Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για συμπληρώματα και υγιεινή διατροφή (πάλι)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Originally posted by Aion View Post
      Κρεατίνη BSN CELLMASS 2.0 48 Ευρώ




      Pre-workout CRAZE 42 Ευρώ από Amazon.co.uk



      Ακόμα να τα δοκιμάζω. Από βδομάδας αρχίζω για όγκο, για πρώτη φορα. Έκανα research και κατέληξα στην CellMASS, είναι blend και από τις πιο γνωστες. Pre-workouts έχω δοκιμάσει κι αλλα στο παρελθόν, όμως για το CRAZE άκουσα υπερβολικά καλά λόγια. Εξωκοσμικό focus και limitless energy. Για να δούμε...

      Έπος.

      Αν δεν ήξερα ότι είσαι κανονικό μέλος θα σε πέρναγα για bot.

      Εύκολα.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Πήγα 95 kg συνολικα 18 κιλα εχασα μετα τις 40 μερες σταματησα να κανω σωστη διατροφη, και μαλιστα εκανα περιοδους cheating απο 1 μερα ως μια εβδομαδα αλλα δεν σταματησα να ζυγιζομαι καθημερινα.(δεν εβαζα κιλα)

        Τωρα ξαναρχισα γυμναστικη και διατροφη και εχω μειωμενη ορεξη για διαφορους λογους οποτε βγηκε και αυτο ενα +.... πιστευω μεχρι Ιουνιο να ειμαι εκει που θελω....

        και animal cuts ποτε ξανα.... απλως ημουν τοσο χοντραδι που ηθελα κατι που να με βοηθησει ψυχολογικα για να ξεκινησω


        η αλλαγη πρεπει να γινει στο lifestyle, δεν υπαρχει η λογικη κανω διαιτα μεχρι να χασω 5 κιλα και μετα θα ξανατρωω και μετα παλι διαιτα οπως κανουν τα βουβαλια του cosmopolitan.gr

        Comment


        • Originally posted by Linkmastersword View Post
          η αλλαγη πρεπει να γινει στο lifestyle, δεν υπαρχει η λογικη κανω διαιτα μεχρι να χασω 5 κιλα και μετα θα ξανατρωω και μετα παλι διαιτα οπως κανουν τα βουβαλια του cosmopolitan.gr
          Υπάρχει όταν φτάσεις στα κιλά που θες.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • η αλλαγη πρεπει να γινει στο lifestyle, δεν υπαρχει η λογικη κανω διαιτα μεχρι να χασω 5 κιλα και μετα θα ξανατρωω και μετα παλι διαιτα οπως κανουν τα βουβαλια του cosmopolitan.gr
            Αυτό είναι το νόημα. Fad diets και δίαιτες εξπρές είναι απλά ανόητες, δεν προσφέρουν ουσία ούτε σταθερά αποτελέσματα. Σωστή και ισορροπημένη διατροφή ως lifestyle είναι η μόνη πραγματική λύση.
            Ο οργανισμός και το σώμα άλλωστε δεν είναι σαμπρέλα για να φουσκώνει και να ξεφουσκώνει, όποιος το βλέπει έτσι κάνει πολύ μεγάλο λάθος.

            Comment


            • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
              Ο οργανισμός και το σώμα άλλωστε δεν είναι σαμπρέλα για να φουσκώνει και να ξεφουσκώνει, όποιος το βλέπει έτσι κάνει πολύ μεγάλο λάθος.
              Μα φυσικά και είναι! Το σταθερό πρόγραμμα διατροφής είναι συνήθεια άντε μερικών χιλιάδων χρόνων για το είδος μας. Στην προϊστορική εποχή οι άνθρωποι τρέφονταν σταθερά, με πρόγραμμα κ.ο.κ.; Φυσικά και όχι.

