Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ

    Μόλις γύρισα σπίτι,άνοιξα την τηλεόραση και μου έβγαλε αυτό:
    Forum discussion: Hello all. I have had my Samsung LCD TV for just over a year. (of course, just enough time for the warranty to expire) I go to turn it on this morning and the picture turns on and then the screen goes black. The sound still comes out of the TV perfec




    Έχω τέλειο ήχο και η εικόνα είναι όπως στο βίντεο παραπάνω.
    Ψάχνω για λύση,αλλά πέρα από αυτό θα ήθελα να ξέρω.
    Τι τηλεόραση μου προτείνετε;Δεν ξαναπαίρνω Samsung.Στα 4 χρόνια μου έβγαλε πρόβλημα,έλεος δηλαδή.Από τι τις φτιάχνουνε;Επίσης δεv θέλω LG έχω άσχημη εμπειρία από κινητά και dvd-rw.
    Επίσης,να πάρω τηλεόραση ή να πάρω καμιά οθόνη υπολογιστή η οποία να κάνει την ίδια δουλειά;Ή απλά να πάρω νέα οθόνη υπολογιστή που να συνδέω τις HD consoles και να γυρίσω στην 14αρα SDTV για να βλέπω τηλεόραση;
    Το σίγουρο είναι ένα.Αν δεν βρω άκρη με την τωρινή tv,συνδέω την 14αρα,ps2,Shadow Hearts και άντε γεια.Προσπαθώ να δω την καλή πλευρά όπως καταλάβατε.
    Carpe diem

  • #2
    Δε μπορώ να βοηθήσω αλλά το backlight σου δουλεύει ή όχι; Άλλο το πρόβλημα στο λινκ κι άλλο στο youtube (αν και μπορεί να προέρχονται από το ίδιο ελάττωμα).
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #3
      Το ίδιο είναι Straier.
      Carpe diem

      Comment


      • #4
        Αν εχεις να τα σκασεις παρε μια eizo να δεις το φως το αληθινο

        on a serious note, εχω χρονια samsung και lg δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα οποτε μαλλον επεσες σε περιπτωση, παρε καλυτερα καμια led απο τις καινουργιες που κυκλοφορουνε αν θες να ευχαριστιεσαι τα καινουργια HD games υπερπαραγωγες , τωρα αν εχεις προβλημα με το input lag σε games καλυτερα να επενδυσεις σε ενα pc monitor

        εχω ενα 26αρι lg monitor competitive games , και μια 32αρα samsung για ολα τα υπολοιπα, μεχρι και το wii με component μια χαρα το δειχνει (ασχετα αν παω και παιζω στο dolphin)

        Comment


        • #5
          Λοιπόν,είμαι ανάμεσα στις εξής:
          Χαλαρώστε και απολαύστε μια υπέροχη βραδία τηλεόρασης με την εξαιρετική εικόνα LED PMR SKU:PER.156392

          Η νέα σειρά LCD TV LK530 με ψηφιακό δέκτη MPEG4, περιλαμβάνει τηλεοράσεις φιλικές προς το SKU:PER.169453

          Η LG σας προσφέρει μια ολοκληρωμένη λύση για την ψυχαγωγία σας σε καταπληκτική τιμή. SKU:PER.169446


          και αυτήν εδώ που δεν ξέρω σίγουρα αν χωράει στο χώρο μου
          Η νέα σειρά LCD TV LK450 με ψηφιακό δέκτη MPEG4, περιλαμβάνει τηλεοράσεις φιλικές προς το SKU:PER.169459


          Όπως καταλάβατε πάνω από 400 δε δίνω.

          edit:
          Για 3D έχω βρει αυτές
          Αγόρασε ότι χρειαστείς για φωτογραφία και ήχο. Μεγάλη ποικιλία από Ψηφιακές μηχανές, Video Cameras και συστήματα ήχου.

          Αγόρασε ότι χρειαστείς για φωτογραφία και ήχο. Μεγάλη ποικιλία από Ψηφιακές μηχανές, Video Cameras και συστήματα ήχου.
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Έχω μία παρόμοια 37" LG και χωράει στον δικό μου χώρο. Όμως αξίζει με τα 1000.

