Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νέα και ειδήσεις για PC

    Νέο FPS στη σειρά Command & Conquer;
    NDS themes

  • #2
    Νέο MMO από την Blizzard
    http://www.gamelife.gr/cPages/news/1695/%C...ED-Blizzard.htm

    Πιθανό ένα MMO S.T.A.L.K.E.R.
    http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...at=&art_id=4213
    NDS themes

    Comment


    • #4
      Brain storm:

      O Warren Spector θέλει να συνεργαστεί με την Disney για την δημιουργία mmo.

      Αν και η Dinsey έχει μπει γερά στον χώρο των video games, το σκέφτεται σοβαρά αν θα πρέπει να αλλάξει profile ή target group.

      O Mike Morhaime είναι στενός φίλος του Warren.

      H Blizzard θέλει να φτιάξει νέο franchise.

      O αστυνόμος είναι μπουζούκι.

      Voila!!!
      ---

      Η Bioware σε συνεργασία με την Austin Studio ετοιμάζουν νέο MMO

      ---
      Σύμφωνα με έρευνα της Valve, το 50% των παιχτών δεν τελείωσε ποτέ το episode 1 :blink: , αν κι ένα 75% έπαιξαν έστω και λίγο το multiplayer κομμάτι του.
      ---

      Τα Ossian studios σε συνεργασία με την Atari ετοιμάζουν το πρώτο adventure pack για το nwn2.
      Tίτλος αυτού:Mysteries of Westgate.
      Zantes: Φτάνεις στην westgate αναζητώντας πληροφορίες για ένα καταραμένο αντικείμενο, που μαθαίνεις πως σχετίζεται με μια μυστική αδελφότητα, τους:Night Masks. Τότε ......

      ---

      Το Gothic 4 ετοιμάζεται ήδη από την Spellbound και.... θα είναι multiformat

      H JoWooD δεν θέλει ούτε να ακούσει το όνομα Pyranha Bytes. Δεν τους συγχώρεσε ποτέ το gothic 3.

      Eπιπλέον για να χρυσώσει το χάπι, έδωσε το οκ στην community του gothic 3 να αφαιρέσουν το
      copy protection. Aυτό συμβαίνει ήδη με το community patch 1.5.2 που κυκλοφορεί ήδη.

      To αντίστοιχο στην real life θα ήταν να τα φτιάξεις με την κολλητή της πρώην σου.
      (Όπου πρώην η pyranha )

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν....
      ---

      Για τους νοσταλγούς των παλιών καλών ισομετρικών rpg , μια πολύ καλή πρόταση είναι το Eschalon: Book 1.
      Ένα καταπληκτικό indie game που κυριολεκτικά θα σας αφήσει άφωνους!
      ---

      Οι Γερμανοί της Silent Dreams ετοιμάζουν ένα νέο rpg, το :Grotesque: Heroes Hunted, που φιλοδοξεί να γίνει το πρώτο "social rpg". Σύμφωνα με τους δημιουργούς: οι σχέσεις με τους npc's θα περάσουν σε νέα διάσταση. Για να δούμε...

      Το γεγονός είναι πως τον τελευταίο καιρό Γερμανοί και Πολωνοί βρίσκονται πίσω από μεγάλα rpg. Σχεδόν όλα, αν μη τι άλλο : unique και φρέσκα.Κάτι καλό συμβαίνει σε αυτήν την περιοχή της Ευρώπης, αποδεικνύοντας πως υπάρχουν και λαοί με σχολές και γούστο :icon_twisted: :icon_twisted: στα rpg .

      ---

      Το Witcher δεν είναι παιχνίδι, είναι τρόπος ζωής. Και ίσως το καλύτερο rpg των τελευταίων χρόνων, από την εποχή του vampire τουλάχιστον. Kρίμα που η collector's δεν ήρθε ποτέ Ελλάδα και στην Μπανανία βαπτίζουν collector's την limited edition!!! Μην μασάτε! Αγοράστε από play.com την κανονική για 25? και βάλτε φρένο στην κερδοσκοπία τoυ κάθε "εμποράκου". B)





      <span style="font-family:Comic Sans Ms">The Insider</span>

      Comment


      • #5
        The Man is back&#33;&#33;&#33; O Λωλός Σουρουκλεμές ξαναχτυπά&#33;&#33;&#33;

