Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eμ, μηπως το url ειναι λιγο ακυρο;
    Οπως ειπα παντως κατα 99% μπορει να γινει η δουλεια με την pandora και το ms duo μου.

    Comment


    • #32
      Πρόβλημα πρόβλημα... πρόβλημα πρόβλημα... πες μου πως το λύνεις. Αστυνόμος Xenov.. Σαΐνηςςςςςς!


      Comment


      • #33
        οχι λιγο ακυρο αλλα απειρα ακυρο ηταν.
        Bασικα XenoV Κοιταξα και στο Pspgr.uni.cc και ειναι fact...χρειαζεται απαραιτητα το Vice City το οποιο δε θα εχει πατσαριστει πανω απτην version 2.00... αλλιως δε γινεται με τπτ

        το link για τους εγεγραμενους :
        http://www.octapus.net/phpnuke/modules.php...eb17ac0e65ae9c2

        Φχαριστω παντως για την προθυμια...
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #34
          Scatman το firmware του psp σου είναι το 3.03 σωστά;
          Χρειάζεται το Liberty city stories και όχι το Vice city stories.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #35
            Παιδιά είμαι και εγώ 99% σίγουρος πως με πανδώρα γίνεται. Βασικά με πανδώρα λογικά μπορείς να βάλεις ότι firmware θέλεις, έτσι τα ξεμπρικάρει και η sony. Πάντως στην έκδοσή σου γίνεται σίγουρα και με το Lumines (το 1) όπως το έκανα εγώ. Έχω την εντύπωση πάντως πως με 2.81 μπορείς να κάνεις downgrade χωρίς πανδώρα και χωρίς κάποιο παιχνίδι (αν και δε βρίσκω το λόγο να το κάνεις αφού Ζηνο προσφέρθηκε να στο κάνει με πανδώρα που μάλλον είναι ευκολότερο).
            Τσέκαρε εδώ ένα πολύ καλό forum:
            http://calo-hacks.com/forums/index.php
            Είχε βήμα προς βήμα οδηγίες foolproof.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #36
              Scat αυτο δε θα πρεπε να δεις εσυ;
              http://www.octapus.net/phpnuke/modules.php...be61f26e4605d06

              Comment


              • #37
                Ryu οχι, 2.81 ειναι. Ετσι λεει δλδ το SYstem Properties.

                Ποσταρω αυτα που ακριβως λεει το pspgr.uni.cc :

                Αν εχετε το fat psp και fw απο 2.81 μεχρι και 3.03 και παραλληλα μπορειτε να βρειτε το παιχνιδι G.T.A. Liberty city stories [Unpatched] τοτε μπορειτε να πατε σε 3.03 official και μετα να κατεβειτε στο fw 1.50 ακολουθωντας τον 3.03 Downgrader


                Τι χρειάζεστε:

                1.Το γνήσιο Gran Theft Auto Liberty City Stories το οποίο πρέπει να έχει το update 2.00 στο umd δισκάκι!(Αν δεν έχετε το παιχνίδι νοικιάστε το απο κάποιο βίντεο κλάμπ)-Αν το δισκάκι εχει μεγαλύτερο firmware δε θα μπορείτε να κάνετε το downgrade.


                2.To 3.03 Downgrader

                3.To Official Firmware 1.50

                4.To Official Firmware 3.03 αν ήσαστε σε έκδοση 2.81-3.02

                5.Ενα 100% φορτισμένο psp

                6.To psp στο ρεύμα σε όλη τη διάρκεια της διαδικασίας
                [/b]
                Και περιγραφει την διαδικασια....

                Επειτα λεει κι αυτο :

                Αν εχετε το fat psp και fw απο 2.81 μεχρι και 3.50 και παραλληλα μπορειτε να βρειτε το παιχνιδι Lumines τοτε μπορειτε να πατε σε 3.50 official να κατεβειτε στο fw 1.50 ακολουθωντας τον 3.50 Downgrader

                ΟΔΗΓΙΕΣ
                Πριν ξεκινήσετε σιγουρευτείτε ότι το PSP είναι φορτισμένο καλά δηλαδή πάνω από 75%
                Αν κάνετε το PSP σας 1.50 δεν θα μπορείτε να βάλετε νεότερο Official Firmware
                αλλά αυτό να μην σας απασχολεί καθώς μπορείτε να βάλετε ένα custom firmware
                όπως το 3.40 ΟΕΑ'

