Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ετσι παει. Και δε θα ειναι το μονο εξάωρο.

    Comment


    • Originally posted by NickTG View Post
      Αποφάσισα επιτέλους να παίξω Arkham City.
      Το έβαλα χθες το βράδυ να το δω για λίγο και έπαιξα σχεδόν 6 ώρες.
      Και 'γώ ξεκίνησα να το παιζω, το αγοράσα μαζί με το Αsyllum κάπου 10 ευρώ απο το steam της GOTY εκδόσεις αλλά δεν τερμάτισα κανένα έως τώρα, απο την τριλογία μόνο το origins τερμάτισα.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Originally posted by Evans View Post
        Ετσι παει. Και δε θα ειναι το μονο εξάωρο.


        Αν κρίνω και από σήμερα μάλλον δίκιο έχεις.
        Και πάνω που είχα πάρει απόφαση να ξεκινήσω να μάθω και λίγο προγραμματισμό.
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • Ελπίζω να μην είσαι τελειομανής σαν εμένα και να μη θέλεις να κάνεις τα πάντα σε ένα παιχνίδι. Αλλιώς θα χρειαστείς κοντά 10 εξάωρα καθαρού gameplay .

          Comment


          • Αν φάω μόνο τόσα καλά θα είναι.
            Έφτασα 16 ώρες πάντως και είμαι στο 20% συνολικά.


            Μου έχει κάνει εντύπωση πάντως πόσο ελαφρύ είναι. Με 5850 τα έχω όλα τέρμα και πάει μια χαρά.
            Δεν ξέρω βέβαια πόσο βαρύ γίνεται με τα features που είναι για nVidia.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • Η 5850 είναι πολύ καλή κάρτα ακόμα και για τόσα χρόνια μετά. Εγώ έχω 3 και αν το παιχνίδι υποστηρίζει σωστά crossfire, η απόδοση που παίρνω είναι σχεδόν εφάμιλη με αυτή μίας 780 (αν εξαιρέσεις το πιθανό micro-stuttering). Βέβαια είναι λίγα αυτά τα παιχνίδια (το Witcher 2 ήταν ένα από αυτά), οπότε πρέπει άμεσα να τις αλλάξω .

              Εν πάση περιπτώσει, ελπίζω να μην έχεις ενεργοποιημένο το DX11. Σε ορισμένα σημεία προκαλεί τρομερό frame drop και η διαφορά στα γραφικά είναι κυριολεκτικά μηδαμινή. Αν παρατήρησες κάτι τέτοιο, μόλις έμαθες ποια είναι η πηγή του κακού.

              Comment


              • TO DX11 το άφησα στο off.
                Έκανα και το test Που έχει το παιχνίδι και έβγαλε average fps 58.
                Καλά είναι.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Συνεχίζω αργά αλλά σταθερά το Professor Layton and the Curious Village (έχει αρχίσει κι έχει ώρες ώρες κάτι χαζούς γρίφους),Dead Nation Apocalypse edition (είμαι στη μέση,είναι ότι πρέπει για μικρά sessions),Castlevania Lords of Shadow 2 (το έχω αφήσει και παίζω ελάχιστα,λόγω του ότι τα βράδια κοιμάμαι πλέον,και δεν είναι για μέρα το παιχνίδι αυτό),Super Mario 3D World (να πάρω κάνα αστέρι παραπάνω) και ξεκίνησα το Infamous 2 για όλες τις άλλες ώρες.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ξεκινησα το Golden Abyss... Σαν πρωτη εικονα εμεινα χαζος με τα γραφικα (το ματι μου κατι επαθε οταν ειδε τετοιο οπτικο τομεα σε συσκευη που κραταγε στα χερια του ) και μπορω να πω οτι εχω μια δυσκολια με το shooting κομματι του χειρισμου. Παντως πολυ διασκεδαστικο μεχρι στιγμης και μου αρεσει που το script ακολουθει τη λογικη των υπολοιπων παιχνιδιων της σειρας. Περισσοτερα εν καιρω!

                    Comment


                    • Μην αγχώνεσαι,είσαι αρχή ακόμα γι'αυτό,μετά θα συνηθίσεις και θα κάνεις headshots για πλάκα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Κάποια στιγμή πρέπει να παίξω και εγώ το Golden Abyss, το έχω από το plus απο τοτε που πήρα και το vita και δεν το έχω ακουμπήσει ακομα. Σαν σενάριο είναι αυτόνομο, έτσι ? ρωτάω γιατί δεν έχω παίξει το 3 ακομα.


                        Τον τελευταίο καιρό παίζω Gravity Rush (την έχω καταβρει με το gravity gameplay και τον οπτικό τομέα ως τώρα) και της τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με το Hotline Miami και όποτε το θυμάμαι κάνω και κάνα Mission στο Soul Sacrifice.