        Το όνομα Spellbound μου χτυπά ένα ευχάριστο καμπανάκι στο μυαλό, καθώς είναι η εταιρία που έβγαλε το πολύ καλό και διασκεδαστικό Robin Hood. Περιμένουμε καλά πράγματα...Προς το παρόν ακόμα δεν έχω παίξει το Gothic 3 - είναι στο πρόγραμμα - ενώ σύμφωνα με τις φήμες το MMORPG της Bioware που αναμένεται να κλείσει σπίτια είναι το Knights of the Old Republic 3. Σύμφωνα με το φινάλε του 2, επίκειται ένας τεράστιος πόλεμος ανάμεσα στη Republic και την Αρχαία Αυτοκρατορία των Sith, οπότε καθόμαστε σε αναμμένα κάρβουνα για να δούμε τους (πραγματικά ανύπαρκτους) Καναδούς να κάνουν για ακόμα μια φορά τα μαγικά τους. Τέλος, τα τελευταία χρόνια οι Γερμανοί τα πηγαίνουν πολύ πολύ καλά στα RPG κάθε είδους, και το Sacred 2 είναι προ των πυλών για να με βάλει να ξανατρέχω σε όλο το χάρτη.

        &#39;tis good to be under thy command my Lord&#33;&#33;&#33;
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #6
          The Man is back&#33;&#33;&#33; O Λωλός Σουρουκλεμές ξαναχτυπά&#33;&#33;&#33;[/b]
          Ηell yeah&#33;

          Aquaria
          review
          http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=89548
          Demo download
          http://www.bit-blot.com/aquaria/demo.html

          Unreal Tournament III
          review
          http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=87909
          NDS themes

          Comment


          • #7
            ...ενώ σύμφωνα με τις φήμες το MMORPG της Bioware που αναμένεται να κλείσει σπίτια είναι το Knights of the Old Republic 3[/b]
            Βάλε και μερικές φήμες που κάνουν έντονα λόγο για ένα World Of Darkness based ΜΜΟ και καληνύχτα ζωή&#33;&#33;
            sigpic

            Comment


            • #8
              <span style="font-family:Book Antiqua">ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???????????&#33;&#33;&#33 ;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33 ;&#33;</span>



              Καληνύχτα ζωή, καλημέρα Ελλάδα, ό,τι θες&#33;&#33;&#33; Να πάρει και να σηκώσει, θα με καταστρέψουν&#33;&#33;&#33; Αν βγουν και τα δυο μαζί θα είναι σαδισμός και τραγική ειρωνία, δεν ξέρω αν θα αντισταθώ&#33;
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #9
                ενώ σύμφωνα με τις φήμες το MMORPG της Bioware που αναμένεται να κλείσει σπίτια είναι το Knights of the Old Republic 3.[/b]
                Ελπίζω για το καλό της ψυχικής και της σωματικής μου υγείας οι φήμες αυτές να είναι αναληθείς

                και το Sacred 2 είναι προ των πυλών για να με βάλει να ξανατρέχω σε όλο το χάρτη.[/b]
                Με μουσική από Blind Guardian παρακαλώ.Το σφάξιμο των "κακούληδων" θα γίνεται πλέον με άλλη διάθεση ;)
                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                Comment


                • #10
                  Άστα να πάνε Tίτε. Θα παίζουμε μέχρι να βγούμε στη σύνταξη.

                  Neltharion, ετοίμασε δραμαμίνες γιατί το πιθανότερο είναι να δούμε KOTOR Online. Θα επικαλεστώ τη δύναμη του forum-prophet και θα μαντέψω πως ειδικά μετά την εξαγορά Bioware από ΕΑ, ο αδηφάγος αυτός κολοσσός, ο διάολος μεταμορφωμένος, θα θελήσει να κατακτήσει και το high-fantasy κοινό με το Warhammer Online και το Sci-fi κοινό με ένα KOTOR.

                  Nα προσθέσω εδώ και το Secret Worlds της Funcom που θα καταπιάνεται με Lovecraft θεματολογία. Days of glory are coming....
                  sigpic

                  Comment


                  • #11
                    Noμίζω πως δύσκολα θα δούμε mmo με θεματολογία των star wars από την Βioware, από την στιγμή που υπάρχει ήδη τέτοιο παιχνίδι, τα δικαιώματα του οποίου ανήκουν στην SOE.

