Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέο τμήμα Reviews

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νέο τμήμα Reviews

    Όπως συζητήθηκε, άνοιξε νέο sub - forum στο General Discussion με τίτλο "Reviews & Articles", κάτω από το ρέτρο τμήμα. Οι όροι λειτουργίας αναφέρονται εκεί σε ειδικό sticky thread, ενώ δεν είναι απαραίτητο να πρόκειται για νέα δουλειά - για την ακρίβεια, αν βρείτε κείμενα που είχαν ανέβει στη σελίδα πριν πάθουμε τη ζημιά, θα χαρώ πολύ. Ανέβασα το κείμενό μου του Mass Effect τιμής ένεκεν, αλλά δυστυχώς το κείμενό μου του Okami έχει χαθεί προ πολλού...

    Στόχος είναι 1) να μαζευτεί υλικό 2) από αρκετά διαφορετικά άτομα. Αν σαν κοινότητα περάσουμε αυτό το τεστ, η σελίδα θα μπορεί να σηκωθεί σχεδόν αμέσως. Τεχνικά είμαστε έτοιμοι.



    EDIT

    Βρήκα ένα review του Order of Ecclesia που είχε ανέβει στη σελίδα, αλλά δε θυμάμαι ποιού ήταν. Όποιος το είχε γράψει ας ειδοποιήσει.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Μπορείτε να μετακινήσετε το thread που είχα δημιουργήσει για το Alundra. Πήγαινα για απλή παρουσίαση, όμως στη συνέχεια μου βγήκε κάτι σαν review. Αν τηρεί τις προϋποθέσεις, go for it.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #3
      Θα παρακαλούσα τους χρήστες που γράφουν reviews ή να συννενοηθούν με τον τρόπο βαθμολογίας ή να καταγράψουν κάπου πώς βαθμολογούν και γιατί.
      Αυτό το thread είναι μια καλή επιλογή. Ευχαριστώ.
      Insert Coin

      Comment


      • #4
        Εγώ πάντως διακριτές τιμές από 1 εως 10 βάζω.

        Comment


        • #5
          No offence, αλλά το δικό σου review ήταν κάπως απαράδεκτο ρε Evans... Ούτε εικόνες δεν έβαλες, ούτε και ποία εταιρεία το δημιούργησε και τα συναφή... Παρατήρησα ότι μιλούσες γενικά για το σενάριο του παχνιδιού και όχι πολύ για το gameplay του...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Κάνω edit και βάζω πληροφορίες και εικόνες. Επίσης γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος, αλλά σε παρακαλώ ό,τι είναι να πεις, πες το στο topic του review μου και όχι εδώ.

            Comment


            • #7
              Εγώ δε βαθμολογώ, μόνο στο τελευταίο μου review έβαλα μία βαθμολογία, κατα τα άλλα διαφωνώ με την αριθμητική ένδειξη της ποιότητας ενός τίτλου.

              Comment


              • #8
                Θα μπορούσες να έχεις το εξής απλό: Αποφύγετε / Δοκιμάστε / Αγοράστε. Είναι απλό και τίμιο, αν και από κάθε review θα έπρεπε ο αναγνώστης να μπορεί να το καταλάβει μόνος του.
                Insert Coin

                Comment


                • #9
                  Εντάξει, αυτό αφήνεται να εννοηθεί απο το όλο κείμενο και κυρίως απο την τελική παράγραφο. Αν και γράφω reviews για να "σπάσω" έναν τίτλο σε επιμέρους σημεία και να τα αναλύω, να προσδίδω το ξεχωριστό χρώμα του παιχνιδιού πάνω στο κείμενο, αυτό απέχει πολύ απο το δημοσιογραφικό reviewing, γι'αυτό και μου είναι πολύ δύσκολο να γράψω για ένα τίτλο που δεν μου άρεσε.

                  Comment


                  • #10
                    Πολυ ενδιαφερον, θα ηθελα να αναπτυξω ενα θεμα για τα δυο gears, χωρις να ακυρωνω τα υπολοιπα μελη νομιζω ειμαι ο πιο ειδικος στο gears, αν σας ενδιαφερει δωστε μου το Οκ.

                    Επισης θα ηθελα πολυ να βαθμολογουσαμε με αριστα το 5 οπως στα παλια gamepro και να αναλυουμε συνοπτικα καθε τομεα, δε θα ελεγα πως ειναι ο καλυτερος τροπος βαθμολογησης αλλα σιγουρα ο πιο νοσταλγικος.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Strawhat Nikos View Post
                      Πολυ ενδιαφερον, θα ηθελα να αναπτυξω ενα θεμα για τα δυο gears, χωρις να ακυρωνω τα υπολοιπα μελη νομιζω ειμαι ο πιο ειδικος στο gears, αν σας ενδιαφερει δωστε μου το Οκ.
                      Αν δεν εχεις ολα τα achievements και δεν εισαι αποδεδειγμενα καλυτερος απο τους αλλους στο forum δεν εχεις το οκ απο μενα.

                      Αν παλι διαβαζες καλυτερα το θεμα θα γνωριζες οτι δε χρειαζεται να σου δωσει κανεις εγκριση. Διαλεγεις, γραφεις, ποσταρεις.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        ναι το ειδα αλλα μπορει να μη σας αρεσε ι ιδεα και να το φτιαχνα τσαμπα.

                        Comment


                        • #13
                          Ο καθένας μπορεί να ακολουθεί τη δικιά του πολιτική. Επίσης φυσικά και μπορείς να κάνεις ό,τι review/αφιέρωμα θέλεις, ανεξάρτητα από το εαν το έκανε κάποιος άλλος.

                          Comment


                          • #14
                            Να προσθέσω ότι θα είχε και τρομερό ενδιαφέρον να γίνονται και υπερκαλύψεις στα παιχνίδια που παρουσιάζονται. Έτσι θα μπορούμε να κρίνουμε πιο σφαιρικά, διαβάζοντας πολλές γνώμες. Ελευθερία!
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #15
                              Να προσθέσω ότι θα είχε και τρομερό ενδιαφέρον να γίνονται και υπερκαλύψεις στα παιχνίδια που παρουσιάζονται. Έτσι θα μπορούμε να κρίνουμε πιο σφαιρικά, διαβάζοντας πολλές γνώμες. Ελευθερία!
                              Nομίζω πως αυτό πρέπει να αποτελεί και στόχο ως ένα βαθμό. Άλλωστε σε έναν τίτλο όπως πχ το Uncharted 2, Halo:ODST etc etc χωράνε περισσότερες της μιας απόψεις. Φυσικά, αν και θα υπάρξουν διαφωνίες πάνω σε αυτό, θα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψην και τον παράγοντα value for money.

                              Θα ήθελα πολύ να συνεισφέρω αλλά σε 1 μηνα παρουσιάζομαι και ο χρόνος είναι περιορισμένος. Μετά την απόλυσή μου, εφόσον υπάρχει χρόνος μιας και θα ψάχνω για απασχόληση( κοινώς δουλειά ), θα προσπαθήσω να κάνω κάποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου.

                              Νομίζω πως με το νέο forum πάμε βήμα βημα. Αυτό το review section για αρχή μου εμπνέει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη από την τότε απότομη και ζόρικη ειναι η αλήθεια μετάβαση στην κεντρική σελίδα. Λίγα και σίγουρα βήματα.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment

                              Working...
                              X