Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η μυστική δύναμη του Wii U

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Enpsty View Post
    Έλα Luffy πες την αλήθεια. Ο λόγος που έχεις ξενερώσει είναι γιατί δεν το έχουν σπάσει ακόμα να παίζεις τζαμπέ.
    οταν βγει θα το αγοράσω day hacked one!

    αλλά δεν έχω άλλες hdmi θήρες στη τηλεόραση, λέτε να συνδέετε και με DLNA?

    @ronoroa έλιωσαα

    Comment


    • #17
      Originally posted by Hipster Luffy View Post
      οταν βγει θα το αγοράσω day hacked one!

      αλλά δεν έχω άλλες hdmi θήρες στη τηλεόραση, λέτε να συνδέετε και με DLNA?

      @ronoroa έλιωσαα
      Μαζί στο κόλπο! Σφύρα μου, όταν σπάσουν το 3DS!

      @Paixtis, συγγνώμη, αλλά μπέρδεψες τις hardcore-ίλες με τα casuals!:troll:
      sigpic

      Comment


      • #18
        Στρεσάρισμα των δυνατοτήτων και ltimate testing του WiiU:

        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Somari View Post
          Στρεσάρισμα των δυνατοτήτων και ltimate testing του WiiU:

          http://www.youtube.com/watch?v=s33Rj...ature=youtu.be

          po re file to xeftilises telios to wii u akoma den kikloforise kala kala ego extos apo tin timi pou tin theoro ipervoliki den exo kapio provlima perimene kana xrono ke otan vgoun metroid zelda ke mario tote tha krinoume tis dinatotites tou wii u.ke emena prosopika den me enoxli katholou an exi tin idia dinami me ps3/360.

          Comment


          • #20
            Δε σε ενοχλει δηλαδη να αγορασεις τεχνολογια του 2006 σε τιμες 2012...μαλιστα
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #21
              Δεν είναι τεχνολογία του 2006. Και ρε Somari κάνεις λες και τα ps360 κάνουν 50 ευρώ να πούμε. Το ps3 230 έχει.

              Comment


              • #22
                Το έχετε ξεφτιλίσει με το Wii U, γιατί δεν γίνεστε ποιο αντικειμενικοί και να το κρίνεται όταν με το καλό αρχίσουν τα καλά releases;

                Comment


                • #23
                  για τσαμπα παιχνίδι μια χαρά είναι οι τιμές τώρα βέβαια θέλουν και να μας πουλήσουν τη πατάτα 350 ευρώ και να αγοράζουμε 60 ευρώ το παιχνίδι..

                  Comment


                  • #24
                    Εντωμεταξύ βρέθηκε για τη νιντέντο το άτομο που θα αναλάβει τη προώθηση του WiiU και θα στείλει σπίτι τον Ρέτζη!

                    Το νέο αυτό πρόσωπο υπόσχεται να πείσει το κόσμο για την αναγκαιότητα της παραμονής του WiiU στη κλασσική και πετυχημένη συνταγή που ακολουθεί ο ανταγωνισμός ενώ θα μας εξηγήσει γιατί η τιμή του WiiU είναι πάνω απο τον ανταγωνισμό τη στιγμή που δε τον ξεπερνάει!

                    Δείτε το παρακάτω βίντεο
                    https://www.youtube.com/watch?featur...v=I01_SvKDWzg#!

                    Comment


                    • #25
                      Πάντως αν οι φήμες είναι αυτές που ακούγονται, δεν είναι ότι και τα νέα μηχανήματα θα είναι ιδιαίτερα δυνατά.

