Announcement

Collapse
No announcement yet.

Greeklish

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Den kserw gia esas alla egw gelasa epeidh afth thn malakia me to oti einai "cool" na grafeis greeklish prwth fora thn akouw.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #32
      Εμένα όλο το Post μου φάνηκε τελείως ξεκάρφωτο.
      Να φανταστώ το χες γράψει σε άλλο forum και το μετέφερες και εδώ ε;

      Comment


      • #33
        Προσωπικά, δε μπορώ πια να γράψω σε greeklish και με κουράζει. Με κουράζει επίσης και το να τα διαβάζω, όσο με κουράζει το να ρίντ ίνγκλις ουίθ γκρικ κάρακτερς.

        Η γνώμη μου είναι, αν δεν έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιό σου, μάθε να γράφεις ελληνικά. Λένε μερικοί οτι είναι δύσκολο, αλλά αν κάτσεις και γράψεις πολύ, π.χ σε συζήτηση απο messenger, μέσα σε μερικές μέρες, το έχεις άνετα.

        Λίγη υπομονή και επιμονή θέλει. Έτσι τα έμαθα και εγώ, μέσα σε λίγες μέρες και μάλιστα αρκετά χρόνια πριν που δεν ήμουν και τόσο γρήγορη με το typing όσο τώρα και απο τότε γράφω ελληνικά.

        Έχω συνηθίσει μεν να τα διαβάζω λόγω μερικών φίλων σε messenger, αλλά εκεί είναι σε μικρές δόσεις και οχι κατεβατά ολόκληρα μονοκόματα.

        Εγώ πιστεύω οτι είναι καθαρά θέμα τεμπελιάς και "εγώ είμαι cool και θα το παίζω μάγκας γράφωντας greeklish" οπότε προσωπικά, δε τα ανέχομαι, τουλάχιστον σε forum.
        Επίσης, αν κάποιοι ντρέπονται για την ορθογραφία τους στα ελληνικά και διαλέγουν να τη κρύψουν με greeklish, πιο ρεζίλι γίνεστε αν δείχνετε οτι δε μπορείτε να γράψετε καν στη γλώσσα σας απο το να γράφετε με λάθη.
        Με τα λάθη μαθαίνουμε άλλωστε και όλοι τα κάνουμε. Όπως τα κάνουμε εμείς για να μη τυφλώνουμε τα άλλα μέλη, μπορείτε και εσείς.
        Δεν είναι δύσκολη δουλειά να τα μάθουνε οπότε αν ενοχλούν όλα τα άλλα μέλη και στραβωνόμαστε όλοι για να διαβάσουμε τα posts τους, δεν είναι δίκαιο και πρέπει να συμμορφώνονται.

        Ή στη τελική, αγνοώ τα posts τους και ησύχασα, αλλά μη μου πεί κανείς "Μα γιατί με γράφεις;" γιατί θα του απαντήσω σε φούλ ίνγκλις λάικ δις ουίθ γκρίκ λέτερς να δεί τη γλύκα και να καταλάβει γιατί δε θα γκαβωθώ με τα post του.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Εγώ πάντως γράφω το ίδιο γρήγορα και στα ελληνικά και στα greeklish .

          Comment


          • #35
            Ante pame pali...

            Dhladh eseis "kourazeste na diavazete Greeklish" alla emeis eimaste tempelides pou mas anagazete na mathoume na plhktrologoume apo thn arxh, otan 13 xronia twra exoume synithisei na grafoume etsi.

            Nice one.

            H orthografia mou einai mia xara, poly anwterh tou 90% twn anthrwpwn pou grafoun se forum akoma kai otan grafw Greeklish.

            Oso gia to "eimai cool pou grafw Greeklish" tha ksanapw pws einai oti poio geloio exw akousei pote sthn zwh mou kai sigoura anthrwpos panw apo 7 xronwn den tha to exei pei.

