Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    έλεος γραφικά psp σε μεγάλη ανάλυση, φοβερό.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #77
      Originally posted by BigBOSS View Post
      έλεος γραφικά psp σε μεγάλη ανάλυση, φοβερό.

      που να διαβασεις και κατι θεικα ποστ απο κατι ασχετους που λενε οτι εχει και καλυρερα γραφικα απο το snake eater

      Comment


      • #78
        Να έκαναν πάντως τους τίτλους full remake και να τους έβαζαν όλους σε μια συλλογή...θα ήταν λιγάκι δύσκολο.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #79
          γιατι λετε να μην χωραγανε σε blu-ray?
          αρπαχτες ftw!!

          το οτι δεν βαζουνε και trophies ειναι επισης μεγα λαθος καθως θα τους εδeινε σιγουρα μεγαλυτερες πωλησεις, fail και εκει

          imo η καλυτερη συλλογη μεχρι στιγμης ητανε αυτη των tomb raider, τουλαχιστον εκει ρετουσαρανε για τα καλα τα δυο πρωτα

          Comment


          • #80
            Πολυ καλο παιχνιδι,πολυ μεγαλα production values για φορητη κονσολα.Τα γραφικα εναι εξαιρετικα,πολυ καλη μουσικη ,ο χειρισμος μας τα χαλαει λιγο (παλευεται αλλα ηθελε χρονο) αλλα το Gameplay ειναι εξαιρετικο.


            Εχω ομως μια απορια αν θελει καποιος να μου την απαντηση..

             
            Το παιχνιδι τελειωνει στο chapter 4?Διαβασα για το chapter 5 αλλα μου φανηκε περιεργο το στησιμο(λιγο checkαρα σε ενα guide) και αναρωτιεμαι αν ειναι απαραίτητο η ειναι σαν extra ops.

            Comment


            • #81
               

              Βασικά, αν θυμάμαι καλά, αν μαζέψεις κάποια αντικείμενα μπορείς να φτιάξεις ένα ρομπότ και να προχωρήσει η πλοκή. Θα αποκαλυφθεί μία τελική συνομοσία.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #82
                Ξεκινησα το παιχνιδι απο την αρχη οπως εγραψα και σε αλλο topic και μετα απο κανενα 10ωρo εβγαλα το Pupa (εκει το ειχα αφησει την προηγουμενη φορα)... Πλεον ειμαι chapter 2.

                Lol την προηγουμενη φορα νομιζα οτι ειχα ανοιξει τα παντα στην Mother Base αλλα εν τελει το παιχνιδι συνεχιζει να ξεκλειδωνει νεα modes. Εχουν βαλει μεχρι και mini strategy sub game που στελνεις troops σε μαχες στις οποιες κανεις το στησιμο και την επιλογη των στρατιωτων και στην συνεχεια ακολουθει turn based (σε auto pilot) μαχη... Επιπλεον υπαρχει mode στο οποιο φτιαχνεις το δικο σου metal gear... Πολυ υλικο γενικα και πολυ προσεγμενο.

                Αυτη τη φορα επισης επιασα ζεστα και το θεμα των tapes και ακουω τα παντα στις αρχες των acts. Τοσο οι διαλογοι οσο και το σεναριο ειναι πολυ καλοδουλεμενα.

                Anyway συνεχιζουμε, ελπιζω να το πιασει περισσοτερος κοσμος τωρα που παιζει μπλα και στο HD Collection.

                Comment


                • #83
                  Γιατί μετά από ένα δεκάωρο??Τόσο πολύ σε δυσκόλεψε το pupa???
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #84
                    LoL, οχι δεν εννοουσα οτι εκανα 10 ωρες να βγαλω μονο το Pupa, μου πηρε 10 ωρες μεχρι να φτασω το Pupa και τελικα να το νικησω (δηλαδη ολο το chapter 1).

                    Comment


                    • #85
                      Τελος μετα απο 25 περιπου ωρες (αναφερομαι στα 4 chapters). Παμε να πουμε μερικα πραγματα...

