Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom hearts: Birth by Sleep

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τερμάτισα και με τους 3 χαρακτήρες (το είχα αφήσει στην Aqua εδώ και κάνα χρόνο) το Final Mix κάνοντας σχεδόν τα πάντα (κυρίως στην Aqua). Με No Heart και Mysterious Figure δε νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ περαιτέρω μια που οι μάχες είναι επιεικώς ηλίθιες...
    Το σύστημα με τα commands και το melding ίσως είναι το αγαπημένο μου από όλα τα ΚΗ, κρίμα που δε μπορεί να αξιοποιηθεί στα optional bosses...
    Η ιστορία των ΚΗ δε μπορώ να πω πως με ενδιαφέρει ιδιαίτερα τέτοιος αχταρμάς που έχει γίνει αλλά η Aqua είναι ο καλύτερος θηλυκός χαρακτήρας που έχει εμφανιστεί στη σειρά ως τώρα παρόλο που δε μου άρεσε η voice actor της.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Straier το έπαιξες στο play3 ή στο psp; Σου άρεσε το παιχνίδι γενικά; Πολλοί το θεωρούν το καλύτερο της σειράς.

      Για mysterious figure αν τελικά τον παλέψεις βοηθάνε πάρα πολύ τα thunder surges.Για no heart δεν μπορώ να βοηθήσω, είναι τόσο σπαστική μάχη; Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει, μόλις το παίξω στο play3 θα σχηματίσω γνώμη.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Σε PSP. Έχω ακούσει πως στο PS3 είναι κάπως νερφαρισμένες οι μάχες αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.
        Οι μάχες είναι χαζές γιατί είσαι ΟΗΚΟ και πρέπει να κάνεις συνεχώς dodge και να ελπίζεις να μη σε πετύχει από τύχη κάποια επίθεση (με Terra ούτε να φανταστώ δε θέλω πόσο εφιαλτικό είναι, τα συλλυπητήριά μου σε όποιον το κατάφερε). Το Thunder Surge δε λέει κάτι αν μετά βίας μένεις ζωντανός (Ακόμα και το Armor of the Master έχει κίνηση που αν είσαι γκαντέμης και σου τύχει όταν δεν έχεις αρκετά HP απλά πεθαίνεις). Είδα και βίντεο μήπως και δεν είχα προσέξει κάτι αλλά όχι, dodge μέχρι αηδίας και προσευχή...
        Ο No Heart έχει την πανέξυπνη προσθήκη να πρέπει να ξοδέψεις 5 λεπτά (τουλάχιστον στο level 50-55 που είμαι) για μια εντελώς ανούσια μάχη πριν ξεκινήσει η κανονική με ένα boss με υπερβολικά πολλά ΗΡ.
        Γενικά το διασκέδασα, μου άρεσε πως με το melding μπορούσες πρακτικά να πάρεις όλα τα Triangle Commands (εκτός του Stop και Esuna) πριν πατήσεις στον πρώτο κόσμο αν και αυτό μπορεί να σε κάνει αρκετά overpowered. Δε μου άρεσε πως έπρεπε να ξεκινήσεις το παιχνίδι από την αρχή για κάθε χαρακτήρα για ουσιαστικά την ίδια ιστορία με μικρές διαφορές στην οπτική γωνία όπως και το ότι ο Ventus είναι κλώνος του Σόρα χωρίς κάποιον σοβαρό λόγο (και η ιστορία γενικότερα όπως προείπα).
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment

        Working...
        X