            Κάτι άκουσα ότι δεν αξίζουν οι 3D γιατί δεν έχουν καλή απόδοση στο 3D.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Altair View Post
              Λοιπόν,είμαι ανάμεσα στις εξής:
              Χαλαρώστε και απολαύστε μια υπέροχη βραδία τηλεόρασης με την εξαιρετική εικόνα LED PMR SKU:PER.156392

              Η νέα σειρά LCD TV LK530 με ψηφιακό δέκτη MPEG4, περιλαμβάνει τηλεοράσεις φιλικές προς το SKU:PER.169453

              Η LG σας προσφέρει μια ολοκληρωμένη λύση για την ψυχαγωγία σας σε καταπληκτική τιμή. SKU:PER.169446


              και αυτήν εδώ που δεν ξέρω σίγουρα αν χωράει στο χώρο μου
              Η νέα σειρά LCD TV LK450 με ψηφιακό δέκτη MPEG4, περιλαμβάνει τηλεοράσεις φιλικές προς το SKU:PER.169459


              Όπως καταλάβατε πάνω από 400 δε δίνω.

              edit:
              Για 3D έχω βρει αυτές
              Αγόρασε ότι χρειαστείς για φωτογραφία και ήχο. Μεγάλη ποικιλία από Ψηφιακές μηχανές, Video Cameras και συστήματα ήχου.

              http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...2-32LW4500.htm
              Kαλα εγω θα πηγαινα σιγουρα σε 3d,αλλα εγω ειμαι εγω.:p

              Αν πας σε 3d ,επειδη δεν εχεις σε αυτη τη φαση να διαθεσεις πολλα χρηματα(απ'οτι ειπες),μπορεις να πας στην LG,που εχει passive 3d και θα σου δωσει δωρο γυαλια.Η και να μην σου δωσει(που δν το νομιζω) ειναι πολυ φθηνα.

              Comment


              • #8
                Aν λες για την 3D LG ναι κι εγώ εκεί τείνω.Μια λεπτομέρεια βέβαια που με ενοχλεί/μπερδεύει.Δε βλέπω να λέει τίποτα για δέκτη MPEG4 ώστε να έχω ψηφιακά κανάλια.Έχουν όλες και απλά δεν το λέει ή πρέπει να το λάβω υπ'όψιν μου;
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Έχουν όλες.

                  avclub.gr κάνε αυτό το post αδερφέ. Τα παιδιά είναι σε άλλον πλανήτη όσον αφορά τις tvs.

                  Comment


                  • #10
                    Επειδή σε λιγότερο από μήνα θα φύγω,δε λέει να πάρω νέα τηλεόραση και να την έχω ένα εξάμηνο να κάθεται "σπαταλώντας" την εγγύησή της.Έδωσα λοιπόν την παλιά σε ένα μάστορα και μου είπε ότι γύρω στα 60-70 θα χρειαστεί για να φτιάξει.Αξίζει να τα δώσω;Ούτε εγγύηση θα έχω ούτε τίποτα μετά,απλά ρωτάω τη γνώμη σας.99% θα δεχτώ πάντως.
                    θα ρωτήσω και στο AV club,απλά μια γνώμη επιπλέον θέλω.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Αφου φευγεις σε λιγοτερο απο μηνα θα ελεγα μη το κανεις εκτος αν πιστευεις οτι μπορεις να την πουλησεις μετα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Έχω το εξής πρόβλημα.Πήρα καινούρια τηλεόραση και αποφάσια να τη δοκιμάσω και στις ταινίες.Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να βάλω την επιλογή για υπότιτλους,η επιλογή γλώσσας δεν είναι επιλέξιμη.Ξέρει κανείς πως να το φτιάξω;LG είναι.Επίσης τι φορμά στηρίζει;Με mkv δοκίμασα,παίζει κανονικά,αλλά όχι υπότιτλους.
                        Είδα και το παρακάτω βίντεο και φαίνεται εύκολο,αλλά από τη στιγμή που δε μου είναι επιλέξιμη η επιλογή που δείχνει,δε μπορώ να κάνω κάτι.
                        New updates on https://www.youtube.com/channel/UCAY6i1OvuQNX2Akdn8mYJMA New updates on https://www.youtube.com/channel/UCAY6i1OvuQNX2Akdn8mYJMA How to Setup ...
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Βάζεις στικάκι στη USB;

                          Αν δεν το 'χεις κάνεις ήδη βάλε στον ίδιο φάκελο ταινία και αρχείο υποτίτλων με την ίδια ονομασία. Π.χ. Movie1.mkv και Movie1.srt
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #14
                            Ναι το έκανα αυτό,Και ναι σε usb ξέχασα να το αναφέρω πριν,σόρρυ.Κάτι άλλο;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #15
                              Αυτό αλλάζει μόνο το encoding. Υποστηρίζει .srt αρχεία; Είναι στον ίδιο φάκελο με το ίδιο όνομα με το βίντεο;

                              Edit: Άργησα να απαντήσω. Μήπως είναι case-sensitive;
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X