            To mono pou exw na prosthesw gia to telos einai na akolouthiseis thn symvoulh sou kai na matheis na diavazeis Greeklish, mhn tempeliazeis, ligh prospatheia kai epimonh thelei....
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Εγώ που έχω συνηθίσει πλέον,έτσι και δω ποστ από Ground Zero στα ελληνικά δεν θα μπορώ να τα διαβάσω.
              Άλλωστε όπως έχω πει και παραπάνω προτιμώ τα greeklish του Ground Zero από τα ελληνικα διαφόρων που είτε δεν ξέρουν ορθογραφία,είτε γράφουν πολύ "εκλεπτυσμένα".
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Originally posted by Ground_zero View Post
                H orthografia mou einai mia xara, poly anwterh tou 90% twn anthrwpwn pou grafoun se forum akoma kai otan grafw Greeklish.
                Πώς γίνετε να έχεις καλή ορθογραφία όταν γράφεις greeklish; Αφού δεν υπάρχει επίσημη γλώσσα, και τα ι,η,υ μπορουν να γραφτούν i,h κλπ ανάμεικτα, άμα δεν υπάρχει γλώσσα, δεν υπάρχει ορθογραφία. Όχι ότι γράφεις λάθος, είναι σα να μην γράφεις.


                Όσο για την ταχύτητα είναι μύθος.
                Οι αγγλικοί χαρακτήρες που βοηθούν;

                Για την ακρίβεια εγώ δεν έχω μεγάλο πρόβλημα με τα greeklish, αλλά από τα GEEK GREEKLISH, πχ t knc caleee? t s lew tosh oraaaa cai ise k pl mlks

                Αν μπορείτε τέτοιες συντομογραφίες τουλάχιστον να μην τις κάνετε.

                Το ότι είναι "cool" το έχω ακούσει και απο ενήλικα άτομα.


                Επίσης, δεν γίνετε να "μάθεις" greeklish αφού δεν είναι γλώσσα.


                γιατί δεν μιλάμε ινγκλισνικά τότε;;;;;;;



                Ενυγουεϊ γιου σικ μπαστερντς λετσ μουβ ον "φορ εξαμπλ"

                Comment


                • #38
                  Prwta prwta to oti grafw Greeklish sto PC den exei kamia sxesh me to an kserw na grafw orthografimena, h oxi... opote akyro afto to sxolio.

                  Defteron ta Greeklish den einai glwssa, dhmiourghthike gia logous praktikothtas.
                  Poio palia oi browsers sto Interent den anagnwrizan Ellhnikous xarakthres, anagastika grafame etsi giati sta Ellhnika ola fenontan alampournezika.
                  Epishs ean rikseis mia matia sto plhktrologio, oi xarakthres pou einai sto panw meros twn plhktrwn, einai megalyteroi KAI FENONTAI otan tous koitaw gia na dw ti grafw einai oi Agglikoi.

                  Triton sorry gia thn ekfrash, alla h taxythta arxidia einai mythos, ean prospathisw na grapsw Ellhnika kanw 15 wres na vrw ta swsta koumpia kai epeidh xrhsimopoiw polles agglikes lekseis sta keimena mou prepei na pataw alt+shift kathe 5 defterolepta.
                  Afth thn douleia tha kanoume?
                  Etsi ematha na plhktrologw kai etsi tha plhktrologw, esy pou den ezhses epoxes pou xreiazontan ta Greeklish kai emathes alliws mporeis na grafeis opws exeis synithisei, den se ypoxrewnw egw na grapseis alliws, opws kaneis esy me tous allous....

                  Tetarton aftes oi syntomografies pou anafereis DEN EXOUN KAMIA ENTELWS SXESH me ta Greeklish.
                  Anthrwpoi grafoun Ellhnika kai xrhsimopoioun syntomografies:
                  Τι εγινε ρε μλκ κ ετσι?

                  To den ginetai na matheis Greeklish epeidh den einai glwssa einai epishs akyrh teleiws parathrhsh.
                  Ta panta mporeis na matheis, apo to na zwgrafizeis me to stoma, mexri to na milas fantastikes glwsses opws ta Elvish tou Tolkien....

                  To giati den milame "englishiaka" tha to katalavaine opoiosdhpote me "common sence".
                  Milame Ellhnika kai to plhktrologio mas exei epanw Agglikous xarakthres, paliotera den anagnwrizan kai oi Browsers Ellhnika kai oriste exeis mprosta sou ola ta stoixeia, prosthese poso kanei 1+1 kai niwse.

