Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Big Bang Theory

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Big Bang Theory

    Πολλοι ισως το ξερετε αλλοι ισως οχι, ευκαιρεια για οσους δε γνωριζουν τη σειρα να τη μαθουν και για εμας που τη ξερουμε να τη συζηταμε...

    here we go...

    Season 2, episode 13Sheldon displays his friendship algorithm as a flow chart, and tests it.(this belongs to CBS, not me, I'm just enlightening you with Shel...

  • #2
    Αν και είμαι και εγώ φυσικός με αρκετές γνώσεις πάνω στη μοντέρνα φυσική αυτή η σειρά μου φαίνεται μία βλακεία και μισή. Έχω δει δύο επισόδεια και δεν μου άρεσε καθόλου. Το χιούμορ ήταν αρκετά σαχλό.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • #3
      Δε νομιζω να ειναι σειρα που απευθυνεται σε φυσικους, τοτε δε θα το βλεπε κανεις.
      Παντως οταν ειδα απαντηση Belmont ημουν σιγουρος πως θα πεφτει θαψιμο στη σειρα.

      Το χιουμορ ειναι αρκετα εξυπνο οπως και να χει και μπορει το ξεκινημα να ναι "σαχλο", αλλα στην πορεια και η σειρα βελτιωνεται, αλλα και γνωριζεις χαρακτηρες, αρα και κρινεις τα πραγματα διαφορετικα.

      Αρχικα κι εγω το αντιπαθησα, αλλα τωρα πια το θεωρω top-notch.. Ισως οι κοινοι θνητοι να χουν αλλη αντιληψη του χιουμορ .

      Comment


      • #4
        Μ' αρεσει παρα πολυ η σειρα. Δινει πολυ περισσοτερη εμφαση στις ατακες και στους διαλογους παρα στην υποθεση/σεναριο που πραγματευεται.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Έχω δεί μόλις 2 επισόδεια τις σειράς (Past SK) και η σειρά έχει υπερβολικά geeky humour για τα γούστα μου (και είμαι και gamer ). Σε κάποιες περιπτώσεις βγάζει γέλιο, αλλά όταν, π.χ. ντύθηκε εκείνος ο τύπος το "Φαινόμενο του Doppler", μούτζωσα ασυναίσθητα την τηλεόραση.

          Comment


          • #6
            Δες κι αλλα. Btw το σχολιο απο πανω ηταν και λιγο μπηχτη προς το How I met your mother.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Τι εννοεις, αυτο ειναι το καλυτερο επεισοδιο της Season 1 .
              Στην αρχη σιχαθηκα κι εγω λογω geekness, αλλα μετα απο καποια eps (και συγκεκριμενα αυτο που αναφερεις) αλλαξα γνωμη.
              Αν λες πως ειναι geeky χανεις το τρενο.
              Αν αποδεχτεις πως ειναι geeky και διακωμωδησεις προσωπα και καταστασεις με γνωμονα το geekness/nerdness factor τοτε ισως αλλαξει κατι.

              Αν οχι δοκιμασε κατι πιο συνηθισμενο - τελευταια διασκεδαζω πολυ με το 2 and a half men.

              Comment


              • #8
                Βλέπω και το Mad Men τώρα και Mad Men με Big Bang Theory απλά δεν κολλάει!
                Όταν με το καλό τελιώσω το Mad Men θα αρχίσω το Big Bang μιας και θα χρειάζομαι κάτι πιο light!

                Comment


                • #9
                  Πολυ καλο και το Mad Men παντως για κατι πιο σοβαρο.
                  Το HIMYM δεν ξεκινησε καλα season 5, οποτε συνεχιζω season 1 του 2 and a half men.
                  Θα ποσταρω κανα κλιπακι σε καποια φαση, εχει χιουμορ που πιστευω θα αρεσει στους περισσοτερους.

                  Comment


                  • #10
                    Εγω ειμαι τριτη σεζον στο μπιγκ μπανγκ και νταξει ο Σελντον ειναι πορωση απλα, μονο ο πακιστανος μου τη σπαει.

                    Comment


                    • #11
                      O Rajesh τα σπαει (και ειναι Ινδος).

                      Comment


                      • #12
                        Οντως ο Rajesh με την Penny και τον Sheldon ειναι οι καλυτεροι.

                        Penny/Sheldon ειναι φοβερος συνδιασμος.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Xeno View Post
                          O Rajesh τα σπαει (και ειναι Ινδος).

                          ιδια ρατσα ειναι.

                          Ο τριτος κυκλος ειναι παντως τρομερος!!!

                          Comment


                          • #14
                            Οχι που δε θα το λεγες.
                            Τεσπα, οντως τα σπαει η σειρα, εριξα τρελο γελιο προχθες με τον gothic Howard.

                            Comment


                            • #15
                              Εμένα μου άρεσε η σειρά από την πρώτη στιγμή (ίσως επειδή είδα και πολλά επεισόδια μαζεμένα). Συνδυάζει διάφορες μορφές geekiness που με αντιπροσωπεύουν ως κάποιο βαθμό και αν και φυσικά είναι τραβηγμένο είναι αρκετά ρεαλιστικό σε αντίθεση με μια άλλη σειρά της οποίας το όνομα δε θυμάμαι (και διαπραγματεύεται παρόμοιο θέμα). Φυσικά το μεγαλύτερο γέλιο το βγάζει η σύγκρουση των hypergeeks με κανονικούς ανθρώπους (βλ. Πέννυ).
                              Ακόμα δεν έχω δει την 3η σεζόν αλλά το ΣΚ θα επανορθώσω.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X