                    Comment


                    • #12
                      Όντως, είναι κι αυτό. Δεν γνωρίζω κατα πόσο έχει αποκλειστικότητα η SoE στο IP του Star Wars, η συμφωνία πάντως Bioware+Lucas Arts είναι άλλο ένα στοιχείο που σπρώχνει τον κόσμο στη φήμη ενός KOTOR Online.
                      sigpic

                      Comment


                      • #13
                        Προσωπικά, δεν θα μου άρεζε να δω ένα KotOR Online. Έχω παίξει και το Star Wars Gallaxies, το θεωρώ μάλιστα πολύ καλό, αν και σχεδόν αποκλειστικά για φανατικούς και λάτρεις του Star Wars της Gallactic Empire Era, διαβάζω και τα comics της Dark Horse (το Knights of the Old Republic μετράει ήδη 23 τεύχη και είναι πάρα πολύ καλό, οι αναφορές σε χαρακτήρες από τα παιχνίδια είναι εκπληκτικές, ενώ ήδη ο αναγνώστης έχει ακούσει για Revan κι έχει συναντήσει τους Carth Onasi και Admiral Saul Karath, τον ως τώρα μυθικό Mandalorian Cassus Fett -κάτι μου λέει αυτό το επίθετο ;) - ενώ έχουν κάνει και την εμφάνισή τους μέλη από το party του πρώτου παιχνιδιού. Δεν δίνω άλλα spoilers, απλώς λέω πως το κόμικ τοποθετείται χρονικά πριν το πρώτο παιχνίδι και το σχίσμα στο Jedi Order).

                        Με αυτά τα δεδομένα, θα προτιμούσα ένα στιβαρό τρίτο μέρος, να κλείσει η σειρά πανηγυρικά με ένα παιχνίδι βασισμένο σε εξελιγμένη Neverwinter Nights 2 Engine και να πάμε για ύπνο ήσυχοι και με το χαμόγελο του πιτσιρικά που ονειρεύεται πως "κάποια μέρα κι εγώ θα πετάω στα Άστρα με ένα από αυτά τα διαστημόπλοια"...

                        Ας ανοίξει κάποιος θέμα για τα KotOR να συζητήσουμε εκεί μέσα, τόσο για τα παιχνίδια, όσο και για τα κόμιξ.
                        OniBocho Η Θέα μέσα από ένα Ζωντανό Κουτί

                        Σ.Π.Ι.Χ. Productions Όραμα, Ιδέες, Αγάπη

                        Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it... - Lord Lucifer Morningstar

                        Comment


                        • #14
                          Προσυπογράφω το τελευταίο post σε κάθε του λέξη. Όταν η Bioware ανακοίνωσε πως δουλεύει σε MMORPG όλες οι φήμες μίλησαν για KotoR 3, που για μένα θα ήταν καταστροφικό για το franchise. Καθώς το Dragon Age θα είναι single player σύμφωνα με αυτά που ξέρω, και η ομάδα είναι ήδη απασχολημένη με Jade Empire 2 - Mass Effect 2 - 3, δε βλέπω άλλο τίτλο στον ορίζοντα.

                          Θέλω να ελπίζω πως τις φήμες τις τροφοδοτούν οι καμμένοι online gamers και όχι η ίδια η εταιρία. Όσο για το θέμα KotoR...γιατί δεν το ανοίγεις εσύ? ;)
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #15
                            Demigod (PC) announced - Gas Powered Games
                            Chris Taylor&#39;s Gas Powered Games is best known for its RTS Supreme Commander and its action-RPG series Dungeon Siege -- so maybe it&#39;s just the natural course of evolution that the developer&#39;s newest game, Demigod, should borrow a bunch from both of those genres: It&#39;s an action/RPG/RTS hybrid, inspired partly by the popular WarCraft III mod Defense of the Ancients.

                            For those who&#39;ve never tried DotA, it concentrates on two teams trying to destroy each others&#39; bases; though rather than managing all the units or gathering resources as in a regular RTS, players each control a single Hero unit with different powers, leveling up by killing A.I. enemies around the map.

                            In Demigod, you control one of many "demigod" heroes -- some of which survive solely on the strength of their own powers, others of which thrive on building smaller units and structures of their own for support. The guy on the left in the screenshot below is one such hero, "The Rook," a former king whose spirit now animates an anthropomorphic castle. Demigod is, as you&#39;d expect, a multiplayer game at heart, with an emphasis on co-op play. There&#39;s a single-player mode, too, though Gas Powered Games says it will serve mainly as a "training ground" for the multiplayer.[/b]
                            http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3165208
                            NDS themes

                            Comment

                            Working...
                            X