                  Hint: H arxikh anagh egine synitheia...

                  Den xreiazetai na ksanaekshgisw pistevw, opoioshpote mporei na skeftei tha katalavei.
                  Oi ypoloipoi koitakste ton eafto sas prwta kai meta milhste gia tous allous.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #39
                    Ε εντάξει, φυσικά και μπορείς να γράφεις όπως θέλεις, στο πρώτο μου ποστ υπερέβαλα, δεν ήξερα ότι υπήρχε σοβαρό πρόβλημα, και ότι όσοι έγραφαν greeklish το έκαναν χωρίς λόγο, επηρεασμένοι.

                    Και για τις συντομεύσεις έχεις δίκιο, αλλά επίσης με ενοχλεί ότι το K χρησιμοποιήτε ως k ή c, το h ως ι κλπ.

                    Comment


                    • #40
                      Αναφέρεις το παρελθόν πολύ, αλλά όπως αλλάζει το internet, αλλάζει και το πως γράφουμε. Μπορεί να γράφεις αργά στα ελληνικά για κάποιο καιρό, αλλά you get used to it.
                      Αν έβλεπες πόσο γρήγορα γράφω τώρα, ΚΑΙ χρησιμοποιώντας αγγλικα ενδιάμεσα που πρέπει να αλλάζω τη γλώσσα (και έχω και φινλανδικά περασμένα), θα καταλάβαινες τι εννοώ.
                      Μάλιστα, πια, γράφω χωρίς να κοιτάζω το πληκτρολόγιο και μόνο χρησιμοποιώντας τους δείκτες και πάλι πάω γρήγορα. Και δεν είμαι ούτε καμμιά έξυπνη, ούτε master of hand...work...
                      Ζορίστηκα μεν για λίγο καιρό για να φτάσω εδώ, αλλά το έκανα για να μη στραβώνομαι εγώ και στραβώνω και άλλους.

                      Dhladh eseis "kourazeste na diavazete Greeklish" alla emeis eimaste tempelides pou mas anagazete na mathoume na plhktrologoume apo thn arxh, otan 13 xronia twra exoume synithisei na grafoume etsi.
                      Κουραζόμαστε γιατί τα greeklish τα βρίσκουμε πια σε πιο μικρό ποσοστό. Ελληνικά μάθαμε στο σχολείο, ελληνικά βλέπουμε σε σελίδες και σε αφίσσες στο δρόμο (όσοι είναι Ελλάδα) κτλ.
                      Εσυ, δε κουράζεσαι να διαβάζεις τα post άλλων στη γλώσσα σου, αλλά πολλοί γκαβώνονται για να διαβάσουν τα δικά σου. Γιατί να κουράζονται αυτοί με ανύπαρκτη γλώσσα και οχι εσυ για να μάθες να γράφεις στη δική σου;
                      Οπότε, ναι, γιατί να μάθουμε εμείς ανύπαρκτη γλώσσα, που δε μας χρησιμεύει σε τίποτα, απο την αρχή όταν μπορείτε να μάθετε εσείς να γράφετε στην ίδια σας τη γλώσσα που το χρειάζεστε κιόλας.;
                      Δεν είναι κρίμα να σου παίρνει 2 ώρες να γράψεις ένα e-mail ή CV ή οτιδήποτε που θα χρειαστεί να γράψεις με υπολογιστή σε κάποια φάση της ζωής σου;

                      To mono pou exw na prosthesw gia to telos einai na akolouthiseis thn symvoulh sou kai na matheis na diavazeis Greeklish, mhn tempeliazeis, ligh prospatheia kai epimonh thelei....
                      Right back at you. Λίγη επιμονή θέλει και λίγη εξάσκηση. Και εγώ πετάω ξένα ενδιάμεσα, αλλά τα αγγλικά τα γράφω στα αγγλικά και τα ελληνικά στη γλώσσα μου.
                      Είπα, μπορω να διαβάσω greeklish, αλλά δε σημαίνει οτι μου αρέσει ή οτι δε πονάνε τα μάτια και το μυαλό μου, που είναι ήδη κουρκούτι, στη προσπάθεια.

