Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνική μουσική

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Νταλάρας - Sting: Mad about you. Όχι καθαρά ελληνικό τραγούδι. Δείτε στο info.

    Στίχοι: Λίνα ΝικολακοπούλουΜουσική: StingΠρώτη εκτέλεση: Γιώργος Νταλάρας & Sting /2001Μια χούφτα φως Ιερουσαλήμ στα πόδια μου σκορπάει το φεγγάρικοιτάζω τ' ...
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #47
      Αυτός ο Νταλάρας...
      Έχει πει πλήθος υπέροχων τραγουδιών (όπως και αυτό), και σίγουρα είναι μεγάλο μέρος της ελληνικής μουσικής, αλλά τον βαριέμαι απίστευτα. Μονοδιάστατη φωνή, κενή, άψυχη.

      Comment


      • #48


        Ορίστε.

        Comment


        • #49


          Comment


          • #50
            Στίχοι: Κώστας ΚαρυωτάκηςΜουσική: Υπόγεια ΡεύματαΠρώτη εκτέλεση: Υπόγεια ΡεύματαΤώρα η βραδιά,γλυκιά που φτάνει,θα μου γλυκάνεικαι την καρδιά.Τ' αστέρια εκεί...

            Comment


            • #51




              Από τις νέες ερμηνεύτριες- είμαστε και συνομήλικοι- με άψογα κομμάτια( Θέμης Καραμουρατίδης στη μουσική και Γεράσιμος Ευαγγελάτος στο στίχο)

              και μιας και αναφέρθηκε η αγαπημένη μου ερμηνεύτρια δεν μπορώ να μη βάλω ένα από τα πολλά κομμάτια που όταν το ακούω πάντα συγκινούμαι...
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #52
                Πωωω...το εν λευκώ της Μποφίλιου το σιχαίνομαι. Πιο ανοργασμικό τραγούδι δεν έχω ακούσει.

                Comment


                • #53
                  Χεχε... Εμένα πάλι με φορτίζει πολύ έντονα συναισθηματικά όπως κσι όλος ο δίσκος Μέχρι το τέλος( btw πολύ όμορφο artwork και μια μουσική ενότητα αξιοζήλευτη imo)

                  Πάρτε και κάτι διαφορετικό που όμως δείχνει την συνθετική ωριμότητα τόσο του Ιωαννίδη όσο και τις επιρροές από Κυπουργό.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #54


                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #55


                      Άντε ας βάλω κι εγώ κάτι κλασικό, έτσι, μη με λέτε ξενομανή. Το αγαπημένο μου ελληνικό κομμάτι (και σίγουρα μόνο όχι στίχων, για να σας προλάβω ).
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • #56
                        Σε αυτό το τραγούδι έπαιξε μπουζούκι ένας γνωστός μου.

                        Comment


                        • #57
                          Poly kalo me 4 polu kales fones.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #58
                            Metafrasi tou "Vivo per Lei"
                            Kalouli einai

                            Ένα τραγουδι απο τον Γιώργο Καραδήμο και την Δήμητρα Γαλάνη που μιλά για την αγάπη. Το μεγαλύτερο και ομορφότερο ολων των συναισθημάτων.. Και όποιος ένιωσε ...
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #59
                              Ναι ωραίο τραγούδι! Λόγω του παρόμοιου στυλ το συνδέω με αυτό

                              Very beautiful song and video clip! Please look! :) I think you will have a very good mood after this clip!...


                              Ας μην ξυνίσουν οι κουλτουριάρηδες επειδή λέει Παπαρίζου , είναι ωραίο κομμάτι, το οποίο είναι και αυτό "μεταφορά".
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #60
                                Δε νομίζω πως τίθεται θέμα.
                                Εξ' άλλου η Παπαρίζου έχει φοβερά μπούτια.

                                Comment

                                Working...
                                X