                      To παιχνιδι ειναι χωρισμενο σε 4 chapters (υπαρχει και ενα 5ο που ανοιγει μετα τον τερματισμο αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα) και καθε chapter σε acts τα οποια δινονται υπο τη μορφη missions. Παραλληλα καθως προχωρας το story mode ανοιγουν side αποστολες οι οποιες ειναι πολυ μικρες και στοχευουν τοσο στο on the go της υποθεσης οσο και σε gameplay setpieces που δειχνουν τι μπορει να κανει ο τιτλος. Αυτο που με χαλασε καπως ηταν το οτι επειδη το story mode δομικα ειναι ομοιο με αυτο του mgs4, καπου δεν μου κολλαγε να κανω στο ενδιαμεσο ασχετα extra ops καθως η παρεμβολη τους επηρεαζε καπως την ολη συνοχη. Μπορεις βεβαια να μην ασχοληθεις καθολου με το extra υλικο αν και απο καποιο σημειο και μετα ειναι αρκετα απαραιτητο μιας και αυτος ειναι ο κυριος τροπος με τον οποιο κανεις level up στον εξοπλισμο σου. Να αναφερω επιπλεον οτι υπηρχαν και extra ops τα οποια συνδεονταν με το main story και εδειχναν τι γινεται στο backround (το ρολο του στρατου και το πως βοηθουσε στην εξελιξη της ιστοριας) και για να πως την αληθεια θα ηθελα καπως ετσι να ειναι το συνολο του side υλικου. Για να το κλεισω παντως, το παιχνιδι εχει solid δομη οπως αυτη των οικιακων mgs και οχι σπασμενη οπως αυτη δοθηκε στο PO.

                      To σεναριο του παιχνιδιου κινειται στα προτυπα του Snake Eater και ειναι heavy βασισμενο σε αυτο (γεματο αναφορες, επιστροφη του μεγαλυτερου μερους του cast κλπ). Η ιστορια ειναι πολυ ωραια και δινεται με αψογο τροπο (credits προφανως και στην σκηνοθεσια του Kojima) αλλα μην περιμενετε να δειτε συσχετισμους με τα υπολοιπα MGS (patriots, philosophers κλπ). Επι της ουσιας δεν δινεται καμια περιγραφη για το turn του Big Boss στην dark side ουτε υπαρχουν αναφορες στο Les Enfants Terrible Project οπως θα περιμενε κανεις... Γενικα θα ελεγα οτι προκειται για εναν τιτλο που παταει στα γεγονοτα του Snake Eater και αρχιζει να δημιουργει ενα νεο Saga το οποιο εχει ως κεντρο τον Big Boss. Γραφω ξανα βεβαια οτι δεν εχω παιξει ακομα το secret chapter οποτε δεν το εχω δει συνολικα.

                      Στα περι gameplay, εχω αναφερει πανω κατω τα παντα στα προηγουμενα posts μου. Υπαρχει τεραστιο υλικο απο modes και sub games που παρουσιαζουν πολυ μεγαλη ποικιλια. Το παιχνιδι ειναι τεραστιο (εχω ακουσει για πανω απο 100 ωρες) και γενικα τα rpg στοιχεια-η διαχειριση της βασης- η κατασκευη του δικου σου metal gear- τα tactical sub games κλπ μαζι με το γεγονος οτι σου δινονται απλοχερα τοσο πολλα gameplay sequences για να παιξεις, κανουν τα οποια παραπονα περι ''ποσοτητας υλικου'' που υπηρχαν στο παρελθον να μεινουν εκει.

                      Για το χειρισμο παιδια θα το ξαναπω, μετα απο μιση-μια ωρα παιχνιδιου δεν θα εχετε κανενα απολυτως προβλημα και θα μπορειτε να χειριζεστε την καμερα οπως και στο Guns of Patriots (πλεον υπαρχει βεβαια και η hd εκδοση οποτε ακομα και αν καποιος το φοβαται, μπορει πλεον να δοκιμασει τον τιτλο στα οικιακα συστηματα).

                      Τελος να αναφερω οτι προσωπικα τα boss battles τα καταευχαριστηθηκα. Θεωρω πολυ καλη επιλογη το οτι ηταν machine types γιατι η ολη λογικη ταιριαζε πολυ τοσο στο σεναριο οσο και στο layout του psp σε οτι αφορα χειρισμο και gameplay...

                      Μενει μονο το chapter 5 το οποιο μολις ξεκλειδωσα οποτε ισως κανω ακομα ενα post εντυπωσεων τις επομενες μερες. Overall θα ελεγα οτι μαζι με το πρωτο mgs και το snake eater, το peace walker μπαινει στα αγαπημενα μου της σειρας. Τωρα που ειναι πιο προσβασημο με την hd εκδοση, προτεινω σε ολους να το δοκιμασουν!!

                      Comment

                      Working...
                      X