Announcement

Collapse
No announcement yet.

Old VS New

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Βασικά εκπληκτική η έμπνευση του Chris Cornell. Πραγματικά. Για το Hurt δεν είχα ιδέα ότι δεν ήταν του Cash originaly (ούτως ή άλλως πλέον έχει συνδεθεί άμεσα με αυτόν), και καλά έκανα, μια και το cover του μου αρέσει πολύ περισσότερο.

    Όσον αφορά τη "Ρόζα", εντάξει, δεν είναι άσχημο. Από την άλλη δεν θεωρώ ότι το κομμάτι από μόνο του (ως στίχοι π.χ.) έχει πυγμή, όμως όταν στο μυαλό σου έχει εντυπωθεί η ερμηνεία του Μητροπάνου, είναι σχεδόν αδύνατο να εκτιμήσεις κάτι διαφορετικό.
    Άσχετο, αλλά για το "Τους Έχω Βαρεθεί" ήξερα μόνο ότι είναι ένα εγχείρημα των Υπόγειων Ρευμάτων και σχετίζεται με Θάνο Μικρούτσικο. Δεν ήξερα ούτε τί είναι ακριβώς, ούτε τίποτα, είχα ξεχάσει καν την κυκλοφορία του. Raphael thanks που μου το θύμισες. Το 'τιμάω' άμεσα.

    Α, να κάτι ενδιαφέρον:




    Imo καλή διασκευή, γιατί έχει το στίγμα του συγκροτήματος. Γενικά μ'αρέσει να βλέπω να προστίθενται τα ιδιαίτερα στοιχεία του καλλιτέχνη σε κάθε διασκευή.
    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

    Comment

    Working...
    X