                        psvita ftw δηλαδή.

                        Comment


                        • Το Golden Abyss ναι, κινειται σεναριακα οπως και τα προηγουμενα, ψιλοαυτονομα δηλαδη (τουλαχιστον μεχρι τωρα). Για καποιο λογο μου φαινεται οτι το παιχνιδι θα ειναι μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα της σειρας λογω των vita features που υπαρχουν (φωτογραφιες, mysteries κλπ). Παντως με touch προσωπικα δεν παιζω καθολου, παροτι καποιες υλοποιησεις ειναι καλες (βλεπε sniper πχ). Altair αυτο που δυσκολευει ειναι το shooting εν κινησει (δεν καθονται καλα τα χερια μου, τουλαχιστον οχι οπως σε ενα χειριστηριο) αλλα ναι με την πορεια ολο και βελτιωνομαι. Γενικα παντως (με βαση τα οσα εχω δει) ειναι καλη προταση για οσους εχουν vita και θα ηθελαν να παιξουν ενα νεο Uncharted.

                          Τον τελευταίο καιρό παίζω Gravity Rush (την έχω καταβρει με το gravity gameplay και τον οπτικό τομέα ως τώρα) και της τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με το Hotline Miami και όποτε το θυμάμαι κάνω και κάνα Mission στο Soul Sacrifice.


                          Soul Sacrifice πηρα και εγω και θα το βαλω μαλλον μετα το Uncharted. Γενικα ναι υπαρχουν ενα σωρο παιχνιδια που θελω να δοκιμασω (απο αποκλειστικα) και δεν ξερω τι να πρωτοπαρω ειναι η αληθεια (ισως μεσα στις διακοπες να παω και για gravity rush + persona 4 golden).

                          Comment


                          • Συνεχίζω το bravely default για 3ds.Επίσης βγάζω καμιά πιστούλα στο bit trip runner 2 για vita και ρίχνω κανένα session στο luftrausers.

                            Παιδιά όσοι έχετε vita ρίξτε μια ματιά στο bit trip runner 2, είναι φανταστικό και πολύ εθιστικό παιχνιδάκι με φοβερή μουσική η οποία διαμορφώνεται ανάλογα το τι κάνει ο παίκτης όσο παίζει και μπόλικο περιεχόμενο. Κοστίζει γύρω στα 7 ευρώ αλλά κρατάει πολλές ώρες.

                            Όσον αφορά το soul sacrifice το είχα παίξει κάμποσες ώρες αλλά τελικά το άφησα. Πολύ καλό αλλά δεν είναι για τα γούστα μου. Είχα γράψει και review για αυτό, να ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας.



                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Κάτι άσχετο που ήθελα να σε ρωτήσω.Είδα ότι και για το Dream Team έγραψες ρηβιού,και πολύ καιρό μετά έγραψες εδώ στο θέμα I Just Finished.Τα παιχνίδια προτού γραφτεί ρηβιού,δεν είναι υποχρεωτικό να τα τελειώσετε;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Γενικα μιλωντας χωρις να ξερω τι εγινε στην προκειμενη περιπτωση η απαντηση ειναι οχι μετα βεβαιοτητας. Πιστευεις πως ολοι οι reviewers τελειωνουν ενα παιχνιδι πριν γραψουν κειμενο; Οταν ενα παιχνιδι κρατα 40-60 ωρες για πολλους και διαφορους λογους (το βασικο φανταζομαι για τα μεγαλα sites ειναι να βγαλουν review μαζι με την κυκλοφορια του παιχνιδιου) ειναι πολυ πιθανο να μην τελειωσει ο συντακτης το παιχνιδι. Οκ καποιες φορες θα παιρνουν τα promos απο νωρις αλλα δεν παιζει να ισχυει παντα αυτο.

                                Οπως και να χει με 10+ ωρες πιστευω πως δεν ειναι δυσκολο να καταληξει κανεις σε καποια σχετικα ασφαλη συμπερασματα, χωρις αυτο να σημαινει πως δεν εχει καλυτερη εικονα αυτος που ειδε ενα παιχνιδι μεχρι το τελος του.

                                Γιωργο αυτο που με εχει "απογοητευσει" οσον αφορα το BD ειναι πως σχεδον ολοι λενε πως η πλοκη απο ενα σημειο και μετα (chapter 5-6 νομιζω) παιρνει τον κατηφορο για τα καλα. Δεν ξερω που το εχεις φτασει αλλα θα θελα να ακουσω καμια γνωμη, οχι πως εχω χρονο για τετοια παιχνιδια τωρα, αλλα το ψηνα πολυ εδω που τα λεμε οταν βγηκε με το ολο θετικο hype απο ολα τα μετωπα..

                                Comment

                                Working...
                                X