                      Γράφε όπως θέλεις, ελέυθερη χώρα (χώρες) είναι και αμα δε μπορείς με τίποτα πια να μάθεις να γράφεις ελληνικά (και έχεις δοκιμάσει), οκ, αλλά το κατεβατό σου, δε θα το διαβάσω.

                      Etsi ematha na plhktrologw kai etsi tha plhktrologw, esy pou den ezhses epoxes pou xreiazontan ta Greeklish kai emathes alliws mporeis na grafeis opws exeis synithisei, den se ypoxrewnw egw na grapseis alliws, opws kaneis esy me tous allous....
                      Χρησιμοποιώ το internet και messengers και chat και απ'όλα, τα τελευταία 10 χρόνια. Και εγώ κάποτε έγραφα greeklish και σιγά σιγά τα άλλαξα (πριν 7-5 χρόνια) γιατί ακριβώς με ενοχλούσαν και την ίδια και ας ήταν βολικά.
                      Όσο για το τελευταίο, τι να σου πω τώρα; Σου έστειλα goons στο σπίτι να σε πυροβολήσουν αμα δε γράφεις ελληνικά; Τι εννοείς "αναγκάζω"; Επειδή δε θέλω να τα διαβάζω, έβαλα πιστόλι στον κρόταφο κανενός;
                      Αν σε νοιάζει τόσο πολύ η γνώμη μου βρε παιδί μου, να σου τη κάνω τη χάρη να τα διαβάσω. Αμφιβάλλω όμως. Αυτή είναι η γνώμη μου και κανένας δε χρειάζεται να την πάρει στα σοβαρά αν δε θέλει.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41



                        Συμφωνώ απόλυτα, και γιατί να κάνω εγώ προσπάθεια να διαβάζω greeklish, κάνε εσύ προσπάθεια να γράφεις γρήγορα.


                        Έχω μάθει απ'έξω το πληκτρολόγιο, κάνοντας μεγάλη προσπάθεια, αλλά αξίζει τον κόπο, αφού εξεικονωμώ τώρα χρόνο.


                        BTW Μπράβο Orion!

                        Comment


                        • #42
                          Exete poly plaka giati afta pou lete kai oi 2 den ta katalavainete kai oi idioi.

                          Einai poly poio grigoro to na diavazete eseis post sta Greeklish, h na mhn to diavazete katholou, para egw h o opoiosdhpote na katsei na mathei na plhktrologei apo thn arxh.
                          Terastio xasimo xronou kai teleiws axreiasto.

                          Afta pou lete gia matia pou ponane einai poly xazes dikaiologies, kanenos ta matia den ponane oute zalizetai kaneis, tosa xronia den yphrxe provlhma twra to dhmhourghsate...
                          Mporei na diavazw mia zwh Ellhnika se afises kai se vivlia, alla den pathainw tipote diavazontas Greeklish, eite ta dika mou eite opoioudhpote allou.
                          Allo na grafeis kati kai allo na to diavazeis to prwto einai poly poio dyskolo.

                          An xreiastei pote kai anagastw na grapsw sta Ellhnika tha to kanw, alla opws eipes kai esy einai krima na mou pairnei 2 wres na grafw to otidhpote sta Ellhnika, giafto kai grafw Greeklish.
                          H periptwsh na anagastw na grapsw Ellhnika einai 1 sto ekatommyrio.
                          E-mails stelnw sta agglika h sta Greeklish kai C/V den tha xreiastw, exw douleia.

                          Right back at you. Λίγη επιμονή θέλει και λίγη εξάσκηση
                          Lol?....oooook
                          Right back at YOU AGAIN!, ligh epimonh thelei kai eksaskhsh to na matheis na diavazeis.

                          Όσο για το τελευταίο, τι να σου πω τώρα; Σου έστειλα goons στο σπίτι να σε πυροβολήσουν αμα δε γράφεις ελληνικά; Τι εννοείς "αναγκάζω"; Επειδή δε θέλω να τα διαβάζω, έβαλα πιστόλι στον κρόταφο κανενός;
                          Prwta prwta des to asteri post pou ekane poio prin o Linkmastersword pou leei sta isa pws opoios grafei greeklish PREPEI na ginei BAN kai na mhn yparxei kamia epieikia.
                          Afto den einai anagasmos, h pali ta dika sas lete?
                          Kai to lew apo empeiria afto giati logw kati kollhmenwn sas kai esas, exw ginei ban apo forum tou opoiou eimoun mellos 10 xronia kai malista xwris proeidopoihsh.
                          Me hkseran kai tous hksera olous proswpika, parola afta epeleksan afthn thn lysh xwris kamia syzhthsh.
                          Kanenas anagasmos re paidi mou.... no problem.

