Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Δεν wiiμιομαστε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Τουλαχιστον τις κονσολες μετα απο χρονια τις θυμομαστε για τα καλα games. Οπως στο Ν64 θυμομαστε τα Ocarina of Time, Banjo Kazooie κ.α... ετσι και στο Wii εχουμε Mario Galaxy, New Mario Bros και συντομα Mario Galaxy 2, Zelda...

    Τα psone, ps2, ps3, 360 δεν εχουν ΟΥΤΕ ενα game που θα μεινει στην ιστορια.

    ΤΣΟ & ΛΟ ΞΑΝΑ.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #92
      Eπειδη βλακας δεν ειναι κανεις

      για το μηνα Δεκεμβριο
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • #93
        Τα psone, ps2, ps3, 360 δεν εχουν ΟΥΤΕ ενα game που θα μεινει στην ιστορια.
        WTH?
        Den kserw an kaneis plaka, alla ta Metal Gear, Final fantasy, Castlevania SOTN, HALO, Tekken ktl ktl exoun meinei sthn istoria hdh...
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #94
          ramparter βαζε και κανα smilie

          Για τα όσα είπα, νομίζω μια χαρά κατανοητός έγινα από όλους τους υπολοίπους όπως φαίνεται. Τώρα στο line up υπαρχουν τουλάχιστον τρεις-τεσσερεις δεκάδες πολύ καλού software (λιγοτερα μεν απο τα αλλα 2 μηχανήματα, αλλα σε καμια περιπτωση να δικαιολογει τετοιο απολυτο μηδενισμο), πρεπει καθε φορά να καταλήγουμε σε list wars δηλαδη για να αποδειχθεί οτι δεν υπαρχει ελεφαντας στο δωματιο, επειδη δεν μπορουμε να διαχωρισμουμε τη γνωμη απο την πραγματικοτητα.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Tim View Post
            Βρε παιδιά για ποια οικονομική πολιτική μιλάμε;Εν πάσει περιπτώση είναι προφανές ότι η Nintendo φλερτάρει με την επιτυχία.Ο λόγος που έγραψα τα παραπάνω δεν είναι για να εστιάσω στις πωλήσεις αλλά για να υπερασπιστώ μία κονσόλα που την έχετε αδικήσει όσον αφορά το Line up της.Αν καθήσει κάποιος και ψάξει την βιβλιοθήκη του Wii όπως και σε κάθε άλλη κονσόλα θα βρεις πολλούς τίτλους που αξίζουν την προσοχή του καταναλωτή.Δεν περιορίζεται σε αυτό το άκρο που ισχυρίζεται ο Scatman περί Barbie,Cindy,Baby Bo και δεν ξέρω τι άλλο.Γιατί δεν μπορείτε απλά να παραδεχθείτε ότι δεν έχετε ασχοληθεί παρά επιδερμικά ή και καθόλου με το μηχάνημα της Nintendo και πρέπει οπωσδήποτε να πείτε την άποψη σας μόνο και μόνο για να δείξετε ότι ξέρετε πράγματα;

            Όσον αφορά την Sega, είμαι κι εγώ κάτοχος των κονσόλων της,μου αρέσουν τα παιχνίδια της και φυσικά στεναχωρήθηκα που κράτησαν λίγα χρόνια ζωής αλλά αν το δείτε λογικά δεν θα έπρεπε να αισθανόμαστε απογοητευμένοι ή θύματα όταν δίνουμε τόσα λεφτά να πάρουμε μία κονσόλα,αγοράζουμε παιχνίδια και ένα ωραίο πρωινό μας λέει η Sega - σταματάω την παραγωγή.Πόσες φορές το έχει κάνει αυτό η εταιρεία;Δεν το έκανε με το 32 Χ, με το Nomad, με το Mega CD, Saturn, Dreamcast;Ο κόσμος που αγόρασε αυτά τα συστήματα και περιφερειακά δεν θα έπρεπε να πάρει ανάποδες όπως και έκανε στην τελική;

            Για την fanbase που λέει ο Scatman που είναι το τόσο αξιοσημείωτο;Fanbase έχει και η Nintendo,fanbase έχει και η Sony,Microsoft και μάλιστα σε ποσοστό είναι πολύ μεγαλύτερο όπως φαίνεται και από το κοινό που τις υποστηρίζει.

