμματισμός είναι από τις πιο πολύπλοκες ασχολίες κατά τη γνώμη μου, όμως, ο προγραμματιστής του σήμερα, είναι στην προνομιακή θέση να χρησιμοποιεί όλη αυτή την ηλεκτρονική κληρονομιά που έχει αφήσει η εξέλιξη μέχρι σήμερα.


                                Αυτό ακριβώς! Δε θα μπορούσα να το πω καλύτερα.
                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X