              Το ότι η απόλυτη σταθερότητα δίνει καλύτερα αποτελέσματα είναι γνωστό, αλλά αυτό δε σημαίνει πως ακόμη και το άλλο άκρο είναι η απόλυτη καταστροφή για το σώμα. Έχω γνωρίσει πολύ κόσμο με τραγικές διατροφικές συνήθειες και κυριολεκτικά αξιοζήλευτη φυσική κατάσταση.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • @TheCursed:

                Εγώ μιλάω για σωστή και ισορροπημένη διατροφή. Σταθερό πρόγραμμα διατροφής που λες εσύ μπορεί να είναι και κάποιος που τρώει όλο το χρόνο ένα είδος φαγητού μόνο, αυτό είναι κατά ένα βαθμό ο ορισμός του fad diet που κατέκρινα στο προηγούμενο ποστ μου.

                Καλά μην μου λες για προϊστορικό άνθρωπο, δεν έχει και ακριβώς τον ίδιο οργανισμό με τον σύγχρονο άνθρωπο. Αυτός ήταν πολύ πιο κοντά στην φύση, τελείως διαφορετικός τρόπος ζωής. Και τα άλογα πχ τρώνε χόρτα και είναι φετόνια .

                Και εννοείται ότι δεν μπορεί να είμαστε ακριβώς τα ίδια κιλά χειμώνα καλοκαίρι, αλλά εγώ το πάω σε άτομα που παίρνουν πολλά κιλά, κάνουν δίαιτες εξπρές για να τα χάσουν και όταν τα χάσουν ξαναρχίζουν να τρώνε τον άμπακο και μετά πάλι δίαιτα......


                Ισορροπημένη διατροφή, προς θεού δεν είναι η σκληροπυρηνική γυμναστηριακη διατροφή με βομβαρδισμό πρωτεΐνης κτλ, αλλά να δέχεται ο οργανισμός όσων ειναι δυνατόν όλες τις θρεπτικές ουσίες στις σωστές αναλογίες

                Comment


                • Originally posted by sOLiD SNAKE
                  Ισορροπημένη διατροφή, προς θεού δεν είναι η σκληροπυρηνική γυμναστηριακη διατροφή με βομβαρδισμό πρωτεΐνης κτλ, αλλά να δέχεται ο οργανισμός όσων ειναι δυνατόν όλες τις θρεπτικές ουσίες στις σωστές αναλογίες
                  Καλά ρε συ, ΟΚ, προφανώς. Απλά νομίζω πως υπάρχει γενικότερα μια μεγάλη υπερβολή σ' αυτά τα θέματα. Τα οφέλη της καλής διατροφής είναι πολλά, αλλά αυτό που μας έχει περάσει από τότε που ήμασταν παιδιά γύρω απ' τη διατροφή είναι ένα μοντέλο υπερβολής το οποίο πολλοί κουβαλάνε ακόμα.

                  Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως το θέμα είναι μακροχρόνιο, με τη μια ημέρα και τη μια βδομάδα να είναι σταγόνες στον ωκεανό. Αυτό που χρειάζεται είναι σε βάθος χρόνου να έχουν καταναλωθεί επί μεγάλα διαστήματα οι σωστές τροφές, στις σωστές ποσότητες και σε σωστό πρόγραμμα. Τώρα αν τύχει κάποιος να εκτροχιαστεί διατροφικά μια φορά και να βάλει ως και αρκετά κιλά παραπάνω δεν έγινε κάτι, αρκεί να έχει στο νου του πως καλό θα ήταν να χαθούν κάποια στιγμή ή τουλάχιστον να μη διατηρηθούν οι διατροφικές συνήθειες που τον οδήγησαν στο να τα βάλει.

                  Η διατύπωση "το σώμα δεν είναι σαμπρέλα" δε μου φαίνεται η κατάλληλη προσωπικά επειδή αφήνει την υπόνοια πως ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Έχουν δει πολλά τα μάτια μας και στην πραγματικότητα οι οργανισμοί μας είναι εκ φύσεως φτιαγμένοι για να έχουν αντοχή (και μάλιστα πολλή) στις διατροφικές διαταραχές.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Έχω γνωρίσει πολύ κόσμο με τραγικές διατροφικές συνήθειες και κυριολεκτικά αξιοζήλευτη φυσική κατάσταση.
                    γαμ*μενα γονιδια

                    Για τους αδυνατουληδες

                    Comment

                    Working...
                    X