Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ζητήματα συμπεριφοράς και εμφάνισης.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Εγώ τον Titus έχω να τον δω από τότε που έγινε το φιάσκο με τα χρήματα σχετικά του forum
    Poio fiasko?
    Mallon mperdevesai.

    ο Jedah μάλλον λόγω εξεταστικής. Έχουμε εξετάσεις και είναι πολύ κοντά η μία την άλλη οι εξεταστικές περίοδοι...
    O Jedah kseroume giati efyge, oxi logw eksetastikhs pantws
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #92
      Δεν πιστεύω πως ο Τίτος ή οι υπόλοιποι αποχώρησαν. Κάποιοι είμαστε στρατό και στις εξόδους το τελευταίο πράγμα πουθέλουμε είναι να είμαστε μπροστά στο pc. Προσωπικά όποτεέχωέξοδο θα μπω να κοιτάξω νέα ποστς αλλά δεν έχω πάντα τη διάθεση να σχολιάζω. ειδικά από τη στιγμή που δεν ασκώ το gaming άθλημα από όταν μπήκα στρατό και χάνω τις εξελίξεις. Να είναι καλά ο Εβανς που τα λέμε πού και πού και με ενημερώνει- αν και περισσότερο για άσχετα μιλάμε

      Υπομονή πάντα υπάρχουν,υπήρχαν θα υπά;ρχουν περίοδοι που θα πέφτει η κίνηση η διάθεση για κουβέντα etc. Μεγαλωνουμε σιγά σιγά θα πιάσουμε και δουλειά( καλόοοοο) και μετά άντε βρες free time.

      C ya around and take care!!!
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #93
        Eσύ πάρε το τραίνο και έλα Θεσσαλονίκη να τα πούμε, άντε μην έρθω εγώ εκεί που είσαι!!!

        Comment


        • #94
          Originally posted by Ground_zero View Post
          Poio fiasko?
          Mallon mperdevesai.


          O Jedah kseroume giati efyge, oxi logw eksetastikhs pantws
          Δεν ξέρω για το φιάσκο που λες "Ποίο φιάσκο?" εγώ από τότε έχω να τον δω...

          Για τον Jedah, χτες το κατάλαβα που μιλήσαμε με τον crpl. Αυτός ο crpl είναι υπεύθυνος της αποχώρησης του Jedah...
          sigpic

          Comment


          • #95
            Bαρατε βιολιτζιδες.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • #96
              Originally posted by Tannosuke View Post
              Αυτός ο crpl είναι υπεύθυνος της αποχώρησης του Jedah...
              LOOOOOOLLLLL
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #97
                Ποιο φιάσκο με χρήματα; Καλό θα είναι πριν γράψει ο καθέναςότι παπαριά του κατέβει να σκέφτεται λίγο, ειδικά για τέτοια θέματα που δεν είναι για να παίζουμε. Μην δημιουργούνται εντυπώσεις από το πουθενά...

                Comment


                • #98
                  Originally posted by sub_zero View Post
                  Ποιο φιάσκο με χρήματα; Καλό θα είναι πριν γράψει ο καθέναςότι παπαριά του κατέβει να σκέφτεται λίγο, ειδικά για τέτοια θέματα που δεν είναι για να παίζουμε. Μην δημιουργούνται εντυπώσεις από το πουθενά...


                  Eλα ρε ξερουμε τι παιζει μη μασας.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #99
                    Ban στον crpl
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Ela entaksei kseroume oti den egine tipote me ton CRPL, oute paixtike pote kanena fiasko me xrhmata sxetika me to site.

                      Wre Tanno entaksei, ama den exeis katalavei kala, kalytera na mhn sxoliazeis kapoia pragmata
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Τώρα είδα τι ειπώθηκε. Παιδιά υπερβάλλετε σε πολλά πράγματα και σε άλλα δε δίνεται την πρέπουσα σημασία. Topics σαν τα τελευταία του strawhat (και λεώ "τελευταία," όχι "τελευταίο") δε θα έπρεπε καν να κλειδώνονται, θα έπρεπε να διαγράφονται αμέσως. Αν ήμουν στη θέση των mods θα έπαιρνα και άλλα μέτρα για το συγκεκριμένο μέλος. Τώρα βέβαια το συγκεκριμενοποιώ πάρα πολύ και ίσως να μην έπρεπε, οπότε σταματάω εδώ.

                        Η γενικότερη "πτώση" του επιπέδου στο φόρουμ είναι απόρροια της ανέχειας που παρατηρείται σε πανηλίθια threads που δε θα έπρεπε όχι απλώς να τα αφήνουμε ανοιχτά, αλλά να μην τα ανοίγουμε καν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς φτάσαμε στο σημείο να υπάρχουν topics στην κοινότητα μας τύπου "Βυζιά ή κώλος," "Πώς θα προσελκύσουμε θηλυκά" και "Ban στο τάδε μέλος." ΟΚ αυτό δεν είναι χαβαλές, ούτε ιλαρότητα, είναι βλακεία και μάλιστα σε τεράστιο βαθμό. Ο Loggo είπε κάτι παραπάνω περί ποιοτικού χιούμορ, ναι, αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα, να είμαστε χαλαροί και κεφάτοι, αλλά να κρατάμε ταυτόχρονα ένα επίπεδο και μία αισθητική, όχι να τα ισοπεδώνουμε όλα και μετά να γκρινιάζουμε επειδή το φόρουμ δεν έχει επίπεδο, κίνηση και ενδιαφέρον.