                      Εμένα το όλο πακέτο του WiiU με ψήνει για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να προσδιορίσω. Όταν βγουν τίτλοι που με ενδιαφέρουν και όταν έχω εισόδημα θα το αγοράσω χωρίς πολλές σκέψεις.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Somari View Post
                        Δε σε ενοχλει δηλαδη να αγορασεις τεχνολογια του 2006 σε τιμες 2012...μαλιστα
                        Αυτό θα το δούμε.Πάντως καλό θα ήταν να μην κρίνουμε μια κονσόλα μόνο από τον τεχνικό τομέα.Και να περιμένουμε να δούμε τι σκατά θα είναι και οι άλλες δυο.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #27
                          To WiiU παίζει blu ray;To PS3 ναι.Και οι επόμενες κονσόλες των μεγάλων το ίδιο.Επίσης,από όσα ακούγονται,ναι τα επόμενα μηχανήματα ίσως να μην είναι τόσο δυνατάώστε να υπάρχει πχ η διαφορά PS2=>PS3 αλλά λογικά θα είναι πολύ πιο δυνατά από το WiiU και υποθέτω σε επίπεδο Wii on par με τα τωρινά μηχανήματα.Αν δεν τα τουμπανιάσουν,ο κόσμος θα πει,καλά μας δουλεύουν;Ή πιστεύετε πως μπορούν να παλέψουν με την Ν αν δώσουν σχετικά αδύναμα μηχανήματα με gimmicks;Το έκανε μια φορά η Ν και πέτυχε,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει.Η αγορά πλέον έχει αλλάξει.
                          Επίσης,για το WiiU ένα έχω να πω.Ανά 4 ώρες φόρτιση το χειριστήριο.Εδώ στο Χ360 που πλέον το φορτίζω ανά 8ωρο (4 χρόνια την έχω τη μπαταρία,τα'χει φτύσει) και μου σπάει τα νεύρα.Και μη μου πείτε παίζεις με τον φορτιστή.Άμα είναι κάντε το ενσύρματο.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Ή πιστεύετε πως μπορούν να παλέψουν με την Ν αν δώσουν σχετικά αδύναμα μηχανήματα με gimmicks
                            Η νέα γενιά δε θα έχει καμία σχέση με αυτά που ξέραμε ως τώρα. Βάσει του τι γνωρίζουμε ως τώρα (φήμες και μη):

                            WiiU : όπως τα ξέρουμε .

                            Xbox 720 : Φήμες λένε για δύο εκδόσεις, μία τούμπανο και μία casual, ενώ λόγος γίνεται για τεράστιο integration διαφόρων media, tv consumption, music & films distribution και πάει λέγοντας.

                            PS4 : Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχουν ιδιαίτερες πληροφορίες για το τι θα παίζει με το PS4. Κάποτε είχα διαβάσει κάτι φήμες αλλά τις ξέχασα, πάντως μου έμεινε η εντύπωση ότι θα είναι αρκετά διαφορετικής νοοτροπίας από τα σημερινά δεδομένα (αν και περισσότερο gaming oriented από τα άλλα).

                            PC : La-de-da, για μένα μακράν η πιο ενδιαφέρουσα σκηνή. Με τον Χοντρό - GabeN να μιλάει για linux integration, για 3 νέα controllers (τα οποία λογικά θα συνδέονται με την Big Picture), με τις φήμες για steam box/ linux based κονσόλα και την απαγκίστρωση από τα Windows και DirectX η PC gaming scene μόνο εκπλήξεις μπορεί να μας προσφέρει.

                            Indie/ Kickstarter : Τρέχα γύρευε, εδώ γίνεται το έλα να δεις.

                            Mobile gaming : Τα γνωστά.

                            Handheld gaming : Αργοπεθαίνει.

                            Τώρα με όλα τα παραπάνω, το τελευταίο που νομίζω ότι ενδιαφέρει είναι το πόσο τούμπανα ή όχι θα είναι τα μηχανήματα. Το hardware θα είναι σίγουρα αρκετά ισχυρότερο, αλλά παίζει πάρα πολύ έντονα να είναι αισθητά πιο ανίσχυρο (εως πάρα πολύ πιο ανίσχυρο) από τo τι παίζει ΤΩΡΑ (για να μην πω εδώ και 2 χρόνια) στα PCs.

                            Πάντως σίγουρα η νέα γενιά δεν ταυτίζεται με αναβάθμιση στο hardware, αλλά με είσοδο νέων υπηρεσιών και προσανατολισμού γενικότερα.

                            Edit:



                            Comment


                            • #29
                              Το handheld gaming ειναι τεραστεια αγορα και πολυ υγιης κατα τη γνωμη μου. Τα handhelds αργοπεθαινουν γιατι ειναι εκτος εποχης η φιλοσοφια τους. Να πχ εβλεπα σημερα price drop του 3DS στην Αμερικη αλλα τι με νοιαζει αν θα δωσω πχ 120€ αντι για 170€ αν μετα πρεπει να σκαω 50€ για καθε τιτλο; Αν δε παρουν μαθηματα απο την mobile αγορα δε θα δουν προκοπη.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                Για αυτό έκανα το διαχωρισμό μεταξύ handheld και mobile. Το PS Vita υποτίθεται ότι θα έπαιρνε πολλές ιδέες του mobile gaming και θα τις έφερνε στο handheld, αλλά πανάκριβη κονσόλα + ένα framework που λειτουργεί σε ελάχιστες συσκευές... dunno .

                                Comment

                                Working...
                                X