                1)Αντιγράψτε τα περιεχόμενα του downgrader χύμα στο memory stick σας.
                πιο αναλυτικά τους 2 φάκελους PSP και UPDATE
                μαζί με το αρχείο Run.bat
                2)Ανοίξτε το PSP και τρέξτε το 3.50 firmware Update(Αν είστε ήδη με 3.50 προχωρήστε στο επόμενο βήμα)
                3)Πηγαίνετε στο memory stick σας και κάντε διπλό κλίκ στο αρχείο Run.bat
                4)Τοποθετήστε το UMD game Lumines και ξεκινήστε νέο παιχνίδι.
                5)Το PSP θα κάνει restart αυτόματα.
                6)Ελέγξτε αν το PSP σας στο system settings αντί για 3.50 αναγράφει την έκδοση ΗΕΝ.
                7)Τώρα τρέξτε από το PSP το πρόγραμμα που λέει x.yz update
                8)Πριν ξεκινήσει η διαδικασία θα σας ρωτήσει αν θέλετε να ξεκινήσετε το downgrade [/b]
                Mακαρι να υπαρχει αλλη μεθοδος αλλα αποτι διαβασα για το συγκεκριμενο firmware..δεν


                ΕΝΤΙΤ :

                Εχω χασει τον μπουσουλα με τσες πληροφοριες μαζεμενες....
                XenoVagrant δε ξερω τι να απαντησω. Σε Guides αυτοι παραπεμπουν εδω :
                http://www.octapus.net/phpnuke/modules.php...ecf3592387af908
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • #38
                  Ναι όντως θέλει και αυτη το unpatched liberty city
                  Αν ο Xeno ειναι σίγουρος ότι γίνεται με pandora καλώς. Αλλιώς θα σου φέρω εγώ το unpatched LCS και θα το φτιάξουμε.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #39
                    BTW εγώ έχω unpatched τo Liberty City Stories. Το είχα αγοράσει αποκλειστικά και μόνο για να hack-άρω το 2.01 (most useless fw ever). Τώρα το πώς θα μπορέσω να σε βοηθήσω δεν το γνωρίζω .

                    Comment


                    • #40
                      Mπραβο ρε παλικαρια! Thankz oλους για τη διαθεση να βοηθησετε.

                      Μενω Κρητη δυστυχως οποτε η μονη λυση ειναι να στειλω το PSP σε καποιον που θα γνωριζει τη διαδικασια να το downgrad-αρει.

                      Απτην αχρηστια τοσο καιρο η μπαταρια τα εxει παιξει μαλλον και για να αποδωσει πρεπει να ειναι συνεχεια στην Μπριζα

                      ( Γενικα, το καλυτερο PSP ειναι το δανεικο που εχει γινει downgrade )

                      Aφου λοιπον εντωπιστηκε το Prob... Ryu ή Evans ή XenoVagrant (εφοσον ειναι σιγουρος για τη διαδικασια Με το Pandora). Πωω! Multiple choice!

                      Sorry, total noob. Το μονο που ξερω να κανω στο PSP ειναι να παιζω games...
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #41
                        Μη σε παρω και στο λαιμο μου, αλλα οταν το διασταυρωσεις πες μου και σου στελνω την pandora με ελτα ή με κανεναν αλλον που πηγαινοερχεται κρητη - βλεπε Αλταιρ.
                        Εναλλακτικα αν θες να την εχεις μονιμα για να ξανακανεις downgrade/unbrick κτλ για οτιδηποτε προκυψει, μπορεις να παρεις κι εσυ μια pandora. 25e την πηρα εγω και μαζι με ενα ms duo εχεις ολα τα απαραιτητα εργαλεια για να γινει η δουλεια.

                        Comment


                        • #42
                          Μπορώ να σου στείλω κι εγώ το Liberty City Stories για να κάνεις τη δουλειά σου. Για τους φίλους JRPGamerz κομμάτια να γίνει xD .

                          ΥΓ: Συγκινητικές στιγμές στο Gamers-Odyssey. Η απόλυτη αλληλεγγύη μεταξύ των gamers κι έτσι xD .

                          Comment


                          • #43
                            Πωω-πωωωω! Με εχουν πιασει τα ζουμια! LoL
                            Ενταξει αφου σας βρηκα, δε βιαζομαι (κλασσικος Ελληνας) . Πρεπει να αγορασω πρωτα ομως την Pandora & ms duo π με συμβουλεψε ο Xeno.
                            ευχαριστω και παλι!
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #44
                              Τίποτα τίποτα, περμένω δωράκι ταχυδρομικώς για την πρόθεση μου. Τόσες 100αδες JRPGs έχεις, πέτα καμία προς τα εδώ xD .

                              Comment


                              • #45
                                Εννοειται ρε, ετσι θα σε αφησω εγω? με αδεια χερια ?

                                οταν με το καλο eρθει η στιγμη να γινει η δουλεια , θα σου στειλω Pm με λεπτομερειες
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X