                        Από εκεί και πέρα, τα μέλη που έφυγαν καλά έκαναν και έφυγαν. Όσοι προτίμησαν να αποχωρήσουν το έκαναν γιατί δεν κολλούσαν εδώ πέρα και κατά τη γνώμη μου είμαστε πολύ καλύτερα χωρίς αυτούς. Δε μιλάω για "εξαφανίσεις" τύπου Titus (υπήρξαν και άλλες φορές που έλειπε) και κάποια στιγμή λογικά θα επιστρέψει. Ο μόνος για τον οποίο λυπάμαι είναι ο Boy, αν ήταν τα νέα ο λόγος και το βεβαρημένο πρόγραμμά του, τι να πω, και χωρίς τη συνεισφορά του, το φόρουμ παραμένει ενημερωμένο και οι συζητήσεις είναι καλύτερες από ποτέ κατά τη γνώμη μου. Ο μόνος συνδετικός κρίκος που έχουμε με τον boy είναι ο ren, κάνε καμιά κίνηση βρε αδελφέ μπας και τον ξαναδούμε.

                        Εν κατακλείδι, ας θέσουμε κάποιο επίπεδο, άκυρα topics να διαγράφονται χωρίς καν να υπάρχει προειδοποίηση, δε χρειάζονται και δεν προσφέρουν τίποτε απολύτως, ούτε στο χαβαλέ, ούτε στην ουσία του φόρουμ. Ταυτόχρονα, όλα τα μέλη ας σοβαρευτούν λίγο και ας υπάρξει προσπάθεια από τον καθένα μας για την ανάκαμψη του επιπέδου του φόρουμ. Πριν πατήσουμε το αναθεματισμένο new topic, ας το σκεφτόμαστε λίγο.

                        Να αναφέρω ότι νέα μέλη μου έχουν πει ότι όλος αυτός ο χαβαλές και το "ό,τι να'ναι" δεν τους αρέσει ιδιαίτερα. Ας το σκεφτούμε και αυτό λίγο και γενικότερα ας αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ελαφρώς λιγότερο παρεΐστικα. Κάποια πράγματα παρεξηγούνται και καλό είναι να αποφεύγονται συγκεκριμένα αστεία, τάσεις και συμπεριφορές. Η παρεΐστικη συμπεριφορά μας οδηγεί το forum στη συρρίκνωση. Μία παρέα ποτέ δε μεγαλώνει, πάντα τείνει να μικραίνει.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans View Post
                          Τώρα είδα τι ειπώθηκε. Παιδιά υπερβάλλετε σε πολλά πράγματα και σε άλλα δε δίνεται την πρέπουσα σημασία. Topics σαν τα τελευταία του strawhat (και λεώ "τελευταία," όχι "τελευταίο") δε θα έπρεπε καν να κλειδώνονται, θα έπρεπε να διαγράφονται αμέσως. Αν ήμουν στη θέση των mods θα έπαιρνα και άλλα μέτρα για το συγκεκριμένο μέλος. Τώρα βέβαια το συγκεκριμενοποιώ πάρα πολύ και ίσως να μην έπρεπε, οπότε σταματάω εδώ.

                          Η γενικότερη "πτώση" του επιπέδου στο φόρουμ είναι απόρροια της ανέχειας που παρατηρείται σε πανηλίθια threads που δε θα έπρεπε όχι απλώς να τα αφήνουμε ανοιχτά, αλλά να μην τα ανοίγουμε καν. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς φτάσαμε στο σημείο να υπάρχουν topics στην κοινότητα μας τύπου "Βυζιά ή κώλος," "Πώς θα προσελκύσουμε θηλυκά" και "Ban στο τάδε μέλος." ΟΚ αυτό δεν είναι χαβαλές, ούτε ιλαρότητα, είναι βλακεία και μάλιστα σε τεράστιο βαθμό. Ο Loggo είπε κάτι παραπάνω περί ποιοτικού χιούμορ, ναι, αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα, να είμαστε χαλαροί και κεφάτοι, αλλά να κρατάμε ταυτόχρονα ένα επίπεδο και μία αισθητική, όχι να τα ισοπεδώνουμε όλα και μετά να γκρινιάζουμε επειδή το φόρουμ δεν έχει επίπεδο, κίνηση και ενδιαφέρον.


                          +1
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Όντως πολύ ωραίο post.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Πάντως εμένα η διαγραφή θεμάτων με βρίσκει αντίθετο γενικότερα, γι' αυτό και δεν την έχω εφαρμόσει ο ίδιος. Αν το προτιμάτε απ' το κλείδωμα, θα το έχω υπ' όψιν.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Παίδες μόνο μία ένσταση στο post του Evans.
                                Καλά όλα αυτά ότι είναι θέματα trash, όμως από την άλλη βλέπει κανείς ότι ο περισσότερος κόσμος συμμετέχει, το ίδιο και εσύ Evans. Αλλιώς, αν ο Strawhat έβλεπε ότι έχει reply μόνο από τον εαυτό του, τότε θα σταμάταγε τα cult threads!

                                Επίσης, τι σημαίνει κλειδωμένο thread? Ή το thread υπάρχει για να γράφει ο κόσμος, ή είναι μάπα και παίρνει πούλο. Εξαιρούνται βέβαια ειδικές περιπτώσεις, πχ κανόνες forum κτλ.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X