                          Afth einai h dikh mou gnwmh kai opws eipa kai prin koitakste ti kanete eseis kai na mhn asxoleiste me to ti kanei o allos, opws thelei o kathenas na grafei as grafei, etsi einai to swsto.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #43
                            Καλά, δεν είπαμε και για ban και ντροπή σε αυτούς που σε διώξανε για αυτό το λόγο όταν σε ξέρανε τόσο καιρό, ειδικά αν δε σε προειδοποιήσανε να αλλάξεις και τρόπο.
                            Δε φταίμε εμείς και οι απόψεις μας επειδή σε προδώσανε άλλοι όμως and you're projecting τη πίκρα σου σε εμάς γιατί είπαμε τη γνώμη μας.

                            Όσο για αυτά που λέμε, εγώ τουλάχιστον τα δικά μου, τα καταλαβαίνω μια χαρά, ακόμα και αν δε τα πιάνεις εσυ, λόγο διαφορετικής γνώμης.
                            Πες με τεμπέλαρο που δε θέλω να μάθω "ξένη γλώσσα", αλλά μη προσβάλεις τη νοημοσύνη μου γιατί it takes two to tango και ηλίθιο δε σε είπα ποτέ.

                            Όσο για το πόσο δύσκολο είναι, δε ξέρω εσείς πόσο συχνά τα βλέπετε τα greeklish σε μεγάλα κατεβατά κειμένου και ίσως να τα έχετε συνηθήσει, αλλά προσωπικά, δεν αστειεύομαι όταν λέω οτι με πιάνει το κεφάλι μου.
                            Πρέπει εγώ δηλαδή να διαβάζω συχνά greeklish μόνο και μόνο για να μη τα "ξεσυνηθίζω"; Εσείς αν μάθετε να γράφετε ελληνικά, απο εκεί και πέρα, δε το ξεχνάτε.

                            Το thread δημιουργήθηκε για να πούμε τη γνώμη μας και αν δε σου αρέσουνε τα άτομα που δε συμμερίζονται τη δική σου, ας μην πόσταρες γιατί κάθε είδους άνθρωποι υπάρχουν στο κόσμο και δε μπορείς να περιτριγυρίζεσαι μόνο απο δικούς σου.
                            Σου έχω πεί γιατί διαφωνώ με απόλυτο σεβασμό προς το άτομό σου (θεωρώ τεμπέλη κάποιον που δε προσπαθεί, όχι κάποιον που απλά δε μπόρεσε να το συνηθήσει), αλλά προφανώς δε μου κάνεις την ίδια courtesy.

                            Αν σε απειλεί τόσο η διαφορετική γνώμη που διαλέγεις να το πάρεις στη πλάκα με σχόλια όπως "Έχετε πλάκα και δε ξέρετε τι λέτε", τότε δε συνεχίζω τη συζήτηση μαζί σου γιατί δε θα μιλήσω σε άτομα που δε με σέβονται ακόμα και αν διαφωνούν με τις απόψεις μου.
                            Θα ανεχόμουν τα greeklish σου και θα μάθαινα ευχαρίστως να τα διαβάζω, αν είχες κάτι αξιόλογο να πείς και με σεβόσουν, αλλά αν περιμένεις να τα μάθω για να μπορείς να με θίγεις και σε άλλη γλώσσα, βρες άλλα κορόιδα.

                            Εφόσον λοιπόν "με όλες τις μαλακίες που ακούς, έχεις σκυλιάσει" ας τις κόψουμε τις μαλακίες γενικώς πριν τυφλωθούμε όλοι.
                            Αν θες να με με βρίσεις και εμένα και τον Link, βρίσε ελεύθερα. Δεν είμαι καμμιά κυρία να με πειράζει. Εκτος αν δε με θεωρείς αρκετά έξυπνη για να καταλάβω πότε με δουλεύουνε.