            Για άλλη μία φορά διαπιστώνω ότι πολλά μέλη του φόρουμ (όχι μόνο στην περίπτωση του Wii) κρίνουν και μιλάνε για κονσόλες και παιχνίδια που δεν γνωρίζουν.Δεν μπορεί να υπερισχύουν τόσες πολλές φορές ακραίες απόψεις,τέτοια μαυρίλα και παραπληροφόρηση.Αν είναι δυνατόν πια;Θα είναι κάτι ή τέλειο ή κάκιστο.Δεν γίνεται να υπάρξει κάτι ανάμεσα;Δεν γίνεται το Xbox 360 να είναι μόνο Halo, Gears of War και Braid,το DS μόνο Castlevania,Kingdom Hearts,Phoenix Wright και Professor Layton,το Wii μόνο Super Mario Galaxy και World of Goo,το PS 3 μόνο Uncharted και MGS 4 (τλχ. για αρκετό καιρό) και γενικά δεν μπορεί μία κονσόλα όπως το Saturn να το θεοποιούμε και άλλες κονσόλες λέγε με Wii κτλ. να πετάμε μπήχτες 3 φορές την εβδομάδα.

            Δεν σας κάνει δηλαδή καμιά εντύπωση που η πλειοψηφία των απόψεών σας είναι εντελώς αντίθετες με το τι ισχύει εκεί έξω στην ρημάδα την βιομηχανία;

            Τι να πω; Προσθέτω επίσης το γεγονός ότι αξίζουν μεγαλύτερης προσοχής γνώμες παικτών που έχουν ασχοληθεί σοβαρά με ένα σημαντικό αριθμό τίτλων από την βιβλιοθήκη μίας ή και περισσοτέρων κονσόλων παρά εκείνων που περιορίζονται σε ένα μικρό σύνολο.Αν μην τι άλλο το παίζετε και έμπειροι που με τόση χάρη ασκείτε κριτική σε ευρύτερο πλαίσιο που περιμένετε με τόση ευλάβεια να λάβετε Kudos τύπου είσαι Θεός,είσαι μορφή,+ 1, Συμφωνώ κι εγώ,κι εγώ μαζί σου,post of the year και άλλα υφάκια μπας και ανεβεί λιγάκι η αυτοπεποίθηση σας.

            Ευτυχώς,δεν ακολουθούν όλοι τέτοιες μεθόδους από αυτό το forum αλλά αυτοί που συνηθίζουν να πράττουν έτσι ξέρουν οι ίδιοι ποιοι είναι.Δεν χρειάζεται να κάνω τον Phoenix Wright και να γεμίσω posts με quotes για να αποδείξω τα όσα γράφω σε αυτό το post.

            Και μετά μας φταίει ο Akira, η Shakira, ο Samus, οι Rasmus και οι υπόλοιποι που για κάποιον άγνωστο λόγο (ποιος στο καλό να είναι αυτός;) απoχώρησαν.Πάντα φταίνε οι άλλοι και όχι εμείς οι παπαγάλοι.

            Δεν χρειάζεται να απαντήσει κάνεις.Ξέρω ότι για χιλιοστή φορά είμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ...Typical.
            Ειλικρινά, είχα χάσει κάθε ελπίδα...τελικά υπάρχει και έχει super power..

            Ναι διάολε...


            Comment


            • #96
              Όντως ωραία τα γράφει ο Tim!!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Ramparter View Post
                Τουλαχιστον τις κονσολες μετα απο χρονια τις θυμομαστε για τα καλα games. Οπως στο Ν64 θυμομαστε τα Ocarina of Time, Banjo Kazooie κ.α... ετσι και στο Wii εχουμε Mario Galaxy, New Mario Bros και συντομα Mario Galaxy 2, Zelda...