                            Αυτά είχα να πω και φεύγω απο το thread αφού βέβαια διαβάσω την απάντησή σου, που σίγουρα θα ετοιμάσεις με απόλυτη μαστεριά αφού με θάψεις πρώτα με τους φίλους σου.

                            Υ.Γ: Και δε ξέρω αν δε το είδες παραπάνω ή δε σε βόλευε να το δείς, αλλά ο Link σου είπε οτι υπέρβαλλε, το παιδί.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Apopseis kai kourafeksala, esy kathesai volika sthn thesh sou kai perimeneis apo ton allo na kanei olh thn douleia gia dikh sou efkolia xwris na koitas ean o allos mporei na kanei afto pou thes h sto katw katw ean thelei na to kanei.

                              Apopsh sou kai thn sevomai ean thes toso na to akouseis afto, alla sou lew ksekathara pws einai lathos kai tha to sthriksw me ton diko mou tropo giati afth einai h dikh mou apopsh.
                              Twra an ta lew kalytera apo sena den ftaiw egw.

                              Oso gia to thapsimo kai to vrisimo oute evrisa kanenan oute ethapsa.
                              Egrapsa mia protash sto chat to opoio einai public kai oloi mporoun na to doun.
                              Sthn protash afth grafw ksekathara afto pou pistevw gia olh thn thewria tou oti ta Greeklish yponomevoun me opoionhpote tropo thn Ellhnikh glwssa h oti prokaloun ponokefalous kai alles tetoies thewries synomwsias pou den isxyoun.

                              Fysika kai den enwousa mono esena h ton Link, alla olous osous to exoun kanei thema kata kairous, se opoiodhpote forum giati DEN einai kati pou afora aftous alla afora MONO afton pou grafei etsi.

                              Den lew se kanenan pws na grafei kai den tha mou pei kanenas pws na grafw egw, telos.

                              Kai an pisteveis pws to na proteineis na kanoun ban kapoion pou grafei etsi diorthwnetai me ena: Yperevala ligo, tote entaksei mhn enoxleisai me osa eipa mexri twra, "Yperevala ligo".

                              kales apopseis.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #45
                                Ε, τι ήθελες να πεί; Να πέσει κάτω και να παρακαλάει; Μια γενική γνώμη εξέφρασε πάνω στη πόρωσή του.
                                Μπορεί και αυτός να εννοούσε αυτούς τους "μάγκες" που το κάνουν για διασκέδαση μαζί με τις συντομογραφίες.
                                Δεν είπε να σε διώξουν εσένα συγκεκριμένα, εκτος και αν έχετε personal history μεταξύ σας που δε ξέρω, οπότε I'll get out of your way.

                                Επίσης, όπως λέω και στα τελευταία 2 post μου, αν ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ με τίποτα να το φτιάξεις και ΔΕΝ είναι θέμα τεμπελιάς, δεν έχω τίποτα εναντίον σου.
                                Και τη γνώμη που είπα, την είπα για όσους δε το κάνουν απο τεμπελιά ή γιατί νομίζουν οτι τους κάνει cool. Άλλο το δε μπορώ και άλλο το "ας τυφλωθούν, βαριέμαι".

                                Όσο για το σεβασμό, αν τον δίνεις, οκ, απλά δε φάνηκε κάτι τέτοιο απο τον τόνο σου so far. Τι περίμενες να πιστέψω;

                                Εμένα με ενοχλούν, εμένα με πονάει το κεφάλι και εγώ δε θα διαβάσω σεντόνι 5-6 παραγράφους αν είναι σε greeklish. Αυτό απλά.
                                Και θα είναι κρίμα να χάσω κάτι καλό ή μια καλή συζήτηση γιατί με κουράζει το να διαβάσω greeklish ΑΝ ο άλλος θα μπορούσε με λίγη προσπάθεια, να γράψει ελληνικά.
                                Απο εκεί και πέρα, αν έχεις δοκιμάσει και δε μπορείς με τίποτα, εντάξει. Τουλάχιστον δοκίμασες. Αυτό είναι που σέβομαι. Όχι κάποιον που δε δοκιμάζει καν ενω ξέρει οτι ενοχλεί κόσμο.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X