                Τα psone, ps2, ps3, 360 δεν εχουν ΟΥΤΕ ενα game που θα μεινει στην ιστορια.

                ΤΣΟ & ΛΟ ΞΑΝΑ.
                ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ...

                Αρχικα το τοπικ εχει μετουσιωθει σε Wii Vs the World!

                Οσον αφορα αυτο τωρα ειναι το κερασακι στη τουρτα μαζι με πολλες αλλες ατακες, ολοι εσεις που κραζετε τη βιβλιοθηκη του wii ειμαι σιγουρος πως τη κρινεται με βαση τις βολτες σας στα μαγαζια και μονο.

                Μεσα σε λιγες μερες που το χω εχω πλακωθει σε απιστευτα παιχνιδια, οπως Resident evil Chronicles, Sonic, mario bross, One piece (γαματο για μενα λογο του οτι ειμαι φαν) και επιπλεον Metroid, House of the dead,κλπ κλπ. Πως διαολο ξαφνικα η barbie αποτελει το τιτλο σφραγιδα του wii μονο εσεις το ξερετε.

                Απο και και περα εχουμε το αλλο ακρο το οποιο και κουοταρα, τι να πω τωρα εδω... να πω ενα παιχνιδι? Metal Gear! αρα και μονο απο αυτο ακυρωνετε ολο το ποστ, αλλα το θεμα ειναι οτι ολο το ποστ ειναι fanboιστικο επειδη υπαρχουν θρυλικα παιχνιδια που μας προσφεραν οι δυο κονσολες, Halo, Gears, Splinter cell,Forza Motorsport, Tekken, KotoR και δε συμαζευομαστε...

                αυτα συνεχιστε να σφαζεστε.

                Comment


                • #98
                  Ρε πλακα εκανε ο Ramp.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #99
                    εχω την αισθηση οτι ο καθενας διαβαζει οτι νομιζει. Αλλα λες αλλα καταλαβαινει ο αλλος. Τεσπα, η υπεραναλυση αρχιζει να με κουραζει κι εμενα
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Ypothetw pws o Ramparter ekane plaka, alla epeidh den exei katholou humor ws gnwston, kaneis den mporei na katalavei ean asteievetai.
                      Kalytera na mhn pernoume ta post tou sta sovara.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • O ramp μια χαρα humor εχει και αν εισαι χρονια στα forum το καταλαβαινεις.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • whatever... an einai etsi ta asteia tote pws ta ksexwrizoume apo ta sovara posts, giati egw proswpika pantws den gelasa...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • ουτε εγω γελασα, αλλα σε προσβαλε τοσο;;;Ηταν ενα καυστικο ποστ που εδενε ειρωνικα με το θεμα.ελα ρε ground ποτε δε σε ειχα για τοσο κολλημενο γενικοτερα.που πηγε το cool factor που παντα ειχες.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Ενταξει αν εκανε πλακα δε το καταλαβα, αλλα σε περιπτωση που δεν ηταν πλακα εδωσα αυτη την απαντηση .

                              Comment


                              • Originally posted by Strawhat Nikos View Post
                                ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ...

                                Αρχικα το τοπικ εχει μετουσιωθει σε Wii Vs the World!

                                Οσον αφορα αυτο τωρα ειναι το κερασακι στη τουρτα μαζι με πολλες αλλες ατακες, ολοι εσεις που κραζετε τη βιβλιοθηκη του wii ειμαι σιγουρος πως τη κρινεται με βαση τις βολτες σας στα μαγαζια και μονο.

                                Μεσα σε λιγες μερες που το χω εχω πλακωθει σε απιστευτα παιχνιδια, οπως Resident evil Chronicles, Sonic, mario bross, One piece (γαματο για μενα λογο του οτι ειμαι φαν) και επιπλεον Metroid, House of the dead,κλπ κλπ. Πως διαολο ξαφνικα η barbie αποτελει το τιτλο σφραγιδα του wii μονο εσεις το ξερετε.
                                κι αυτό είναι και όλη η ουσία Νικολάκη, μαμώ την Aeromala μου, τέλος

                                Comment

                                Working...
                                X